Zavírá se brána dětského domova a otvírá se nový, drsný svět.  Dvaadvacetiletá Marie, která dokončuje studia na sociální škole, osmnáctiletý Adam, právě opouštějící dětský domov a nejmladší, sedmnáctiletá Eva, kterou odchod do normálního světa teprve čeká - to je ústřední trojice hrdinů, s níž se setkáváme na začátku příběhu. Spojuje je příbuzenský vztah, mají jednu matku, neschopnou nést své mateřství. Mají zvyky a zkušenosti obyvatel dětského domova a naopak jim chybí mnohé ze zkušeností, které my všichni mimo dětské domovy považujeme za samozřejmé a běžné - například samozřejmý chod běžné rodiny. Jejich vzájemné pouto je ovšem nesmírně silné, tak trochu jsou to ti tři proti neznámému, drsnému a nic neodpouštějícímu světu. Musejí ho nejen vnějškově, ale především niterně pochopit, musejí se ho niterně naučit, aby mohli obstát jako všichni ostatní, kteří tento handicap nemají. (oficiální text distributora)

rakovnik

Film (1. část) se mi příliš nelíbí z těchto důvodů: 1. děj je v úvodu příliš roztříštěný, 2. v jednotlivých scénách se mi nelíbí hudba, lepší jsou scény kde nic nehraje, 3. režisérka si zpočátku vůbec nelámala hlavu s časem - chyby a nelogičnosti: auto s herci odjíždí za západu slunce, později ten den je světlo, odpoledne. Hlasatel na nádraží hlásí vlak ve 14.09, ale na hodinách je 15.25 (ostatně, má se sejít se sestrou na nádraží v Hostivici a přijede do Kladna). Zmrzlá holka čeká venku, když vedle je vytápěná hala nádraží. Dívka se opaluje na zahradě, později hlásí v televizi, že se blíží Vánoce a je najednou zima. V bytě matky svítí svíčkami, ale televize hraje. I když, některé situace jsou drsné, jak jinak, jedná se o dětský domov a problémové rodiny. Výborná je Simona Stašová, líbí se mi i Filip Cíl (jeho herecký projev). Druhý díl vcelku ušel, ale ve třetím, závěrečném se vrátily všechny nedostatky dílu prvního: neuvěřitelné lapsusy v čase, totální zmatek postavy Evy a motivace jejího chování, zmatené vztahy mezi sourozenci, chybějící důležité scény a naopak některé přebývající atd. Přestože to byl třídílný film, osudy nebyly dotaženy do konce a zůstal ve mě dojem série scén, které někdo poskládal do koláže, bez návaznosti a logických vztahů. Kdyby téma nebylo tak závažné, dal bych o hvězdu méně. ()

sator

Chvílemi pro dospělé chvílemi pro děti...Scénář Ivo Pelanata, ten se věnoval převážně dětské tématice (problematice). Nemají to jednoduchý, nedostatek bezpečí v dětství v nich vzbuzuje trvalý pocit ohrožení (nemilovanosti) na který dokážou reagovat jen krajními způsoby, tedy útokem - proti sobě-nebo útěkem (i od sebe).... Nakonec za téma a jistou otevřenost dávám **** ()

dr.fish

Paní Pavlásková prostě točí divné filmy. Její hrdinové jsou takoví zvláštní lidi, kterejm jejich osobnosti moc nevěřím, celé story je dosti postavené na hlavu a smyslu to většinou moc nemívá. Její příběhy zavánějí telenovelou a plochostí, přesto se v nich objevují natolik silná místa, že film směřující do zatracení najednou jede jako na drátkách, aby za chvíli zase spadl do průměru. Bludičky úplně odpovídají výše uvedenému. Chvílemi úplně stupidní, pak silný moment perfektně zmáknutý. Hodnocení tedy hop nebo trop- já ze slabosti pro režisérku říkám "hop" ...75%. ()

lennyd

Sourozenci Marie, Adam a Eva prožili skoro celý život v dětském domově. Není divu, že se zde cítí bezpečně, a moc se jim z domova nechce. Alespoň Marii, která navíc cítí v sociální sféře své budoucí uplatnění. Adam by odešel hned, ale nejdříve se musí naučit o sebe postarat, a nebo najít někoho, kdo se o něj postará. Zatímco Eva by zdrhla hned - ať to stojí co to stojí. Nakonec, každý je jiný, ale všichni si musí najít cestu sama k sobě, ale i ke svým sourozencům... Na naivitou některých postav jsem musel přivírat oči (Marie, ta byla snad téměř svatá), ale to nic nemění na tom, že se na tento televizní počin dívalo bezvadně, a hlavně diváka, který vyrostl v úplné rodině se standardním dílem rodičovské lásky, přinutil přemýšlet nad těmi, kteří takové štěstí neměli. Ani po technické stránce nemám k filmu větších výhrad, televizní zpracování je k tomuto tématu dostačující (a radši zkouknu 3dílný seriál, kde je postavám věnováno více času, než kdyby se to autoři snažili stlačit na celovečerní film a rvát to do kin). Po herecké stránce jsem potěšen (Jana Pidrmanová, Filip Cíl i Tereza Nvotová si své postavy nadmíru užili), takže jediné co mne moc nesedělo byla trochu až moc vlezlá hudba.. ()

MarekLucin

Pro mě je událostí účinkování Jany Pidrmanové v jedné z hlavních rolí.Velmi pěkné herecké výkony (Filip Cíl, Tereza Nvotová) a velmi drsné a autentické prostředí v dramatu o vstupu už né dětí a ještě né dospělích do života za zdmi dětského domova. ()

netahlo

Pavlaskova je pro me momentalne asi jedina ceska reziserka, ke ktere chovam urcity respekt. S pomerne kontroverznim tematem se popasovala se cti a natocila paradni televizni socialni drama. Skvele zavaleli herci, vsech generaci. Ocenuji rovnez, ze reziserka vykreslila cerny mrdky (cti Romy) takovy, jaky jsou - tedy jako zasrany parazity. A jestli se jeste nekdy nekde doctu, ze Jana neumi hrat, osobne zajedu pisateli rozkopat koule! ()

_ksilt

Po letech jsem se dival na ceskou televizni tvorbu a byl jsem prijemne prekvapen, i kdyz nektere momenty byly lehce prehravany, stalena mistni TV produkci solidni vykon. Janu Pidrmanovou bych obsazoval casteji. 80% ()

mira007

Česká minisérie ze života v dětském domově se všemi strastmi a radostmi, přičemž ty strasti trochu převažují.  Sice to ukazuje zápory z ústavní péče české reality, ale tak nějak devadesátkově nažehleně nesyrově. Otevírá témata, ale tak nějak neautenticky, jinak zajímavý nápad. V hlavní ženské roli Jana Pidrmanová, což je snad krom pár pohádek jediná výraznější role, že je vlastně škoda, že nebyla víc obsazovaná. ()

dawe787

Po dlouhé době opět dokázali v našich končinách, že ještě umí točit kvalitní filmy. Když si uvědomím jaké občas kraviny dávají do kina, tak toto byla bomba oproti nim. Byl jsem moc spokojený. ()

BathoryMan

Po prvom diely hodnotím viac ako pozitívne...aj keď ten záver mi prišiel dosť úbohý(radosť z tehotenstva ich najmladšej sestry,aj keď obaja jej dobrodružnú/promiskuitnú povahu zatracovali)!!! ()

brumbrum

Huste.. Velmi dobre natocene, zahrane, zrezirovane, vyborna hudba.. A hlavne, obsahovo velmi do kosti rezuce.. - kazdy, kto to mal v zivote aspon o milimeter lepsie, si po tomto filme povie: Bohu vdaka, za nezasluzeny dar. Dal by som 5*, ale bolo tam prilis malo pozitivnych veci na moj vkus, mohli aspon trocha viac ukazat, ze veci sa aj zo sracky daju tahat do plusu; tuna to vyznelo hoooodne bezvychodiskovo a velmi tazivo vsetko. Ale inak vyborne dielo - clovek zira, ze sa na domacej pode da natocit hlboky film; vdaka ;-)! ()

josieaddms

Nvotová a Cíl jsou velmi škaredí herci. Pavlásková je příšerná režisérka. Takže co vlastně na tomhle filmu bylo to, co mě přesvědčilo nehodit film rovnou do odpadu? Ocenila jsem že si Češi dali skutečně téma, které se jich týká. Ne příšerně rozmazlené životy bohatých celebrit, ne o tom jak zlý politik obchoduje s lidskými orgány, ale jednoduše příběh který je opravdu o nich. Mělo to spoustu strašně trapných scén, mnoho okoukaného klišé, slabé herecké výkony, a nakonec docela bezvýrazný konec, ale to téma mě potěšilo. Alespoň to bylo o Češích. Jinak žel se v dnešní době v ČR natáčí spousta naprosto hrozných filmů, občas mezi nimi je nějaká ta perlička, ale tenhle k nim žel nepatří. Nikdy nedají nic co by bylo řádně do hloubky, a ne jen povrchní kvokání. Těším se na nějaký řádný projekt. ()

merlik

První díl tři hvězdičky, druhý díl čtyři hvězdičky, třetí díl čtyři hvězdičky chňapající po pěti. Výborný scénář, výborné herecké výkony, nejlepší Tereza Nvotová. Dobře zvolené neotřelé téma. ()

transbeskyd

I do třetice všeho dobrého mě Bludičky z děcáku u bedny dostaly. Nedostatky by se jistě našly, ale jako celek je to silný příběh natočený s velkým zaujetím a empatií do světa, který snad většina z nás naštěstí neměla možnost poznat na vlastní kůži. Plný počet dávám i za odvahu paní režisérky dát v téhle své televizní trilogii šanci neokoukané mladé herecké krvi, která se jí myslím chopila se vší ctí, neklidem i nadšením pro dobrou věc, což může být pro český film příslib do budoucna. Zasloužilo by si to filmové zpracování. ()

Karda

Téma je to na seriál o více dílech ,ale natočený je to dosti kostrbatě. Druhý díl mi přišel uvěřitelnější než poslední část. ()

pOne

Mé hodnocení je někde na 70ti procentech. Nakonec dávám přeci jenom 4 hvězdičky, protože se jedná o jeden z mála TV počinů, který nějak zajímavě uchopil (jakékoliv) téma ze současnoti. Aniž by byl trapný, aniž by to byla vyloženě vata. Trochu jsem se divil nad formátem 3x celovečerní film. Dal by se z toho udělat, myslím, solidní seriál o více dílech a vynaloženě prostředky tak více zhodnotit. Stejně tak by ale šlo vyrobit jeden celovečerní koncentrát. Film celkem držel konstantně moji pozornost ve všech třech dílech. Možná až na závěr, který byl takový nějaký nijaký. Mezi slabé stránky bych zařadil hlavně nevyrovnanost herců. Na jedné straně výborní Filip Cíl nebo Simona Stašová, mezi tím nějaký průměr, ale co to "pro boha" :) bylo ten farář?? Ten to snad četl z notýsku, ty jeho dialogy.... ()