Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

nicky.2000

Jsme vini tím, že věříme v nevinnost svých blízkých. Psychologicky propracovaný řetězec pastí, do kterých může spadnout kdokoli z nás, a na jehož konci nemusí stát pravda, ale jen řada dalších otázek. Přiznám se, že jsem se v prvních cca dvou třetinách filmu poměrně nudila, závěr byl ale víc než zajímavý, nelítostný a surový. Právě kvůli němu stojí vyčkat až do konce a patřičně si vychutnat bezmoc, do které budete bez milosti vrženi. ()

Jester_X

Tento film je tristním přikladem neschopnosti autorů publiku něco sdělit. Nevím, zdali Hřebejk a spol. skutečně nemá již, co říci, a nebo nechali všechny nápady rozpustit v rybníčku hrátek s vyprávěním, které asi viděli někde v Hollywoodu. Problém nastává ovšem v tom, že Hollywoodská produkce má celý příběh postaven na základě precizní logiky a divák se nakonec bije do hlavy nad vlastní hloupostí, zatímco u Nevinnosti se bijete do hlavy nad nedůsledností a nenápaditostí tvůrců, kteří zkrátka nevěděli jak do příběhu potřebná vodítka vložit. Psychologická stránka filmu také selhává, jelikož hlubší sonda do nitra kterékoliv postav se nekoná, jelikož na ni, díky neustálému cloumání s příběhem sem a tam, není prostor. Pokus pěkný, odvážný, ale pořád jenom pokus. ()

rotas

Tak první půlka,nemastná,neslaná, ale pak to nabere rychlost,kdy se člověku zastaví dech a zjistí to až na konci filmu,že se má nadechnout. Herecký koncert. Prostě hodně přísnej výbornej film ()

Montmorency

Až se mi nechce věřit, že to je Hřebejkův film:-).....Skvělá kamera a střih, příběh vás nechá v napětí až do konce, herci bezva (Hynek Čermák naprosto skvělý), dokonce ani Aňa nelezla na nervy :-)....snad jen malinko přetažený závěr, ale jinak opravdu kvalitní film. ()

BStone

Mazec. Hřebejk s Jarkovským v nejlepší formě. Od dob Musíme si pomáhat jsem neměl v jejich podání tak silný zážitek. Skvělá kamera spolu s hudbou,scénářem a mistrně vyprávěným příběhem dělá z tohoto filmu lahůdku. Film o morbidní zvrácenosti lidských myslí, přitom tak lehce uvěřitelný a reálný. O tom, jakých krutostí se můžeme dopustit jeden na druhém, jen abychom utišili svou osobní bolest a touhu. Uf, rozdýchávám...80% ()

Boylina

Podivně převyprávěný příběh. Možná mohl zanechat větší dojem, ale působí to jako patlanice podivných vztahů a ještě zcela nepřesvědčivě - vyšetřování, okolnosti případu, do toho se zamíchávají jiné případy, pro mě zcela zbytečně a místo, aby se film ubíral jedním tématem a o to, jak může jedna holka zničit život, pověst, rodinu jednomu vysoce postavenému primáři a tuhle skutečnost psychologicky rozebral, tak se spíš zaobírá navíc jinými formami, které jsou už pro mě zbytečné a ten konec, kdy se objasnuje, jak to ve skutčnosti bylo, tedy to vypráví Geisslerová jemu, což už zde někdo napsal a je to svatá pravda - Proč mu to popisuje, když u toho byl a ví to? Působilo to poněkud nepřesvědčivě, tedy alespoň po patnácti letech dvojího života a tajného vztahu, což už se mi i tak zdá dost ulítlý a vůbec mi to do toho příběhu nesedělo a ještě s takovými emocemi, kdy během celého filmu působila naprosto oduševněle a na závěr se promění v naprostou bláznivku - je pro mě prostě odbyté a nepřesvědčivé. Anna Linhartová si určitě zasloužila ten humbuk, který se kolem ní vytvořil, ovšem na můj vkus se ve filmu objevila moc málo a zbytečně se plýtvalo jinými postavami, které tam vůbec být nemusely. V jednoduchosti je krása. Tady jsem ji nenašla. ()

