Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

konysua

Příjemná žánrovka které chybí nějaký smysl. Je to kraťoučké a proto není možné se s hrdiny blíže poznat. 6/10 ()

jafuska

Film mě nepřesvědčil o kvalitě, z tohoto filmu je patrné, že Irsko není zrovna země na natočení dobrého a kvalitního žánru, ačkoliv tato země je krásná ale bohužel jsem se nedostala ani do půlky, ale přesto mě stačilo ohodnotit kvalitu nebo spíše v tomto případě nekvalitu filmu, je zde také patrné prolínání rasismu, výběr herců taky docela špatný, toto rozhodně nebude můj šálek kávy ()

saolin

Film má rozhodně jinej spád, než na co jsme v poslední době zvyklý, ale o to mě víc pobavilo surové podání situací, které i bez umělého smíchu a klišé člověka rozesměje. Takže za mě 3 a půl :-) ()

mirkath1

Po dlouhé době něco fakt dobrého bez hektolitrů krve. Hlášky naprosto dokonalé a zločinci filozofové neměli chybu. Jsem sociopat ne psychopat. Jo a jaký je v tom rozdíl? Hm to nevím :)))) ()

Mistr_Moon

Brendan Gleeson je fakt borec - ten typek snad zahraje vsechno. Tentokrat dostal bezva roli bezva policajta, kterej se s nikym a nicim nesere a neustale hlaskuje a to je bezva. To vsechno okolo nej je uz jenom takovy jednoduchy pribeh, tak aby se nereklo, ale to vubec nevadi, protoze je to prehledne a navic vtipne. Ale necekejte zadny happy ending, je to precejenom "irsky" film. ()

xxlch

PREJ KOMEDIE-KRIMI-TRILER??? Nevím kam todle dílko zařadit, leč podle mého to byla nejspíše parodie a ještě nepovedená.Jediné co stálo za skoukání byl B.Gleeson a F.Flanagan.Ano,pár fórků stálo za posmání-snad spíše útrpného ale jinak jsem čekala něco zcela jiného.Hudba mínusová,příběh o ničem a záporňáci přespříliš postižení retardací a naivností.Určo to není na tak vysoké hodnocení,jaké tendle filmík má a je to znevažování opravdu dobrých,daleko koukatelnějších filmů! ()

pekas

Netypický hlavní hrdina s hodně drsným humorem a slupkou nezájmu na povrchu byl příjemnou devizou tohoto filmu. A taky, jak jinak, suchý anglický (irský) humor. Na to se rád podívám znovu, třeba i víckrát, jen mě trochu mrzí konec, který nechává prostor pro představivost, jak to s ním dopadlo. Ale hodně silná čtyřhvězdičková porce je na místě. 80%. ()

eredin

Úžasná sbírka politicky nekorektního humoru. Brendan Gleeson jako seržant Boyle nemá chybu. Korunu tomu nasadila filozofující trojice pašeráků ... "Nejsem psychopat, jsem sociopat, řekli mi to v blázinci". 4**** (80%) ()

radys.v

dobrá komedie, která až parodicky ukazuje policii a drogové "kartely" :-) můj názor: B.Gleeson - 2. nejlepší herecký výkon (1. In Bruges, 3. Six Shooter) :-) ()

MaxForValue

Práve takýto humor mám rád a byť tak na mieste aspoň toho Chedlea niekto iní a mať tak film o niečo lepší dej, je to asi jedna z najlepších komédii minulého roka. Trochu mi to ale pripomenulo slávnu "prehnitú" trilógiu s Noiretom. ()

Nightmare89

Dokonalý prípad toho, keď z čisto priemerného scenáru dokáže herecký výkon (Brendana Gleesona) dostať snímok do nadpriemerných končín. ()

kiros179

Tak takhle jsme se dlouho nezasmál! Brendan Gleeson hláškujicí jako John McClane v nejlepší formě. Irsko, policista s nekorekním humorem a zálibou v prostitukách, agent FBI (černoch), intelektuálně ladění pašeráci drog... musím pokračovat? Komu se líbí filmy jako V Brugách, toto prostě musí vidět. Nakonec dávám pět hvězd, protože toto byl ten typ filmu, který přichází jako blesk z čistého nebe a možno o to více nakonec zapůsobí. 90% ()

gicous

Úderné dialogy pro zasmání. Absurdní situace pro pobavení. Slušná akce na závěr. Celkem povedený irský import, který se v rámci žánru a zvolenému druhu realizace určitě povedl. 6/10 ()