Zavírá se brána dětského domova a otvírá se nový, drsný svět.  Dvaadvacetiletá Marie, která dokončuje studia na sociální škole, osmnáctiletý Adam, právě opouštějící dětský domov a nejmladší, sedmnáctiletá Eva, kterou odchod do normálního světa teprve čeká - to je ústřední trojice hrdinů, s níž se setkáváme na začátku příběhu. Spojuje je příbuzenský vztah, mají jednu matku, neschopnou nést své mateřství. Mají zvyky a zkušenosti obyvatel dětského domova a naopak jim chybí mnohé ze zkušeností, které my všichni mimo dětské domovy považujeme za samozřejmé a běžné - například samozřejmý chod běžné rodiny. Jejich vzájemné pouto je ovšem nesmírně silné, tak trochu jsou to ti tři proti neznámému, drsnému a nic neodpouštějícímu světu. Musejí ho nejen vnějškově, ale především niterně pochopit, musejí se ho niterně naučit, aby mohli obstát jako všichni ostatní, kteří tento handicap nemají. (oficiální text distributora)

PetrJulian

Na dlouho upadající televizní tvorbu je tohle dílo až nadprůměr. Bohužel to trochu srážejí některé nedostatky. Třeba hned v prvním díle si divák až při závěrečných titulcích uvědomí, kolik času uplynulo v ději od první scény. Bylo by bývalo vhodnější, kdyby byla různá období označena mezititulkami jako "o x měsíců později", "prosinec" apod. Stejně tak čas pádí i v dalších dílech, až zjistíme, že série zachycuje období několika let. Herecké výkony příjemně překvapily, oceňuji hlavně Janu Pidrmanovou a F. Cíla. Trochu taky chtělo dopracovat závěr, je sice pěkné, když tvůrci předpokládají, že divák je inteligentní a leccos si domyslí sám, při celkové absenci některých postav v závěru je to ale dost obtížný úkol. ()

Lentilkatka

Na české poměry dobře zpracované, navíc se zabývá tématem, kterému se každý raději vyhýbá. Dobře zahraná postava Marie i Evy. Film k zamyšlení, který nechává v některých směrech volná vrátka k domyšlení si, jak to dopadne... ()

honzic

Poměrně kvalitní seriál, u kterého se člověk nenudí a na který se dá koukat od začátku do konce, je plný příběhů ze života a psychologie, ale určitě umožňuje se vžít i do hlavních rolí. Celkem dobře to bylo i zahrané, až na pár výjimek a scén. Očekával jsem to horší, ale Pavlásková a Pelant jsou poměrně jistota přijatelné kvality. Chválím. Hodnocení: 65 % ()

Nonna

Dva roky to jsou, co to vysílali a doteď to ve mně visí....tři sourozenci nesourozenci, každý jinak chytrý, každý jiné ideje a představy o životě a přitom nerozdělitelně spojeni jednou matkou a vyrůstáním v dětském domově. Až éterická, inteligentní Jana Pidrmanová, vulgární Tereza Nvotová a snažící se smolař Filip Cíl. Dostali mě tito tři mladí herci a dostal mě i příběh - snad první, který skutečně naturalisticky popisuje problematiku dětí, které opuštějí s plnoletostí brány dětských domovů. Za každým z hlavních hrdinů cítí člověk v pozadí jiného otce, něco dítěti dal, dobrého, nebo zlého, ale není tu ani on, ani matka (husí kůži nahánějící a odpor vzbuzující alkoholička v podání Hany Seidlové) a tak se děti, vlastně už neděti, musí, každé po svém, postavit nástrahám života pod kuratelou pasivních a kategorizujících sociálních pracovnic. Pravdivě děsivé a moc pozitiva a dobrých konců z toho opravdu nekouká. Výborný počin, tento seriál, přestože v člověku zanechá pocit bezmoci a smutku. Ale o to autorům evidentně šlo. Tereza Nvotová zahrála svou záporačku tak přesvědčivě, až ji člověk nenáviděl. Malinko přitažená za vlasy je role Simony Stašové, ale kdyby tam nebyla, asi by toho zla bylo už opravdu příliš. ()

PamelaJJK

I přes nepříliš povedený závěr, kdy se divák nedozví odpovědi na všechny nastolené (nebo i jen z děje vyplývající) otázky, dávám plný počet. Musím vyzdvihnout všechny hlavní (i některé vedlejší) postavy od Jany Pidrmanové až po Hanu Seidlovou. Trilogie má atmosféru a nenudí. Příběh má sílu pohltit a zaujmout. Velice zajímavá a poutavá exkurze do života "dětí" vstupujících do "normálního" života (světa) z dětského domova. ()

Nerajohn

Na české televizní poměry velmi slušné dílko. Vhodně zvolení herci jsou především v ženských rolích. Kdyby se trochu víc zapracovalo na realitě (roční období), dal i bych díky syrovosti zvoleného tématu a jeho zpracování za pět. ()

zigy

Asi nejlepší film Ireny P. Děti z dětského domova to v dospívání věru nemají lehké, což zjistíte záhy....fakt mi jich bylo líto.....skvělý scénář, který je fakt ze života a s barvitými postavami. Pidrmanová je tady úplná bohyně. ()

R.E.M.

Dobré téma, většina hereckých výkonů mě oslovila. I konec potěšil - ani 100% tragédie, ani 100% šťastný konec. Pro mne uvěřitelné. ()

Hombre8

Tohle není tématicky nic pro mne. Proč se brodit lidskou špatností...? Místy je to tak nechutné, že ani nedokoukáno. Natočené taky hodně slabě a odehráno ještě hůř. ()

Tucinka

Bludičky mne podlomily kolena, skvělá práce...jediné co mi bylo takové nepříjemné...jak se Ti sourozeni furt líbali na rty...ale to je asi můj boj :)  -- ne vážně, tohle byla skvělá sonda do prostředí mně neznámého ()

Jiljí odpad!

Septik. Co na tom, že existují i horší televizní zrůdnosti. Herci příšerní, režie ostudná. To přeci musí k udělení odpadu s přehledem stačit. ()

corax8

Konečně film, který alespoň trochu přibližuje sociální práci a její dilemata. Jinak co se týká děcákových dětí, tak to celkem sedělo, i když pár drobností by se našlo. Po filmařské stránce se mi to líbilo. ()