Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

campix

Jako milovník filmů a ne jejich fundovaný znalec mohu říci, že Nevinnost se mi opravdu líbila. Z posledních Hřebejkových filmů asi nejvíce a v letošním roce je také téměř na vrcholu, ale je také pravdou, že letošní český filmový rok je poněkud sušší a také sem toho moc nenakoukal. Hlavní devízou Nevinnosti je příběh, který je kriminalisticky zajímavý a dokázal mě udržet po celou dobu filmu, která je na příjemné zhruba hodince a půl. Dále mě bavilo téměř celé herecké obsazení a především dialogy. To je to oč tu běží a ty jsou na české poměry na vysoké úrovni. Možná je hodnocení subjektivní, ale u českých filmů točím hodnocení trošku k poměrům tady v té naší kotlince a z Nevinnosti mi tedy vychází nadprůměrný film. ()

zette

Uvodni 2/3 filmu jsou jako nedelni televizni kriminalka, jen s lepsim hereckym obsazenim. Posledni tretinu celkem dobre rozjede jako vzdy vyborne hrajici Geislerova. Porad se ale neubranim dojmu, ze film nevychazi z prumeru a Hrebejk jen marne navazuje na svou predeslou povedenou tvorbu (Pelisky, Musime si pomahat). Je to skoda. ()

Dannysek4U

Odezvu to vyvolalo, ale zustala pachut. Kdyby film skoncil po monologu postavy A. Geislerovy, mohlo bejt fakt dobre, ale takhle se utopil ve vlastnich kecech. A slepy linie typu retardovanyho syna/bratra? Do ztracena... ()

Pajky3

Čistokrevnej průměr, ale i to může být v českých luzích a hájích velice dobrý. Vetchýho mam rád, stejně tak i Geislerovou a příjemně mě překvapila ta malá zrzka Linhartová a policajt Čermák. ()

BoXBe

Nevinnost je filmem evropské třídy. Hřebejk čerpá ze světového filmu, ale přitom si zachovává díky Jarchovskému světlé české linky, nejpěknější třeba ve větě "Prášit může znamenat lhát." Vladivojně díky za podkres, filmařskému týmu za všechno ostatní od rekvizit po práci s neherci. Hřebejk věděl co chce, je to znát až z toho místy zabolí v břiše, jak se mu práce daří, a v závěru tomu dodá patřičný epický rozměr. Ani se mi nechce nějak řešit o čem to je, myslím, že film umí promlouvat sám za sebe a s dost silnou intenzitou. Fakt výborné. Tleskám. ()

c.tucker

Nevím, nevím. Vynikající vyprávění, které je zhaceno velice pro mě špatně vypointovaným závěrem, kde nevím proč byla našroubovaná retrospektivní vsuvka. Herecky odvedeno velice znamenitě a všechny technické parametry velice povedené a obdivuhodné, ale příběhově mě to moc neuchvátilo. Pro mě asi nejhorší Hřebejk Jarchovský prozatím. ()

Riley

Málem jsem si tenhle mistrovský kousek nechala ujít a přitom je to jeden z nejpovedenějších českých počinů. Z komentářů soukromých i csfd mi bylo řečeno, že je to film, ve kterém se prakticky odehrávají dvě do sebe nezapadající dějové linie a to tím stylem, že půlka filmu a pak další půlka filmu. Pro mě to byl film naprosto komplexní a žádný předěl tam nevidím ani když se snažím. A jinak jsem prostě ohromena - dějem, hereckými výkony ....zírala jsem na to od začátku do konce s puseu dokořán, napnutá k prasknutí, jak to dopadne....Ta myšlenka a všechno - prostě dokonalý. Film o kterém přemýšlíte dalších pár dní a i když si ho pustíte znova tak věřím, že v něm najdete plno dalších věcí na zamyšlení. ()

Carrie_3

Na české poměry patří Nevinnost nepochybně k těm lepším snímkům, já jej však hodnotím průměrným počtem bodů a to z důvodu toho, že na mě film působil odtažitě, chladně,... Nevím, jak přesně své pocity vyjádřit. V podstatě jsem sledovala příběh s příjemným hereckým obsazením (obzvláště mě zaujal výkon mladinké Anny Linhartové), který mě příliš nezaujal, jako bych ho sledovala zpovzdálí, kdy jej sice vnímám, ale na závěru mně zas tak nesejde. Uznávám, že mě rozuzlení hlavní zápletky zaujalo, nečekala jsem to, ale nemůžu říci, že by mě to přimělo dát vyšší hodnocení. ()

papaJA21

Mohla to být na české poměry opravdu dobrá detektivka. Bohužel od začátku film zrazuje scénář a nedbalé vykreslení postav. ()

V_erus_h

Moc dobrý film.. Emocionálně vypjaté, dokreslené podmanivou a skvěle se hodící hudbou.. Nevím, proč se režisér tak snažil o překvapivou pointu, na mě by to zapusobilo i bez ní a daleko víc.. I přesto jeden z nejlepších českých filmů poslední doby.. ()

blitzer

Hřebejk přeskakuje mezi žánry jak v rámci své tvorby, tak v případě filmu samotného. Obojí je nečekané a zajímavé. O Nevinnosti jsem dopředu takřka nic nevěděl, takže pro mě šlo o překvapivý a zároveň poměrně silný filmový zážitek. Byť nejemotivnější scénu zhruba z prostředka stopáže (reakce detektiva na citový výlev jeho bývalé manželky) do konce už nic nepřebilo. Velmi oceňuji důraz na realistické vykreslení kriminalistických metod a celého vyšetřování (žádné vypjaté hysterické scény z vyšetřovací místnosti, vše pěkně v klidu a s chladnou hlavou). S druhou částí filmu mám malinko problém s tím, že mi přišla tak trochu uměle naroubovaná. Nicméně vyústění je zajímavé. Každý svého štěstí strůjcem platí v případě hlavního hrdiny jen na půl. I když v jeho případě by se taky dalo říct, že tak dlouho se chodí s džbánem pro vodu, až... si z ní udělá kašpárek nástroj své pomsty a kata své nenaplněné touhy. Po herecké stránce jsem nadmíru spokojen; Hynek Čermák se zařadil mezi mé oblíbené tuzemské herce. ()

nineweh

Mám několik připomínek. Za prvé, když je Vetchý uvedený jako hlavní role, proč je ho pak ve filmu tak málo? Jako hlavní by měl být Hynek Čermák, který byl skvělý. Za druhé, (POZOR SPOILERY) Anin monolog v závěru filmu byl nudný, zdlouhavý a nepřirozený. Tohle se přece dalo scénáristicky vyřešit úplně jinak, ne? Podle mého měl film skončit v momentě, kdy doktor přijde do chaty u jezera. (KONEC SPOILERŮ) Za třetí, hudba Vladivojny La Chii je dost otravná a vůbec se k filmu nehodí (naštěstí jí tam není moc). Závěr ve stylu Match Pointu byl ale celkem dobrý, a ani jinak to není špatný film. ()

Radiq

Dvě třetiny filmu stály poměrně za prd, takže musim uvalit své hodnocení na hodnotě 2 z 5. Začátek byl nehorázně nudnej a bál jsem se nejhoršího. Na štěstí druhá třetina zabrala a vyšetřování se projevilo jako záživnej prostředek a člověk se tam i několikrát zasmál a tím člověkem myslím mě. Samotná šokující zápletka vnímavějšímu divákovi lehce došla, takže překvapení bylo jedině to, že Vetchej ještě není vetchej a jedinej vetchej tam byl Munzar, chch. Vyzdvihuju nade všechny Hynka Čermáka, kterej svýho fízla a rodinnýho zapletenca uhrál ze všech nejlíp, i když měl asi tu výhodu, že jeho ksicht není mediálně známej (což je pro mě výhoda). Co mě úplně zabilo, tak ty dementní dialogy, ktery byly křečovitý jak nohy mojí babičky. Zejména role Zity Morávkové byla tak otřesně napsaná, že logicky ani nemohla být dobře zahraná. Kdybych si o filmu zjistil víc a věděl, že ho maj na triku Hřebejk a Jarchovskej, tak bych si kurevsky rozmyslel, jestli za to uvalit 80 korun nebo rač zajít na 4 pivka... Ti dva už jsou u mě docela mrtví... ()

sator

Téma nosné, i když mnohokrát slyšené, realizace taková obyčejná. Nikdo nepřekvapil, snad kromě Linhartové.Od 1:22 hodiny fakt pro blbé...Jak píše kolega " proč musej všechno vysvětlovat a podceňují diváka" ? ()

dr.fish

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Hřebejk, tento vykradač hrobů, plagiátor a "Zdeněk Troška mladé generace", se zřejmě po téměř deseti "filmových cvičeních" rozhodl natočit opravdový film. Nevinnosti by se sice dala vytknout spousta věcí, ale podstatné je jedno. Snaha. A ta se cení. Poprvé Hřebejk dává divákovi možnost přemýšlet, nevysvětluje všechno jak pro blbý, postavy jsou naprosto šedé, nikoli černobílé, nevíme komu máme fandit, dochází ke zvratům v ději atd. To všechno jsou aspekty dobrého filmu, které režisér dříve kvůli komerčnímu úspěchu zcela přehlížel a vynechával. Nyní je tam máme. Možná trochu neuměle, ale jak říkám- snaha se cení. A tak poprvé od Musíme si pomáhat nějaký film od Hřebejka mohu jen doporučit. 80% ()

Nivenx

Jeden z těch lepších českých filmů. Co se týká scénáře, tak s tím jsem maximálně spokojený, herci také v pohodě a kamery dělali co měli. Tomuto filmu nechybělo téměř nic, ale aby se mohl vyrovnat světovému filmu, tak tomu chybí více gradace a vyhrocení. Scény jsou pěkně natočené, ale z herců nešli téměř žádné emoce a filmu hodně ubrali. Jinak spokojenost. 75% ()

vesper001

Já vám nevím. Není to úplně špatné samo o sobě, ale na firmu Hřebejk & Jarchovský je to teda slabý jak párátko. A když už jsme u dřeva, hitparádě vévodí Anna Linhartová, jejíž výraz a toporný projev připomíná člověka, cupitajícího se zavázanýma očima a v baletních špičkách na hranici slabomyslnosti. Aňa Geislerová hraje dobře, ale její postava je podobně divná, jako ve Štěstí, což je neštěstí. Doktor v podání Ondřeje Vetchého taky není zrovna jiskřivá hlava, ale spíš hormonálně zmatený trouba. To nejhorší je však scénář. Překombinovaný, nelogický, předvídatelný, navíc s několika slepými uličkami a rozbitou kontrolkou sebekritiky. Jo a být na místě tvůrců, moc bych se nechlubila tím, že jim radili vopravdický policajti. Věrohodnější proces vyšetřování je totiž k vidění i v Kriminálce Vejprty o půl třetí ráno. ()

MJMilan

Trošku vidím podobnost s filmem Hon - Jagten. Nicméně se jedná o starší kusy. Co některé mladé ženy neudělají pro lásku...? ()

VaHo

První dvě třetiny s vyšetřováním, byly velmi dobré, ale ten konec... nechápavě jsem kroutil hlavou. Divné a trochu k smíchu. Škoda. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary