Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

dzei

Anna Geislerová podala výborný výkon a moc moc jí to sluší. Psychologické rodinné drama až na chvíle průměr. ()

Vlkys

Začátek má docela potenciál, ale druhá polovina filmu (vztah se sestrou manželky) je poněkud rozplizlá a překombinovaná. Hřebejk & Jarchovský opravdu nejsou moje srdeční dvojka... ()

LucyW.

Zase mám jednou dojem, že jsem viděla jiný film. Nezdá se mi ani dost dramatický, ani dost psychologický. Přijde mi prázdný a plochý, přijde mi, že jeho protagonisté nejednají z vlastních pohnutek, ale jsou jaksi vláčeni osudem. ()

Vitaminy

Ondřej Vetchý a Aňa Geislerová to zahráli skvěle. Výborně jim sekundoval Hynek Čermák - kriminalista psycholog. Hřebejk super režisér obecně, stejně tak scénárista Jarchovský. Ale dohromady to pro mně fungovalo maximálně na 60%. Začátek dobrý, konec se dá říct, že taky za něco stál, ale ta nuda uprostřed??? ()

Maslord

Film pekný, ale nepochopiteľne má dej na drámu málo zmyslu a na druhej strane na psychologický film zas veľa. Neuznávam vkladanie emotívnych vnemov ktoré málo súvisia s dejom (Spoiler Allert: postihnutý syn, zneužité a zabite dievča) a majú evokovať citovosť, smútok, napätie a pod. Určite si ale herci zaslúžia pochvalu, roly sú zahrané perfektne. ()

Strike

Zklamání. Po velmi dobré Kawasakiho růži opět návrat k tradiční hřebejko- jarchovské žvanírně. Film má (stejně jako U mě dobrý) dvě diametrálně rozdílné části. První s detektivní zápletkou ohledně zneužívané dívky se utápí ve vyřizování rodiiných trápení a je to opět jen záminkou, aby se někam posadili dva až tři herci a žvanili. Samotné vyšetřování ( velmi logicky děravé) ustupuje dost do pozadí a, i když by mohlo mít velký potencionál, Hřebejk nedokáže vykřesat v podstatě jedinou silnou scénu. Po vyřešení případu ,cca po 55 minutách, se lusknutím prstů začíná odvíjet něco úplně jiného. Opouští se město a interiéry a je rozehráno , pomocí cca 20minutového voice-overu a několika vhs flashbacků, něco jako severské psychologické drama, které zde nefunguje a je velmi průhledné a ničím nepřekvapí. SPOILER:to že Geislerová spí s Vetchým bylo jasné už z první části a že se utopí bylo také jasné, jen jsem si přál aby ji alespoň opravdu Vetchý utopil,což nevyšlo, i když opět díky podivné práci policie jde za to sedět. KONEC SPOILERU. Přiznám se, že mi chvíli z toho co se odehrává za ,, příběh " bylo trapně protože to bylo takové nesmyslné plácání na místě. K tomu všemu připočteme zbytečnosti, které příběhu nic nedávají a jen ho natahují. Tím hlavně myslím postavu Luďka Munzara, jehož obsazení ve filmu je jen reklamním trikem, protože opravdu oproti Chudíkovi v Růži nepředvede herecky vůbec nic, která přispěje k vyřešení případu, ale kdyby tam nebyla tak se vůbec nic neděje. Další zbytečností je postižený syn, což má samozřejmě dokreslovat postavu vyšetřujícího, jako životního loosera, ale kdyby tam nebyl tak se taky nic neděje , krom toho že by film byl o 10 minut kratší. Co se týče herců tak velmi zaujal Hynek Čermák v roli policisty, Vetchý (i když moc nemá co hrát) a Geislerová ( i když opět hrade dost to samé) potvrdili herecký nadstandart. Ostatním se také moc nedá co vytknout. Kladem je také vytříbený vizuál podpořený výbornou kamerou, ale to je už u Hřebejka samozřejmost. Takže opět to samé - Hřebejku oprosti se od Jarchovskýho ,a podobných pisálků (Viewegh). 4.5/10 ()

ursinko

90%. To ma zas Hřebejk s Jarchovským prekvapili. Vo svojich filmoch sa dotýkajú takých tém, že niekedy žasnem. A zasadia ich do obyčajného života, obyčajných rodín. Nie je to inak ani tu. Ondřej Vetchý mi sadol do svojej úlohy, a taký zvrat som nečakal. Predpokladal som niečo úplne iné. Aňa Geislerová vie stále zahrať aj 14 ročnú dievčinu a páčili sa mi neznáme tváre, ako bývalý manžel Vetchého manželky a podobne. Nezvyčajný filmový zážitok, vďaka páni. Nech si o ich práci myslí kto chce, čo chce, mne sa ich robota veľmi páči a cením si ich pohľadu na tento svet. ()

Sunny.69

No páni. Nejsem vůbec fanouškem českých filmů, ale tohle. Po dlouhý době mi ukápla slza, ale hlavně... Mě po dlouhý době český film neskutečně moc překvapil! V dobrým slova smyslu. Kloubouk dolů... Skvělý vývoj celého filmu, příběhu... A ten záver. Opravdu mistrovské dílo v našich končičnách pro mě... Výborný, doporučuju všem. ()

J R C Pecuchet

Pro mne velmi "těžký" film, který v poslední půlhodině ztrácí tempo. Návrat Luďka Munzara na filmové plátno se moc nepovedl, pouze malá epizodní rolička. Určitě by si zasloužil větší prostor, ale to není věc režie, ale scénáře. Ten se tentokrát panu Jarchovskému moc nepovedl. ()

barteca

Po formální stránce dobře odvedená práce, obsahově překombinované. A.G. spíš deklamuje než roli prožívá, pro mně nebyla uvěřitelná. Slabé tři. ()

CROWee

Hodně velká pecka... Příběh, kamera, hudba, herci, prostě všechno mě stáhlo sebou do filmu. Seděl jsem připoutany v sedačce a nemohl si ani odskočit na onu místnost :-P A ten konec, něco neskutečného. Nepamatuju si, kdy mi takovým způsobem běhal mráz po zádech. Kdybych mohl dám 6* ()

dawe787

Původně jsem měl strach se na to dívat, ale nakonec z mých obav bylo příjemné sledování dramatického příběhu s výborným koncem, klidně bych snesl ještě další půlhodinku :-) Hynek Čermák zde exceloval a moc se mi líbil, jde vidět, že mu sluší role policajtů nebo rošťáků. Pan Hřebejk nešlápl vedle. ()

Móó

Od filmu jsem patrně čekala příliš. Především všemi opěvovaná Anna Linhartová mě nijak nenadchla. Zato Aňa Geislerová potvrdila své herecké schopnosti. První polovina filmu se stala tak trochu zklamáním. Rozhodně ne špatný film, jen mé očekávání bylo větší. Rozuzlení a závěr filmu se ale opravdu povedl. Vyzdvihnout bych také chtěla kameru. Mé celkové hodnocení 80%. ()

tomo41

Hřebejk umí! Ďalší jeho vynikajúci film. Výborné herecké výkony, skvelá atmosféra a kvantum emočného vypätia. Zaujala tiež vynikajúca kamera, ktorá dodávala na atmosfére a vďaka nej sme mohli vidieť všetku krásu, ktorú dokáže európsky film ponúknuť. ()

Saur.us

Nevinnost nikdy není tak čistá, jak si myslíme. Kvalitní řemeslná práce vystavěná hlavně díky spletitému scénáři Petra Jarchovského, jehož kouzlo se nejvíce projeví až ke konci. Navíc s krásnou hudbou Vladivojny La Chia. ()

mh.mail

50% - Vlastně nevím, jak film hodnotit. Po technické stránce bez vady na kráse, herecké výkony na úrovni, především bych vyzdvihl Hynka Čermáka, ale s tím příběhem mám nějaký problém. A proto můj komentář bude obsahovat SPOILER, takže případné čtenáře předem varuji. Podle mého názoru se nejedná o příběh jeden, ale dva, ne-li tři. První nám předestírá nepravdivé nařčení lékaře (O. Vetchý) z pohlavního zneužití nezletilé pacientky. Případ dostane na starost bývalý manžel (H. Čermák) současné lékařovy manželky, kterému jej přidělí jeho šéf proto, aby se mohl pomstít za to, že mu lékař před patnácti lety přebral ženu (Z. Morávková). Ukáže se však, že i přes nedůvěru bývalé manželky, je vyšetřující policista čestný a spravedlivý, odpustí si možnost to nenáviděnému sokovi „nandat“ a případ správně vyšetří jako výmysl mladé dívky, která se do lékaře platonicky zamilovala. Lékař je propuštěn z vazby, vyšetřovatel se mu omluví a ... A tady právě mám problém. Čekal jsem, že se bude pokračovat ve stylu, jak nepravdivé nařčení a vyšetřování naruší hrdinův soukromý a pracovní život. Třeba i to, jak se matka dívky nebude chtít s výsledkem vyšetřování smířit a rozehraje proti hrdinovi pomlouvačnou kampaň. Manželka taky v průběhu vazby začala pochybovat, takže i tady by mohlo přijít citové odcizení a z toho vyplývající problémy. Taktéž v práci. Místo toho však přišel „mezipříběh“ - dozvěděli jsme se, že pan doktor už léta udržuje tajný milenecký vztah s mladší setrou (A. Geislerová) své ženy, přičemž svůj milostný vztah navázali v době, kdy sestra byla ve věku mladé pacientky. Ukázalo se tedy, že pan doktor přece jenom byl „pěknej prasák“, který skutečně pohlavně zneužil nezletilou. Jenže jinou a jindy. A bez trestu. Hlavní hrdina tedy není pan dokonalý, ale podvádí svou ženu. Sice to nemá žádnou korelaci s prvním příběhem, protože v tom byl opravdu nevinně a nedá se z toho nic vyvozovat, ale proč ne. A pak přijde příběh poslední. Mezi milenci dojde v utajené chatce u Máchova jezera k hádce, milenka to psychicky nezvládne a začne vyhrožovat, pan doktor ve snaze ji umlčet ji trochu stiskne pod krkem, ale nic hrozného, a odjíždí. Žena se však situaci rozhodne vyřešit sebevraždou - utopí se v jezeře. Při ohledání mrtvoly si však patolog všimne stopy po škrcení a za nehty najde částečky cizí kůže. To ho spolu se skutečností, že mrtvá měla krátce před smrtí pohlavní styk, dovede k domněnce, že byla zavražděna. Případu se ujímá opět bývalý švagr mrtvé, který brzy zjistí, kdo byl tím utajeným ctitelem. Tentokrát už panu doktorovi nic nepomůže a je odsouzen za vraždu na 12 let, kam mu mladičká pacientka píše milostné dopisy, ve kterých mu slibuje, že na něj počká. A tady mám faktický problém. Celý poslední příběh se odehraje v průběhu posledních cca 10 minut, takže ani nemáme možnost zjistit, na základě jakých konstrukcí je hlavní hrdina vlastně odsouzen. Proč ho najednou stejný vyšetřovatel, který v prvním případě odvedl dokonalou práci, usvědčí z vraždy, kterou nespáchal, a proč ho soud nakonec odsoudí? To se pan doktor nijak nebránil? Proč? Tížilo ho svědomí? Vždyť přece musí být možné rozpoznat, jestli k smrti došlo v důsledku škrcení anebo utopení. Nic z toho se ale už nedozvíme. Takže film nakonec vyznívá jako absurdní hříčka, která nám chtěla říci, že... Co vlastně? Ani nevím. Ani den po shlédnutí nedokážu rozpoznat, co mi vlastně tvůrci chtěli sdělit. Snad jenom to, že když si na vás zasedne nezletilá dívka a přidá se k tomu policajt, který má důvod se vám pomstít, můžete se dostat do pěkného maléru, ze kterého se vám taky nemusí vůbec podařit dostat. A taky - nemilujte se a neperte se s nikým, kdo následně spáchá sebevraždu. Mohli byste skončit v kriminálu. Takže asi nakonec zůstanu u „lidovky“ - za tři. () (méně) (více)

Brtniik

Film jsem viděl v TV. V ČSFD jsou stejně pojmenovány čtyři díla... Volba názvu díla je velice ošemetná, někdy může i vyděsit... Film mne dost zaujal přesto že: - místy splňoval znaky dětského porna, - nepochopil jsem nezbytnost role postiženého hocha (dozvěděl jsem se o zajímavých pomůckách), leda jako nápovědu, že kriminalista je “také jen člověk“, - zatýkání tříčlenné, dozajisté organisované bandy obchodníků bílým masem ve dvou detektivech mi přišlo dost „bondovské“, - ukazovat naporcované tělo ve vaně, aby kriminalista mohl pronést: „Setkávám se s případy, které si ani nedovedete představit“ a - jak Gejslerka utonula? Ony forenzní vyšetřovací metody nenaznačí, že se utopila sama, když i po mnoha letech víme, co měl Ötzi k večeři? I kdyby panu Vetchému štípla šálu na kterou si přivázala obrubník – co ovšem ve filmu nebylo. A.G. tedy umí! Mám pro ni (a její partičku) slabost. Ony rusovlásky jsou obvykle velmi zajímavé bytůstky. Bylo by to sice hrdinství, ale film by chtělo vidět ještě jednou k čemu ovšem nikoho nenutím. Vím, škrtání a vypouštění je velmi bolestivé, ale stále platí, že méně je někdy více... Jo, láska je mocná čarodějka... ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary