Pomáhat a chránit

The Guard

Komedie / Krimi / Thriller

Irsko, 2011, 92 min

• predators

Irský humor jde mimo mě ještě víc, než ten anglický. Vůbec, celý ostrovní humor jde asi mimo mě. 35%(15.7.2012)

Neřekl bych, že The Guard je nějak přehnaně politicky nekorektní, spíš chce poukázat na jistý svéráz Irů a irského národního charakteru, stejně jako na stereotypy, které si v nahlížení na jednotlivé národy ponecháváme. Každopádně jsem se královsky bavil a to bylo jistě smyslel téhle originální komedie především, když navíc může s trochou dávky divácké imaginace fungovat i jako svého druhu zeměpisný dokument...(3.2.2012)

Jedno z největších překvapení roku.(6.1.2012)

Kandidatúra na najzábavnejší úlet roka. Má to úplne jednoduchý a priamočiary príbeh bez akýchkoľvek zvratov či prekvapení... ale na to serie pes za bicyklom, pretože Brendan Gleeson má životnú formu, záporáci filozofujú, matka sa zúčastnila orgií a scenár je hláška na hláške ("Jasné, že sme do IRA pribrali teplošov, bol to jediný spôsob, ako infiltrovať MI5."). No a westernové finále to samozrejme spečaťuje.(9.12.2011)

Slovíčko průměrný bych v případě Guarda použil asi vícekrát než je zdrávo. 72% se mi moc nezdá, nepřišlo mi že sleduju kdovíjakou podívanou. Prostě takový normální "průměrný" film.(12.1.2012)

• - Na olympijských hrách roku 1988 v Soulu skončil na čtvrtém místě v disciplíně 1500 m plavání volným stylem Američan Matt Cetlinski. Když tedy Gerry (Brendan Gleeson) tvrdí, že toto místo obsadil on, jde o jeho výmysl, ačkoliv jím zmiňovaný soupeř Salnikov skutečně v tomto závodě získal zlatou medaili. (koci)

• - Pro Brendana Gleesona a Liama Cunninghama je to už čtvrté společné natáčení. Předcházely mu filmy Perrierova odplata, Snídaně na Plutu a Cesta na západ. (toy79)

• - Film se kompletně natáčel v Irsku, rodišti Brendana Gleesona. (toy79)