Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

MartCT

WOW... Tak na to jak Hřebejka nemusím, tak tímhle mi vyrazil dech. Přál bych si, aby se věnoval víc těmto žánrům než pokusy o komedie z dob socialistických. Už v Kawasakiho růži mě nalomil a teď už se těším na jeho další film. ()

wesker

Výborný Hynek Čermák.. opravdu jsem dlouho neviděl tak bravurní emotivní a přesvědčivý herecký výkon. ()

superzurda

Dva velmi zajímavé příběhy lidí do televizního filmu, které byly pro mě trochu kostrbatě dány do jednoho filmu celovečerního ()

jopal

Mne naopak, sa nepacil ten nejednoznacny zaver, ktory vlastne nechava divaka, nech si dosadi co potrebuje. Ale v celku velmi velke a prijemne prekvapenie. Davno ma tak film nezaujal a hlavne kazdu chvilu som menil dedukciu, ze ako to naozaj bolo... ()

Tristanian

Takhle debilní zvrat byl snad naposledy v Saw. Co naplat, že je Hřebejk řemeslně zručný, když scénář napsal nejspíš desetiletý škleban trpící downovým syndromem. Kdepak vztahy, klišoidně načrtnuté karikatury (čestnou výjimkou je vyšetřovatel Hynka Čermáka) a nic víc. Pokud bych hodnotil první tři čtvrtiny, určitě by to byly silné čtyři hvězdy. Jenže pak přijde scénáristický kolaps roku a veškerá práce tak přichází vniveč. ()

Jamall

Zajímavé, ovšem moc mi tam dohromady neseděly ty dvě dějové linky. Přijde mi jakoby se dva scénáře spojily v jeden. ()

david666

Takže jde to Hřebejkovi udělat film, který je pouze o emocích a vážném tématu bez nějakých úskoků ke komedii. Když k tomu ale máte paní herečku Aňu Geislerovou, tak to jde pravda mnohem lehčeji. ()

hanazu

Příběh je zajímavý, některé dialogy také, bohužel se ale zde vyskytují věty typu "Volízej mě jak známku." a "Dobře, změř mu vocas, ale večír ať je doma." Což pak degraduje celek. Kdo se dokouká až k druhé polovině filmu, bude mile potěšen vývojem příběhu, který se ze začátku kapku vleče. ()

hany83

Když si odmyslím posledních cca 10 minut...Jinak bych ráda vyzdvihla výkon Hynka Čermáka, Ani a Anny Linhartové. ()

Marchellonzo

Na mé poměry dost složité, což dokazuje zamotaný konec, který vypadal slibně, ale nakonec se z toho vyklubalo zamotané cosi a film už mě jenom nechal rozpačitě dívat na titulky. Avšak během filmu jsem se nenudil. Hlavně díky skvělé kameře v určitých momentech, hudbě která filmu sedla a také samozřejmě výkonu Ani Geislerové. Sečteno podtrženo, vcelku normální film s normálním příběhem a pěknými rýmovačkami čtrnáctileté holky. ()

Grim

...na české pomery BRAVO!...na svetové vyšší priemer...veľmi psychologické s dusivou atmosférou, ktorá je akoby na vydýchnutie divákov a regeneráciu ich nervov milosrdne prerušená počas filmu...a prečo v mojom hodnotení chýba jedna hviezdička keď ho tak chválim?...ono nič nie je dokonalé a bohužiaľ v tomto prípade to platí tiež...čo mi vadilo asi najviac bola tá krátkodobá predvidateľnosť...našťastie dlhodobá predvídateľnosť dejovej línie sa vo filme aspoň pre mňa neobjavila...možno preto mi v dejovej línii tak rezonovala spomínaná "pauza"... ()

gezper

Tak dramaticko-psychologického Hřebejka můžu též. Že by začal výraznější odklon od předchozí, začínající být trochu repetitvní, komediální série? Je vidět, že má i na vážnější a polohově jinak usazená témata, ač toho dosahuje víceméně stále stejnými osvědčenými prostředky. Herecké výkony výborné a vyvážené napříč - více (kladně) vybočuje jak mladá Linhartová, tak doposud hodně vedlejšími rolemi upozaděný Čermák, ale i Vetchý s Geislorovou nejsou žádná výrazová ořezávátka. Technická stránka též dobrá, ostatně na to jsme už u tohoto osvědčeného tvůrčiho dua povětšinou zvyklí. Jediné co to lehce kazí je kompaktní scénaristický konstrukt. Bez spoilerovaní, a to nechci, nelze o mnoho více rozebírat. Kawasakiho růže je pro mne ale stále o něco lepší (z jeho čistě vážné tvorby). [80%] ()

Gooran

Pár minut po shlédnutí ještě s emocemi za 4*. Časem to možná bude za plný, anebo taky za tři. Ale v tuto chvíli musím za sebe říci, že nejlepší Vetchého herecký výkon, co jsem kdy viděl. Anna Linhartová skvělá, herecky zvládnuto výborně. Scénář velmi zajímavý, dobře převedený na plátno. Tu jednu hvězdu nechávám opravdu jako rezervu, zatím. ()

MiniRecenze

Řekl bych krimi,než thriller.Dějová linka je zajímavá a nedovolí Vám odejít.České herecké výkony jsou odpovídající jejich samotným výběrem.Film má ze sebou ocenění českým lvem.Trochu mě rozčílil konec,který se "nese" v nudnější a odbytější verzi.Kriminálka na zpestření Vašich 98minut,ve které uvidíte emočně překypující dialogy. ()

fafejt001

Je to vcelku solidní podívaná , ale něco tomu chybělo . Vetchý , Linhartová , Čermák dobrá trojka . Ta Anˇa nevím , nějak mne neoslovila . Takové rozporuplné , lepší dobrá . ()

`barocco

Film mal od zaciatku perfektne nasliapane, ale z dejoveho zvratu z druhej polovici filmu mi ostal az do zaveru akysi rozpacity dojem.. Nejako mi to prislo od Jarchovskeho az prilis vykalkulovane... Na film sa urcite chystam este raz. Zatial najlepsie umna od Hrebejka Pelisky a Horem Padem.. ()

Ivulla

Takže: herecké výkony - nejlíp to hrál Hynek Čermák a taky byla přesssvědčivá Anna Linhartová, jinak mě osobně film ničím neohromil. Připadá mi moc strojený a tak jak to to plynulo šroubovaný až nereálný, hlavně postava Lídy (tím nechci říct, že by byla špatně zahraná od Ani G.) - spíš bych hledala chybu ve scénáři. Mám ráda filmy o ujetých lidech (např. Pianistka, nebo Zápisky o skandálu) ale musí to působit trochu věrohodně, pokud to tedy není pohádka. Nebavilo mě to. ()

kolodej1

velmi povedený příběh, chytře vymyšlený, v kterém je leccos jinak, než se dlouho zdá. Film o tom, jak snadno lze spadnout do maléru, aniž by musel člověk opravdu něco provést, alespoň pokud jde o tu trestní rovinu. Přesto hlavně ten dlouhý monolog Ani byl trochu přepálený až nudný, bohatě by stačila poloviční délka, jinak bych asi dal plný počet. Je to první film, kde jsem si výrazněji všiml Hynka Čermáka. Měl vděčnou roli a zhostil se jí výtečně, byl skvělý. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary