Opět se setkáváme s Davem Lizewskim alias Kick-Assem, amatérským bojovníkem proti zločinu, který je v civilu nenápadný obrýlený středoškolák. Je tu samozřejmě i Hit-Girl, která z jedenáctileté holčičky, co umí nebezpečně zacházet s nunčaky a mačetou, vyrostla v patnáctiletou slečnu Mindy, jež se snaží zapomenout na své smrtící instinkty a pokouší se zapojit do školního kolektivu. Daveovi se ale nedaří zapadnout do školní rutiny, jak si představoval, a tak se rozhodne Kick-Asse oživit. Spojí se se superhrdinským týmem sdruženým kolem plukovníka Starse a po nocích společně trestají zločiny, na něž policie nestačí. Mezitím na druhém konci města kolem sebe šikuje bizarní zločinecké kreatury další starý známý z prvního dílu - zbohatlický synek Chris, toužící po pomstě... (TV Nova)

ConanVJ

Podle mě Kick-Ass 2. není tak našlápnutá humorem jako jednička a i té akce mi přijde míň, ale pořád je to parádní nástupce. Hit-Girl vyrostla a její život na škole není vůbec snadnej. Kick-Ass je stejnej lempl k ničemu a celá banda superhrdinů i super padouchů je velkej úlet. Teď koukám, že Stars and Stripes je Jim Carrey, kterýho jsem teda vůbec nepoznal. Hodně mi zde chyběl N.Cage i když po jedničce přijít nemohl. Celkově už to tolik nepřekvapí jako právě první díl. Za mě 80% a uvidím, až si to doma pustím v klidu na BD, jestli to vytáhnu o nějakej bodík vzhůru :) ()

PauloZ

Je to šílenější než první film, ale nemyslím, že je to úplně dobře. Máme tu spoustu dalších heroes, kteří chtějí být v kick-ass týmu, což si pochopitelně pokračování žádá, ale při tomto skloubení se scénaristovo/režisérskou vizí to nefunguje tak, jak bych si přál. Díky té nadsázce a větší dětinčnosti se, i přes eRkovost, částečně vytrácí ten výborný real feeling a zemitost, kterým byla jednička jedinečná ve svém žánru a já věřil, že to zůstane. Jako mínus považuju taky absenci dospělého záporáka, který by tomu nastolil tu správnou tvrdost. Takhle je to vlažnější dvojka, kde si děcka v maskách vyřizují staré účty. Trošku zamrzí i fakt, že ani jedna akce nebyla tak silná, jako stroboskopy v jedničce. Přesto musím napálit 4* a veděl jsem, že nedám míň už při úvodním náběhu podkresleném Henrym Jackmanem, kdy jsem měl husinu jak vrata a pak ještě asi dvakrát během filmu :). Je to slabší, to nepochybně, ale pořád je to svěží a drzá jízda, která se nebojí spojit nekompromisní eRko s dětským publikem. Je to něco pro dnešní teenagery a já se parádně bavil. Chtěl jsem sice víc, ale doufám, že to v dalším pokračování dostanu, protože pak bych byl mnohem zklamanější. V tomhle díle bylo jasné o co půjde, dává to smysl a muselo se to uzavřít, takže to plně akceptuju. V dalším ražení (pokud bude) se může rozvýřit nádherný kolotoč podobný jedničce. Navíc o záporáka nemáme nouzi. Takže let´s go. ()

ledzepfan

Co si budem říkat-není to tak svěží, lehké, na hraně žánrů úspěšně balancující a nářezové jako jednička, ale zároveň se žádný výrazný kvalitativní propad nekoná.. Pořád je to zábavné i dynamické a člověk by měl skoro až chuť spíchnout si nějáký ten šulinský overálek a vydat se do nejbližšího feťáckého doupěte-s rezavou rybkou v ruce-tvořit lepší svět. ()

