Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

juditik

''Here's an apple and a gun. Don't talk to strangers, shoot them.'' mohla by som tu donekonečna citovať hlášky z MS-1. ''That'll freeze the nerves in this spot for 24 hours. You want some in your mouth? '' Pearceovi rola sadla, skutočne som sa na dialógoch narehotala, veľmi príjemná oddychovka! ()

mrclTV

Guy Pierce je síce vtipný ako John McClane v najlepšej forme, ale zvyšok filmu v tej najlepšej forme nie je. Ide len o akčnú jednohubku v super rýchlom tempe. Ale nie je to ani topka v žánri a už vôbec nie výborný film všeobecne. Nič viac, nič menej. Aspoň je do filmu pridaná zákulisná zápletka s tajomným kufríkom, ktorá film ozvláštnila. Inak by hodnotenie možno vyzeralo ešte divokejšie. ()

mikki089

Od filmu jsem upřímně příliš nečekala, ale příjemně mě překvapil. Obsazení bylo excelentní, herci své role zvtvárnili opravdu přesvědčivě. Navíc se jedná o akční film, který se tak často nevidí. Věznice ve vesmíru? Definitivně něco, co tu bylo zatím pouze ojediněle. Jediná naprosto nepřekvapující věc byla ta, že se do ohrožení dostává zas a znovu prezidentova dcera, což není u akčních filmů nic nového. Maggie Grace však svojí roli prezidentovy dcery ztvárnila velmi dobře. To samé platí pro herce Joe Gilguna a Vincenta Regana, kteří ztvárnili role dvou kompletně odlišných věznů a oba svoje role zvládli na jedničku. Definitivně byl tento film doporučila milovník akčních filmů, kteří se v průběhu i rádi zasmějí díky chemii Maggie Grace a Guy Pearce. ()

george82

Tohle byla fakt sračka, ale jakože kolosální. Triky ubohý, děj hroznej, hlášky...to ani nebudu komentovat a nakonec to nejhorší...a to nestojí ani za řeč. ()

t.b.kat

Žádná sláva. Prakticky film, který po scénáři nepřináší nic nového a jen přehrává již obehrané. Inspirace ve filmu: Obojek, Demolition Man, Vetřelec ³ a mnoho dalších filmů. Bojové scény zbytečně nepřehledné, rychlé. Herecké výkony leckdy dobré, spíše průměrné. Pár "kýčových" a naprosto zbytečných scén. Mnoho nelogičností. Nedoporučuji kupovat lístek, spíše si počkejte až film bude v tv, nebo na levném DVD. 1/2* ()

Anarion odpad!

Útěk z MS-1 se strašně moc snaží být něčím jiným - snaží se mít jinou zápletku než má, jinou pointu, jiné motivy hlavních hrdinů, snaží se o nadsázku, o akčnost, o překonání stereotypů a, zcela určitě, touží i jinak vyznít. Žel bohu, žádná z těchto snah mu nevychází, a to ani ve světě roku 2079, kdy lidstvo nadobro překonalo všechny fyzikální zákony a logika byla dávno zatracena. Jediným světlým bodem snímku tak zůstávají hlavní mužští herečtí představitelé, kteří na mne osobně působili doslova jako sloni v porcelánu, rozumějte, byli až příliš silní na takto chatrný a křehký příběh. Ten je totiž, stejně jako styl natočení, kamera a vše ostatní, ryze béčkového charakteru. To by ovšem stále ještě stačilo na nějakou tu hvězdičku, avšak hodnotím odpadem!, neboť snímek totálně zabíjí jakýkoliv potenciál, který, byť jen hypoteticky, má, kteréhožto názoru jsem dospěl po scéně s kapslí, kde film exhibuje svou šablonovitost, klišovitost, prvoplánovost i naivitu a hloupost. ()

chrustie

Naprosto průhledné akční sci-fi béčko, s drsným hrdinou a blonďatou křehotinkou, jedním vychytralím padouchem a jeho bráchou magorem. Celé to drží celkem slušně pokupě, nebýt té naprosto dementní honičky na začátku s animací z poloviny 90 let a seskokem z vybuchující stanice, prolet atmosférou v údržbářském obleku (tohle přece nemůžou myslet vážně???) . Vše dobře končí, drsňák hodí na konec nějakou tu hlášku, obrazí záporňákovi zapalovač do ksichtu, křehotina nadhodí něco o sexu a všichni můžou jít spokojeně domů. Další povedená vlaštovka na poli science fiction se nekoná vážení, zůstane tedy opět poskromnu a tenhle biják zapadne v šedi průměrnosti. Zase jedná velká "škoda". ()

Kazisvet III.

Film nenabízí žádný hluboký děj k zamyšlení. Je to plytké s podařenými efekty. Hlavní hrdina je megaborec s pořádnou dávkou ironie a cynismu. Hlavní padouchy pak představuje duo bratrů, z nichž jeden je kápo mafiánského typu a druhý je psychopat s výraznými sklony k zabíjení. Dobré béčko na večer, a proto dávám solidní 3/5. ()

VanBradley89

Béčko jak lusk. Ale já se u něj náramně bavil. Maggie je vážně kus ( blonďatá o trošku hezčí ) a Guy hláškuje co mu síly stačí a jde mu to náramně. Chtěl sem napálit pět *, ale bohužel úvodní honička se mi trikově moc nelíbila a finální seskok byla blbost na entou. I přesto si film v klídečku došel pro hvězdy 4. ()

lmc

Technicky naprosto nezvládnuté, vizuální efekty občas vtipné (úvodní jízda na motorce...). Režiséři se očividně řekli že budou následovat prošlapanou cestičku Baye, Scotta a Abramse - takže je v podstatě naprosto všechno přes kopírák a nezažijete asi nic nového. Každopádně na druhou stranu film velice příjemně odsýpá a velice dobře se na to kouká. ()

a0001

Jednoducho zábavné. Nehľadám vo filme ďalšiu pointu, jednoducho film je empatický k divákovi. Nenudil som sa a herecký výkon Josepha Gilguna bol "pošahane" geniálny. 70% ()

warpcore

Ratatatatatatata...hehehe....buuuuum.....prásk....hehehe......objatie......ratatatatatata.........odseknutá hlava....bumxbumxbum.......hehehe.......Koniec. O mesiac neskôr.....čo to vlastne bolo ? Usmažte si k tomu kukuricu a dajte Corgoňa. ()

-VINCE-

Guy Pearce pro mě velké překvapení. Ta role mu fakt sedla a docela jsem se pobavil. Dost zábavných scén a hlavně ten magor Joseph Gilgun je tam úžasný... ()

p.i.t.b.u.l

Uff...co na to napsat? Začátek byl hrozný. Už jen ta grafika, chvíli sem si myslel, že koukám na animovaný film. Pokládám si otázku, proč to museli takhle natočit? Nebylo by lepší kdyby prostě jen přijel motorkou do metra, položil na stojan a utíkal dále. Takhle to jen zkazili. No ale nicméně, pak se to v celku rozjelo. Sice to je béčko jak vyšité, ale dá se na to koukat. Aspoň jednou. Guy Pearce chrlí zábavné hlášky, jen ten příběh a následnost děje je trochu přehnaná. Nicméně hodnotím 40%. ()

FREEWHEELER

-„You dont have any idea what my father would do to you.“ -„Oh jeez, not raise taxes again..“ Lockout je pre mňa prekvapenie roku. Jednoduché, priamočiare, ale je to naozaj zábava. Škoda toho záverečného klišé /*A/, pár hluchších medzimiest a toho, že film niekedy naozaj o sebe prezrádza, že je béčko /*B/. Vlastne by som to celé najlepšie opísal ako Alien3, ale bez votrelca, s čistejšími a svetlejšími interiérmi. Guy Pearce bol nekompromisný, vedel čo má hrať, Maggie Grace príjemná ženština, a Joseph Gilgun? Väčšieho blázna a idiota svet ešte nevidel! Jednoznačne sa kasting podaril. Konieckoncov, začínam si o sebe myslieť, že mám sci-fi rád - s takýmito kúskami, prečo aj nie?? PS. aneb Možný SPOILER: /*A/ Snow samozrejme dokáže, že je nevinný, prezradí hajzlíka, buchne sa do prezidentovej dcéry a dá si s ňou romantickú prechádzku popri Brooklyn Bridge. /*B/ Dokola omielané titulky o mieste, kde sa nachádzame, alebo nepodarené, veľmi nepodarené efekty pri úvodnej naháňačke. ()

pafka

Rozhodne zabavna zalezitost, ktera Vas upouta hned od zacatku nezvykle vtipnymi hlaskami s Guy Pearcem, ktery s prehledem utahne cely film v pohode sam a k tomu mu naprosto skvele prihrava Joseph Gilgun, ktery je zkratka uzasny. A nerad bych zapomnel na Jackyho Ido, ktery sice ma zde vcelku malou roli, ale hraje naprosto paradne (mj. bílá masajka - masaj). Ze zacatku naprosto toporna Maggie Grace se velmi dobre rozehraje, coz byla pro me uleva. Z kraje to totiz moc dobre nevypadalo. Jinak film zadne veledilo, nebot se od pulky dostava do starych znamych koleji a nic prevratneho se neodehraje. Konec orbitalniho letu byl taky mirne neverohodny. Ale 95 minut zabavy to zkratka bylo. ()

LordDark

Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, protože jsem se během filmu docela bavil. Když jsem ale u závěřečných titulků sumíroval, tak jsem došel k závěru, že se film jenom na vtipných hláškách tvrdého chlapíka postavit nedá... Scéna s motorkou otřesná, stejně jako pád ve skafandru. A neříkejte mi, že za 65 let budeme pořád střílet z brokovnice. ()

Virusman666

Podle některých komentářů "béčko", podle mě ne : Perfektně natočeno, výborný výkon herců a hlavně málo ohraný děj. Nevím, proč se netočí podobných sci-fi víc. Kdo má rád tento žánr, zaplesá radostí.. Dal bych plný počet hvězdiček, ale to bych degradoval Vetřelce o malý stupínek níž, což nechci, takže lepších ****... ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017