Oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. A právě o tom druhém vypráví náš příběh odehrávající se ve století, kdy se čerstvě probuzená věda, nové technologie a tradiční víra a náboženství sbližují, aby změnily zákony, jimiž se řídí život a smrt. V časech, kdy se zdá, že nic není nemožné. Radikální vědec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) mají společnou vizi o uměle stvořeném životě, který může změnit svět. Victorovi se však výsledky jejich společné práce vymknou kontrole a dokonce hrozí, že se dostanou do rukou lidem, kteří s nimi budou chtít uspokojit své mocenské choutky. Zatímco Frankenstein chce ve vynalézání pokračovat bez ohledu na možné následky, Igor si uvědomuje, k jakým hrůzným koncům mohou vést. Jedině on může nakonec Viktora zachránit před sebou samým a svět před smrtelně nebezpečným monstrózním stvořením. (CinemArt)

PamPero 1

Victor Frankenstein je především o šíleném vědci (James McAvoy) a jeho sluhovi (Daniel Radcliffe), než o Frankensteinově monstru, jehož příběh a posléze filmová zpracování známe z předešlých několika let. Z toho vyplývá, že zda-li se těšíte na Frankensteinovo monstrum, budete zcela jistě zklamáni, jelikož se na plátně objeví asi deset minut před koncem filmu. Tahle patlanina všeho možného je tak prázdná svým obsahem a nevyrovnaností žánru, až to je hrůza. Victor Frankenstein je nezajímavý a snadno zapomenutelný snímek a není na něm skoro nic, co by stálo za jakýkoliv pozitivní komentář, snad jen občas pěkně stylizované záběry Londýna. Casting také není příliš zdařilý, jak mám McAvoye rád, tak toho maniakálního vědce jsem mu nežral ani na sekundu a vlastně se mi do něj vůbec nehodil. Jediné překvapení a o to velké je tady Radcliffe, který nebyl vůbec tak špatný, jak jsem myslel, že bude. Akorát tu násilně vloženou romanci s ním si mohli odpustit. Paul McGuigan by se měl raději zase pomalu vrátit k seriálům. 30% ()

Hvězdář odpad!

Když se někoho zeptám, proč se mu film líbil, tak se vlastně dozvím víceméně to, že tam hraje nějaký oblíbený herec a výprava je přece taky super. To je možná hezké, ale jinak už tam opravdu není vůbec nic hodnotného. Příběh a jeho zpracování je vyloženě hloupé, film si ani není jist, která postava je kladná nebo záporná, a nakonec se z toho vyklube (pokud vůbec) relativistiscká postmoderní pointa podepřená pouze tím, že film byl přece drsný, se super hláškou k tomu navrch. Dále to hraní si na všestranné odborníky na medicínu je zpracované snad ještě hůře, všichni lékaři, biologové a medici se musí v lepším případě potrhat smíchy, v horším obrátit žaludek. Nakonec hudba je pak do uší bijící vykrádačkou Clinta Mansella a jeho Fontány. ()

frankiiee

Videné v kine, vizualizácia na úrovni, pribeh však mnohým neprekvapí, vy sa tak cítite ako keby ste ten film už niekde videli . Pre tých čo majú radi stredoveký špinavý Londýn a monštrá , však určite " must to see" záležitosť. ()

argo.smile odpad!

Naozaj som sa tesil, ze to bude nejaky epos s par lekarskymi zvratenymi strankami. Nakoniec to bola picovina a sklamanie pred koncom roku. ()

zvolsi

Pokud se někdo odhodlá financovat něco takového, jako je Franký po sto padesáté a ještě k tomu totálně neoriginálně, k tomu navíc dovolí naprosto nepochopitelně a trestuhodně místo Jessici Brown Findlay celí film obnažovat rachitického Daniela Radcliffa, vychází mě z toho jen jedno. Musí mít stejnou mozkovou kapacitu, jak ten chudák rozkládající se opičák. Jinak celkem dobří herci a druhou hvězda za největšího simpaťáka filmu. ()

