Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

Prochy38

Film ode mě ideálně na 4*, ale ve srovnání s konkurencí v posledních letech, nemohu jinak. Herecké obsazení je zde na jedničku. O. Vetchý je vážně frajer a A. Geislerová jasně nejlepší herečka naší scény dnes. I další postavy neměly chybu! Scénář byl geniální. Úžasně natočeno. Zvrat na geniálním místě a jasně nadhozeno, co si máme o lidech myslet. Úžasný snímek. Smekám před tvůrci i protagonisty. Sedlo mi to a fakt jsem byl nadšený. ()

peetriss

Na české poměry výrazně nadprůměrný počin, který mohl být možná ještě dokonalejším, kdyby Jarchovský položil větší důraz na kauzu doktora nařčeného ze zneužití nezletilé dívky, protože tato linie je nejsilnější a nejskvělejší, mohlo to být perfektní krimi drama se sociálním přesahem. Nevinnost je i přesto příjemným překvapením s vynikající kamerou, režií i hereckými výkony, to vše je podpořeno povedeným scénářem Petra Jarchovského. Scéna, ve které Hynek Čermák vyslýchá Annu Linhartovou je pro mě již nyní památnou, a to mi v českém filmu nestává často! Oceňuji vynikající výkon mladičké Anny Linhartové, kterou budu dále sledovat, mám totiž naději, že se nám v českém filmu klube herečka s velkým H. ()

Piškotka

Jsem ráda, že po dlouhé době Hřebejk natočil tak dobrý film - vlastně dva filmy v jednom. Zajímavá paralela obou zrzavých hrdinek, historie, zdá se, by se mohla opakovat. Víc mě bavil životní příběh ztvárněný Aňou, snášet utrpení tolik let je pro silného jedince, pokání a vysvobození bylo logické, boží mlýny také. Ondru Vetchého mám ráda jako kladného hrdinu, tahle poloha mu moc nesvědčila, i když hrál na výbornou. Zaujal mě Hynek Čermák - i když by měl chuť se mstít, zahrál čestného člověka. Policejní postupy mi místy přišly jako vytržené z kontextu - nevím, zda je možné vyšetřovat případ s citovou vazbou na pachatele a zda matka oběti se může vyskytnout na místě činu a volně komunikovat s ženou pachatele. ()

derryl

Tento film určitě patří k tomu nejlepšímu, co Jan Hřebejk za poslední dobu natočil a bez výkonu Anny Geislerové by nebyl ucelený. Její žití před kamerou zraje jako víno a nemá konkurenci. Ve všech ohledech podala vyzrálý výkon, mnohavrstevnost jejího hereckého projevu bere dech. ()

jeykey

Na český film velmi slušné, ale konec respektive poslední půlhodina mi přišla zbytečná a působila dojmem hlavně to ukončit s šokem. Nepovedlo se, film ve mě zanechal jen dobrou kameru a skvělé výkony. ()

sona123

Po dlouhé době Hřebejkův film, který se mi líbil a aby toho nebylo málo, líbila se mi v něm moc i Geislerová. Bylo to napínavé a hlavní část příběhu byla dlouho nejasná, i když tak nějak tušená. Ta druhá, menší část, ta měla taky něco do sebe a nutno říct, že ten zlom, kdy je divák najednou sveden na druhou cestu a hrkne v něm, protože se všechno hrozně rychle sepne, to bylo bravurně provedeno, jako snad jinde - a stačilo jen pár záběrů a dva tři výrazy hrdiny. Ten závěr, ten byl na můj vkus zbytečný a těžko uvěřitelný a jen kvůli němu nedávám plné hodnocení, jinak to pro mne bylo velké překvapení a příjemné. Tak se těším na dalšího Hřebejka, dejte se prosím tímto směrem, pane režisére, komedií už bylo dost. ()

Tomu.Ver

Žasnem nad tým kam to česi dotiahli, réžia, kamera, herci... Tento film ma presvedčil, že sú už úplne niekde inde... ()

Tomyfrok

Nepatřím mezi permanentní kritiky českého filmu, nicméně pravdou je, že mě pěkně dlouho nedokázalo nic příliš zaujmout. Nevinnost je něčím jiná. Na první pohled klasická česká filmová škola, na ten druhý nepatrná změna, která zvýrazňuje podstatu víc, než by jeden od Hřebejka čekal. Víceméně se mu podařila již Kawasakiho růže. V dalším snímku ale ukázal, že žánr dramatu s příchutí thrilleru opravdu zvládá. Vetchý zde nepřehrává, Geislerová hraje jednu ze svých nejlepších rolí a ano, i debutující Anna Linhartová se ukázala tak, že ji nejspíš budeme v českém filmu potkávat i v budoucnu. Co říci závěrem - snad jen to, že ne vždy je každý úmysl zřejmý a prokazatelný, ale o to víc může způsobit škod. (hodnoceno ****) ()

Daqvid77

Dlouho jsem přemýšlel jeslli dát 4 ale ne přece jen 3 i když je to skvělý počin který stojí za to vidět. A určitě zasloužené nominace herců na filmové ceny. ()

Kusik

Musím uznat, že v dnešní době, kdy společnost díky novým technologiím značně upadá, tak že tento film měl aspoň z půlky značnou kvalitu. Herecké výkony jsou dobré a vlastně všechno je tu tak nějak dobré. Ale jakmile film dospívá k závěru jsou zde značně chaotické body, na které se člověk upne a trochu se ztrácí v pointě film. Film je rozehraný na dvě jednotlivá dění a bohužel musím konstatovat, že jedno z filmového dění je o 50% silnější než to druhé. Myslím, že sám režisér měl trochu problém s tím, jak vyjádřit společné osudy velice podobných lidí, avšak v jiné věkové kategorii. Dal bych 3/5, ale mám rád český film a tenhle film patří v dnešní době mezi ty lepší 4/5. ()

Blazin

Hodně dobré drama po česku, velice milé překvapení, pomalu se vinoucí děj s dobrým koncem. Velice syrové. ()

Nethar

Na české poměry dobrý film. Nemohl jsem si pomoct a říkal jsem si, co by přesně s touhle psychodramatickou látkou udělali takoví Dánové, to už trochu moje deformace pořádnými filmy, které jsem v posledních měsících z jejich produkce viděl :-) A jsem si jist, že by to dopadlo o dost lépe. Každopádně myslím že zde dobře zahráno, scénář mě ale nějak extra neoslnil, pár věcí pak bylo vysloveně divných. ()

Ollie235

Zajímavé téma k zamyšlení. K filmu mě ale bohužel jako první napadá, že seveřané tohle (myšleno dramata o rodinných vztazích) umějí daleko lépe. Na české poměry je sice Nevinnost poměrně slušně zvládnutý emocionální snímek, ale kvalit jeho severních ,,konkurentů" nedosahuje ani zdaleka. Působilo to na mě trochu zmateně - vůbec bych se nebránil trochu delší stopáži, která by snad lépe vykreslila postavy a vysvětlila pár trochu nelogických momentů. Jako celek ale stále solidní dílo, které však bohužel nenadchlo. ()

bohemia_regent

Škoda, že dramaturgie (pokud nějaká vůbec byla - jedním ze tří producentů je totiž TV Nova) připustila vznik podivného splácance. Když se po dvou třetinách filmu vyřeší případ podezření z pohlavního zneužívání, do té doby hlavní postava kriminalista Láďa (Hynek Čermák) se stáhne do pozadí a roli protagonisty převezme Lída (Anna Geislerová). To by možná nemuselo být ještě nejhorší, jenže zároveň s tím se totálně změní vypravěčská optika a z realistického dramatu je náhle pocitový psychologický příběh zamindrákované mladé ženy, prezentovaný sáhodlouhými výpověďmi (většinou mimo obraz), které plynule přecházejí z monologu určenému asi hlavně divákovi do dialogu určenému Tomášovi (Ondřej Vetchý), který ovšem nedělá nic jiného, než že pasivně naslouchá, takže ze strany Lídy jde vlastně o pokračující monolog. K tomu všemu kamera pořídí pěkné náladotvorné záběry, které se do té doby podobně výtvarnou kvalitou příliš nevyznačovaly... prostě najednou jsme v úplně jiném filmu. Škoda, že dramaturgie (pokud nějaká vůbec byla - atd.) nezkusila obě zmíněné vyprávěcí linie už od začátku paralelně proplétat, samozřejmě s tím, že by bylo nutné pečlivě ohlídat postupné dávkování nových informací tak, aby nic nebylo prozrazeno předčasně a aby byl divák udržovaný v napětí. Určitě by to bylo možné. A mohl vzniknout o hodně lepší film. ()

mira007

Koncert nevinnosti Anny Linhartové. Není to špatný film a pointa je překvapivě zajímavá. Po delší době koukatelný Hřebejkův film. Ondřej Vetchý je pan herec. ()

Renfield

Nečekal jsem, že mě ještě někdy Jan Hřebejk takto příjemně překvapí. Opravdu slušný dramatický thriller co vtáhne a pustí (alespoň v mém případě) až při závěrečném zvratu. I když by ten závěr měl být do plusu, protože je opravdu překvapivý, nějak to na mě nefungovalo a přišel mi poněkud navíc. Do něj je to ovšem snad na plný počet... celý děj táhne kvalitní scénář, výborná kamera a především herci! Velice překvapila a potěšila Anna Linhartová, o které doufám ještě mnohokrát uslyším, uvidím. Aňa Geislerová a Ondřej Vetchý, to jsou osvědčené klasiky, co nezklamou. Ale i zbytek herců hraje výborně. Všechno dohromady sedí a máme tu řekl bych výjimečný český thriller. 75% ()

Jaro_slav

Geislerka pomalu ale jistě věkovatí - a je radost se na to dívat. Zato Vetchej mi leze krkem čim dál víc. Ale i tak Nevinnost považuju za povedenej film. Hlavně díky tomu okamžiku, kdy se všecko znovu zauzlí poté, co čověk nabyl dojmu, že vše konečně úspěšně rozuzlilo (a ono zauzlení je vlastně ještě většim rozuzlenim), a pak taky díky tomu, že se nechodí kolem horký kaše a natvrdo se tam vypráví o tom, že čtrnáctky nemusej nutně bejt neviňátka. ()

Vejrrr

Jaký byl vlastně hlavní motiv filmu? Že "na každou svini se vaří voda"? Působilo to na mě trochu rozpolceně. Jako by někde v tom filmu byla tlustá čára, která odděluje část o fantazírování jedné malé slečny a milostné utrpení v typickém Anině podání. Další tlustá čára mezi kriminální zápletkou a nečekaným vyústěním posledních 20ti minut. Asi to chce uležet, možná vidět ještě jednou, aby se ty křivky mého hodnocení trochu vyhladily. ()

filipvrbik

Ono je to jaksi zajímavé, docela propracované s dobrými výkony- navíc dějové zvraty přichází nečekaně a silně, ale mně se to zas tolik nelíbilo- působí to depresivně a to v tuto roční dobu není to pravé ořechové...60% ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary