Red Dog - psí legenda

• Austrálie Red Dog (více)

Do malého austrálskeho mesta Dampier privezie robotník Jack Collins (Noah Taylor) psa, ktorý mu skrížil cestu v červenej púšti a svojvoľne naskočil do auta. Red Dog, ako ho pomenujú, sa zakrátko stane verným spoločníkom všetkých zamestnancov spoločnosti Hamersley Iron, ktorá v okolí ťaží železnú rudu. Pes však neuznáva jedného pána a radšej si žije svoj nezávislý život. Všetko sa zmení vo chvíli, keď stretne vodiča robotníckeho autobusu, Američana Johna Granta (Josh Lucas), s ktorým ho spojí jedinečné puto, výnimočné porozumenie a skutočné priateľstvo. Nič však netrvá večne. Keď John po tragickej nehode umiera, pes opäť čelí samote. Znova sa vydáva na púť a hľadá svojho pána. Stáva sa austrálskou legendou a pútnikom, ktorý v rôznych častiach Austrálie spoznáva nových ľudí. Hľadanie zmyslu svojej cesty ho nakoniec zavedie po mori až na ďaleké japonské ostrovy. (TV JOJ)

kaylin

Na jednu stranu je to "jen" snímek o jednom psovi - a vlastně také jedné kočce - ale to, jak je snímek podán, jakou má formu, jak je krásně ujetý, když to třeba ani nečekáte, jak to herci berou vážně nevážně, to všechno ho činí zajímavým a rozhodně to není jen nějaká další variace na rodinné filmy s Lassie. ()

radektejkal

Po oblíbených koňských filmech nastává éra oblíbených psích filmů. V Austrálii bychom možná čekali spíš klokana, ale dingo (?) je tady taky doma (na rozdíl od králíků). Komunitu těžařů poznáváme pouze z jejich volnočasových aktivit, které spočívají v chlastání, zápasení a decentním sukničkářství. Vlastně komunitu z nich udělá až Červený pes (neplést si s Černým psem od Zeppelinů, i když tomu oči svítí také rudě), který svou nezávislostí, a současně věrností, je příkladem určitě ne jen pro ně. Red Dog žil osm let, "projel celý Státy a vrátil se zpět", a stal se legendou, tj. něčím víc, než byl za živa. Pomník, který mu postavili v Dampier je hezký, a určitě trvanlivější, než pomníky revolucionářů či politiků. Ještě zpět k úvodu: (I u nás) jsou pomníky zvířat, vesměs jako pocta koním, které padly (rci: byly do ní zavlečeny a tam pobiti) v různých válkách (Slavkov, Hradec Králové); v 1. SV jich padlo na milion. A tak raději zůstanu u koní, i když nejsou tak "smart" jako psi nebo mobilní telefony. ()

Fíla

Pro někoho jen nudný příběh. Pro někoho zase něco výjimečného. Já jsem někde v půlce téhle cesty. Určitě si to bude hodně lidí srovnávat s příběhem který byl Hačikó. Příběhy porovnat asi nelze, ale Hačikó byl příjemněji zfilmován. Australské prostředí mi není příliš sympatické, ale možná je právě tohle výjimečnost toho snímku. Je to velice zajímavý a hlavně ani moc nepřehnaný film s věčně usmívajícím se Redem. 7,5/10 ()

easaque

+3* i když nejsem zas tak velký pejskař, tak mě zaujal jeho příběh, který prý vychází ze skutečnosti. Legendární pes sbližuje různorodé lidi v důlním městečku a díky tomu v něm vše ubíhá téměř bezkonfliktně. Prostě takový malý zázrak. Nebýt toho, že tlačí hodně na city, tak bych dal i o hvězdičku víc, ale takhle to nejde. Ale jinak je to milý a pozitivní film pro pohodové chvíle a pro majitelé nejlepších přátel člověka skoro povinnost ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Necron

Tohle melo byt dojemne? Srovnani s Hachiko? Tomu to nesahalo ani na paty! Komedie? U ceho jsem se mel zasmat? Rodinny film pro deti? S bandou urousanych chlapu vkuse lemtajicich pivo? Red Dog vysoce hodnoti zrejme pouze lide, kteri maji psy radsi nez lidi a ztraci diky tomu objektivitu pri hodnoceni filmu. SPOILER: Ta absurdita, kdy prijede chlapek s nakladakem v noci na benzinku, nikde nikdo a pak narazi v jine budove na lidi okolo psa? Banda urousanych chlapu mu zaujate vypravi pribeh o Rudem psovi, jako bohovi, ktery sestoupil z nebe? A nakonec, jakoby se nechumelilo, chlap co prijel pro benzin, vyhraje holku hlavni postavy filmu, ktera tragicky zahynula den po zasnubach? A rude psi nasledovniky porodila kocka? No to jdete ale... Riddick77, Beastmaster4 - 2 lidi, kteri tady ten film naprosto nekriticky vyzdvihuji do nebes (5* + komentar) - spravne, oba maji ve svem profilu na prvnim miste fotku psa :-) ()

dezorz

priznavam bez mucenia, v praci mame podobneho volnomyslienkarskeho psa vyzorovo podobneho red dogovi. na macky je pes, ziadna sa mu nevyrovna. mozno raz. a filmu sa tiez maloktory psickarsky pes vyrovna. japonci vsetky robia prilis na smutno, a pri red dogovi sa clovek aj z chuti zasmial. ()

bourec

Myslim,že jenom průměrná báchorka,byť,jak na konci filmu píšou,podle skutečnýho příběhu.Až do toho neštěstí celkem v pohodě,ale pak už to ztrácelo šťávu.40%. ()

MA.KI

Australští pejsek a kočička nevařili dort, nýbrž psali scénář o jednom všemi Australany adorovaném červeném psíku. Výsledek je nudný a laciný kýč. ()

BarryLyndon

Čekal jsem nějakou blobst ála Beethoven 7: Štěňátka opět v akci. Ale dostal jsem strašně krásnej film, kterej doporučuju všema deseti. Takovou pohodovku už jsem neviděl hodně dlouho. Akorát mi trošku vadilo, že ve dvou scénách vedle mne začly pálit a slzet oči, asi nějaká alergie nebo co... ()

Joges

Všechno se točí kolem jednoho psa nedefinovatelné barvy. A točí se to dobře, zábavně, promyšleně. I když se v Red Dogovi nic mimořádného neděje, film nenudí. Je to zajímavé a povedené vyprávění. ()

U_S_O

Príjemní herci v pútavom príbehu o jednom neobyčajnom a jedinečnom psovi. Veľa filmov s austrálskej produkcie som nevidel ale tento patrí rozhodne na vrchol. Pes je najlepší priateľ človeka ale v tomto prípade by sa to dalo povedať aj naopak. Príbeh Red Doga ma naozaj zaujal. Bolo to vtipné, dojemné a celé zasadené do krásneho prostredia s výbornou hudbou. Haf haf! ()

zette

Koko nehral spatne:-) a zpusob, jak je pribeh odvypraveny taky neni zly... Jinak ale celkem nuda, plkani v hospode, bezici pes a porad dokola. Tahle australska legenda me nedojala. Moc me nebavi, jak zdejsi pejskari filmum o psech umele zvysuji hodnoceni... ()

URBAN

Velmi příjemný film o pejskovi. Sice sem tam zahraje na city, ale od ostatních filmů tohoto typu se odlišuje a je taky vtipný a pozitivní. (27.6.17/MAC ) ()

elanius

Hodnotenie na IMDb aktuálne 7.6 čo je dooosť slušný výsledok. Odporúčam všetkým čo majú chuť na malú príjemnú sviežu komédiu ... a ten psí herec je ozaj frajer :) 8/10 ()