Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  *****

  Skvělá kamerová práce i využívání zvuku a jeho znakové povahy (to jsme se učili ve škole). Film není bez chyb, respektive neměla jsem dojem, že by na něm nešlo ještě něco spravit, ale když si vybavím ty dlouhé jízdy a hlavně dokonalý poslední záběr s komentářem, musím hodnotit nejvýš. ♥(2.12.2012)

 • snaked
  ****

  Velmi zdařilý historický snímek s vynikajícím obsazením.(7.9.2009)

 • mchnk
  ****

  Oldřich Daněk obsadil do film Františka Vláčila, kterým mu za pár let tak nějak ukázal, jak to má vypadat, když to režisér pojme skutečně precizně, a to hned dvakrát. Jediné, kde se mohl Daněk částečně inspirovat, byla Vláčilova výborná Ďáblova past . Určitě bude něco i na tom co napsal Radek99. Doba na pojetí Vláčilova středověku ještě nedozrála. Možná se to dá říci i o Daňkovi. V jistých chvílích mi připadalo, že si toho vzal moc. Od chaoticky vyhlížejících prostřihů do Ondřejovi mysli, až po např. Skopečkův útěk a následnou jízdu lesem. Myslím si, velmi zbytečné. Předešlá kamera z pohledu postavy výborná, nicméně nic se nemá přehánět. V záplavu všemožných kamerových experimentů se úplně zapomnělo na hudbu. Pár tónů, které zazní při jízdě, působí bohužel pohádkově. Všechny tyto mínusy, jsou ovšem zavaleny velkými plusy. Jestliže na jedné straně barikády stojí Höger na druhé Růžek, je to krásná podívaná. Zbytek dolaďuje, sice načesaný, ale jinak skvělý Kostka, M. Lohnická a její neposedná a humor do filmu přinášející Katruše a nakonec samozřejmě Jiří Vala. Snímek působí chvílemi skutečně velkolepě a samotný závěr je velmi silný, a rozhodně mi nedovolí jít níže s hodnocením. Upřímně si myslím, že nebýt odpadu jednoho jednostranně smýšlejícího katolíka, který také pozapomíná na jednu větičku co nechceš aby druzí činili tobě nečiň ty jim, jednoho zmateného kritika a dalších, film by byl dávno nad 70procenty.(1.8.2013)

 • Snorlax
  ****

  Jsem ráda, že jsem na rozdíl od některých jiných viděla vyvážený historický film, který nestranil ani jedněm ze zúčastněných. Byl především o pomstě, o tom, kam je schopna člověka dohnat, aby v cíli zjistil, že je nesmyslná.(25.12.2012)

 • darkrobyk
  ****

  Zdařilá výprava do historie. Jistě lze vyčítat ledacos, ale tentokráte bych raději vyzdvihoval. Velmi dobrá černobílá kamera, hudba souznící s příběhem a skvělé herecké výkony. Na rozdíl od Vávrových tendenčních snímků z 50.let se O.Daněk snaží o realističtější pohled. A nedělejme si iluze - církev, když třímala moc, byla nositelem zla, válek a utrpení. A kdyby ji stále měla, jejda, to by hořely hranice. Církev a víra jsou totiž tak vzdálené protiklady, že vzdálenější těžko najdete. Jediná pravda církve je úplně stejná jako ta komunistická... Scény s početným komparsem vypadají velkolepě a i výprava je dostačující. Škoda, že v rámci balady došlo jen k jejímu nástinu. Důslednější byl Vláčil ve svém Údolí včel (jenže Körnerova předloha je literární skvost). Pokud ale budeme hodnotit z hlediska českého historického filmu, pak jde o zdařilý snímek. A jestliže se po roce 1989 jevila československá kinematografie z valné většiny jako ideově pokroucená, po 25 letech v kapitalismu se ukazuje, že řada snímků až tak zdeformovaná nebyla.(5.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace