Pomáhat a chránit

Pomáhať a chrániť

(festivalový název)

Komedie / Krimi / Thriller

Irsko, 2011, 92 min

Na mňa až príliš suchý humor a celkovo dosť nezáživné a ťažkopádne i keď Gleeson a Cheadle sú výborná dvojka.(8.6.2012)

Americká kobliha versus irská whisky. U Gerryho nemáte jistotu, jestli je tak blbý nebo geniálně chytrý. Bavilo mě jak si utahoval z agenta FBI. Jeho smysl pro humor byl skutečně až nebezpečně zvrácený. Svěží komediální detektivka, která si na nic důležitého nehraje. Jeden se pobavil nejen u odzbrojujících hlášek, ale hlavně vnímal to drama jistých situací, ve kterých se kluci ocitli. Nejvíc mě dostal závěrečný dialog v noci, u mostu mezi Gerrym a Wendellem. Až to zabolelo jak moc si člověk uvědomil, že to v tom momentu byla fakt smutná pravda - "a kdo příjde, hm?" ... Takže, když to shrnu: bestiálně humorné, dramatické, milé a pokud se dobře pochopí ta správná chvíle, tak i dojemné. K té pětce zářivých hvězd přidávám šestou za hudební doprovod ;-)(9.4.2015)

Komédia, na ktorej som sa aj zasmial.(29.3.2012)

Úžasně politicky nekorektní, zatraceně vtipné a o moc lepší než V Bruggách! 90%(24.10.2011)

Viac než príjemná krimikomédia s neprekonateľným Brendanom Gleesonom v hlavnej roli neokrôchaného, rasistického a skorumpovaného írskeho seržanta so značne neortodoxnými metódami. A zvyšok castingu mu veľmi zdatne sekunduje. Zdá sa, že obom bratom McDonaghovcom sa osvedčili silné kriminálne príbehy s nádychom tragiky, plné čierneho humoru, podivuhodných postavičiek a spomínaného robustného hereckého bôžika. (8/10)(31.10.2011)