Opět se setkáváme s Davem Lizewskim alias Kick-Assem, amatérským bojovníkem proti zločinu, který je v civilu nenápadný obrýlený středoškolák. Je tu samozřejmě i Hit-Girl, která z jedenáctileté holčičky, co umí nebezpečně zacházet s nunčaky a mačetou, vyrostla v patnáctiletou slečnu Mindy, jež se snaží zapomenout na své smrtící instinkty a pokouší se zapojit do školního kolektivu. Daveovi se ale nedaří zapadnout do školní rutiny, jak si představoval, a tak se rozhodne Kick-Asse oživit. Spojí se se superhrdinským týmem sdruženým kolem plukovníka Starse a po nocích společně trestají zločiny, na něž policie nestačí. Mezitím na druhém konci města kolem sebe šikuje bizarní zločinecké kreatury další starý známý z prvního dílu - zbohatlický synek Chris, toužící po pomstě... (TV Nova)

Mr. Filuta

Tři roky starý fenomén drzosti a absurdna dostal do ruky druhořadý packal, a náležitě ho druhořadě zpackal - čili vznikl film absolutně žánrem i tempem nevyvážený a nezvládnutý. Důkazem toho budiž to, že největší smích v sále sklidilo blití a sraní, což mě u něčeho se štítkem Kick-Ass mrzí. Jinak pouze násilí přitvrdilo, postavy zdementněli a motiv zastydl na "co se stane, když se wannabe hrdinové zapletou do reálneho světa". Mimochodem, nechápu co je sledováno tím, když má Jim Carrey, člověk s nejgumovějším ksichtem na zemi, na ksichtě naplácáno ještě více gumy. ()

golfoxovox1

Kvalitní pokračování jedničky, ještě brutálnější, do extrémů vyhnanější, násilí je podáno opravdu surově, a tak by si rozhodně komerční televize smlsly na negativním vlivu filmů tohoto tipu na psychiku labilních jedinců :-) Nápaditost scénáře a hudební dramaturgie prvního dílu je kompenzovaná zájmem diváka dozvědět se více ze života Kick-Asse a Hit-Girl a velké množství nových postav. V druhém díle méně zvládnutá nadsázka, více zvládnuté emoce, co se týče humoru srovnatelné. Opět žádná pohádka, úmrtnost důležitých postav poměrně velká. Ani chvilku se ovšem člověk nenudí a celkově vše má svůj smysl a těším se na další díl, bude-li :-) ()

UncleG

Jedenáctiletá pychopatická holčička naprosto nekompromisně zlikviduje mafiánský gang, ve filmu, který s lehkostí a nadsázkou popírá svou ústřední myšlenku. Tak tomu říkám překvapivý moment. A ano, správně, stalo se to v předchozím dílu. Kdybych měl hledat nějaký překvapivý momenty v Kick Ass Dvojce, řekl bych, že mě nejvíc překvapilo, jak brutálně se dá po všech stranách podělat sequel dobrýho filmu... Kik és dvojka je totiž dokonalá ukázka toho, čemu se v tý naší český národní terminologii říká "poor writing". A já nemám rád příběhy, ve kterejch se věci dějou bezdůvodně, půlka debilů (kterým máme říkat protagonisti) postrádá základní motivaci, druhá půlka samovolně chcípá jak na bežícím pásu... A třetí půlka pouští z huby jenom samý moudrosti. A jak vyřešíme problém, že nemáme ani základní ponětí, co divákovi říct? Pěkně po Hollywoodsku, přece. Narveme tam miliony hustokrutopřísnejch postav, a všichni jsou drsnější než nejdrsnější. Když se navíc mezi sebou budou hodně Coolově zabíjet nebo ojíždět, pochcípá tam velká spousta lidí různejma způsobama, všichni si furt budou dávat na držku a pauzy mezi tím se proloží hlubokejma myšlenkama o identitě, možná si nikdo nevšimne, že je to celý úplně vo ničem. V původním rozezlení jsem byl hotov narvat tomu odpad a cejtit se jako maskovanej mstitel špatný kultury. Nakonec ale smířlivě tu jednu ušmudlanou hvězdu hodím. Hlavně proto, že jsem se z druhýho Kick Assu naštěstí nezeblil jako ze stejně prázdnýho Scotta Pilgrima, protože herci jsou alespoň minimálně sympatičtí. A taky kvůli znásilňovací scéně, která jedná připomínala nasranou nekompromisnost prvního dílu. ()

Lum3n

Oproti svěží a nápadité jedničce nabízí pokračování pouze rutinu. Další problém je, že film celou dobu neví jak se má vlastně tvářit - chvíli se bere s nadsázkou, chvíli zas hrozně vážně, chvíli se tváří jako komedie, pak zase jako drama, chvíli je přehnaně drsnej, aby pak úplně vyměkl. Takže doufám že příště se bude (jestli tedy vůbec) pokračovat nabouchanou akčně-komediální jízdou a netakovýmhle kočkopsem. ()

zipper111

Zbytečný film... Neskutečně špatně natočený, příběhově plochý a bez nápadu, humor už tu nehraje prim, všechno se tu bere hrozně vážně-absolutní opak parádní jedničky. Ne, nemá to šťávu, nemá to drajv, jediná dobrá scéna byla... já vlastné nevím, asi žádná. Fakt se to nepovedlo a doufám, že už nebude další. 1* ()

Freemind odpad!

Infantilní, nudná, klišovitá, špatně natočená, nevyrovnaná, trapná, namyšlená, předražená, roztěkaná, stupidní sračka se špatnými herci, scénářem, dialogy, kamerou, akčními scénami i efekty. Mor a neštovice! ()

erased

Jak jsem se na pokračování jednoho z nejzábavnějších komiksových filmů těšil po premiéře prvního dílu, jeho opožděná projekce už mě nechávala chladným. I dvojka dost slušně balancuje mezi vážnou a absurdní náladou a určitě se nedá říct, že by to téma nebylo řádně zakotvené v realitě. Jenže jak stylově se prvnímu dílu dařilo nerdský svět nabourat reálnou brutalitou, tak to samé Kick-Ass 2 dělá šroubovaně. Těžko říct, jestli je to chybějícím šarmem onehdá maličké Hit-Girl, málo využitým plukovníkem Stars and Stripes nebo čímkoli jiným, ale ve výsledku už to nedokázalo nadchnout ani v jedné z obou zmíněných nálad. Nemůžu se zbavit dojmu, že toto železo se mělo kout, dokud bylo žhavé. ()

kaylin

Takže co? No v konečném důsledku je to celkem fajn podívaná, která trochu podcenila postavu hlavního záporáka, ale člověk se stejně bude bavit, protože Kick-Ass a Hit-Girl jsou skvělá dvojka. Hned začátek navnadí všechny fanoušky prvního filmu a pak už to docela jede. Věrnost předloze není dogmatická, místy film dost ujíždí, ale neviděl bych to jako zásadní problém. Koneckonců, ani jednička se nedržela své předlohy do posledního detailu. Ten film má dobré tempo, sem tam na vás padne nějaké to klišé, ale tak to se dá odpustit. Není to pro mě film roku jako v případě "Kick-Ass", ale dobrá zábava, to ano. A počkejte na scénu po závěrečných titulcích. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/08/248-kick-ass-2-2013-75.html ()

Makky

jednotka bola pojašená, narozdiel od tohto pokračovania bola zároveň zábavná a akčná. Dvojka sa snaží ísť v podobných šlapajách, no skĺza do teenagerskej hlúposti s eRkovým scénami. Príbeh je veľmi jednoduchý, chýba zvrat, moment prekvapenia. Hlavné duo funguje, občas nejaká tá hláška poteší, ten finančný prepadák je však na mieste. ()

Tony.cs

Na jedničku to nemá ani náhodou. Ačkoli choreografie byla super, stylizaci chybělo něco důležitého. Všechno špatné ale vyvažuje úžasná Chloë. ()

ABLABLABLA

Wau!!! Opět nemám slov. Stejně dobré jako jednička. K jedničce jsem neměla, co dodat, protože byla dokonalá a nerada bych tam jen napsala slovo "dokonalé". Dvojka je kupodivu stejně skvělá.... prostě se vším všudy - kamera, příběh, humor, akce, především herci a vůbec vše. Skvělý soundtrack - třeba tento song se mi hrozně líbí a pouštím si ho teď každý den :) ()

DH3Factor

Myslím, že se to musí zaručeně líbit všem (sem patřím i já), kterým se líbila jednička. Celé mi to přišlo, jako kdyby si režisér, kameraman a další členové štábu jen odskočili na pauzu a pak nám plynule naservílovali dvouhodinový přídavek. Hlavní hrdina časem roste a sílí a stejně tak je na tom i samotný film. Dvojka nabídne víc krvavých bitek, hrdinů i padouchů, žraloka, celou kupu rasistických nadávek a dalších sprostotin, ale také příjemnou sebeironii a jistý nadhled. Řekněme, že to je takový starší brácha toho nevyspělého, ale zábavného spratka jedničky. Velmi důstojné a pro mě potěšující pokračování, které se nezvrhlo v neužitečný brak. Po třech letech mám opět chuť uštrykovat si obepnutý komplet a vyrazit do ulic napravovat záporáky. Takže pane Wadlow díky, trojce bych se vůbec nebránil. ()

Kaluž

Red Mist is dead. Long live the Motherfucker! Kick-Ass 2 nedosahuje výšin výtečného prvního dílu. Tempo občas výrazně ubírá na otáčkách, Nicolase BatCage vystřídal nevýrazný Jim Carrey a ďábelského Marka Stronga nahradil jeho dementní synátor. Přesto se stále jedná o vysoce koncentrovanou zábavu plnou překvapivých momentů a ani tak nevadí, že je navlečená do těsného nízkorozpočtového mundůru. Vše co fungovalo v předchozím filmu je zastoupeno i zde, není tak nouze o infantilní humory, popkulturní odkazy, vtipné hlášky a říznou akci v rámci amatérských mantinelů (nezapomínejme, že zdejší superhrdinové jsou vesměs neohrabaní lidé z davu). Oproti předloze opět přibylo pár povedených a vyloženě komiksových (!) scén - za zmínku rozhodně stojí sekačka nebo injekce a pokud se na Amazonu objeví ten teleskopický grcobušek, budu mezi prvními zájemci. Jeff Wadlow se pokračování zhostil se ctí a navíc mírně vyšperkoval průměrnou komiksovou předlohu. Takhle má vypadat adaptace obrázkové knížky. Jakožto Millarův fanda a milovník kukuče Chloë Grace Moretzové přihazuju bodík navíc. Ale stejně mě trochu sere, že do role Mother Russia neobsadili toho Dolpha Lundgrena. ()

René.girl

Ač jsem se u filmu velmi bavila a z kina odcházela z pořádnou "kick-ass" náladou, tak musím uznat, že dvojka nesahá jedničce ani po kotníky a Kick-ass 2 je pro mě celkem zklamáním. Ve filmu je sice několik scén, které budete chtít vidět znovu a znovu, ale jako celek film působí nevyváženě a nedotaženě. 70% (pro mě slabší nadprůměr) ()

movieband

"Jehovah's Witnesses!" Pokračování akčního úletu z roku 2010 je akčnější, morbidnější, o neco vtipnější, extrémnější a totálně šílené. Pod režií už sice není podepsaný Vaughn, ale pořád je to solidní pokoukání, které nenudí v žádném momentu filmu. Z Chloe vyrostla kočka a její drcení nepřátel je mnohem lepší, než v prvním díle, kde mi to přišlo trochu ujeté v podání malé holčičky. Děj je předvídatelný to jo. Na konci jedničky jsem s nečím takovým počítal, ale to mi nijak nevadí. Je sice pravda, že tu blicí část si mohl Wadlow odpustit, ale tak nic s tím už asi neudělám. Soundrack jinak luxusní, akční scény přehledné, Jim Carrey tu byl sympaťák každým coulem a byla sakra škoda, že tu měl pl. Stars and Stripes, tak málo prostoru. Hlášky ovládaly spolu s půvabnou Chloe celý film a závažnost děje, která se na konci vyklubala na povrch, byla taky vcelku působivá. "Yeah, there's a dog on your balls!" 77% ()

Vampireman

Snaha o inteligentní crowd-pleaser, jenž je ve skutečnosti gulášem vážných sociálních témat, plytce podaných, a bezobsažném vršení fórů za každou cenu (fekálnost mi v "áčkových komediích" nesmírně vadí) v intenzivní formě, sprosté mluvě a četné násilnosti a krveprolití, byť od jedničky se nekoná posun. Wadlow nezvládá a ani na tohle nejsem dostatečně mladej anebo odvázanej a zřejmě nikdy nebudu. ()

Philcze

Half Ass(ed). Wadlow má přibližně správnou ideu o tom, jak by mělo pokračování vypadat, ale celou dobu tomu schází nadhled i drive předchůdce. Díky příjemné sestavě vedlejších figurek (Carrey, Mintz-Plasse) a především díky skutečně výborné Chloe Moretz, která má tentokrát kvůli morálnímu pseudo-souboji mnohem složitější roli, to ve finále vlastně docela funguje. Akční i humorné střípky fajn, ale originalita a vyhýbání klišé jedničky už tomu zkrátka chybí. Kdesi mezi třemi a čtyřmi. 70% ()

Helo

Už to sice není takové WTF překpavení jako jednička (odborně to nazývám "Syndrom Temného rytíře"), ale pořád je to ku*va zábava. "- Copak Chrisi? Nasral sis do trenek? - Jo. A prdel si vytřu tvým xichtem!" ()

MATADOR

Zklamání. Prostě zklamání! Po naprosto skvělé jedničce přichází dvojka, která i když má spoustu zajímavých postav, nedokáže je značně využít. Topí se v naprosto absurdních zabíječkách a velmi chatrňounkém příběhu. ()

PogoJoe

Jeffa Wadlowa bych nejradši vlastníma rukama zardousil či alespoň pořádně seřval za zprznění skvělého potenciálu a příběhu, který uvedl první Kick-Ass.Doufám, že už si tenhle amatér ve filmařině neškrtne. Dvojika mého oblíbeného K-A má jediné plus - Hit Girl v podání Chloë Grace Moretz je s její fialovou i modrou parukou a obleku stále cool, a její postava mě stále bavila, až na naprosto nechutnou, nepatřičnou a trapnou blitko-průjmovou scénou s Barbie "královnou úlu" ve školní jídelně - to se vyloženě nepovedlo. Jak jsem byl na tento film natěšený, moje nálada s průběhem filmu klesala a měnila se v kyselost, zklamání a nasranost. Tak strašný scénář už dlouho nikdo u blockbusteru nezplodil. Většina postav nabízela mnohem více potenciálu, spousta dialogů působila trapně, co mělo být vtipné, moc nebylo, Motherfucker uvázl někde napůl cesty - jako záporný vedlejšák - proč ne, ale jako hlavní? Nemá na to dostatečné charisma, vtip ani herecký um. Dále ta ruská kulturistka aka ženská varianta Draga z Rockyho 4 a další poskoci prachatého "padoucha" působily velice malátným dojmem, sám Kick-Ass byl upozaděn a nedokázal na sebe upozornit. S lítostí se smiřuji s tímto špatným pokračováním a s koncem příběhu, který měl potenciál na něco mnohem většího. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (více)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (více)