Boratův navázaný telefilm

• USA Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (více)

Čtrnáct let po své první cestě do Ameriky se kazašský reportér Borat Sagdijev musí vrátit do USA, aby zachránil pověst Kazachstánu. Zde zasáhne Boratova patnáctiletá dcera Tutar, která mu překazí plány. Oba dostanou mnoho zajímavých lekcí o americké kultuře, politice a covidu 19. (HBO Max)

Stanislaus

"I found a new book which only tells truth. It's called Facebook." I přes svůj kultovní status mě první Borat nedostal tak moc do kolen jako mnohé diváky, i tak jsem ho ale bral jako trefně ironickou komedii, která si nebrala servítky na žádné frontě. Druhý díl mě oslovil vesměs stejným způsobem, byť se jeho atmosféra posunula spíše do vod dramaticko-rodinného žánru, stále však s nepřehlédnutelným ironicko-kritickým tónem. Sacha Baron Cohen coby Borat je opět pošuk největšího kalibru, který si dělá srandu z Trumpa, koronaviru, Američanů, Židů, žen, feministek a mnoha dalších - což se mu místy daří skvěle, místy zase trochu méně. Druhý Borat je učebnicový příklad filmu, u něhož pochopím jakékoli hodnocení! ()

Flego

Keď v prvom filme fungoval okázalý humor, v tomto prípade už to tak neplatí. Svet sa predsa len posunul ďalej, dokonca aj v biednej dedinke v Kazachstane. Cohenov Borat si však kopne aj tu do všetkého, čo sa dá, a dá sa pobaviť aj na tom. ()

TheEvilTwin

Borat je zpátky a je ješte absurdnější, ujetější a nebere ohled vůbec na nic - trefuje se do prezidentů, incestu, koronaviru, lgbt a všech dalších citlivých témat. Ačkoliv stylem trochu odlišnější od prvního dílu, humor je stejně šilený a vůbec oproti jedničce nezaostává. Sacha Baron Cohen je ve svých skoro 50ti pořád králem v oboru stupidního humoru a doufám, že tohle bude točit ještě dlouho. ()

Pítrs85

Je to přesně takový, jaký jste očekávali, že to bude (tedy o mnoho slabší než první díl). Na druhou stranu buďme za každý takovýto nekorektní humor v dnešní hyperkorektní době rádi, i když zčásti jen recykluje ty nejlepší vtipy z minula. Boratova dcera byl (očekávaně) blbej nápad, ať už ze sebe ta herečka dělá sebevětší blbku, tak to zkrátka moc nefunguje. Ale pořád je to prostě Borat, až se jeden lehce stydí (vlastně ne, nestydí), nad jakými ftípky se to směje ("A vy byste mě sexuálně obtěžoval?" "Kdyby tu nebyl tvůj otec..."). A že za všechno špatný můžou Amíci, vím už dávno. ()

HellFire

Slabota. Tentokrát Sacha Baron Cohen nenarazil na ty správné lidi, takže jednotlivé epizody s nic netušícími obětmi nejsou vůbec vtipné. Za 40 minut skončíme s hlavní zápletkou, protože předání své dcery viceprezidentu se nezdaří, a proto se Borat rozhodne stejný postup vyzkoušet na Giulianim, což byl starosta New Yorku a podporovatel Trumpa. V této chvíli je z filmu cítit nastavovaná kaše. Ty nominace na Oscary nechápu, letos očividně nebyl žádný výběr. ()

eraserhead666

Jako je to tam pořád, i když už ne tak šokujícícm způsobem a nahranost je nezpochybnitelná. Faktem taky je, že Boratova dcera ho snad i zastínila. ()

claudel

Trumpovské USA si Boratovo pokračování více než zaslouží, takže jsem se celkem dobře bavil a několikrát se nahlas zasmál. V hlavní ženské roli určitě zaujme Maria Bakalova, Cohenovi zdatně a vtipně sekunduje. Tak uvidíme, jaké USA nám Borat ukáže v roce 2030... ()

luka4615

Upřímně, nějak nechápu tak nízké hodnocení. Druhý Borat s podtitulem Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan se totiž opět epicky strefuje do všeho, co tak hýbe dnešním světem. A i když už efekt skryté kamery nefunguje tak dobře jako v prvním snímku, tak i přesto si myslím, že v dnešní bláznivé hyperkorektní době je právě tento druh filmu potřeba snad ještě víc než dříve. Sacha Baron Cohen tedy stvořil další kontroverzní počin, jež bude díky svému přesahu rezonovat ve společnosti ještě hodně dlouho. A to je moc dobře. Skvělá práce! „Since I did not have money to buy a gun I went to the nearest synagogue to wait for the next mass shooting.“ ()

ScarPoul

Problém nie je v tom, čo film ukazuje a čo demaskuje. Najväčší problém je v príbehu. Vzťah Borata a jeho dcéry je predvídateľný a vo väčšine momentov nezaujímavý. Zbytočne naťahovaný, sentimentálny a proliberálny. Nehovorím, že by taký nemal byť. Ale žiadal si trošku premyslenejšiu štruktúru. Jednotlivé epizódky fungujú, ale nemajú šancu pôsobiť osviežujúco a významovo bohato, pretože Cohen od prvého Borata ušiel veľkú cestu kedy nám niekoľko krát dokázal, že vie vyťažiť aj z nemožných situácií, niečo uchopiteľné. Koniec je príjemnou variáciou na nedávny South Park: Pandemic Special, ale v zásade len posúva celý koncept do zrozumiteľnejšej roviny. Nebol som sklamaný, ale nebol som ani úplne nadšený. Najväčšou chybou považujem fakt, že sa Cohen vrátil k postave Borata, keď dokázal pri ,pre mňa fantastickom seriály, Who is America? že vie vytvoriť aj nové, zaujímavé charaktery. Tento koncept fungoval kedysi. Neviem, či to dokáže v rámci wow efektu obstáť aj dnes. Každopádne sa ale Cohenovi nedá uprieť, že patrí k jedným s najväčších komikov súčasnej scény. Mnohé scény v tomto opuse to dokazujú. ()

Lacike

Jednotka sa mi pred rokmi celkom páčila, ale neviem, či by ma bavila aj dnes. Potom čo som dopozeral dvojku mám obavy si jednotku zopakovať. Asi tak 2-3krát som sa pousmial a to je všetko. Trápnych scén, ktoré by amíkom nastavovali zrkadlo tu je minimum a vydarené tu prakticky nie sú. Snaží sa to tváriť ako normálny film v ktorom sa Borat zbližuje so svojou dcérou a v tomto smere to vôbec nefunguje. Sem tam sa nájde nejaká scéna s potenciálom, ale je to mizerne podané. Sakra, ešte aj oproti traileru tie scény fungujú oveľa horšie. Celkovo to je za jednu hviezdičku a druhú dávam za cool záverečnú šokujúcu pointu. Tá sa vydarila. 3/10. ()

RelaxMan

Jako velký fanoušek prvního dílu jsem se na dvojku moc těšil a přišlo trošku zklamání. Sacha vtipný jako vždy, ale děj, už není tak dobrý. Přišlo mi to jako, kdyby někdo od Joea Bidena přišel za Sachou a dal mu prachy, když natočí něco proti Trumpovi a hlavně, aby se to stihlo odvysílat těsně před volbami. Ono vůbec ty scény z Ameriky jsou nic moc, oproti Kazachstánu. No a co se mi na filmu nejvíc líbilo? Tak určitě vrcholem filmu je " Tanec plodnosti ". Na to se nedá jen tak zapomenout. Dále křeslo v Prezidentském paláci a velmi vtipně vymyšlené scéna s Tom Hanksem, která do příběhu výborně zapadla. Musím pochválit i bulharskou herečku M. Bakalovou, která odvedla kus dobré práce. Co říci na závěr: Pokud se vám první Borat moc nelíbil, tak dvojka bude pro vás ztrátou času. ()

vurhor

Yagšemáš? Jelikož momentálně žijeme v poněkud bláznivé době (a teď nemám na mysli pouze koronavirus), byl návrat legendárního pána všeho trollstva něco jako mesiášovým znovuzrozením třetího dne. Druhého Borata ovšem čekal nelehký úkol, se kterým si poradil jen částečně. Jelikož první díl stál na anonymitě hlavní postavy, která byla záměrně kontroverzní, ve druhém díle se s nějakou anonymitou museli rozloučit, protože se mezitím z Borata stal super hit. Druhý díl je tak mnohem více dramatický, spoléhá na fóry mezi naštelovanými interakcemi Borata a jeho dcery, plus když už dojde na trollování nějakých těch "skutečných" lidí, je to většinou v přestrojení za někoho jiného. Ono to vlastně bylo vtipný, ale stejně se z toho tak trochu vytrácelo to úchylně trhlé awkward kouzlo prvního dílu. Některé momenty ale pecka, obzvlášť návštěva těhotenského centra byla fakt povedená. Cohen to nicméně furt umí. Není nouze o další dávku nadsázkových fórů plné sexismu, antisemitismu a oplzlostí, plus vcelku originálně si i pohrál s koronavirovou krizí. Rozhodně slabší než jednička, ale satira takového kalibru je v této době určitě třeba. Obzvlášť, když se ji ujme člověk, který na to má fakt talent. Dženkuji. Slabší 4* ()

JohnCZ

Třetí hvězdu za aktuální témata, což je ale paradoxně věc, kvůli které druhý Borat imo o mnoho dříve zestárne a taky za to, že má někdo koule v dnešní připosrané americe něco takového vůbec natočit. Oproti jedničce je to ale jako celek výrazně uzívanější, často hnané hodně na sílu a naopak tu absentuje takový ten feel autentičnosti a určitá nadčasovost humoru, který si první díl stále drží. Neříkám, že bych se nezasmál, ale na můj vkus jsem se u toho až příliš často nudil. ()

corpsy

Prvý diel je už pre mňa legendou. Málokomu sa podarí niečo také, ako sa podarilo Sašovi v roku 2006. Tento zárez síce trochu stráca body, ale to len preto, lebo už nejde o nič originálne. Prešlo sa síce od 100% footage aj na dramatický príbeh, ale je to stále okúzľujúca humorná jazda. ()

ledzepfan

někde mezi 3a4.. Je tam pár frků už jakože docela za hranou trapnosti, ale jako celek je to překvapivě funkční taškařice, která moc dobře ví jak kombinovat satiru a kýč... Popravdě mi vlastně nevadí, že drtivá většina minutáže je klasický hraný film a jen pár scének je částečný Cohenovský prank.. nějak to od těch jeho celovečeráků ani neočekávám, výpovědní hodnotu to má tak jako tak a navíc mě baví, že mě vlastně mate co je ještě reál a co už jsou filmová kouzla ( U toho Giulianiho jsem ostřil jestli to je nebo není deepfake).. ()

hous.enka

Musím říct, že dějová linka filmu je hodně slabá a vlastně o ni ani nejde. Důležité tu jsou Sachovy politicky nekorektní vtípky na Američany, Židy a feministky a to vše v oblaku viru z wuchanu. Maria Bakalova jako Boratova dcera Tutar zdatně Boratovi sekunduje, ale dost dlouho mi trvalo si na ni zvyknout. Ve výsledku jsem se několikrát zasmála (scéna s dítětem, návštěva na feministickém sjezdu), ale někdy mi to přišlo za hranou (převlek do synagogy, protest song). Půl hvězdy navíc za Sachu Barona Cohena v novém bikinovém modelu, muhehe. ()

ArsenalEagle

Osud tomu chtěl, že můj 1000. komentář připadne jedné kazažské reportérské legendě. Před 15 lety přišel Cohen s naprosto šíleným Boratem, který se okamžitě stal kultovní postavičkou. Po letech se ve své roli vrací a dokáže navázat na původní neortodoxní úspěch. Pokračování je sice o něco slabší, ale disponuje místy vážně vtipnými scénami a povedenými hláškami, ale je pravda, že něco vyšumělo do prázdna nebo překročilo hranici vkusu. Je fajn, že jen nevykrádá sám sebe a přichází s novými, originálními nápady a šíleným humorem, často s perfektní pointou. Možná mi trochu chybí hra se "skrytou kamerou", která celý první díl zdobila "realistickým nádechem". ()

Bordoshut

6/10 – Bohužel, Boratův navázaný telefilm je pouze povedená satira, která úžasné jedničce nesahá ani po kotníky. Nápad byl opět zajímavý, ale jeho provedení tentokrát postrádalo jakoukoli jiskru, něco neokoukaného, co jsme neviděli už v jedničce. Od té uplynulo moře času – náš Borat totiž strávil 14 let těžkou prací v gulagu jako trest za ostudu, kterou svými eskapádami v USA slavnojmu kazažskojmu národu způsobil. Místo aby se však někdo zamyslel, jak se za takovou dobu mohl asi Borat v úděsných životních podmínkách změnit a jak by šlo co nejkomičtěji toto jeho nové já podruhé konfrontovat s Američany, kteří si mezitím sotva zvykli na starého Borata, rozhodli se scénáristé držet původního plánu: vyslat mentálně zaostalého Kazachstánce do USA, aby tam cosi zařídil. Tentokrát má obdarovat tamního významného politika kazašským opičákem. Premisa je to samozřejmě parádní, jenomže v praxi se setkává s několika komplikacemi, které se nepodařilo uspokojivě vyřešit. PROČ NENÍ BORAT 2 ANI ZDALEKA TAK DOBRÝ JAKO JEDNIČKA? 1) Je to vlastně jednička přes kopírák – Borat dostává misi a odjíždí do Ameriky, kde zažívá spoustu bizarních scének a podniká různé nesmyslné vylomeniny spolu se svým parťákem Azamatem / patnáctiletou dcerou, s kterým / s kterou se následně pohádá, každý si jde svou cestou, ale pak se zase usmíří a vrátí se do Kazachstánu. 2) Dvojka má jasně vytyčený cíl (předat dárek politikovi), zatímco jednička zůstala jen u toho natočit film, ze kterého by se Kazachstán mohl "poučit". Z toho důvodu v jedničce nemůžete odhadnout, co Borat všechno provede, a jste neustále příjemně i nepříjemně překvapování, zatímco u jedničky si lámete hlavu, kdy už konečně dojde k finálnímu "předání" a většinu vtipných scén si nemůžete pořádně vychutnat, protože jsou vata. Je smutné, to takhle na plná ústa říct, ale větší část filmu Borat 2 je jenom nudná vata. Můžete namítat, že i v jedničce měl Borat napříč filmem své choutky ohledně Pamely Anderson, což udržovalo diváka v "napětí", ale nezapomínejte, že celým cílem jedničky bylo akorát pojednat o Americe. Když už vidíte nakonec, chcete se tam dostat, ne to vzít několika náhodně vygenerovanými oklikami. 3) Účelový humor. Přijde mi, že neustálé okázalé "reverzní" pranýřování feministek a demokratů k Boratovi moc nesedí a byla v něm znát tužka scénáristy, který se snaží světu ukázat, co všechno si může dovolit napsat. V jedničce bylo vtipné, jak nekorektní humor pramenil z úsměvných situací, zde se ho někdo snažil nasílu našroubovat. 4) (Pozor na lehký spoiler.) Závěrečné vtipně nevtipné přijetí feministek v Kazachstánů. Scénář se tu snaží šokovat diváka, ale akorát sám po sobě šlape, protože tohle by kazašský národ představený v obou dvou Boratech nikdy nedopustil. Možná by to dopustil Borat, který strávil 14 let v gulagu, kdo ví, ale nezměněný Borat z jedničky by si tohle nenechal líbit. A žádnou změnu jsem osobně nezaregistroval. 5) Všeho moc škodí a i geniální Sacha Baron Cohen či skvělý český dabing, který tak dobře fungoval v jedničce, není tak zábavný napodruhé. || Kromě výše zmíněných bodů ale samozřejmě Boratův navázaný telefilm pobaví a neurazí, jenom to už prostě nebude ta kultovní srdcovka, ke které se mnozí z nás tak rádi s odstupem vrací a znovu a znovu se při sledování chechtají, až se za břicho popadají. Top hláška: "Pravdivý příběh Nadi Akatovové, kterou schvátila zákeřná nemoc zvaná zvědavost. Kvůli ní si jednoho večera sáhla na važínu. Její važínu to tuze rozlítilo. Ukousla jí ruku. Až ji važína celou vcucla dovnitř. Zůstala uvnitř už navěky. Konec." () (méně) (více)

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

13.03.2021

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)