rasomaso

Je to docela slátanina, troufám si říct že na tohle nemuseli volat Harryho a McAvoye. Stačil by Lundgren. Mimochodem Harry mi do tý role přišel aspoň ze začátku jak pěst na voko, obzvlášť ve chvíli kdy se nás make upem naneseným na svým dokonale symetrickým ksichtu snaží přesvědčit o svojí zrůdnosti. ()

mr.twizta

Strasne moc bych McGuiganovi pral poradny hit, ale takhle jsem si jeho navrat na stribrne platno nepral. Jakkoli ho mam za sikovneho realizatora, film se mu pod rukama bohuzel solidne rozpadl. Tezko rict, cim to je. Prudenim studia ukovat z Victora blockbuster podle mustru? Deravym scenarem byvaleho genia Maxe, ktery sice v detailech vladne, ale jako celek se nemuze rozhodnout, cim chce byt? Ale i tak je to za tri, at uz kvuli povedenemu vizualu nebo sympatickym hercum. ()

fafejt001

NEČEKAL jsem od toho hodně a také jsem toho hodně nedostal . NĚJAK to nebylo ono . A ten Mc Avoy se nějak na to nehodil . JOOO, ,, ZLATÝ KENNETH ! ()

veverysiak

Ďalšia s nepríjemne sa množiacich variácií na bubákovú klasiku, a tak ako tie posledné, nech sa snaží oživiť pôvodný príbeh novými zápletkami ako len chce, na originál môže pozerať tak akurát spoza rohu, takže 40%. ()

axcris

Dostal som presne to, v čo som dúfal, a bol som spokojný. Vedel som, že hlavné postavy sú to jediné čo ma na Viktora Frankensteina donútia sa pozrieť. Veru, nesklamali. J. McAvoy (Victor) a D.Radcliffe (Igor č.2) pre mňa pozdvihli úroveň toho to filmu nad jemne nadpriemerný (k vyšším priečkam by ich asi pozdvihol jedine scenár a zmena režiséra). Victor, ako vedec, šialený génius, a študent lekárskej fakulty chce posunúť hranice ľudskosti tak, že oklame samostatnú smrť. Igor, ako jeho asistent, a viac ako radca, ktorý dostal od Victora druhú životnú šancu tým, ako ho vyslobodil z cirkusu, a pomohol mu vzpriamiť sa na vlastný chrbát. Na jednej strane človek, ktorého za svojím cieľom nezastaví žiaden morálny zákon (jeho dôvod je, aby spravil menu Frankenstein značku, ktorú pomrvil). A na druhej strane človek, mysliaci viac "ľudsky", ktorý sa bude snažiť zastaviť svojho (ako mu on sám vraví) "stvoriteľa", z posadnutia o vytvorenie niečoho väčšieho, ako si ktokoľvek doteraz mohol predstaviť. Škoda, že film má pomerne rýchle strihy, dosť to uberá na atmosfére príbehu. Človek by sa aj chcel pokochať nad peknými interiérmi laboratória, bohužiaľ, kamera nám hovorí nie. Hudba mi dala presne to čo som chcel, neprekvapila. Páči sa mi, že film sa snaží zachytávať aj kúsočky hororovej atmosféry, ale je toho škodne málo, a ak aj vôbec. Na prvé pozretie je to nad príjemné, príjemné. Ale na druhé. Možno len kvôli McAvoyvmu prenikavému smiechu, ktorý vo mne v jednej chvíli vytváral husacinu. ()

Tomko87

Ako bolo to v pohode. Čakal som niečo iné, ale mohlo to dopadnúť horšie. Taký alternatívny príbeh z pera Mary Shelley, kde sa streli Harry Potter, Profesor X, Profesor Moriarty a Tywin Lannister. Aj keď triky dosť často zaostávali, finále bolo super. :) ()

LencaN

Viktor Frankenstein se rozhodně nezařadí na předních místech oblíbených a nejlepších filmů. Tisíckrát už zpracované téma. Když už se ho ujali, mohli to pojmout ve větším, dát tomu víc citu, víc šílenosti nebo já sama nevím čeho. Víc než o příšeře, to je o vědci Frankensteinovi - tvůrci monstra. McAvoy i Redcliffe hráli prvotřídně. Bylo mi jen trochu líto Redcliffa, kterému ty vlasy slušely stejně jako by asi slušely kozlovi či delfínovi. No jedním slovem hrůza. Andrew Scott jim úspěšně sekundoval a od dob jeho působení v Sherlockovi si získal moje sympatie, ač tam i tady hraje bídáka či jinak vyšinutého jedince. Jeho pohled mrazí a to stačí na bláznivého policistu i vražedného génia. Zpět k Frankensteinovi. Trikově to vypadalo super. Všude špína, hra s orgány a elektřinou, fuj, strašidelný cirkus, fuj nebo oživlá hnijící sešitá opice, fuj fuj fuj. Všechno to vypadalo reálně. Jen to celé vyznívá trochu zbytečně. Víc rozvést Frankensteinovy myšlenky a důvody, proč to dělá by filmu velice prospělo. Pokud ale čekáte hororovou nálož, kdy na vás většinu filmu bude doléhat řev oživlé obludy, tak budete hodně zklamaní. O tu tady až tak nejde, jak už jsem zmínila. ()

spawnxp

Ano, James Mc Avoy (Frankenstein) zahrál, Charles Dance (otec Frankenstein) zahrál, ale ty ostatní už moc ne. Jakoby "steam" vizuál dobrej ale vzkříšenej opičák byl lepší než celý finální "monstrum". Dokoukal jsem to vlastně proto, abych viděl jak to vlastně ukončej, nebo co. Nic bombastickýho... ()

brasek

Frankenstein z pohľadu, akým sme ho doteraz nepoznali. Začiatok veľmi podarený, lenže celý zvyšný príbeh však už menej. Snímok nie je povrchný, ale postrádam napätie, dynamiku a lepšie vykreslenú zápletku. Osobne mám pocit, že postavy nežijú príbehom. ()

Dr_Berry

Takový ty chujoviny podle starých legend a příběhů mě baví. Dostaváme od filmařů tolik úhlů pohledu na stejný příběh i když všichni víme jak to skončí a stejně se u toho bavíme. I když je to pytlovina má Victor Frankenstein něco do sebe. James McAvoy zahrál takovýho Tonyho Starka z 19.století, který je fanda do experimentální medicíny/patologie a náramně si to užívá. Jde vidět, že si tu roli vychutnává. A Harry Potter jako Igor? Fandím tomu chlapci, který přežil. Přiznávám, že už jen kvůli němu jsem na ten film byl zvědavej. Scéna, kdy si Frankenstein dovede domů z ulice Igora a dá ho do pucu. Fakt paráda. Jsem potěšen. ()

esmoke

Slavný příběh Dr. Frankensteina zpracovaný novým pohledem. Film je od režiséra televizního "Sherlocka" a s románem Mary Shelleyové nemá vůbec nic společného (až na jméno a "Frankensteinovo monstrum" cca 10 minut před koncem). McAvoy je na filmu bohužel to nejlepší, Radcliffe se tam nehodí a celkově to není to velká zábava. (2D dabing) Rozpočet: $ 40 miliónů, Tržby: $ 34,2 miliónů. ()

Scaevola

Oceňuji novátorské zpracování klasického horroru vedené skrze oči sympatického, ač nanicovatého poskoka i do konce nedotaženou snahu o otevření otázek hraní si na boha/evoluci, ale ostatek filmu se naprosto minul účinkem. Příběh není strašidelný ani emočně dojímavý, chemie mezi postavami víceméně nefunguje a výprava je i v porovnání se seriálovým "Penny Dreadful" chudobná až laciná, pominu-li překrásné skotské exteriéry. A mám podivný pocit, že uváděný trailer odkazoval k zcela jinému dílu. ()

Saxos

Trochu podprůměrný frankensteiňák, kde finální výtvor uvidíte na pár minut, před závěrečnými titulky. Zápory: mišmaš bez náboje. ()

Ace.A.T.L.

No, tak nějak jsem nevěděl, co očekávat a přesně takovou nejistotu jsem i dostal. Nebejt dvou hlavních protagonistů, asi bych šel ještě níž. Film nemá čím ohromit a ani nadchnout. Líbí se mi ten jinej úhel pohledu na příběh, než je běžný a oba hlavní "hrdinové" to zahráli parádně. To je ale tak nějak všechno. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI