Oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. A právě o tom druhém vypráví náš příběh odehrávající se ve století, kdy se čerstvě probuzená věda, nové technologie a tradiční víra a náboženství sbližují, aby změnily zákony, jimiž se řídí život a smrt. V časech, kdy se zdá, že nic není nemožné. Radikální vědec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) mají společnou vizi o uměle stvořeném životě, který může změnit svět. Victorovi se však výsledky jejich společné práce vymknou kontrole a dokonce hrozí, že se dostanou do rukou lidem, kteří s nimi budou chtít uspokojit své mocenské choutky. Zatímco Frankenstein chce ve vynalézání pokračovat bez ohledu na možné následky, Igor si uvědomuje, k jakým hrůzným koncům mohou vést. Jedině on může nakonec Viktora zachránit před sebou samým a svět před smrtelně nebezpečným monstrózním stvořením. (CinemArt)

FromHell

Celkovo sa naozaj jedná o typickú mainstreamovú rychlovkasku.No tento film ma jedno obrovské plus a to ústrednú hereckú dvojcu.McAvoy a Radcliffe určite stoja za pozornosť.Ja osobne som McAvoya a jeho maniakálny prejav fakt žral.Takto si ja predstavujem šialeného profesora ... 60% ()

ArsenalEagle

I přes celkem zajímavé obsazení (McAvoy, Dance, Scott a i Radcliffe) jsem příliš neočekával, hlavně kvůli kritice tady na čsfd. Scott a McAvoy rozhodně nezklamali, Charles Dance neměl téměř žádný prostor a Radcliffe.. to je prostě Harry Potter, a pokud bude stále takto nevýrazný a mdlý, asi jím i zůstane. Spousta prázdných míst, které nezachrání ani krásná tvářička Jess. B. Findlay. Šedý průměr a slabší, než dejme tomu tématem srovnatelný Van Helsing. ()

blackrain

Pořád to samé téma. Nespočetně krát zpracované. Pokaždé s jiným rukopisem pana režiséra nebo scénáristy, který se snaží přijít na světlo s originálnějším zpracováním slavného příběhu než ten předchozí. Takže se nám tu opět jedno takové naskytlo. Jako horor mě tohle dílo zrovna 2x nezaujalo. Asi už jsem poněkud otřískaná. Jako drama o jednom maniakovi mě to zaujalo mnohem víc. Viktor Frankenstein byl génius a zároveň šílenec. A mezi genialitou a šílentstvím neexistuje téměř žádná hranice. Jedno prostě stírá druhé. Je to jenom náš úhel pohledu na věc v danou chvíli. Zajímalo by mě, jak by celé tohle dílo dopadlo, kdyby se ho s vervou sobě vlastní zhostil Stephen King. Byla by to velmi čtivá povídka. Jak už jsem jednou někde neopatrně na plnou pusu řekla, tak bude z Daniela Radcliffea dobrý herec. Už to z daleka není jen Potterovic kluk. Roste stejně tak, jako rostou jeho herecké zkušenosti. A za to dám ruku do ohně. ()

kaylin

Monstrum by mělo být vrcholem filmu „Victor Frankenstein“, ale není tomu tak. Možná ve chvíli, kdy ještě Frankenstein s Igorem zkoušejí oživit výtvor, který je sešit z částí opic, tak to funguje. Ale ve chvíli, kdy se objeví hlavní monstrum, je to nuda. Prostě jen akční podívaná bez nápadu a bez hloubky. Celkově je film nesmírně roztahaný a všechny postavy jsou tak nějak nevyužité. ()

Rakosnicek77

Přemýšlel jsem ze soucitu nad dvěma hvězdami, ale tak šlechetný k této sešité slátanině prostě nedokážu. Film, na který jsem šel tak trochu pod nátlakem, kdy jsem se mu doposud úspěšně vyhnul, byl pro mne stejně splácaný, jako samotný Frankenstainův výtvor. Film s přehnanou stopáží, bez špetky logiky. Film bez ambice zaujmout něčím originálním, co by se ovšem drželo předlohy. Film tak nudný, že jsem měl opravdu chuť odejít. Prostě tohle byl další promrhaný námět, paskvil s ambicí originality, který se aspoň pro mne propadl dosti hluboko na to, abych měl vůbec chuť, po něm ješté kdy sáhnout. ()

slunicko2

Vnější efekty a vychytávky překrývají myšlenkovou prázdnotu, což je zvláště vidět na konci snímku. 1) Technické pseudoretro pobaví, zvláště pak v českém překladu (Lazarovy kleště). 2) Hudba nemohla být dramatičtější. 3) Mladí herci příjemně okořenili předkládaný filmový kýč: 26letý Daniel Radcliffe (Frankensteinův asistent z cirkusu Igor), 36letý James McAvoy (Frankenstein), 39letý homosexuál Andrew Scott (vyšetřovatel inspektor Turpin), 25letý Callum Turner (vyšetřovatelův pobočník konstable Alistair) či třeba 26letý bisexuál Freddie Fox (mecenáš Finnegan). 4) Výstižný koment: choze***. ()

stration

Jak říká Krakonoš: Kdo chce moc, nemá nic. Dobří herci se marně snaží protlouct tupým scénářem, nezáživnou režií a nulovou invcencí, kde jakýkoliv moment překvapení rovná se stejný zázrak jako samotné zrození Frankensteina. ()

Martpod

Wow. Popcornová vymejvárna se střídmou stopáží a pár světlými a hodně dobře vypadajícími, skoro Sherlockovskými momenty, které vzápětí kazí totálně plochý dementní příběh/ještě dementnější romance/Radcliffe s parukou (nebo taky možná bez paruky?), kterýmu tu roli, narozdíl od skvělýho McAvoye, prostě nežeru ani za mák. Scenaristický průjem na úrovni Vina Diesela jako Lovce Čarodejnic. Nebrat. P.S. A na téma Frankenstein radši už vůbec nic netočit. ()

kalap

Celý film len pobehujú a pobehujú, v podstate sa nič nedeje, aby nakoniec to vyvrcholilo úžasnou trápnosťou. A Radcliffov odporný uplakaný výraz, ktorý je rovnaký vo všetkých jeho filmoch, pôsobí tak nechlapský, že som mal chuť mu vykopať druhú dieru do zadku. ()

TheDon

Old McAhoy farmu měl, hýja hýja gay. Opičky si pěstovat chtěl, hýja hýja gay. Pottera z cirku zachránil, hýja hýja gay. A záda mu napravil, hýja hýja gay. Za dva dny to rozchodil, hýja hýja gay. Málem sem se unudil, hýja hýja gay. Konec to však opravil, hýja hýja gay. Bratříčka si pak sešil, hýja hýja gay. A blesk do něj uhodil, hýja hýja gay. Blondˇák tam pak zakalil, hýja hýja gay. Jednou kouk´ sem, nemusím víc, hýja hýja gay. Radši půjdu do prčic, hýja hýja gay. 50% P.s.: půjdu si vysát vodu z kolene, návod sem dostal ()

easaque

-1* Když se řekne Frankenstein, tak každého asi hned napadne kultovní příběh o stvoření života z neživé hmoty - pro někoho šokující a pro druhé brakový. V tomto kousku výpravném blockbusteru, který se svou atmosférou velmi podobá Sherlocku Holmesovi od Guy Ritchieho, se snaží autoři z tématu vytěžit opravdu všechno, ale ani to jim nestačí, tak do něj vloží ještě romantiku a kriminálku. Tenhle guláš může chutnat opravdu jen všežravcům, nebo těm co ujíždějí na vizuální stránce a obsah pro ně není podstatný a baví se při hloupých, naivních a nelogických scénách. Jak rychle se mi tohle veledílo dostalo pod ruku, tak i rychle odpadlo - naštěstí existuje přetáčení a film docela rychle uběhl ;-). Odpad si možná zaslouží, ale aspoň se na to chvilkami hezky koukalo, tak nechám aspoň jednu hvězdičku. Nedivím se že jako film v kinech propadl a aspoň trošku to zdejší celkové hodnocení naznačuje. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: -1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

nečekal jsem žádný zázrak,ale minimálně jsem doufal v solidní oddechovku...chyba.Victor Frankenstein ve výsledku není nic víc než über slátanina bez nápadu,která má pocitově asi 3 hodiny a nebaví ani trochu.Jedna hvězda za McAvoye a sympatické,byť nevyužité monstrum...20% ()

Wiikii

Když se u Viktora Frankensteina projeví jeho entuziasmus k vědě a anatomii, je se na co koukat, škoda jen, že tak naprosto odstíní našeho hrbáče(Radcliffa) a ke konci bohužel i entuziasmus Viktora začíná jít až do extrémů. .. Jinak vše vzhledově připomíná Sherlocka od Guy Ritchieho, ale provedení je na úplně jiné úrovni. .... HODNOCENÍ: 40% (2*) ()

cariada

Tohle nebylo vůbec špatné podobné filmy mám docela rád, ta doba 19. století plná objevů do toho pěkný triky ponurá atmosféra. musím se přiznat, že jsem Daniela ze začátku vůbec nepoznal dokud ho Viktor nenarovnal (nevěděl, jsem ani že tam hraje) velká škoda věkové přístupnosti mohl to být pěkný masakr, takhle je to jen lepší průměr. ()

bourec

Paul mě už dvakrát dostal,a u toho zůstane.Verze Frankensteina(a že jich koncem minulýho století bylo nespočítaně)sem nikdy moc nevyhledával,ale tahle mě docela zajímala.Ale je to šeď.Sice jak Avoy,tak Radcliffe hrajou dobře,ale zábava průměrná,bezbarvá.50%. ()

Nach

Průměrný snímek s dobrým Jamesem McAvoyem a Danielem Radcliffem. Vše ostatní je zde veskrze průměrné, včetně efektů a scénáře. Přesah na příběh o postavách, kteří z nějakého důvodu tvoří co tvoří a proč to tvoří, se nekoná, protože to není tak zajímavě podáno. Je to celé vlastně to samé jako jiné filmy o tomto monstru, jen v podání, které je zapomenutelnější. Škoda, potenciál tu totiž byl. 65% ()

dubinak

Victor Frankenstein je docela rutinní, řekla bych až blockbusterová záležitost. Sice levnější, ale za to jednoúčelová. Paul McGuigan by mohl přemýšlet o tom, že by začal točit pohádky pro děti, nebo alespoň fantasy filmy pro cílovou skupinu a s horory vůbec nepřicházet do styku. Vizuálně mi jeho dílo připomínalo ne o moc lepší Stonehearst Asylum. Ústřední dvojice asi splnila účel a přilákala diváky, ale velké herecké výkony jsem spíš neviděla, a myslím, že na papíře to vypadalo némlich stejně. Přiznávám, že stopáž docela příjemně ubíhala, příběh se netáhl, avšak nějaká akce se objevuje až ve fiinále, které bylo vzhledem k uplynulé stopáži nepřiměřeně slabé. Na víc než tři hvězdy tohle nikdy mít nebude. ()

PavelVanekArt

Tak nám Harry Potter a profesor Xavier stvořili monstrum. A jak se jim u toho vedlo? Ne tak, jak by člověk chtěl. Pokud bych to měl k něčemu přirovnat stylem vyprávění, vizualizací a celkovou atmosférou, tak určitě Sherlock Holmes a Van Helsing. Samozřejmě to nedosahuje Sherlockových kvalit a taky to není digitální flusanec jako Van Helsing. Ale něco uprostřed. Celkově to nenadchne a ani nezklame. Viktoriánský Londýn na počátku průmyslové revoluce je super, drží si atmosféru a doplňují to skvělé dobové kostýmy. Samotní herci jsou největším kladem filmu. Poblbaný Igor je zamilovaný, správný a chytrý člověk, mezitím co začínající doktor Frankenstein je sveřepný, roztěkaný, cílevědomý a celkem magor. Dohromady ale tvoří duo, které obelstí samotný život a smrt. Radcliffe v roli Igora si mohl dovolit trochu polevit. Nehraje tak prďácky jako v Horns, ale ani tak se nemá za co stydět. Za to McAvoy a jeho Victor Frankenstein je nadprůměrně výš než pan Potter. Kamera klasicky velkofilmová, soundtrack mi nějak unikl a celkovej dojem z technických věcí je super, není to okatě digitální (až na ,,opičku,,) a na nic si to výsledku nehraje. Pokud by tímhle stylem oživili Mumii, Draculu, Vlkodlaka a Příšeru z Černé laguny tak bych se nezlobil. Zkuste to a uvidíte sami. Není to nic náročnýho a film stihne zabavit. I když finále jsem si představoval Shakespearovsky tragické. Nevadí. Dobrý nadprůměr, ale čekal jsem maličko víc. 4* a.k.a 74% ()

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI