Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

Harts

velmi emocionální, úchvatná kamera, ale trochu nekonzistentní snímek, nicméně toto téma a jeho pojetí v českém filmu nebylo, takže originalita a proto 4 ()

horovska

Zklamání. Mám Hřebejka ráda a tohle byla odbytá práce. Slátanina těžko uvěřitelných událostí, dramata pojatá jak v televizní inscenaci. Dobří herci takovouhle slepenou mozaiku pohromadě neudrží. ()

LokiZombie

Děj působil překombinovaně a jako by tvůrci nevěděli, kdy přestat. Možná je to jen můj dojem. Přiznávám, že jsem lehce zaujatý proti tuzemské tvorbě. ()

XR

Výborná dráma, prepracovaný scenar. Len tú reklamu na mattoni mohli dať trochu nenápadnejšiu :-) ()

Gabretta

Ráda bych vyzvedla výkon Ani Geislerové, protože ta mi přišla perfektní - klaun se smutnou duší, navíc jí to strašně slušelo. Dále se mi moc líbil Hynek Čermák. Trošku mě mrzelo, že více prostoru nedostal Onřej Vetchý a Luděk Munzar, oba by si ho víc určitě zasloužili, jelikož ve filmech zase tolik nehrají. Celkově šlo z mého pohledu o lepší průměr. ()

Kingjiri

Upozorňuji, že můj komentář obsahuje několik spoilerů. První část snímku (do chvíle, než doktora pustili z vězení) byla hodně dobrá a místy jsem dokonce přemýšlel o plném hodnocení. Jenomže zbylá půl hodinka už byla pořádná nuda, hlavně to, jak si Geislerová vylývala svoje zklamaný srdíčko. Aspoň, že byl závěr povedený a měl spojitost s touhle nudnou pasáží. Taky jsem trochu očekával, že se bude příběh věnovat i snaze o návrat do normálního života po sproštění obvinění, bohužel se tak nestalo. Z herců bych vyzdvihnul hlavně Morvákovou a Čermáka, u Vetchýho to byl jeho vysoký standard. Je to o fous, ale nakonec dávám čtyři slabší hvězdy, protože větší část filmu byla hodně dobrá. ()

ZackSawyer

Nešokující, ploché, nenové. Je sakra těžké dokazovat svou nevinu. Tolik životních klišé, která se sešla, to je pak velmi těžké. Krásně absurdní scéna na konci filmu. Jinak ale plochý film a propo, proč mi připadá Aňa pořád stejná, pořád oběť? ()

actor-SP

Film popredkávaný emóciami, chladom a (ne)nevinnosťou. J. Hřebejk natočil dobrý film, film výnimočný svojou štruktúrou, ktorú priznám sa, som ešte nikdy nevidel (či už to bolo alebo nebolo kontraproduktívne posúďte sami). Avšak ako vo väčšine českých filmov, aj tu sa objavuje akési chcenie vytvoriť "iný" film okorenený umeleckými prvkami, ktoré sú v istých okamihoch nie veľmi stráviteľné. Tak či onak, výrazný krok vpred. 3.5* ()

VerenaLord

Pěkné, zamotané, nepředvídatelné. Spletité cesty životem hlavního hrdiny i jeho rodiny, na jednu stranu dokonale vypadající idylka rodinného štěstí, na straně druhé dvojí život záletnického manžílka, který zničí život nejen sobě, ale i své milence. Herecky skvělá hlavně Aňa Geislerová, slečna Linhartová mě neoslovila ani ze setiny tolik, jak se o ní psalo a mluvilo. ()

Rockerman

Další z velmi dobrých a silných filmů Jana Hřebejka. Zápletka sice není originální, ale nevadí. Film ani chvíli nenudí a já jsem měl většinou dobrý pocit. Skládá se prakticky ze dvou příběhů, které spolu zdánlivě nesouvisí. Je jasné, že obvinění pana doktora ze zneužití nezletilé dívky není tou pravou vinou. To pravé provinění přichází až později, je staršího data a má překvapivý vývoj. A právě to nečekané, v našich filmech nevidáné rozuzlení mě přinutilo dát tomuto filmu tu pátou hvězdu. Opravdu strhující a překvapivý závěr. ()

ex.it

Do konce vyšetřování velice zajímavé, od toho pak hrozná nuda a zmatek, který ale po skončení filmu zase berete zpět, protože zjistíte, že všechno, co se vám na filmu třeba nelíbilo, bylo úmyslně. ()

Dimo

Otázka: "Je český divák takový blb, že se mu pro filmový úspěch musí předkládat filmová látka tak, aby se beze zbytku vysvětlilo a ukázalo úplně všechno?" Odpovězte si sami. Film je zkrátka možno sledovat bez zapnutého mozku, všecko dostanete naservírováno na stříbrném podnose až pod nos. Vetchýho asi fakt nemám rád. Tváří se pořád stejně, ve všech rolích, jako -vyjevené neumětel-, které je furt z něčeho -vypleštěné- a každou chvíli afektovaně vybuchne. Brr, fuj. Jinak dobrá kamera a herci celkem taky fajn, snad ještě vyjma Gajslerky. Sympaťákem filmu se jednoznačně stává Hynek Čermák. Děj je, hlavně na konci, tak průhledný, až to bolí. Scénář načerpal inspiraci v Perníkové věži, evidentně. Přes všechny, možná zveličené výtky, se jedná o >dobrý< český film, který lze doporučit. ()

frbulka

Jan Hřebejk po delší době ukázal, že je schopen natočit film, který má větší hloubku, více si hraje s charkatery postav a nesleduje jen jediný cíl - pobavit a zalíbit se co největší mase diváků. Nevinnost měla v sobě i nádech přístupu zahraničních režisérů, samozřejmě ale všechno ve skromnějším a menším českém formátu. Pro mě byla nejvíce cenná už výše zmíněná dobře propracovaná psychologie postav, jejich "vybarvování", momenty překvapení...I když Nevinnost zdaleka nedosahuje kvalit filmu Musíme si pomáhat, vysloužila si u mě těsné čtyři hvězdičky. A Ondra Vetchý je herec, na kterého jsem opravdu hrdá... ()

Biopler

Film, ktorý výrazne podčiarkuje, že Geislerová je momentálne najlepšia česká herečka. Že po hodine sa príbeh zmení na jej koncert som nečakal. Môj obľúbenec Vetchý bol bezchybný vo svojej roli. Kamerou a strihom, sviežou réžiou vyzerá film svetovo. Hřebejk ma potešil a zároveň príjemne prekvapil. ()

jsemzuzu

Hřebejk překvapil... a velmi... skvělá kamera a herecké výkony... Aňa je čím dál lepší a lepší... ;) super film... ()

Ygnor

Hřebejk od Pelíšků u mě po dlouhé době konečně za pět. Co bych tu měl více psát… Hodně civilní až reálné, ale i překvapivé. Rovněž řemeslně z pohledu stvořitelů tak i samotných herců na jedničku. Osobně se mě film velmi dotkl, proto ta pětka. „….Ty máš dneska narozeniny? Co děláš v práci? Proč neslavíš doma s rodinou …?“ _“Rodina na mě sere a já na ní taky.“ ()

Kakho-oto

Šokující vyznění celého příběhu mě přivedlo k následujícímu názoru - Nevinnost od Hřebejka = Nebezpečné hry po česku. ()

anitae

Was ist das? Bylo to celkově neuvěřitelné, nekonzistentní, měření ptáka a ten závěrečný trest by zasloužili tvůrci. Zaujal mě ale Hynek Čermák v roli vyšetřovatele. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary