Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

Adámo

Nuda, nuda a nuda... Snad nějaká ta hláška byla fajn a Maggie Grace taky, Pearceho jsem ale vystát nemohl. | 11/2012 ()

Baldic

Sci-fi, který si na nic nehraje. Možná proto to i v některých momentech funguje. Přesto je ale ve filmu dost zádrhelů. Výkony některých herců byl dost chabý, především hlavní představitelky. Naopak dvojice bratrů byla velice dobrá. Počítačová animace na začátku dost pokulhává. Některé scény byly trochu přehnané, kdy Guy Pearce na začátku skočí z baráku, přesto dopadne na zem bez jediného škrábnutí, jak příhodné. Nebo na stanici spadne do šachty a přesto se mu nic závažného nestalo. Další podivná scéna byla v místnosti s radiací, proč jí tam dávali, když nehrála žádnou roli? ()

carodejb

Určite Vás neprekvapí, keď sa priznám, že mám rád akčné B-čka. Hlavne keď je to sci-fi. Toto je tiež ten prípad. Vlastne je to Die Hard vo vesmíre a s prezidentovou dcérou. Plusy: kopec vtipných hlášok, sympatický hrdina a akcia. Mínusy: málo krvi a výbuchov. Keďže ide o európsky film má to trochu iný nádych ako bežná Hollywoodska produkcia. Až máte tiež radi tieto veci, určite si to nenechajte ujsť. ()

vittorrio

Luc Besson, tvorca(resp. producent) celého tohoto diela, je svetoznámy scenárista a režisér, ktorý má na svojom konte úspešné snímky ako Brutállna Nikita, Leon, Magická hlbočina, či Piaty Element. Navyše, jeho postava sa týči aj na produkciami filmu 96 hodín, komédie Taxi 1 až 4 a mnoho ďalšich. Patrí mu kvantum ocenení, mimo iné aj Český Lev. Akčná sci-fi dráma Útek z MS-1 mu však asi ďalšie významné ocenenia neprinesie, podobne ako jeho posledné autorské filmy. Celá myšlienka je totiž až okato podobná filmu Útek z New Yorku od Johna Carpentera, kde sa obrovskou väznicou stal Mannhattan, prezidentovu dcéru vystriedal samotný prezident a Guya Pearca Kurt Russel. Naviac, v tom vesmírnom úteku je hlavný hrdina vykreslený až príliš jednostranne. Jeho alibistické hlášky síce pobavia, časom však uberajú na akcii a občas by to chcelo aj nejaký zmysluplný dialóg. Čo sa týka špeciálnych efektov, kvalitne spracovaná je vesmírna stanica, no nedá mi nespomenúť trochu nedomyslenú scénu, kde dvaja hlavní hrdinovia skáču zo stanice do vesmíru a hneď po výskoku "spadnú" smerom dolu. Repliky hlavného hrdinu pripomínajú skôr zbierku vtipov a veľa dialógov sa tam nenachádza. Guy Pearce vás teda síce vydrži 95 minút baviť a pomedzi to dostanete celkom slušnú dávku akcie, avšak dej je príliš predvídateľný a nevytvára ani najmenšiu možnosť na prekvapenie, či nebodaj zvrat. Rozpočet filmu je odhadovaný na 30 miliónov dolárov, za otvárací víkend zarobil 6 miliónov. Útek z MS-1 si určite nájde skupinku divákov, ktorých pobaví a holé spojenie akcie a vtipných jednoriadkových hlášok im úplne postačí, no určite sa z tejto témy dalo vyťažiť oveľa viac. ()

warhammer

Zvláštní film.... trochu slátanina ale na druhou stranu nemůžu popřít celkové zajímavé a dá se říct i zábavné pojetí filmu. Začáteční honička po městě mě připadla trochu jako počítačová hra. Dá se ale říct, že bych o tom nemluvil jako o chybě. Hlavní hrdina jako člověk, kterého opravdu moc nemusím mě celkem mile překvapil. Když se na to kouknu tak celkově nemůžu dát méně jak 3 hvězdičky. Film pobaví a nenudí. Nejsou v něm obsaženy žádné táhlé scény, kde se nic neděje. Dá se u něj i zasmát a když přehlédnu pár tak trochu nesmyslů, tak je to pěkný kousek. ()

kolik27

Ubohost, nezralost, nevkus, lacinost, nezkušenost ... Tak takhle nějak si teď představuju tu grupu dementů, která tady zle hodnotí tento výborně důvtipný akčňák ze zlomu století, kdy takováto zábava byla, ne běžná, ale vyžadovaná a uspokojující ! U mě lepší 4 a pro nevzdělance, raději si běžte pustit nějaký kurvakrutopřísněhusťácký snímek pro retardované a držte se svého žánru ... ()

Dopikasan

Guy pearce mi cely film nekoho pripominal, nakonci jsem si vzpomel koho, marpa :D jinak hlasky super, pribeh usel, zadna hluboka myslenka, ale i tak jsem se nenudil. Vsichni kritizuji kameru, nevsiml jsem si niceho, co by me na kamere otravovalo nebo vadilo. Davam 5, ikdyz je to Becko, ale uteklo to tak rychle(protoze to bylo zabavne), ze ani nemuzu jinak ()

Guran

Musím uznat, že film je vskutku dobrý. Výborný akční děj s vynikajícím vtipálkem Guyem Piercem, který má v každé své větě ze scénáře alespoň jeden vtípek. Maggie Grace pohledem je dobrá, ale přiznejme si, že na její roli nebylo třeba obsadit lepší herečku, tudíž Maggie mi tam taktéž sedla a Vincent Regan mě mile překvapil. Ke konci se mi film zdál moc zrychlený a vše se divákovi začalo odtajňovat moc rychle. Ale snímek se mi velice líbil. ()

Stejšn

Náhodou, když od toho člověk nic nečeká, je to překvapivě koukatelný. Všecko už teda někde viděný - částečně je to Věznice Fortress, částečně je to intro od Alien Breed: Tower assault a tak dále, ale jinak je to slušně brutální, plný nesmyslů a kravin, ale prostě koukatelný. ()

pekas

Guy Pearce mám v oblibě a tak jsem ochotný této kravině dát lehký nadprůměr. Potěšil Joseph Gilgun, Rudy z Misfits opět za úchylného týpka, to mu jde skvěle. Jinak reminescence osmdesátkových filmů typu Pevnost strachu. 62% ()

Olafsson

Je to dějově naprostá blbost, ale Snow fakt hláškuje a hlavní roštěnka je celkem kus takže je na co se dívat.. Nic víc nic míň... ()

Brano

Štandardne béčko, ktoré okrem svižného tempa neponúkne nič viac. Príbehovo to bolo nudné a takisto tomuto filmu chýbala logika. Mnoho nelogickosti v scenári zrážali tento snímok na dno. Tiež tomu chýbala originalita, pretože to vykrádalo všetky možné filmy, ktoré obsahovali útek z väzenia. Akurát v tomto prípade utekali z vesmírneho väzenia. Vyzdvihnem herecké obsadenie hlavných postáv. Guy Pearce bol výborný a sem tam dal aj nejakú vtipnú hlášku. ()

subic

Vetřelec 3 se celý odehrává ve vesmírné věznici někde na konci vesmíru. Tady se děj odehrává ve vesmírné věznici, zase někde daleko od Země a má kapacitu až 500.000 kousků. Takže film je plný digitálních triků a na to, že to dělali Frantíci, tak dobrý, ale to je asi tak vše. Peter Stormare si střihl své nejzajímavější role v devadesátkách a na začátku tisíciletí. Tady už jako šéf tajné služby už hrůzu nikomu nenažene. ()

LukeKiller

Na tomto filme ma srala jediná vec a to niekedy strihy, ktoré pôsobili, ako keby niekto vycvakol 5 minút filmu a tým pádom kontinuita filmu dostávala mierne na držku. Mierne dosť. Našťastie film sa vôbec neberie vážne a hláškujúci Guy Pearce je jedna z naj vecí, ktoré som videl za dosť dlhú dobu. Scenáristu by mali prizvať k novému Deadpoolovi, lebo niektoré hlody boli jednoducho fantastické. Akčné béčko, ktoré má mierne áčkovú výpravu a na nič sa nehrá. Nádhera. ()

zubrik66

Stretnu sa dvaja producenti, ktori chcu ziskat oskara a dohodnu sa, ze natocia super film: co tak vytvorit vo vesmire vazenie a poslat tam prezidentovu dveru na navstevu. Vypukne vzbura a zachranit ju ma "zly agent"...fantazia to bude trhak...nieco ako Fiat Multipla... ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017