hous.enka

Jako by Kick Ass dvojka navázala tam, kde končila jednička. Nicolas Cage mi teda nijak zvlášť nechyběl, ale trochu mě štvala ofina Chloë Grace Moretz. Jakmile si sčesala vlasy na blbou blondýnu, vše bylo v pořádku. Celá ta věc s armádou dobrých hochů a špatných hochů mě příliš nebavila, což bylo nejspíš tím, že jejich vůdci nebyli nikterak charismatičtí. Ani Jim Carrey/Kick-Ass, ani Mother-Fucker a jeho parta nebyli ničím zajímaví. Kick Ass začíná klouzat po povrchu a to, co v jedničce překvapilo (jouda oblečený za supr hrdinu) je ve dvojce denní chleba. Koukat se na to dá, nic nového to ale nepřináší. Kromě blitkového obušku, přirozeně, protože to tu ještě nebylo. Ale stačí to? ()

baribal

Začátek filmu vynikající, punk je zase cool, ale problém se objeví zároveň s Carreym. Pár vtipů udělá, ale jinak to jsou od něj všechno kecy o tom, co je správný. Absolutně se vytrácí tempo a "punk" jedničky funguje maximálně když se Mindy válí po střeše dodávky. Latexovej mothafucka zapůsobil akorát v traileru a Wadlow natočil několik povedených scén, ale průměrný film. ()

agentmiky

Jednička byla o trochu lepší než dvojka,tak se to muselo projevit také na mém hodnocení.Film se mi sice líbil,ale příběh byl o malinko horší než první díl,ale zase tady bylo více akce.Matthew Vaughn už film sice nerežíroval,ale podílel se na něm i tak.Nicolas Cage zde už nehraje,ale nahradil ho jiný skvělý herec Hollywoodu,a to Jim Carrey.Jeho role mě velmi překvapila.Johnson s Grace Moretz je docela sehraná dvojka.Mintz-Please zde zahrál slušně zamindrákovaného teenagerského záporáka.I tak to ale stačí jen na tři hvězdy.Hodnocení:65% ()

Adasin

Těžko říct, jestli bylo vůbec možné vyrovnat se jedničce, když i komiksové pokračování je slabší než první kniha. Kdyby tohle byla naprosto přesná adaptace, možná by si stěžovalo míň lidí, ale s tímhle (oproti komiksu) happyendem na konci jejich očekávání nemohla být naplněna. I komiks to dle sequelového pravidla "všeho víc" rozjíždí a soubojů a násilí je víc, než v jedničce. Mnohé scény jsou skoro jak rozpohybované panely komiksu, přesto v nich ta osudovost není tolik cítit a u předělaného finále není vůbec, což mě hrozně mrzelo. Ani napětí, nebo spíš ta nenávist při soubojích nebyla cítit. I přes tyhle výtky jsem si ovšem sledování užívala, souboje, když už neměly emoce, měly aspoň dobrou choreografii a hrál k tomu super soundtrack, v některých částech připomínající První třídu. Bavila mě i ujetost těch kostýmů a Chloë Grace Moretz byla skvělá, např. scénu, kdy to nandá Broke a spol. jsem sledovala s pobaveným úsměvem na rtech. I zbytek obsazení byl parádní, vyzdvihnout musím Jima Carreyho, musím poznamenat, že ho mám radši spíš v nekomediálních rolích. ----- Celkem mě i mrzí, že není třetí díl, jenže tenhle je nešťastně zakončený tak, jako by třetí díl ani neměl být (nebyl potřeba). Trojku by kvůli předělanému finále museli pravděpodobně pojmout úplně jinak. Velmi těsných 7/10. ()

wikked

Chybí tomu lehkost a chytrost režie Matthew Vaughna, ale i tak se to celkem úspěšně pokouší následovat nelehkou cestou vyšlapanou prvním dílem. Filozofování na téma superhrdinství je tu už trochu těžkopádné a chybí ikonické scény s geniálním soundtrackem, ale stále se jedná o slušnou zábavu v duchu jedničky. ()

SaNcHeZ_cz

Když dva dělají totéž není to totéž. Před lety Matthew Vaughn předvedl nevybíravou komiksovou adaptaci, která položila nejedno člověka na prdel. Doslova. Teď se na to pokouší navázat Wadlow a... no vlastně nepokouší. Dvojka Kick-Ass se snaží být v jednom ohledu klasickým šablonovitým sequelem (Bigger-Better-Darker) aby v tom druhém skončila jako pouhopouhá laciná nádivka pro ty, kterým nestačil hlavní chod z minula. Snaha o to jít do hloubky a ona společensko-kritická atmosféra je skoro všechna pryč, stejně jako je na ústupu i humor a v konečném důsledku i zábava. Pár minut perfektně padnoucího Jima Carreyho to nezachrání, stejně jako to nezachrání s každým filmem herecky rostoucí Chloë Moretz. Všechno je to až příliš rozvláčné a příliš velký konstrukt na to, aby to začlo být zajímavé. A to ani v momentech, kdy umírají sympaťáci. Protože jenom ti umírají mladí. [40%] ()

Hannibal92

Parádní nářez, dobře jsem jsem bavil, hodně jsem se zasmál a celkově to bylo opravdu super. Bohužel ale na jedničku to ani náhodou nemá a doufám že trojka, (jestli vůbec nějaká bude) bude lepší a ideálně překoná i jedničku. Nejvíc mě asi mrzí že to bylo místama tolik brutální. Samozřejmě, zabíjení v takovémhle podání je sranda a dá se na to krásně koukat, ale tohle bylo místama až přehnaný a trochu i nechutný. Druhá vada, která mi úplně neseděla je Jim Carrey, ani pořádně nevím, co mi tam na něm tolik vadilo, protože hrál opravdu hodně dobře. Asi prostě to, že vim že je to Jim Carrey a nechci ho tam. [Cinestar Anděl - 22.8.2013] ()

LV.Helter

Po všetkej tej snahe vycucať s palca to najlepšie a scenaristických dierach je toto skvelý výplach. Pokračuje to v predchadzajúcich R-kových šľapajách a je to presne to, čo najviac ľubime-nasilie, pedofilný sen (Moretz) a MotherFuckera! Takže po všetkých tích priemerných trailerov a zbytočne kontroverzných propagacii táto vsadzka na neistotu posobí rovnoceným dojmom ako jednotka. Takže satira a dobové násilie je fakt skvelá kombinácia, na ktorú sa fakt dobre pozerá. Trojka je snáď samozrejmosť!! ()

MartinezZ

Hmm, jedničkou to mělo končit. Původně ujetá konina o tom, kterak v reálném světě reální (skoro) lidé tvoří skutečně superhrdiny, kteří skutečně žádné schopnosti, vč. zdravého rozumu, nemají, měla zůstat osamocena. Bohužel, vznikl bratříček, druhý díl, který jako správný druhý díl vyznívá hloupě až trapně. Obsahuje nějaké to poučení, ale, ehm, ten zbytek filmu je nesmysl, u nějž je škoda trávit čas. Fakt, zlatý Defendor nebo dokonce i Scott Pilgrim. dle konce to ale vypadá na pokračování, tak snad to zazdí výdělky. Všeho totiž moc škodí. ~~~ 1,5* ()

Wysch

Ale tak jako. Odpustím tu jednu fekalitu a budu se tvářit, že nejsem pedofilní, když řeknu, že Chloë Grace Moretz je film od filmu větší a větší kunda. ()

dejww

Na kick ass mi přijde nejlepší ta odlišnost od ostatních superhrdinovsky laděných filmů. At už je fakt že tady se na nějaké předáváni policii moc nehraje, tady se rovnou zabíjí! Nebo to že nejnebezpečnější postavou je 15 letá holka. A to si mi na tom líbí, že tady nejsou žádný nasterojdovaný svalouši s kupou Hi-tech hraček, kteří zvládnou zmlátit libovolný počet nepřátel levou zadní. Zkratka kick ass je brutální libovej film o obyčejných lidech kteří se snaží konat dobro a nebojí se kůly tomu dostat pořádně přes hubu. ()

Paxxx.cz

První kick-ass byl samozřejmě daleko lepší. Tento díl sice neměl až tak špatný příběh, ale dost se mi nelíbily některé přehané krvavé scény (cca dvouminutovka Matičky Rusí) mno a to jak přesně dopadne vyjebávač (jaká to cool přezdívka) bylo jasné několik minut před koncem. Třetí díl by byl podle mě katastrofou tak snad se ho nedočkáme...55%. ()

javak810i

Sequel skvělého Kick-Ass měl dobře našlápnuto, ale změna režiséra se na něm bohužel negativně projevila. To, co dělalo první díl tak skvělý - originální humor, už zde téměř nenajdeme, maximálně jen ve formě odkazů na "jedničku", a to je škoda. Akce není špatná, ale je střídána možná až moc vážnými a moralizujícími vsuvkami, které do celku trochu nezapadají a film tak působí místy neupřímně. A ač bych nikdy neřekl, že to napíšu - skutečně tu chybí Nicolas Cage :D. No, vcelku se ještě pořád jedná o zábavnou podívanou, ale už v ničem výjimečnou. Lepší 3* ()

ArsenalEagle

Lehce slabší začátek, ale pořád výborná jízda. "Adrenalin, bitch!". Carrey trochu zklamání, ale nedostal prostor. Jinak trio z jedničky suverénní! ()

Ellmariachi

Tak jasně. Jednička to není, ale rozhodně se jedná o dobrý film. Oba hlavní "super" hrdinové válí dál. Chloë je prostě anděl s ďáblem v těle a Aaron na sobě přísně mákl. Vidím, že s uživatelem LACIKE jsem se sešel v jednom aspektu. Komediální část a ta kde je nadsázka, je zvládnutá téměř dokonale. Ale když se dá něco vytřískat z vážnější situace, především smrt za mřížemi, je to strašně jalové. Přitom, co je silnější hnací motor než pomsta za studena. Akce je opět na top úrovni a ta občas řězničina je podaná s určitou grácií. Když do filmu půjdete s tím, že dostanete slabší variantu předešlého, budete spokojeni. Já na 75 procent. ()

nirvanafan

Jednička byla absolutní vrchol, kterému se pokračování jen stěží mohlo rovnat, ale pořád je to slušný nářez. Člověku, který stříhal trailer bych nejraději po vzoru Hit Girl usekla ne jednu, ale rovnou obě pracky. Vraťme se ale zpátky k filmu. Nechybí tu prakticky nic, na co jsme se mohli těšit, jen poněkud ubylo zapamatováníhodných scén. Příznivcem blicího a fekálního humoru rovněž nejsem, ale bohudík se těmito nechutnostmi neplýtvalo. Absolutním kick-assem pro mě byla Mother Russia. Scéna, ve které likviduje policisty rovnou i s auty a do toho hraje hudba z Tetrisu, mi asi bude dlouho kolovat hlavou. Obří kulturistka ostatně dokazuje, proč tupé postavy s ohromnou silou v komiksech tak dobře fungují. Závěrečnému cosplay battlu však paradoxně nejlepší záporná postava podráží nohy. Koho sakra zajímá souboj Kick-Asse s Motherfuckerem, když si to souběžně rozdávají Matka Rus a Hit Girl? Kick-Ass ale zůstává sympaťákem i nadále. Kde jinde hlavní hrdina neřeší rozchod se svojí holkou a okamžitě si začne užívat s okostýmovanou náhradou? ()

JJ.Gibson

První Kick-Ass se mi vlastně vůbec nelíbil a tak jsem si dvojku chtěl jen vyzkoušet, jestli se něco změnilo nebo ne. Jistý posun k lepšímu jsem určitě zaznamenal. Druhý díl už není tak příšerně infaltilní, ale i tak to kdovíjaká bomba není! Chloë Grace Moretz zase o něco dospěla a byla určitě jedním z tahounů. Těšil jsem se i na Jima Carreyho, který sice zahrál plukovníka fajn, ale že by to bylo něco nezapomenutelného, to se zrovna říci nedá. Ještě mě bavila Lindy Booth, a její převlek alá Harley Quinnová, byl skvělý! Sem tam nějaká podařená bitevní choreografie, ale když si to poskládám všechno dohromady, tak to na víc jak dvě hvězdičky nevidim. Sorry!!! ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (více)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (více)