Pomáhat a chránit

Pomáhať a chrániť

(festivalový název)

Komedie / Krimi / Thriller

Irsko, 2011, 92 min

"Myslím, žes mě zabil...", "Jo, myslím, že zabil...", "Neposmívej se mi!" :D 5* je jasnejch, prostě ;)(22.10.2012)

(S)Prostě Irové a prostě komedie, jaké má Ramirez rád, tedy bez klišoidních a sračkoidních keců, co pronášejí tupé a tupější postavy v emerických rádoby komediích, naopak humor nekorektní a tak nějak ne pro každého, Brendan Gleeson je zabiják, jeho rasistické poznámky málem zapříčinily, že jsem monitor svýho noťasu poctil výběrovou instatní kávou :-) Ale abych Amíkům nekřivdil, Don Cheadle je tady, jako agent FBI, správně tak nějak... mimo :-) Příjemná komedie, pokud máte nastavený smysl pro humor trošku jinak.(30.3.2015)

[imdb: 7.4/10] | me: Ani neviem kam by som to žánrovo zaradil :) ... ale je to úplne jedno. Povedzme, že to je komédia, ktorá jednoznačne stojí za to. Brandan Gleeson je vynikajúci..., ale celkovo aj všetko ostatné okolo neho šlape výborne ako dobre namazaný stroj a človek tak dostáva nečakané dávky fresh humoru, ktorý je veľmi ojedinelý a práve o to viac poteší. Tento film je taká írska špecialitka, ktorá popri ostatnej hollywoodskej tvorbe pôsobí ako príjemné osvieženie. I'm Irish. Racism is part of my culture. (5.12.2011)

No tak úplně bych nad tím radostí nevýskal, ale zkombinovat svérázného irského policajta s černým detektivem FBI z USA byl docela neotřelý nápad. Moc jsem se ale u toho nezasmál, jen pár dialogů bylo vtipných. A bohužel, celkem se to táhlo. Možná být Irem, najdu si v tom všechny ta narážky na Welšany a hlavně na nenáviděné Brity. Jenže jím nejsem. Tři fialový tabletky od Lybijců. * * *(11.3.2015)

Jedno z největších překvapení roku.(6.1.2012)