Oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. A právě o tom druhém vypráví náš příběh odehrávající se ve století, kdy se čerstvě probuzená věda, nové technologie a tradiční víra a náboženství sbližují, aby změnily zákony, jimiž se řídí život a smrt. V časech, kdy se zdá, že nic není nemožné. Radikální vědec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) mají společnou vizi o uměle stvořeném životě, který může změnit svět. Victorovi se však výsledky jejich společné práce vymknou kontrole a dokonce hrozí, že se dostanou do rukou lidem, kteří s nimi budou chtít uspokojit své mocenské choutky. Zatímco Frankenstein chce ve vynalézání pokračovat bez ohledu na možné následky, Igor si uvědomuje, k jakým hrůzným koncům mohou vést. Jedině on může nakonec Viktora zachránit před sebou samým a svět před smrtelně nebezpečným monstrózním stvořením. (CinemArt)

Rathalos

Podla mna vyborne a podhodnotene spracovanie Victora Frankensteina,v ktorom v prvom rade skvele funguje atmosfera,ktora je brutalne pochmurna,strasidelna a temna,taktiez chcem vyzdvihnut herecke obsadenie,hudbu,zvukovu i vizualnu stranku,ale aj kostymy,velmi dobre sa mi na to pozeralo a nemam absolutne s nicim problem...:-) ()

Kingjiri

Líbil se mi drsnější vizuál a akčnější scény s výtvorama Victora Frankensteina. Jenže akce bylo hodně málo a většinu stopáže vyplnila nezajímavá vata (cirkusová minulost Igora, jeho románek nebo velký množství ukecanejch scén). Příběh by se měl v ideálním případě víc zaměřit na Frankensteinovi výtvory (jeho nejslavnější "dílo" dostane jen pár minut slávy), snahu detektiva dostat Frankensteina a názorovej střet Igor vs. Victor. Potenciál byl určitě velkej, je ale škoda, že to tvůrci vzali za špatnej konec a člověku zbyde dobrej dojem jenom díky hereckýmu obsazení a solidní filmařině, dvě silnější hvězdy. ()

Rockerman

Patrně nejhorší Frankenstein, jakého jsem viděl! Nevím, jestli se něco neztratilo v překladu nebo dabingu, ale zvláště ty McAvoyovy bláboly mě neskutečně štvaly. Vizuálně dejme tomu, ale ten děj je slátaný tak, že to snad ti herci museli poznat už při čtení scénáře. Slabé dvě hvězdy. ()

Torgal

Hrozne prepálený vizuál aj herecký výkon McAvoya ma jednoducho bavili a dokázali prebiť aj stupiditu príbehu. Vaša schopnosť akceptovať Radcliffovu premenu z hrbatej príšery na šarmantného mladíka za pomoci odsatia hnisu, pajončeka a šampónu definuje aj váš vzťah k celému filmu. Ako guilty pleasure celkom dobrý materiál, ale mozog pred aplikovaním odložiť mimo dosah filmu. 5+/10 ()

FanKalEl

Nečakal som od toho veľa, ale zase som ani nečakal tak béčkovinu s jednoduchou zápletkou a dementným finále. Jediný ktorý tu za niečo stojí nie je Radcliffe ale James Mcavoy. I Frankenstein s Eckhartom aspoň malo stálu a kvalitne temnú atmosféru. (49%) ()

helraiser

Tak tohle se moc tedy nepovedlo, o horror to tedy ani nezavadilo a to je vzhledem k názvu filmu docela průšvih. Tak kostými, prostředí jsou samozřejmě fajn, ale průšvih je, že tu není ani kousek atmosféry a to je opravdu problém a to nemluvím ani o tom, že samotném monstrum se objeví až deset minut před koncem, což je opravdu hodně špatně, vzhledem k tomu, že o to, jde především. Takže původní originál či výborná Hamerrovská série zůstávají opět nepřekonány a mám takovej pocit, že překonány jen tak brzy nebudou. ()

geek.ondra

Není to další verze legendární klasiky ale je to ta verze kterou 21. století potřebovalo. Přepálená steampunková kravina která je v jednu chvíli neskutečně svižná a v jednu chvíli strašně nudná. McAvoy si je vědom že hraje v totální kravině a neskutečně přehrává ale zároveň si tu roli strašně užívá a je radost ho sledovat prozatím co Radcliffe je jim zastíněn a podává strašně nevýrazný výkon. Znásilnění původní látky ale za to velmi příjemný mainstreamový odvar který ale občas doplácí na svou přehnanou béčkovost. 5,5/10 ()

Pavel82

Hrozně únavný a utahaný. Jeden z filmů, u kterého usnete, i když se Vám nechce spát. Ústřední dvojice, ač dělá, co může, se do rolí vůbec nehodí. A to McAvoyie považuji za jednoho z oblíbenců. ()

Acrobat

Až teraz ma presvedčil mrknúť na Mary Shelley. Čítam rozbor a príbeh a neverím čo vidím, čítam. Za toto pár storočí dozadu a horíte. Ale zasa pri vízii pár rokov dopredu, tak predbehla dobu. Enormne zaujímavý námet sa jednoducho nemôže zrodiť v hlave človeka začiatku 19. storočia. Tento film sa od námetu odklonil mierou vrchovatou. McGuigan v prvej polovici ako pri odskoku od Sherlocka, druhá je hra na gotiku. Vizuál by nadchol a je podarený takmer bez výčitky, ale príbeh ho deptá. Prevaha pocitu nudy je daná mdlým rozprávaním. Pri radení scén a toho čo sa tam odvíjalo som mal logický rozpor, ktorý bol naposledy pri Lare Croft a jej Kolísky života. Pohnútky niektorých postáv sú až mizerné, iné vyfučia do prázdna (Scotland Yard ??). Inšpektor, tanečnica, otec, rodina Findleyových, kto sú to? Kde je ich miesto ? Morálne rozpory? Nezaznejú ani raz. Victor bol a vždy bude posadnutý týmto výtvorom. Silené. McAvoy je tu sám, bavil ma svojím posadnutým hraním a pľutím. Igor nerozhodný. Bež tam a pôjde tam; urob to a urobí to. A monštrum? Ako prvok k označeniu filmu horor. Lebo TO tam pichajú ako lososa v lístkovom ceste v rúre. Celý film vedie k očakávanému, v podstate to prijímate s pokojom ale ihneď sa to uzatvára, všetci ľutujú a vypisujú listy v škótskej vysočine. Neradno chodiť okolo horúcej kaše a film ma minul účinkom. Zisky nulové, kritiky devastujúce. Viackrát si v duchu hovorím, že oprávnene. Otázka je, čo teraz ? Van Helsing to je základ, Wolfman od Johnstona mňamka. Tak prečo nie toto? Zakliata pôda, odsávanie tuku ústami... Neprichádzam ani na emočné plusy, ale neviem sa ani kriticky a podlo vyjadriť. Ako celá aura filmu. Mdlá, nedefinujúca. A čo to malo s Henrym vlastne znamenať ?? Možný potenciál, ale skladba filmu sa rozpadla. (videné 22.03.2016,BDrip) ()

Black-star

Ano je to spíš béčkový film - ale s dobrým obsazením. Radvliffe mě překvapil výborným začátkem kdy hrál hrbáče (jinak je desně funny jak je mrňavej) no a McAvoy odvedl dobrou práci. Celkově film i koukatelný a není třeba se za nemj nějak stydět! ()

Likan7

Nejdřív zkusím pozitiva. Daniel Radcliffe je celkem fajn a dá se přežít. James McAvoy je skvělej a jen potvrzuje jak dobrý herec je. Posledních 20 minut je s přehledem nejlepší z celýho filmu a dobová atmosféra je taky fajn. Jenže to pro dobrý film nestačí. 2/3 filmu je zoufalá bez příběhu dlouhá nuda. Určitě bych byl mnohem raději, kdybychom viděli víc z chvíle, kdy už bylo monstrum stvořené a ne zoufalý Harryho randění s holkou. Díky solidnímu finále se ale překloním k třem. ()

rublik05

Co se týká herecké stránky, tak po té je film velmi povedený. James McAvoy i Daniel Radcliffe hrají skvěle, i když nejvíc o sobě dává vědět především samotný McAvoy. Pokud se zaměřím na samotný děj, to už zas taková sláva není. Celý film jede tak nějak na půl plynu, hororová atmosféra se povede navodit pomalu až v posledních scénách, příběh tím pádem vyzní naprázdno a místy i dost nudí. Čekal jsem daleko živelnější zpracování s šílenou nebo alespoň temnou atmosférou. Jediná věc, která celý film víceméně zachránila, byl závěr, který se za mě moc povedl a konečně navodil trochu temna, strachu a šílenství. Jako horor do kin určitě ne, avšak jako lepší TV produkce snímek celkem ujde. 5/10. ()

RAFT

Režisér a jeho nový filmový kousek, se opravdu povedl.Filmové lokace dost pěkné,takový špinavý londýn nebo co to bylo.Ale furt tomu něco chybí ani si nemůžu vzpomenout co ,no kdyby to natočil režisér sherlocka ,tak by film vypadal lépe.Herci do filmu se skvěle hodily . Film na jedno použití.Za mě 60% ()

Talina

Očekávala jsem od toho asi více, takže jsem byla trošku zklamaná...Nicméně na odpis tento film samozřejmě úplně není. Známé a (u mně) oblíbené tváře to trošku vyzdvihují, takže je to vlastně dobrý film. ()

Makikiss

Všechny hvězdy jen za McAvoye, ten se tam pořádně vyřádil, přesně takhle šílený je i na jevišti a to miluju. Jinak strašná ptákovina. ()

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI