Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

Dimo

Béčko, ale stravitelné. Předvídatelné, ale s hláškujícím charismatickým hrdinou a se skvělým psychomagorem v řadách záporáků. Logika nic. Akčák to moh být ještě lepší, kdyby scénář nespíchli nějací brigádníci přes noc, protože přesně tak působí. No co, 45%. ()

Harry_

Dávám 4 jen proto, že si to zaslouží 65-70 %. Také je překvapením, že na francouzký film (s americkými herci) je to docela akční, aha Besson. Nadsázku a hlášky do akčních filmů patří, ale tady to bylo nějak násilné, nesedělo to. Řada klišé o vězeních, pokusech na lidech, drsné tajné službě, volném pádu bez fyzikálních zákonů. Nepovedená CGI honička na začátku. Proč že jsem to dal 4? ()

Pekisan

Ze to bude, mierne povedane prehnane, mi bolo nazorne ukazane hned v prvej 10minutovke. Film sa za to nehanbi, takze sa stacilo naladit na vlnu a nechat sa unasat prudom scifi zabavy. Ustrednej dvojke to funguje vyborne a taky Snow (Guy Pearce) je daleko drsnejsi nez uplakany Nolanov batman. A zabavnejsi, lebo hlaskuje v tempe co veta to perla. Prosim si duplu. ()

ortoncz

Hodnoceni asi odemne neni vysoke, ale film to neni vylozene spatny. Na jednu stranu jsem to videl v dabingu, takze v puvodnim zneni to mozna bude i lepsi. Pribeh neni nijak skvely, spise prumerny. Guy Pearce naprosto v pohode. Akce nijak neuchvati, Je to takova jednohubka, ktera neurazi, 55% ()

Vabr odpad!

Viděl jsem Ztraceni a Maggie Grace je prostě nejlepší! Tak jsem se rozhodl se podívat na něco dalšího, kde hraje. Tohle znělo hodně dobře, akčně, atmosféricky a zajímavě. Nakonec se film dokopal na dno Kolskýho superhlubokýho vrtu všech sra*ek a splašek z Francie. Hlavní rádoby hustá postava donekonečna a ještě dál hází nevtipný a především super trapný ‚‚vtípky‘‘ a hlášky, který mě otravovaly každou minutu. Snažili se být jako pos*raný Avengers nebo co? Tam toho je totiž plno. Miloučká a ňuňuňu 🥰 Maggie Grace se zdá jako, že je celkem ok a má něco v hlavě na rozdíl od jejího tupýho ‚‚zachránce‘‘, ale později se ukáže, že se umí i chovat jako bezmozkovitá autistka. Jednoočko je nejhorší postava ze všech. Úplně jsem si říkal, proč ho někdo konečně nezastřelí nebo mu nespraví i druhou půlku fasády. Otravoval celou dobu a jeho hrozně evil chování mě ‚‚skutečně‘‘ odrovnávalo. Na rozdíl jeho brácha je asi jediný z vězňů, který nepřišel o oko nebo mozek. K mafiánskýmu bossovi mu toho sice trochu chybí, ale byl fajn. Zvláštní, že hlavní dva bezmozkovití Avengeři na vězně narazí asi jen za každých 30 metrů. To snad mají v hlavě zku*venou navigaci nebo co? Ó, vlastně počkat, oni měli přítele na telefonu. Prolínání příběhu s FBI mě fakt nezajímalo, ale aspoň se do filmu tolik necpali tak jako otravnost, nevtipný vtípky a bezmozkovitost. Maggie Grace má pro transky velice levné řešení, které netrvá ani 5 minut. Stačí si vzít na sebe vězeňský hadry a patlat si na hlavu záchodovou vodu s nějakými podobnými hnusy, a máte vystaráno. Nikdo ji ani nepoznal! Ano, tak funkční a inovativní to je. Ale bacha to, že je transka a napatlala si na hlavu záchodovou vodu, neznamená, že se může chovat jako záchod a svůj mozek spláchnout kdoví kam. Plýtvat moduly, do kterých mohla třeba poslat svůj spláchnutý mozek, který by stejně nebyl na Zemi k užitku nebo prozrazovat, kde právě je, aby ji všichni mohli pohostit poslední návštěvou, je rozhodně běžné chování disciplinované ženy, která sem jela dělat nějaký hovadiny v rámci humanitární mise. WAU, tak konec. To snad ta věznice musela být 2km nad zemí, aby takovej pád přežili. Sandra Bullock se má asi co učit, protože tohle, to byl teda kaskadérský kousek bez jakýchkoliv zranění. Mozek už stejně neměli, takže žádné zranění ani nenastalo. VYHODNOCENÍ: KDYBY TO DĚLAL SCHOPNĚJŠÍ REŽISÉR, TAK UDĚLÁ PŘÍBĚH MNOHEM VÍC SERIÓZNÍ A BEZ TAK PŘEHNANÝCH SCI-FI EFEKTŮ. DOKONCE BY UŠETŘIL NA BUDGETU A FILM BY BYL O DOST LEPŠÍ. ()

stratocasta

V jiné dimenzi jsem na to poslal svého syna. Když se vrátil, řekl, že tomu Útěk z New Yorku nesahá ani po kolena. Dal jsem mu facku. ()

Rincewind

Jedna hvězda za Maggie Grace, jedna hvězda za magory vězně a jedna hvězda za povedené hlášky. Jinak slabota. Příběh vypadá, jak kdyby ho scénárista napsal za jeden večer, pár nelogičností se fakt nedá přehlédnout a hlavní téma, na kterém se dalo skvěle stavět (rukojmí atd.), mohlo být využité mnohem víc. ()

zberatel

Můj otec...co říkal? Nesetkali jsme se osobně.. Nějaký vzkaz? Ano, prý jste adoptovaná. Jste jediný pitomec, kterého našli pro tuhle misi? Byl jsem jediný tak blbý, abych řekl ano... Tohle by asi nikam nevedlo, co myslíte? Záleží, jak dobrý jste v posteli. V tom případě tomu dávám aspoň deset minut.:)) Nieco vtipne, nieco nie, ale urcite to neostane iba pri jednej projekcii.. PS: Ked sa aj po 4krat pritom bavim, 4star musi byt ;-)) ()

hemoglobin

Odušu hláškujúci Guy Pearce, prekrásna Maggie Grace a šialený Joseph Gilgun dávajú tejto akčnote fakt dobrú tvár... Je to jednoduchý, priamočiary, na nič hrajúci sa film, ktorý sa postará aby ste sa tu hodinu a pol nenudili .... ()

Acrobat odpad!

Istého času chcel šibnuto vyzerajúci Malkovich taktiež riešiť priestorovú otázku zbytočných väzňov. Tú ekonomickú a preventívnu otázku Čo s väzňami? rieši v apokalyptickom roku Besson a pochybné, ťažko pisateľné duo. Vesmír ako idea? Ozaj lacnejšie riešenie. Lietajte si tam a tu nám dajte pokoj má upokojiť. Exkurziou filmovej pamäte do výborných BB 90.tych rokov sa dostaneme napr. k takému Cage-ovi, kde mu dlhé vlasy ešte sedeli a s hláškami likvidoval chamraď sveta v lietajúcom Con-airi. Zadky sťahovalo, smiech panoval, akcia udivovala. Ono asi myslíš správne. Hláškujúci Pearce likviduje chamraď v lietajúcej - - tentokrát vesmírnej lodi (?). Všetky ksichty sedia podľa učebnicovej osnovy, nevinná dcérka behá spolu s nadopovaným Guy-om a záporák má tie správne tetovania. V skratke sa toho za hoďku tridsať udeje požehnane, skáče sa, strieľa, vybuchuje, všetko v „sofistikovanej“ zhode blbých náhod a stokrát videného. Úvodné trikové zatratenie (kto sa modlil, aby na Ultraviolet zabudol, mýlil sa), s pointou Roninovho kufríka vyjde do stratena, teda veľkú nádej do toho nepolož. Šťastie máme pri Pearcovi, ktorého hlášky dobre znejú, bavia ma, a kamuflujú sci-fi odpad. Vzťah k dcérke ? Akceptovateľná rovina mužov a žien...Chýba ti už len jedno...Buch!! A to nielen dcéruške, ale už aj Bessonovi. (videné 02.07.2012, BDrip) ()

vikino1

Vidět tohle před 15 rokama tak asi slintám blahem. Ted s odstupem času dávám jednu za příběh, jednu za blondýnu a jednu za hláškujícího Snowa. Že je to kravina jsem si uvědomil po 5 minutách, vypl jsem mozek a v pohodě dokoukal... ()

Franc1s

Pohodové béčko. Pearce a hustej borec s hláškama:D Ale ta blondýna mi tam vubec nesedela..A mohly být klidně lepší animace.za mě tři hvězdy ()

E lan

Velmi slušný akčňák s hodně špatnými triky a jasný dějem od začátku do konce. Nic z toho ale nevadí, ten film je zábavný, jednoduchý a rozhodně ne trapný. Ještě že se nepustili do více trikových scén, i PS3 zvládne lepší:-) ()

alienemo

Krásne ohliadnutie na roky 90te. Bečko bez valného nápadu a s menším množstvom akcie. Hláškujuci Pearce s krásnou Grace proti psychopatickemu duu bratov Gilguna a Regana. Skvelá zábava. Najskôr len jednohubkova ale čo tam po tom? ()

Lorge

Pohodovka... Možná z mojí strany trochu nadhodnoceno, ale proč ne :-D Guy Pearce hláškuje ještě líp, než Till Schweiger ve Far Cry (a to už je co říct :-D), akce pohodová a psychopati psychopatyčtí, takže super :-D Navíc má Snow koule a narozdíl od McClanea se nebojí si zapálit ("Bože, Snowe, podívej se na sebe, nikdo už nekouří!!") Tak proč ne? ()

bakeero

A já dám 4*, protože přesně takhle má vypadat oddychová jednohubka. Zapomeňte na filozofická poslání, zapomeňte na logiku. Tady je u kormidla zábava a hláškující Guy Pearce. Vím, že to bude rouhačství, ale místama jsem si říkal; sakra, ten hláškuje, jako Joe Hallenbeck pro 21. století :-D ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017