Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

hous.enka

Tenhle film mě dost zklamal. Je to jen one man show George Clooneyho, který je jediný spravedlivý, morálně čistý a nevinný. Brrr. Myslím, že si mohl vybrat mnohem zajímavější film, aby akademikům ukázal, jak silně citovou postavu může zahrát. Tohle je jen další stominutový doják z atraktivního prostředí havajských ostrovů, kterému se nedaří dostat se divákovi pod kůži. Jak tohle mohlo posbírat byť jediný Globus. Doufám, že s Oscary se to nepotká. ()

Kryton

Emociální onanie v prostředí Havaje! Ok nebudu kopat do mtvol, ale vážně, co ten film jiného má než standartně hrajícího civilního Clooneyho? Vyzdvihnu ještě jeho dvě dcery, které mile překvapily. Pak už je to jen hrabání kolem sebe jako pes snažící zakrýt své exkrementy. Clooney má parohy a na krku dvě dcery. Nebýt tam on, tak ten film zapadne a poprávu. Dvě hodiny na téma žena mi zahla, co s dětma a milencem? Problém je pak,co tam dělá ta Havaj? Exotika a jakási dovolenková atmosféra to má celé přikrášlit. Bohužel ta hra na emoce na mě nefungovala. Nejhorší je fakt, že se to snaží po celou dobu a mačká to tak moc, až ten místo citrónu už po zbytek filmu drží v ruce jen zbytky kůry. ()

spaceboyCZ

* za Hawai (uzasnejsi exteriery si tezko prat), * za hudbu (proste uzasna, pohodova, krasna, originalni havajska), * za Clooneyho (nejde ho nemilovat, mohl by prestat starnout, ale i tak je skvely a dokonaly), * za Shailene Woodley (jeji herecky vykon je jednoduse na 1 s *, byla ve sve roli proste perfektni, presvedciva a uchvatna) ()

FFilipCZ

Naprosto zabité dvě hodiny. Vopruzné havajské songy, které mi opravu lezly na nervy. Film se šíleně vlekl a já byl často šťastný, že na klávesnici mám "->" ...taková havajská "Rodinná pouta". Už nikdy víc! ()

Greg

“Paradise? Paradise can go fuck itself.“ I přesto, že je to velmi smutný film se smutným tématem, po jeho konci jsem se usmíval. Protože film dokáže diváka neskutečně uklidnit a opět mu ukázat, co je v životě důležité. Přesto všechno se ale nesnaží moralizovat a snaží se ukázat život takový, jaký opravdu je. Je dobře, že se režisér Payne neuchýlil k nějakým přehnaným klišé, což je zásluha hlavně povedeného scénáře. Hlavní zásluhu na výborném filmovém zážitku mají představitelé hlavní rolí. George Clooney byl vybrán do role naprosto skvěle a myslím, že není nikdo, kdo by mu roli zdrceného manžela nevěřil. A stejně tak myslím, že by málokomu vadilo, kdyby si na konci února odnesl za tuto roli Oscara. Uznání si ale ocení i herci a herečky v dalších rolí. Hlavně Shailene Woodley, Amara Miller a další. Dalším velkým kladem filmu je ale i hudba a výprava – havajská hudba je hodně pohodová a havajské scenérie jsou úchvatné. Je jasné, že film se na Havaji neodehrává náhodou. Děti moje je opravdu krásně natočený film, i když o smutném tématu. Ale za vidění rozhodně stojí! ()

SaNcHeZ_cz

George Clooney dává dohromady rodinu. Děti moje jsou slušné rodinné drama, které nabízí přehlídku ověřených klišé, zavedených postupů a obvyklých problémů. I přesto však diváka pobaví, Clooney coby stárnoucí otec funguje přesvědčivě a celé to tak nějak jednoduše funguje. Nezapomenutelná záležitost se nekoná, nicméně slušný film Děti moje jsou. ()

RasputincZ

Nechápu zahraniční kritiku, protože pokud jsou Děti moje nejlepším filmem za rok 2011, pak byl minulý rok po filmové stránce skutečně chudý. Poslední film Alexandra Payna není vyloženě špatný, opírá se o skvělý herecký výkon George Clooneyho a rád bych zmínil také mladou Shailene Woodley. Paynův neskutečně "nehollywoodský" režisérky rukopis je ve filmu vidět, ale havajské prostředí, havajská hudba a neskutečně kreténská postava Nicka Krauseho jakožto "rádoby hláškujícího chlapce" je pro diváka jako pěst na oko. Navíc mě zápletka ohledně manželky hlavního hrdiny nechala celý film ledově chladným. Děti moje na mě zapůsobily jako nezdařilý žánrový mix, ale na film roku JEN skvělý herec nestačí...Teda aspon doufám! ()

frashmaker

Je fajn vidět Clooneyho "válet" se na plážích, na kterých jsem se i já vyhříval před dvěma lety. Hawaii je jedinečné místo. Jinak i přes ne příliš originální a zajímavý námět se mi dostalo vskutku plnohodnotného filmu, který byl plný skvělých herců a emočního nepřehrávání. ()

MartinezZ

Průměrný cílený doják s mistrem Clooneym, przněný havajskými jódlovačkami. Hudba mi nevadila, skřeky ano, Nebylo to špatné, ale pes po tom zanedlouho neštěkne. Clooney se tak snaží cílit na Oscara, až už to přehání. ()

Asgy

Myslím, že to šlo na točit mnohem záživněji a rozhodně by šla vybrat lepší hudba.Takhle film bohužel zapadl do průměru a občas dost nudil. ()

Riddick77

Je to výjimečný film, ovšem má svoje mouchy, které mi bohužel brání označit jej za dokonalost. Krásné prostředí, chytrý scénář, výborné herecké výkony a krásnou hudbu bohužel doplňuje i určitá sterilita v klíčových momentech. Těžko si to vysvětlit, ale když musí cizí člověk říkat vaší dceři, že maminka se už neprobudí (vy - jako otec - stojíte opodál a byl to váš nápad), tak to nemůže emočně dojmout, protože je to prostě špatně. Absurdně zní i Clooneyho úvodní dialog, protože jsem čekal opravdové životní peklo a ono se prostě nedostavilo, jelikož mu žena nastálou situaci dosti ulehčila, topí se v penězích, má krásné dcery - přičemž jedna se za něho dokonce dosti vážně postavila v situaci, která pro ni rozhodně nebyla jednoduchá - a celkově má jeho situace daleko od skutečné krize člověka, kterého právě potkalo rodinné neštěstí [a on nahodí, že už 15 let nesurfoval - to je teda peklo...]. Tváří se to jako nehollywoodské, ale při hlubším zamyšlení je to hollywoodské jako máloco, což je škoda. Clooney je ovšem excelentní a hlavním objevem filmu se rozhodně stala Shailene Woodley. Celkově fajn, ale totální nadšení neproběhlo. 7/10! ()

Lum3n

Decentně pojatý příběh o vztazích a životních hodnotách. Snímkem nás provází příjemně melancholická nálada občas odlehčená nějakým tím humorem, podpořená kytarovými tóny, hawaiskými scenériemi a skvělými výkony Clooneyho a Shailene Woodley. Čisté 4* z toho nakonec asi nejsou, ale rád zaokroulím nahoru. ()

numi

Miluju dramedie. Moc. Tahle je zvláštní v tom, že není ani tak bitter-sweet jako bitter-funny. Za poslední dobu má nejblíže asi k Little Miss Sunshine, ale právě v tom je kámen úrazu - na tuhle fantastickou road movie ztrácí malý krůček v každém jednom aspektu. Přesto Děti moje nejsou špatný film. Dokáží pobavit i dojmout, zahřát na duši i poslat pod deku. Vše v atraktivním prostředí tak trochu jiných havajských ostrovů. A to není málo. ()

Alementina

Průmerny, proste neni to spatny, ale ze by to ze me dostalo nejake emoce, to bohuzel ne. I kdyz Clooney podvadeneho tatika hraje hodne dobre a Shailene je kočka, nad kterou tu za pár let bude slintat nejeden uživatel :) linku z prodejem pozemku jsem vubec nepochopila, nejak nadbytecna, takže Oskara za scenar bych tomuhle snimku taky nedala. ()

vorheese

Kvalitní naleštěný švýcarský hodinový strojek bez přidané hodnoty. A to zrovna u dvou odborníků na přidanou hodnotu, Paynea a Clooneyho, lehce zamrzí. ()

blackrain

Citlivě odvyprávěný příběh o lidech, se kterými si život nehezky zalaškoval. Clooney byl velmi dobrý. Role otce od rodiny, který se musí vypořádat s velkými problémy, mu sedla. Byl civilní, uvěřitelný a nic nepřehrával. Ovšem, není to ale jeho životní výkon. Jeho "filosofování", které doprovází celý film, všechno dokonale vysvětlovalo a popisovalo. Ale bylo dobré vidět, co se mu právě honí hlavou a že toho bylo opravdu dost. když se zde řeší závažná témata, tak je tenhle snímek příjemně svéží. Zřejmě za to může i prostředí, kde se příběh odehrává. ()

SarumanKo

Vykalkulovaná sentimentálna žmýkačka schovaná za cynizmus, nadhľad a havajské košele, ktorá je vo výsledku aj tak studená ako psí čumák. A hoci majú The Descendants precíznych hercov a príjemné "rajské" prostredie, najviac pripomínajú telenovelu na hollywoodsky spôsob. Toto ma minulo fakt veľkým oblúkom. (5/10) ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)