Calvus77

Pomalé, civilní a reálné. Výborně vypointované! Aňa je skvělá a úžasnej je Hynek Čermák. Mrzí mě, že Ondřej Vetchy neměl moc prostoru něco zahrát. A vlastně, lolitka taky dobrá ;-) ()

majorW

"Hele, mam dva zajimavy namety na film." "Tak to zkus nejak spojit do jednoho." "To bude blbost." "To nevadi." - Skvely Hynek Cermak. ()

ghostwo

Já jsem pan Hřebejk, velký režisér, velký umělec a proto se vůbec nemusím snažit o to, aby byl film alespoň trochu zábavný. Je to pod mojí úroveň.Udělám si to prostě podle sebe. Takový mám z filmu pocit. ()

symbiotic

Negativní postoj k dílu dua Hřebejk/Jarchovský je u filmových (pseudo)intelektuálů už od Pelíšků stavebním kamenem jejich vyhraněného vkusu. Já jsem si ale u každého jejich počinu nemohl pomoct a musel jsem pokaždé pronést slova chvály (i když jenom slabým hláskem, aby mě moc lidí neslyšelo). Jejich díla ve mě vyvolávala pochybnosti o mé znalosti/neznalosti filmového umění.... to platilo až do dneška. I když už Kawasakiho růže mě nalomila, tento jejich "majsterštyk" mé přesvědčení definitivně upevnil. Děkuji Vám pánové, že jste mi pomohli vyřešit další z mých životních dilemat a ušetřili pár stovek měsíčně za cvokaře. Vstávám a tleskám: Bravo! ()

lineker

Po Kawasakiho růží, zabrousil opět Jan Hřebejk do dramatických vod lidských vztahů. Tentokrát jde ovšem o posuzování morálky více živočišné, lidské. S pravdou si nelze zahrávat a pokud jsi vinnen osudu neujdeš, byť jeho naplnění nemusí vždy souviset se skutečným proviněním. Skvělá Anička Geislerová. ()

Andy_Larkin

Poměrně silný film s výborným Hřebejkovým režijním vedeím a s velice zvláštní kamerou, která mi upřímně řečeno příliš neseděla, ale na druhou stranu filmu dodala temnou atmosféru. Námět filmu je velice zajímavý a pro psychologické drama jako dělaný. Herecké výkony výborné, ať už Hynek Čermák a Anče Geislerová nebo Ondřej Vetchý (ten snad nezahraje špatně). Linhartová byla na rozkopání, ale to byl účel její role a nutno říct, že to notně vycházelo z reality, takové šouplé puberťačky se vyskytují poměrně dost. Takže když to shrnu, pro mě to je čistých 80% tedy 4*. ()

Sololovec

PO otřesné Kawasakiho růži příjemné překvapení. Skvělé herecké výkony (nejvíc Hynek Čermák + A. Geislerová), poněkud statický výkon O. Vetchého. v českém filmu poměrně originální téma, možná až trošku moc těch témat a motivů, ale nakonec z toho Hřebejk + Jarchovský vyšli více méně se ctí. ()

Lonelybiker

Tak musím říct, že ačkoliv to není podle mého jejich parketa, zvládli tu žánrovou odlišnost páni Hřebejk s Jarchovským skvěle. Jsem příjemně překvapen i tím, co nadstandardního předvedli herci a lev pro Hynka je tak určitě zasloužený. Postavu pana Munzara bych možná být jeho dcerami přizabil. To opravu potěší, jak "chválí" svoji mladší dceru. Není divu, že z toho všeho Lída po 15 letech trošku zmagořila. Inu, může mít Aňa nějakou normální roli ? ()

eoj

Po růžích pana Kawasakiho další parádní český film, jen tak dál a možná i změním svůj názor, že chodit do kina na české filmy je blbost. Alespoň v případě téhle dvojice. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary