Pomáhat a chránit

(festivalový název)

The Guard

Komedie / Krimi / Thriller

Irsko, 2011, 92 min

Velké překvápko z Irska. The Guard je naprosto parádní detektivní komedie kde září v roli policisty Brendan Gleeson a skvělé mu sekunduje Don Cheadle. Tenhle styl anglického suchého humoru mi v roce 2011 hodně schází a jsem za tenhle kousek hodně rád.(7.11.2011)

Jedno z největších překvapení roku.(6.1.2012)

Je to takové mile sviňušské. 8/10(25.1.2014)

Čekal jsem vtipnější záležitost a rozhodně originálnější, ne postavenou pouze na dvou třech nápadech. Finále mě vyloženě zklamalo. Ale Brendan Gleeson samozřejmě výborný stejně jako trojice překupníků drog. Filmy V Bruggách nebo Hot Fuzz, kterým by se Pomáhat a chránit chtělo podobat asi nejvíce, jsou ale mnohem, mnohem lepší. Tři a půl.(6.4.2013)

(S)Prostě Irové a prostě komedie, jaké má Ramirez rád, tedy bez klišoidních a sračkoidních keců, co pronášejí tupé a tupější postavy v emerických rádoby komediích, naopak humor nekorektní a tak nějak ne pro každého, Brendan Gleeson je zabiják, jeho rasistické poznámky málem zapříčinily, že jsem monitor svýho noťasu poctil výběrovou instatní kávou :-) Ale abych Amíkům nekřivdil, Don Cheadle je tady, jako agent FBI, správně tak nějak... mimo :-) Příjemná komedie, pokud máte nastavený smysl pro humor trošku jinak.(30.3.2015)