Každou noc miliony lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho miliónu. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Získá zakázku od člověka, který mu není úplně sympatický, ale přesto se pustí s vidinou zajímavého výdělku do práce. Mezitím si na dálku před návratem domů domluví několik schůzek naslepo a věří, že možná potká někoho, kdo mu změní život. V Česku zjistí, že zkazil celou zakázku a má jen několik dní na to, aby věci uvedl do pořádku. Svých schůzek naslepo se ale nevzdává i přesto, že to jeho nejlepší kamarádka Tereza nevidí ráda. Petr vyráží na cestu napříč republikou, aby objevil nové přátele a přitom zjistil, že se neobejde bez těch, kteří jsou mu nablízku odjakživa. Na cestu, která mu možná změní život a kde si uvědomí, že před problémy nemůže utíkat věčně, protože ty si jej vždy nakonec najdou. A protože všechny důležité věci jsou v našich snech, je možné, že se splní i ten Petrův. Zejtra napořád je film o nás všech. O našich snech, o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. Film o přátelství a setkáních, která nelze čekat. Film o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam vrátit. (Falcon)

misterz

Ako hlúpy Honza k šťastiu prišiel..... Musím povedať, že ma táto komédia celkom milo prekvapila. Dejová linka je plná nápadov, ktoré dokážu aspoň to, aby sa človek nenudil. Aj postava Lábusa ako mafiána bola celkom zaujímavá. Lepší priemer. 65/100 ()

Peytl

Skoro by se chtělo napsat Rudolfu Havlíkovi něco jako "Piš barde, střádej, a až budeš mít dvacet milionů, přijď, zúčtujem spolu", poněvadž je to jeden z mála rýžesérů, který si ty prachy zaslouží, ale hlavně by mohl opět odnikud vyskočit s něčím podobným a to zadarmo není. Velice příjemné překvapení a ve srovnání s kameňáckým rejem na straně jedné a na druhé straně s přehrávaným interleguanismem v hipsterském hávu, se jedná téměř o zjevení. Na nějaké mouchy seru, ostatně mouchy sraly i na císaře pána blahé paměti. ()

Vančura

Tenhle film jsem chtěl hodně vidět - zaujal mě námět, plakát a Vica Kerekes - ale po jeho zhlédnutí jsem z něj strašně zklamaný. Výčet věcí, které mi tam vadily, by byl asi dlouhý. Pavel Batěk v hlavní roli mi nesedl, herecky mi přijde strašně nezajímavý a nevýrazný. Jeho postava mi navíc byla nesympatická a neměl jsem důvod mu fandit, natož sledovat, co se mu děje - bylo mi to strašně lhostejné, a vadilo mi, jak mu v závěru všechno spadne bezpracně do klína. Jiří Lábus v roli "mafiána" je megatrapas. Žánrově je to hodně nevyvážený mix, chvíli je to crazy komedie, chvíli to zvážní, je tam i romantika, hlavní hrdina se pořád někam přesunuje autem, postavy si stále s někým telefonují, jsou tam četná klišé, a příběh celkově je velmi slabý a moc nefunguje - nevtáhne do děje, nedává to moc smysl pohromadě, a člověku se to nejspíš už druhý den rychle vykouří z hlavy. Nejvíc mě ten film iritoval v momentech, kdy se pokoušel formulovat jakási kvaziuniverzální moudra platná pro všechny, nesnesitelná ve své povrchnosti. Děsný soundtrack tu zkázu jen dokonal. Ačkoli si stále myslím, že Vica Kerekes je bohyně (byť její herecké schopnosti spousta lidí zpochybňuje), zde jsem si opět potvrdil, že hraje ve strašných kravinách. Jedna hvězda za skvělou Kláru Issovou, která mě tam příjemně překvapila, a druhá za krásné lokace Hong Kongu. ()

kingik

Peter Kraus si slíbí, že zítra se něco změní v jeho životě k lepšímu. A začne si všímat toho, co má před očima. Dnes to ale nebude. Dneska ještě zůstane mírně arogantním kšeftařem, který lítá za prací do Číny. Dnes ještě vyřídí pár rande, které si domluvil po netu, když byl na obchodní cestě, dnes napraví pokaženou zakázku padělaných triček, třeba ho začnou bavit i svatby, které nenávidí. Ale hlavně si začne více vážit své nejlepší kamarádky Terezy, která má oči a píču přichystanou jenom pro něj, ale on je k ní slepý. Jenže dnes je dnes. A zítra může být všechno jinak. Cestovatel a blogger Rudolf Havlík do svého filmu soustředil množství prvků, které sice nejsou dostatečně kompaktní i kompatibilní, ale působí svěže a neotřele. Castingově se nebál zariskovat a obsadil málo známého Pavla Batěka, který se mu odvděčil uvěřitelně vybroušenou hereckou kreací. Jen ohraný voice-over jeho postavy, který měl dodat filmu na "západním" rozměru, bych pro jistotu přežití českého filmu v lepších tvůrčích zítřcích vynechal. Kolem Batěka je soustředěn především solidní ženský arzenál. Nejvíce prostoru dostala Vica Kerekes, která hraje osudovou ženu, ale kdyby byla její postava ze scénáře vyškrtnuta, jásal bych. Mezi ní a Batěkem nebyla vůbec žádná chemie, málo uvěřitelně působilo i to, že by on byl pro ni jediným ideálním partnerem, proto nikdo jiný nepřipadal v úvahu. Ach jo, to fakt ne. Batěkovi mnohem lépe vyhovoval ten nezávisle volný prostor "starého" mládence, kdy si ženskou půdu oral pluhem se značkou Rande naslepo. Z tohoto neotřelého nápadu se dalo vytřískat víc. Dovedu si třeba představit, jak taková nervově labilní Anna Kulovaná komplikuje Petrovi život i dál. Jenže všechny krásky, se kterými se Petr sejde, se už více ve filmu neobjeví. Ale jo, vlastně objeví, ale už jen coby noční můra našeho hrdiny. Herci kolem Batěka byli dobře obsazení, nejlepší z mužských rolí byl jednoznačně sympatický kámoš pro všechno Filip Blažek, bardi Přeučil se Županičem trochu nadbyteční, prostě do tak moderně pojatého filmu nezapadli, pobavil policista Karla Zimy i další castingové legrácky. Lokací je na jeden český film nečekaně hodně, nechybí ani exotika. Po Číně přijde na řadu třeba Brno, kde dojde na honičku s Michalem "Rudou z Ostravy" Kavalčíkem, který zde hraje vyslaného nohsleda, který je vytrvalý v pronásledování. Ostatně od svého šéfa dostal instrukce, jak zatočit s takovým neřádem nedodržujícím domluvené obchodní zakázky. Rychlé až bleskové přesuny mezi tak vzdálenými českými městy (Praha-Brno-Ostrava) mně přišly přestřelené. Film je v podstatě rozdroleným sledem více či méně povedených scén a scének, kterým debutující režisér nedodal pořádný tmel. Filmu nechybí určitý experimentální nádech, divák bude svědkem i povedeného scenáristického fórku, kdy šoférující hrdina vezme stopaře, který je jeho skutečným bratrem, jedná se o Petra Batěka. Film se vytasí s kvalitním hudebním doprovodem, nemyslím tím ale českou hudební nezávislou scénu se špatnou angličtinou, a pěkným vizuálem. Kombinace komedie, romantiky a prvků road movie zabere o to víc, když od tohoto filmu prakticky nebudete nic očekávat. V tom případě může být příjemným diváckým osvěžením i překvapením. 60% () (méně) (více)

dr.horrible

Snaha o západný štýl zrejmá, čo je pozitívom pri technickej stránke, avšak z obsahu robí pozérsky flus. Voiceover ubíjajúci, niektoré dejovky (Lábus / Adadas) úplne zbytočné, humor silený. Ale sú tu holky! Vica patrí do tejto role; objemný hrudník a farba vlasov by chceli femme fatale, to pravé určuje citovou stránkou; sympaticky napísanou, obyčajnou zamilovanou ženštinou. A Klárka. Tých pár scén s Issovou pravdepodobne presne napĺňa autorský zámer, natočiť rekapitulujúci americký nezávislák o živote. V týchto momentoch, respektíve v týchto postavách, to Havlíkovi funguje, začo asi - aj cez nepreberné množstvo nedostatkov - aspoň z časti, môže minimálne rovnako scenár, ako casting. ()

Frajer42 odpad!

Na film jsem se koukl kvůli roličce Vica Kerekes, protože je číča a dlouho jsem ji nikde neviděl. V podstatě je jediným koukatelným prvkem. Film jako takový je nehorázná sračka, která neměla nikdy opustit střižnu a měla být veřejně upálena u toho brněnského černého pyje. Tento snímek je opravdu hrozně debilní, a přesto se snaží si hrát na reklamu na životní moudra. Je absolutně nemožné film ohodnotit jinak než odpadem. Je to totiž nuda těžce o hovně. Proč takové sračky vůbec vznikají? Co si tvůrci, kurva, mysleli, mysleli-li vůbec? ()

boshke

Ve finále to není tak hrozné, jak jsem si hned po projekci myslel. Ano, celé je to tak nějak naivně bezkrevné, nedotažené, hloupé, ale při ohlédnutí zpět nijak zásadně urážející. Scénář je naprostá katastrofa, obsazení v podstatě taky (Pavel Batěk je jeden z nejhorších herců na světě), ale nějaké momenty jsou fajn a čas od času se divák dokonce od srdce a upřímně zasměje (vtipu, ne hlouposti filmu). Relativně slušný debut... 50% ()

Filmmaniak

Špatně vyprávěná historka s nesympatickým hlavním hrdinou, který se chová jako ten největší idiot a přitom každou chvíli vybleje v rámci častých voiceoverů nějaké nabubřelé, rádoby filozofické moudro. Děj je hloupý a "komediální" zápletky nefungují (za celou dobu jsem se zasmál dvakrát). Nejlepší postavou je kamarád hlavního hrdiny v podání Filipa Blažka, který je dobrákem od kosti. Protože kdybych se já měl trmácet autem z Prahy do Prachatic a zpátky a pak zase do Ostravy, kdykoli si hlavní hrdina zamane, tak bych se na to upřímně zvysoka vykašlal. Z řemeslného hlediska film není špatný, ale po obsahové stránce je příšerný. ()

Pedestrian

50 %. Z traileru jsem měl pocit, že se film snaží o světovost (střídání lokací), leč bohužel je to opět “zaprděné” u nás doma. Stejně tak trailerové lákadlo v podobě útěku před mafii, z čehož se nakonec vyklube směšná vedlejší linka s karikaturama. Ty 3 jenom za sympatické a dobré herce a fajn hudbu. Z product placementu, akčních scén a chování postav jsem obracel oči v sloup. ()

LoLaa

Škoda toho zbytečně protahovaného a přitom zcela očekávaného konce a několika trochu naivních a nereálných scén. Jinak bych šla s hodnocením ještě o hvězdičku výše. Na české poměry se totiž jedná o celkem povedený snímek s obstojnými výkony sympatických herců (a zejména krásné Vicy). ()

dopitak

Kdyby film neprovázely ty filosofický kecy (a teď nemyslím jenom ve filmu, ale i texty na jeho propagaci v době kino premiéry), jako ulítlá polo road trip komedie to nebylo špatný. Pavel Batěk je výborným prototypem noirového hrdiny, dobře se na jeho hraní kouká (stejně jako na oba Hádky). Čína a HK, big boss Lábus, honička na tankodromu, divočák Bohouš a motorová pila byli trochu navíc. ()

VenDulin85

Jako debut... proč ne, od jisté scény jsem byla připravená se pořád smát, i když to pak už moc k smíchu nebylo. Má to své mouchy, ale po dlouhé době to je jednou český film, který mě pobavil a zároveň i trochu zafilozofovat přiměl, takže jednoznačná pozitiva a sociální jistoty. Na hlavní postavě se mi nejvíc líbili její dva kamarádi do deště, Tereza a Pavel. Někdy stačí mít takové přátele a člověk přežije všechno i přesto, že je takový splašený trotlík. Pouť po českých městech se mi líbila, Ostrava na závěr- co víc si přát? Možná po čase uberu na hodnocení, teď sázím 4* a jdu přemýšlet, co se stane zejtra... zejtra možná... napořád ;-) ()

Pejpr

Příjemný film na jednorázové oddechnutí. Blýskne se sem tam dobrým vtípkem, ale jinak nenabízí nic, co by mi mělo utkvět v hlavě. Každopádně tak nízké hodnocení jsem tu nečekal. U mě za 3 a to nemam rád zrzky. ()

VášaVF

Ani nevím, za co jsem se tak trestal, že jsem se donutil tento film dokoukat až do konce. Nedovedu si představit, že by si někdo snímek Zejtra napořád záměrně koupil na DVD a že se tento film stane prodejním hitem. Jenže nějak se investované peníze vrátit musí. Naštěstí je tady Pavel (Filip Blažek), který by mohl tento film prodat např. tak, že by rozšířil produktové portfolio na darujhovno.cz. ()

claudel

U debutů bývám vždy shovívavější. Rudolf Havlík to sám vymyslel, napsal a zrežíroval. Dalo by se tomu spoustu vytknout, zvláště scénař by si zasloužil trochu zkušenější scénaristickou ruku, ale já bych raději vyzdvihnul to pozitivní. V první řadě jsou to slušné herecké výkony. O hereckých kvalitách Pavla Baťka ví všichni divadelní a patrně seriáloví fanoušci, Vica si střihla trochu jinou roli, než na jakou jsme u ni zvyklí a taky jí to pěkně sedlo. A potěšily i vedlejší role - Lábus, Přeučil, Blažek. A co je hlavní, v rámci hudebního festivalu jsem se příjemně odreagoval a několikrát hlasitě od srdce zasmál. Nejvtipnější scény se týkaly omráčení a kleptomanie. Celkově se to pohybuje mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale za ten debut a dobrou náladu zvedám nahoru. Druhý Havlíkův film bude již určitě scénáristicky jistější. ()

eraserhead666

"Kdyby si lidi začali říkat pravdu, svět by asi během dne skončil." Ty brďo, nenapadlo by mě, že uvidím film, kde bude Kerekes nepříjemná a nesympatická. A bum ho. Zajímavě pojatý a odvyprávěný příběh. Skvělý Přeučil. 3.5* ()

Necrotongue odpad!

A má krasojízda s Vicou Kerekes pokračuje s obvyklým a očekávaným výsledkem. Pravda, s romantikou se tu podle mého názoru netlačilo na pilu tak fest, jak to bývá obvyklé, ale všechno totálně podělal typicky český pokus o dramaticky akční pasáž. Šmarjá, to byl zase trapas... Snímek disponoval mnou očekávaným zoufalým scénářem i podobně laděnými hereckými výkony, kvůli (nebo možná díky) nimž tu Filip Blažek jasně vyčníval jako herecká hvězda, a bizarními vedlejšími zápletkami. Nenašel jsem důvod pro udělení jediné pěticípé, ale kdyby Rudolf Havlík natočil patnáctiminutový kraťas, v němž by Pavel Batěk s Filipem Blažkem po celou dobu v reálu surově mlátili Michala Kavalčíka, okamžitě bych hodnotil plnou palbou a hbitě bych takový počin zařadil do své Top desítky. / Poučení: Každý psycholog by měl mít svého psychologa. ()

Beastmaster4

Rozhodně 5...a proč? Protože tak pravdivej film o našich životech, jsem už dlouho neviděl. Protože tolik pravdivých vět pohromadě, jsem dlouho neslyšel. Protože přesně tak vnímám svět a naše životy já. Protože miluju Kerekes a tady byla opět neodolatelná a vynikající. Jako kdyby Rudolf Havlík vytrhl mé srdce a koukl se do mé hlavy, z obojího vzal myšlenky, názory a touhy o tomto a z tohoto světa a v mžiku je převedl na filmové plátno. ()

Morholt

Rozlítanej panáček na strastiplné cestě za poznáním, že to nejlepší měl vždycky přímo před očima. Možná ne moc originální kostra, ale maso, kterým je obalená, je chutné, vtipné a neokoukané. Plus je třeba zmínit našláplou muziku, která je přesně mojí krevní skupinou. Z herců zaujme Pavel Batěk, který je právě tím neokoukaným, a samozřejmě Vica Kerekes, které je kus ve všech směrech. Upřímně řečeno vůbec jsem nezaregistroval, že něco podobného vůbec vzniklo. O to příjemnější překvapení to nakonec bylo. 70% ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (více)