Red Dog - psí legenda

• Austrálie Red Dog (více)

Do malého austrálskeho mesta Dampier privezie robotník Jack Collins (Noah Taylor) psa, ktorý mu skrížil cestu v červenej púšti a svojvoľne naskočil do auta. Red Dog, ako ho pomenujú, sa zakrátko stane verným spoločníkom všetkých zamestnancov spoločnosti Hamersley Iron, ktorá v okolí ťaží železnú rudu. Pes však neuznáva jedného pána a radšej si žije svoj nezávislý život. Všetko sa zmení vo chvíli, keď stretne vodiča robotníckeho autobusu, Američana Johna Granta (Josh Lucas), s ktorým ho spojí jedinečné puto, výnimočné porozumenie a skutočné priateľstvo. Nič však netrvá večne. Keď John po tragickej nehode umiera, pes opäť čelí samote. Znova sa vydáva na púť a hľadá svojho pána. Stáva sa austrálskou legendou a pútnikom, ktorý v rôznych častiach Austrálie spoznáva nových ľudí. Hľadanie zmyslu svojej cesty ho nakoniec zavedie po mori až na ďaleké japonské ostrovy. (TV JOJ)

brasek

Sympatický psík a dosť, nič viac dobré o príbehu neviem povedať. Od začiatku zmätok, neprehľadné až ma prešla chuť. Proste priblblé scény, priblblé postavy a nakoniec fraška v podaní naháňačky psa a mačky. ()

PTuranyi

Príjemný film rozprávajúci príbeh psa, ktorý sa stal miláčikom a symbolom austrálskych robotníkov, pracujúcich v železných doloch. Red dog by sa dal prirovnať k psiemu Cimermanovi. Všade bol, všetko videl a každého nejako ovplyvnil. Film má originálny spôsob rozprávania, keď epizódy z Red dogovho života rozprávajú robotníci náhodnému návštevníkovi miestneho baru. Filmu nechýba vtip a dej bez veľkých drám plynie šťastnému koncu. 70% ()

FireBlader

Musim přiznat, že navzdory značné naivitě bijíci do očí hlavně koncem filmu, si mě Red Dog získal. Pohlazení pro duši, jakých je poslední dobou málo. Žádné bombastické triky, žádný přerostlý rozpočet, který by frajersky pomrkával z každého záběru, žádné nervy drásající napětí, naprosto předvídatelný, prostý, milý příběh. Komornější, jednodušší Forrest Gump. :-) ()

BlackMolla

skvělé.. trochu mi tam vadila ta bitka s Red Cat, to se tam podle mého moc nehodilo, i když to patřilo k odlehčení situace.. ale jinak opravdu moc pěkný film, dojemný příběh a prostě Red Dog :) ()

nestiik

Film o psovi, kterého uznávalo mnoho lidí a byl právoplatným členem malého města Dampier mě doslova dojal. Příběh je zajímavě natočený a to tím způsobem, že se jedná o vyprávění příběhu mladíkovi, který se ve městečku ocitl. Opravdu dobře natočený a emotivně založený snímek. ()

kmotrmic

Super rodinný film. Trhlý australský humor mě vážně bavil. Poslední dobou jsem spíše viděl depresivnější filmy, takže potěšilo, že jsem se celkem dost nasmál, ale to platilo asi tak 3/4 filmu. Pak film přeladil notu, kdy pro změnu zatlačil na druhou stránku lidských citů. Ale i tato smutná část fungovala skvěle. Takže nemám moc co vytknout. I obsazení bylo sympatické a různé podivínské postavy (v proklatě krátkých, upnutých šortkách a třeba i s pletacími jehlicemi) fakt pobavily. ()

BIG.NINE.CF

I přesto, že to bylo natočené na pár místech, příběh a vyprávění je tak poutavé, že vám to ani nepříjde. Zábavné i dojemné. Jeden z filmů, který můžu vidět kdykoliv znovu. ()

KraLuban

Velmi, velmi příjemná věc...jakkoliv to není žádná selanka, ale pravá urban legend. V tomhle případě spíš outback legend:). Určitě stojí za kouknutí. ()

Appendix

A už vůbec před filmem jsem měl špatný pocit, že já, taková citlivka bych na to neměl asi koukat. Ale co, nedalo mi to a zkusil jsem to.Nejdřív jsem měl potíže porozumět originálnímu znění. Přeci jenom člověk zas není zvyklý na ten australský přízvuk, což je i škoda. Film nejdříve byl takový nenápadný, až vláčný. Nejvíc se to rozjede, až kolem půlky. Ale poté jsem se smíchy nemohl udržet. A pak to ve mě vypuklo. Nestíhal jsem si utírat svoje slzy. Tohle je přesně typ filmů, který mě dokáže zcela rozbrečet. ()

Akuza

Po půlhodině jsem již nevydržel a film přerušil, něco tak stupidního jsem od takto zde hodnoceného filmu opravdu nečekal. ()

mlcenlivej

Kultovni Film v Australii! Skvele priblizuje zivot tezaru v Pilbare, kde i ja jsem nasel sve misto. O to vic me naplnuje nostalgii. Takovej mix smutna a vesela pri kterem si chcete popit. Way Out West song nema chybu!!! ()

lineker

Ten skutečný příběh je zde až k neuvěření. Krásný film o psovi a lidech. O zvířecí věrnosti, kterou my dokážeme pouze s povzděkem využívat. ()

Dark_Hark

Film pri ktorom som sa rozplakal, ktorý ma naprosto dojal a len keď píšem túto recenziu si na ten film spomeniem a idem plakať. Absolútne perfektný film. Australská verzia Hachika. Neviem ani prečo ma tieto filmy tak vždy rozplačú ale tomuto filmu neni ani ako hachikovi nič vytknuť. Bavil ma a film odporúčam už len kvôli deju. NAPROSTO 5* ! ()