Red Dog - psí legenda

• Austrálie Red Dog (více)

Do malého austrálskeho mesta Dampier privezie robotník Jack Collins (Noah Taylor) psa, ktorý mu skrížil cestu v červenej púšti a svojvoľne naskočil do auta. Red Dog, ako ho pomenujú, sa zakrátko stane verným spoločníkom všetkých zamestnancov spoločnosti Hamersley Iron, ktorá v okolí ťaží železnú rudu. Pes však neuznáva jedného pána a radšej si žije svoj nezávislý život. Všetko sa zmení vo chvíli, keď stretne vodiča robotníckeho autobusu, Američana Johna Granta (Josh Lucas), s ktorým ho spojí jedinečné puto, výnimočné porozumenie a skutočné priateľstvo. Nič však netrvá večne. Keď John po tragickej nehode umiera, pes opäť čelí samote. Znova sa vydáva na púť a hľadá svojho pána. Stáva sa austrálskou legendou a pútnikom, ktorý v rôznych častiach Austrálie spoznáva nových ľudí. Hľadanie zmyslu svojej cesty ho nakoniec zavedie po mori až na ďaleké japonské ostrovy. (TV JOJ)

rottenpolo

Film sa pomaly rozbiehal a nudil, no od druhej polovice to bolo už lepšie, čo ma presvedčilo dať štyri hviezdičky, ale je to na hrane 3/4. Celkom dojímavý príbeh a miestami aj dobré vtipy. Tú bitku Red Dog vs. Red Cat si mohli odpustiť, to bol trapas. ()

gicous

Každý poutník či dobrodruh přece jednou musí dojít na své cestě k místu, které si ho získá svou laskavou atmosférou a věrnými přáteli, jenž mu poskytnou domov. Zaplní tak prázdné místo v duši a dají mu pocit vnitřní naplněnosti. John v podání Joshe Lucase přesně takové místo našel. Co na tom, že je nehostinné, zapomenuté kdesi v poušti plné červeného prachu a hrubozrnných horníků. Cestovatel John tam tedy konečně zakotvil, našel lásku, práci, přátelství, vše důležité, co činí z cizích míst domovy. Samotný pes Red Dog potom funguje jako jakési pojítko, jenž spojuje všechny lidi do jedné pospolité komunity. Film Red Dog je nesmírně laskavý, přirozeně plynoucí příběh doplněný skvělou hudbou a výbornými herci. To co ho odlišuje od podobně laděných snímků je jemná nadsázka a vtip, s jakými popisuje jednotlivé charaktery a jejich skutky. Díky tomuto lidského přístupu je Red Dog velice působivým filmem dojemným v těch pravých okamžicích stejně tak jako zábavným v těch ostatních. Jsou v něm zaklety emoce, které vás dotlačí tu k slzám a tu zase k smíchu. Skvělý zážitek. ()

DeNighty

Prvky komedie i dojáku, skvělý koncept, svižný příběh a to vše podle skutečné události? Úžasné. Pes je nejlepším přítelem člověka, takovéto filmy to jen a pouze dokazují. ()

PichyjePan

"Have you seen John?" ;( Pro tyhle filmy o psech ač už jich jsou mraky, budu mít vždy slabost a ještě k tomu pokud budou takhle skvěle natočený, protože pes je nejlepší a nejvěrnější přítel člověka. Celkově filmy o zvířatech jsou mnohem milejší než o lidech, protože zvířata má každý raději, am I right? ()

R.O.man

Putavy a dojemny pribeh Australskeho zvieracieho narodneho hrdinu nenecha nikoho chladnym kto ma rad zvierata. Typicka australska cervena pust, ako sa hovori "in the middle of nowhere". U mna este okrem vyrozpravaneho pribehu zabral aj soundtrack, teda hlavne tych par hlavnych ktore tu sadli ako rit na serbel. Dalsi plusovy bod u mna je za lokalitu, ktoru by som rad navstivil a aj za tu ktoru som uz navstivil (nedaleke Ningaloo, Coral Bay) a kde podla pribehu Red Dog hladal svojho pana. A kedze je film zalozeny na skutocnom pribehu, tak ta pametnikova socha je skutocna a dodnes sa nachadza v mestecku Dampier. Na tento film nadvezuje aj volne pokracovanie TRED DOG: TRUE BLUE (2016) - to je sice v chronologickom poradi treba zaradit pred RED DOG (2011), no sledovat fimy treba v tom poradi ako boli sfilmovane. Fetch TV - Movie Box - 21.10.2023 ()

Blazis34

Dojemný až smutný příběh jednoho fantastického psa. Tento film je zajímavý tím, že většinu děje tvoří minulost neboli vyprávění, které se střídá s přítomností. Dalo by se říct, že se ve filmu stalo jen to, že místní lidé vyprávěli o Red Dogovi krásný příběh, vše ostatní už se stalo a je minulostí. Musím ale říct, že Kriv Stenders vytvořil hezkou, leč trochu smutnou podívanou. Obecně filmy se zvířaty v hlavní roli nedopají moc vesele, Red Dogem nevyjímaje. Přesto se mi film líbil a nechal mě celou dobu viset na obrazce a čekat co ještě tento skvělý pes dokázal. Dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

Vasyl

Jo, pes je vážně hlavní hrdina (a hlavní sympaťák, to se musí nechat). Ale jinak je to jen pár příběhů ze života pravých drsných ocelářů (ano, přesně jako v Simpsnech, jenom přenesený do Austrálie 70. let). Hvězdička navíc za scénu s "duelem" psa proti kočce, ta mě pobavila fakt hodně. ()

kooky89

Red Dog je typem snímku, který diváka příjemně pohladí po duši, jelikož z každého políčka je cítit radost a láska, s jakou byl natočen. Red Dog navíc disponuje mnoha sympatickými a zajímavými postavami, úžasnou hudební složkou, působivými záběry australské krajiny, a především citlivým příběhem o vztahu mezi mazlíčkem a jeho páníčkem (páníčky), který je naplněn vtipnými i smutnými momenty. Poté, co došlo k souboji mezi Red dogem a Red cat s westernovým nádechem bylo jasné, že se pro mě tento film stane srdcovou záležitostí. ()

Sonakolada

Film jsem si stejně jako knížku moc užila, atmosféru, postavy i samotného Rudocha se režisérovi podařilo zachytit perfektně, škoda jen toho zbytečného pathosu během celého snímku a jeho obrovské koncentrace na konci příběhu... ()

Gig

Tak už jsme tu měli černého Bílého tesáka, co hledal svého parťáka. Už jsme tu měli Gora, bílého psa, co pátral po své paní. Teď tu máme opět jiné prostředí a jinou barvu. Jsme v Austrálii a cihlou zbarveného rudého psa jednoduše nazvaného Red Dog. Opět svobodný pes, který ztrácí a objevuje nové parťáky. Symoatická he hudba, nebo spíš řečeno soubdtrack, herci a poutavě vyprávěný příběh australského Gora. Pobavila mě scéna, kdy Red Doga nutili jíst kuře. Připomnělo mi to českého Bohouše. ()

imaginer21

Tam, kde hollywoodský Haičikó spěl ke konci, se rozhodl "nějaký neznámý" australský Red dog zajít o dost dál. Relativně neokoukané tváře a neotřelá hudba činí divákovi prostředí příběhu daleko čistší a lépe procítitelné, než kdyby se v něm pohybovali samí herci typu R. Gere. Spousta veselých a vážně trefně vykonstruovaných situací plus jedna silně smutná rána, která ovšem není tím jediným pilířem, na němž je příběh postaven. A pak Australani neumí natáčet dobré filmy... ()

zodiak217

Neviem prečo ale už od začiatku som mal pocit, že sa skôr jedna o komédiu ako drámu. Miestami som sa dosť miril a film vo mne nedokázal vyvolať emócie ako napríklad Haciko - príbeh psa. Ked ke v hlavnej úlohe nejakého filmu vždy to záujme, no je peň ma tvorcoch ako dokážu túto dispozíciu využiť a ako zabezpečiť aby to zanechalo u di aká dojem a.chcel to.vidieť znovu. Bohužiaľ v tomto pripade to nevyšlo a mám zmiešané pocity. V každom pripade je to podpriemerný film a ak v takomto style pokračuje austrálska produlcia, dobre vedieť, dám si na to pozor. ()

FLVEKK

Krásně odvyprávěný příběh poslušného a věrného pejska Red Doga...Na takové filmy se musím dívat ale jednou za čas, protože máme doma dokonce dvě nejlepší stvoření na světě.. Každému, kdo má psa, nebo má určitý vztah k zvířatům ukápne slza.. ()