poster

Pomáhat a chránit

 • Irsko

  The Guard

 • Slovensko

  Pomáhať a chrániť

  (festivalový název)

Komedie / Krimi / Thriller

Irsko, 2011, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BadoXXII
  ***

  Neuškodila by rýchlejšia kadencia hlášok a rýchlejšie posúvanie deja. Aj napriek dobre napísaným dialógom a naozaj veľkej sympatickosti Brendana Gleesona cítiť premárnený potenciál a príliš veľa hluchých miest. Toto malo rozhodne kultový feeling.(23.1.2012)

 • Beckett51
  *****

  Jedno z největších překvapení roku.(6.1.2012)

 • honajz
  *****

  Svéhlavý irský venkovský polda, hromada černého humoru a suchých hlášek, a samozřejmě nějaké ty mrtvoly a dealeři drog. Stárnoucí polda Gerry Boyle (Brendan Gleeson) se se svou prací nepáře – ostatně, kromě bouraček se v té malé vesnici na pobřeží Irska nic neděje. Jednoho dne se ale vše změní, když se objeví mladý a horlivý policejní učedník, vzápětí mrtvola s biblickými citáty v puse a kytkou na klíně, a nakonec i pašeráci drog, po nichž jde polda z FBI. Právě pro něho je svět Irska a svérázná a nevypočitatelná povaha irského policisty něčím, co ne a ne pochopit. A přitom jsou zde pořád i ti drogoví dealeři... Od prvních záběrů autoři dávají jasně najevo, jakým směrem se film bude ubírat, a ze svého směru neuhnou. Což je jim ke cti, protože jde o zdařilý mix kriminálky, černého humoru, jisté politické nekorektnosti, ale i jakéhosi nestandardního průvodce po Irsku a irskou povahou. Mnohé hlášky jsou dokonalé a jít o český film, určitě rychle zlidoví jako u českých komedií 70. a 80. let. Navíc skvěle hrají všichni herci, povedla se i výprava, kamera zbytečně neskáče a neklepe se, hudba podtrhuje tragikomičnost scén. Skutečně povedený kousek, poctivý kus filmařiny, což potěší o to víc, že se dnes podobné inteligentní snímky skoro nevyskytují. P.S.: U tohoto filmu je nutné slyšet zvuk v originále pro specifickou mluvu a různé přízvuky angličtiny, proto si dabing raději nepouštějte.(31.1.2012)

 • Thomick
  *****

  "Babies all look the same. The only time a baby doesn't look like every other baby is when it's a really ugly baby. So unless you're about to show me a photo of a really ugly baby, I don't want to see it." (Spot on!) --- Exkluzivní lekce gaelštiny a černočernýho humoru; k tomu gratis úvod do rasismu, xenofobie a společenských stereotypů. Jinými slovy: Ireland at its best. Johnu Michaelovi schází do bráchy snad akorát mistrnější pointa.(24.5.2013)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 7.4/10] | me: Ani neviem kam by som to žánrovo zaradil :) ... ale je to úplne jedno. Povedzme, že to je komédia, ktorá jednoznačne stojí za to. Brandan Gleeson je vynikajúci..., ale celkovo aj všetko ostatné okolo neho šlape výborne ako dobre namazaný stroj a človek tak dostáva nečakané dávky fresh humoru, ktorý je veľmi ojedinelý a práve o to viac poteší. Tento film je taká írska špecialitka, ktorá popri ostatnej hollywoodskej tvorbe pôsobí ako príjemné osvieženie. I'm Irish. Racism is part of my culture. (5.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace