Oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. A právě o tom druhém vypráví náš příběh odehrávající se ve století, kdy se čerstvě probuzená věda, nové technologie a tradiční víra a náboženství sbližují, aby změnily zákony, jimiž se řídí život a smrt. V časech, kdy se zdá, že nic není nemožné. Radikální vědec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) mají společnou vizi o uměle stvořeném životě, který může změnit svět. Victorovi se však výsledky jejich společné práce vymknou kontrole a dokonce hrozí, že se dostanou do rukou lidem, kteří s nimi budou chtít uspokojit své mocenské choutky. Zatímco Frankenstein chce ve vynalézání pokračovat bez ohledu na možné následky, Igor si uvědomuje, k jakým hrůzným koncům mohou vést. Jedině on může nakonec Viktora zachránit před sebou samým a svět před smrtelně nebezpečným monstrózním stvořením. (CinemArt)

Juto

Je to podivný film. Výsledok je na začiatku zábavný a zaujímavý, ale na konci sa stane nudným a otravným. 5/10 ()

NiWi

První polovina filmu je super. Jako diváka mě strhla, nenudila, měla drive a skoro žádné hluché momenty. James McAvoy si postavu napůl šíleného vědce užívá, je to na něm vidět a je to pro film velký motor. To se však ve druhé polovině všechno ztrácí, film začíná lehce nudit, kouzlo zmizí a už se nevrátí. Konec je celý takový podivný. Proč něco stvořit, strávit nad tím skoro celý život a pak to v pár vteřinách zavrhnout? Působilo to, jakoby režisér ten film chtěl co nejrychleji skončit a tak prostě natočil konec, který ho zrovna v hlavě napadl na místě. Je to škoda, film měl potenciál, který však v půlce ztratil. ()

animaxis

K filmu jsem přistupoval velmi skepticky, ale zase tak špatné mi to nakonec nepřišlo. Myšlenka udělat hlavní postavu z Igora místo Viktora je sama o sobě podle mě zajímavá, jen jsem neměl valné předpoklady o výsledku. Nakonec asi přece jen není na škodu, že film vznikl, nicméně se tu našlo opravdu pár věcí, které ho připoutávají na uzdě. Ve filmu se totiž vyskytuje několik typických faktorů pro dnešní Hollywood a to se do Frankensteina prostě nehodí. Měl jsem dojem, že než na samotnou postavu Igora se film soustředí tak nějak na všechny místní postavy a tak z toho ihned vzniká něco úplně jiného, než měl film být, přičemž snad žádná postav tady ani žádnou hloubku nemá. A to ani nemluvím o Frankensteinově výtvoru jako takovém, protože ten mi tu přišel naprosto katastrofální. A to nemluvím jen o tom debilním obrovi na konci filmu (to byla jen špička ledovce), ale o celém průběhu Viktorových pokusů o vytvoření života (kukadla, opičák...). Film akorát ze své strany zachraňují herci Daniel Radcliffe a James McAvoy, kteří si své role užívají, ale to samotné můj celkový dojem nezlepší. Čekal jsem to sice horší, ale zase jsem nečekal, že film bude mít sám v sobě takový zmatek. Jo a asi ani nemusím dodávat, že film nemá s Mary Shelley nic společného, kvůli tomu se na to rozhodně nedívejte. ()

HorrFi

Už ani nepamatuju kdy jsem naposled odcházel z kina vyložene spokojenej.. já v tom filmu nenašel moc chyb a pokud tam nějaký byly tak byly jenom zanedbatelný.. všechno tu má hlavu i patu, zajimavý dialogy a všechno funguje tak jak má.. syrová a depresivní atmosféra Londýna tady byla zachycena bezvadně.. ()

Prometheus69

Nečekaně originální pojetí známého díla... Tedy, až na to fatální " cuc a křup! Od teďka jsi můj sluha... :D A marchmelow jehelníček konec, který na mě více než akčně působil spíše směšně a dost odflákle... Jinak palec nahoru. někdy je prostě málo lepší než moc... mě to bavilo. :) I když od jinak vždy démonského Adrewa ... jsem čekal přece jen trochu víc, jinak Potter rozhodně nezklamal... jak tu všichni píšou... Taky to není tentokrát nejen o Franke a už vůbec né o jeho legenárním monstru.. Je to především o lidech a ambicioznosti která hraničí z posedlostí... která téměř dožene Victora až na hranici soudnosti... Speciální plus bych chtěl také přidat za zajímavý nápad z trochu jiného pohledu... jak lze nahlížet na lidskou anatomii. Neva že to hodně připomínalo Chrám mysli Sherlocka... takovéhle inspirování, když není moc násilné dokážu i tak ocenit. Za mě dobrých 60% ()

URBAN

Viktor Frankenstein, kdeže Daniel Radcliffe je je Harry Potter a Harry Potterem zůstane, možná kdyby dostal dobrý film tak by mohl předvést co v něm je, ale tento film nesplnuje nic co by měl dobrý film mít, prostě jen podprůměrné něco co musíte dokoukat když už to zapnete. ( 5.3.16/MAC ) ()

StanislachKo

Asi do konca tretej štvrtiny filmu som tunajšie modré hodnotenie nechápal. McAvoyov šialený doktor bol vychutnávkový a na pomedzí celkom kvalitných dialógov o živote a smrti sa tu črtalo čosi, čo by sa dalo nazvať filozofiou (a fakt ako sa ja rád rochním v tom nekonečnom rozkole o bohu a nebohu... tomu pridával tú správnu pridanú hodnotu.). Scott hral tiež výborne rovnako výborne napísanú postavu. Ale záver kvázi finále to celé zmršilo. Možno naivne ale prevláda vo mne pocit, že to mainstreamová - povedzme tomu - cenzúra dala proste scenáru kudlu na krk. A seklo so všetkým odvážnym ako tomu bolo už nespočetne veľa krát. Je to škoda. Lebo nášlap to malo skvostný. Krásne odlišný od všetkých ostatných filmov o Frankensteinovi (a potlesk tiež za to, že ako tomu bolo u predchodcov, tu sa nestalo, že príbeh skĺzol od doktora k monštru). Nie. Toto bolo fakt o Victorovi! ()

panMartin

Pořádně zprzněný příběh tvůrce jednoho z nejznámějších monster světa. V rukou schopnějšího tvůrce to mohl být hit jak svině, bohužel to se nekoná a z Vickyho Frankesteina je silný propadák. Začátek je dobrý, ale pak to jde dolů. A ten McAvoy se nějak na to nehodil. Je to moc dlouze ukecané. Chválím pouze kulisu Anglie a hezkou Jessica Brown Findlay. A monstrum taky není moc zajímavé, a na scéně si dlouho nepobude. ()

Sabrewulf

Je zvláštní, že když se člověk pročte všemi odpadovými a jednohvězdičkovými komenty, tak se prohrabe hromadou naprosto zbytečného textu (který by mě i při přečtení před shlédnutím filmu absolutně neodradil), přičemž tu úplně NEJDŮLEŽITĚJŠÍ CHYBU filmu vůbec nikdo nezmínil! Frankensteinovo monstrum je až v posledních 5ti minutách filmu!!!! To mi zkazilo celý film, takže si ty politické manýry (hromada keců a obsah žádný) strčte........ za klobouk. ()

Doudis19

Pořádně zprzněný příběh tvůrce jednoho z nejznámějších monster světa. Což o to, na mytologii kašlat. Kdyby jen to nebyla tak ukrutná nuda. Radcliff na ránu z milosti! ()

chelseaman22

Tragický chrchel, jež znásilnil Harry Pottera pro vidinu značných tržeb! Scénář napsal pošuk, jež se domníval, že divák potřebuje vidět penetraci toho nebohého čaroděje s jizvou na čele. James McAvoy opět dokázal, že jako herec stojí za starou bačkoru. Současně však může být přešťasten, že se v dnešního době natáčí takovéto spektakulární hovadiny, jež vyžadují herce s ratingem C od Moody's. 25% ()

Motinski

Strata času. Ďalšia verzia Frankensteina je príbehovo najtuctovejšía, nudná a snažiaca sa využiť atraktívnosť a silu značky. Herecky bavil iba McAvoy a posledných dvadsať minúť som mal chuť si pretočiť. Neohúrila ani výprava a digitálne monštrá boli na smiech. Asi najhorší film za posledné obdobie. ()

tatanapope

Hrbáč na začátku byl tak trochu slabý herecký výkon, Harry styď se :D , ale jinak se film celkem zdárně povedl. Základy příběhu si to udrželo, bylo to i dobře zpracované a ani to nenudilo. ()

Johnny.ARN

McAvoy je pán. A síce ma už trošku nebaví pozerať sa na Pottera s dlhými vlasmi vo viktoriánskom štýle, ale konečne zahral tak, jak pán. A k tomu sexi akrobatka, skvelá atmosféra a skvelý deštruktívny záver. Žiadna nuda, zaujímavé prevedenie toľko otrepaného príbehu. Veľmi dobre. 3 z 5 ()

filmmovier

Nebylo to vyloženě špatné, ale na filmu bylo vidět, že mohl být mnohem lepší. Naštěstí mě to nezklamalo, takže jsem s výsledkem relativně spokojen. Atmosféra byla fajn a povedené propojení viktoriánského Londýna a lehkého steampunku chválím. McAvoy a Radcliffe (v dabingu chválím za Vojtu Kotka) byly skvěle sehraní a rozhodně svým postavám neudělali ostudu, naopak. Andrew Scott byl taky dobrej, ale hrozně moriartyovskej a jeho detektiv byl prostě blbě napsaná postava. Scénář také vůbec není špatný, jen mi přišlo, že to mělo na víc a nakonec se to v tom příběhu tak nějak samotné utopilo, což je skutečně škoda. Obecně si myslím, že Victor Frankenstein je film, který neurazí, minimálně svou atmosférou vás nadchne a za pár dní na něj prostě zapomenete. Já se u toho bavil dobře, neurazilo mě a i když to není žádný zázrak, rozhodně je to jedna z těch "lepších verzí", i když tentokrát hodně volná, skvělého románu. V tom filmu nemuselo spoustu věcí být - a paradoxně jednou z nich bylo to závěrečné monstrum. Ale kdyby tam nebylo, bylo by to divný. Film, který buďto nenávidíte, nebo vám vůbec nevadí. Já naštěstí patřím do té druhé skupiny. 55%. ()

Ryuuhei

Klasický příběh v trochu neklasickým kabátě. To víceméně známé je osoleno příběhem hrbáče alias Igora. Celkově jasný vysokorozpočťák, vesměs nic extra překvapivého, ale jinak docela pohodový film. Nekladl jsem si žádná očekávání a to je dobře. Skoro dvě hodiny sledování přežity v klidu, míru a s docela dobrým pocitem nakonec. 65% ()

ywo666

Nebolo to zlé. No nebolo to ani dobré. Žánre úplne zle zmiešané. Odlahčená Viktoriánska naháňačka ala Sharlock Holmes od Ritchieho sa tu nešťastne mieša s gay buddy drámou, potom sa nie úplne ideálne prepletie s gothickým hororom a zaklincuje akčnou mäsiarinou. Nie že by boli všetky zložky zlé, len dokopy je to strašná zlátanina. Harry ma sklamal, nevyčaroval žiadne prekvapenie. Hlavne jeho postava je bohužiaľ otravná. U McAvoya sa neviem rozhodnúť či bol geniálne šialený, alebo to len prehrával. Pohyboval sa skutočne na hrane medzi parádnym výkonom a fraškou. McGuigan mal aj na viac. 3*. Ale monštrum bolo fakt monštrum. Žiaden típek s dvoma jazvami. ()

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI