Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

fabecc1222

Koncept české Lolity, opírající se o mnohdy nevinně vyvolaný efekt přenosu z doktora na pacientku, Ačkoliv nevinně... V tomto případě už samotný název odkazuje na to, že té nevinnosti tu vlastně moc není ani na jedné ze stran. První velká (a až do Boženy v podstatě jediná pořádná) role Linhartové, Čermákův první významný policajt, a pro Munzara zas tečka za jeho filmovou kariérou. ()

greetchen

Hřebejk, na kterém není poznat, že je to Hřebejk. Možná za to mohlo očekávání, nevím, ale z filmu jsem poněkud zaskočená. Ne, nebyl úplně špatný, měl i výborné nápady a pasáže, ale celkově... Příběh je zajímavý, pointa a práce s ní je zajímavá, herci jsou zajímaví (Hynek Čermák a Anna Linhartová obzvlášť). Jak z toho tedy mohl vzniknout nezajímavý film? Minusové body tentokrát nešikovnému Hřebejkovi, kostrbatému scénáři a nečekaně příšerné Geislerové, plusové za kameru, výkon Čermáka, výrazy Linhartové a hudbu Vladivojny La Chii. ()

MI-380

Celou hodinu jsem byl nadšen perfektní prací kamery, režie, herců i scénáristy. Pak začala Aňa vysvětlovat a vysvětlovala a vysvětlovala a vysvětlovala a..., sice hezky, ale byl z toho proslov, za jehož délku by se nemusel stydět žádný politik ani obhájce. A po něm přišlo několik skoro parodických scénáristických přemetů, které film shodily na pouhý slušný nadprůměr. 70%. ()

ghatos

Chytře matoucí, herecky kvalitně zvládnuté (Hynek Čermák super, o Vetchém netřeba diskutovat), scénaristicky propracované. Prožívání individuálních pekel v prohnilích vztazích...zvláštní zážitek. Kousíček chybí k procentu navíc. 70%. ()

strelenaL

Čekala jsem od filmu něco víc než jsem dostala... Rozhodně první část filmu je celkem nezáživná nuda.- Závěr je však velmi dobrý. Díky němu jsem přehodnotila celkový koncept filmu. ()

Krosmen

Oproti Pelíškům celkem změna, dalo by se říci. Kus z továrny Hřebejk, Jarchovský se povedl to ano. Příběh mě upoutal, nenudil, pokud jde o herecké výkony, tak Vetchý je herec pro všechno a jde mu to, hodně mě nadchla Anna Linhartová, která se do role lolitky náramně hodí a dává vzpomenout mladé Aňe Geislerové a taky Hynek Čermák. Nicméně pokud jde o Aňu, tak nepředvání nic, co bych od ní už neviděl. Všechno podbarvuje originální hudba. Celkově to ale vše vyznívá tak nějak do ztracena. Ano, závěr je do jisté míry překvapivý, nicméně prostor dotáhnout to dál zůstal nevyužit. ()

vyfuk

Na začátku velmi nudné... časem se to rozjelo, ale nic moc. Film by se dal rozdělit na dvě části - Láska Anny Linhartové a Láska Ani Geislerové. Obě byli zajímavé.... ale nic moc. Jen co se dostane z vězení už tam zas jde. Ale za Nevinnost a za to že byl nevinný. Dal jsme čtyry protože se mě trochu líbil příběh, ale sex-drama stálo za muchomůrky. ()

Guzo

Po delší době český film, který má čím zaujmout. Tím větší radost, že se nejedná o komedii, ale takové lehce krimi drama o, na první pohled vcelku normální, české rodině s kostlivcem ve skříni (nebo také ne - nebudu spoilerovat). Velmi sympatické herecké výkony i celkový styl točení tomu dodávají i trochu profesionálnější úroveň, než na jakou jsme u nás běžně zvyklí. 7/10 ()

Autogram

Klamstvo a podvádzanie nejde dokopy s nevinnosťou, ale rana príde z úplne nečakanej strany. Po celý film je divák zavádzaný ako hlavní hrdinovia a pravdu sa dozvie ako v správnej kriminálke až celkom na konci. To mi úplne vyhovovalo a dokonale naplnilo očakávania. ()

klima777

Překvapení. Od autorské dvojice Hřebejk – Jarchovský bych je vskutku nečekala.--------- Navzdory několika logickým lapsům [postava Hynka Čermáka (???) atd.] se jedná o velice působivý počin. 3,5 hvězdy bez dlouhých řečí. ()

Wbcko

Hřebejk už není tím čím se zdá být. Po sériích retro filmů a celkem tuctových komedií se odhodlal k odvážnému kroku, pro něj, celkem do neznáma a natočil film ve stylu evropského krimi filmu. A nutno podoknout, že nedošlápl špatně, naopak... V rozporu s hodnocením, jsem byl velice příjemě překvapen příběhem, atmosférou celkem i zakončením a v prvém případě hereckým výkonem Hynka Čermáka, který přehrává všechny osvědčené Anny Geislerové o ligu(nutno podotknout, že role mu sedla). Upřímně řečeno, Hřebejka a jeho díl poslední doby jsem se bál, ale zde jsem byl velice příjemě překvapen. Žádná humoreska s tisíckrát okoukanou partou herců (fakt že čtrnáctiletá Geislerová na VHSce se vážně nepovedla) nebo tragikomedie s dob komunismu. Minimálně za odvahu a obstojné zpracování dávám čtyři hvězdy. ()

lofa

Po dlouhé době konečně český film, který mohu vřele doporučit. Téma pohlavního zneužívání nezletilých je samo osobě otřesné a tak mi překvapilo, že se do něj duo Hřebejk/Jarchovský pustilo. Moc se mi líbil Hynek Čermák alias Láda, jak si počínal ve velmi emocemi prošpikovaných situacích,..především, když na něj útočila bývalá žena Zita Morávková představující Miladu. Závěr s překvapivým rozuzlením se autorům také povedl. 90% ()

milancecil

Pro mě hodně temný příběh s šokujícím závěrem, který myslím nemohl čekat nikdo z diváků, rozhodně tvrdý tématický průlom do nitra rodinného soužití, jen si říkám, jak je to zobrazené reálné? Opravdu mohou být vztahy tak vyhroceně podivné, opravdu mohou lidé takhle spolužít a přitom se vlastně vůbec neznat, je přetvářka tak dlouhodobě udržitelná, nevím, rozhodně mimořádně skvělý film, který mé myšlenky spolehlivě za těch 98 minut rozbouřil a jen tak se po jeho shlédnutí neutiší, říkám si, jak je ta lidská spravedlnost nespolehlivá, jak chabé má nastroje a je zmanipulovatelná, jak jednou viný unikne o vlásek trestu a pokračuje v páchání zla dále a podruhé, i když neviný je velmi tvrdě odsouzen, tak jakoby až pověstné Boží mlýny byly tou opravdovou konečnou spravedlností pro každého z nás, jen ty nás definitivně ztrestají za naše celoživotní pokleslosti.Děkuji tvůrcům za takový film, opravdu jiná tvůrčí dimenze. ()

Almásy

pre mňa po dlhej dobe skutočne nevídaný emotívny zážitok. hřebejk ide síce stále cestou ,,požičané-osvedčené"- nijako originálny námet, naplnený tak silnými hereckými výkonmi, že z toho miestami až bolí hlava. A podľa môjho názoru životná rola Geislerovej. ()

zuza99

Hřebejk, Jarchovský, Aňa, Vetchý. Pro mě výborná kombinace. Film jsem dokoukala asi před pěti minutami, tak jsem ještě trošku mimo. Ale to bylo tak hodně dobrý, že nechápu co mi trvalo tak dlouho se na to podívat. Jsem ráda, že jsem nevěděla o čem film bude, naštěstí nebyl moc čitelnej. Jediný co mi bylo trošku jasný, byl !SPOILER! vztah mezi Lídou a Tomášem, ale napadlo mě to chvilku před scénou na chatě, která mimochodem s prolínáním a odhalováním minulosti byla výborná. Hudba byla taky super. Opravdu nemám co vytknou, ale třeba to je tím, že miluju tvůrce filmu, a taky tím, že jsem si nečetla komentáře. Snad jediný co nebylo dobrý, bylo hraní Olinky matky, tý jsem to nesežrala. Tleskám. Druhý den jsem film viděla znova a mé dojmy se nezměnily. ()

jefff

Hřebejk natočil jiný film, který je pro tuzemskou scénu neobvyklý. Bohužel ač je příběh zajímavý, něco málo mu chybí. K opravdovému trháku mu chybí větší režisérův um pracovat s napětím a gradací. Tohle Nevinnosti chybělo ať je Hřebejk kvalitní režisér jak chce. Palec nahoru zaslouží Vetchý, který podal vynikající výkon, výborná byla i Geislerová, kterou jinak moc nemusím, ale tady podala jeden z top jejích výkonů. ()

fruitbueno

Těžko hodnotit film, který je evidentně perfektně řemeslně zvládnutý, kvalitně obsazený, zahraný s citem a dá se říct i decentně, ale který se věnuje takovým tématům a jedná o tak velkých věcech. Přiznám se bez mučení, že nesedět v kině uprostřed plně obsazené řady, normálně zbaběle odejdu, protože to na mě bylo příliš. Nejvíc to, jak se lidi kolem SMÁLI, oni se normálně doopravdy SMÁLI těm hrozně vážným a v zásadě naprosto nevtipným věcem. Nehodnotím hvězdami, nevím jak. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary