Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

GejmronCZ

Celý film byl docela vážný až na našeho agenta Snowa. Odehrává se v blízké budoucnosti, což mám docela rád. Vše bylo poměrně pěkně zpracované včetně zrady. Když už jsem si myslel, že je fakt konec a rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 *, tak doslova v posledních 10 sekundách filmu, tam Snow zandal takovou bombu, že mě to naprosto odrovnalo. Plná věznice šílenců, co by jste čekali. ()

evca_007

Ať se to odehrává třeba na Václaváku nebo na daleké planetě, jedná se pořád o tytéž typy filmů. Zápletka tak jasná a nebýt charismatu hlavního hrdiny, jednalo by se o propadák. U těchto filmů mě vždycky napadne, proč jim jde tak strašně o kvantitu a zapomínají na starou dobrou kvalitu. ()

new4nomaly

Kvůli negativním reakcím, což mě trošku mrzelo, Jsem od filmu nic nečekal, ale protože jsem se na Útěk z MS-1 těšil už dlouho, odvážil jsem se na něj jít do kina a nelituju toho. I přes to, že se mi před začátkem filmu klížily oči, dokázal mě film probudit, upoutat a dokonce i pobavit. Při vesmírných scénách jsem nevěřícně kroutil hlavou, nad nedokonalou animaci, ale štěstím a záchranou celého filmu bylo, že těchto scén tam tvůrci použili pramálo a ještě lepší skutečností bylo, že mizeli snad rychleji, než se na plátně objevily. Takže, pokud někdo během promítání sklopil oči do svého kyblíčku-syslíčku, aby zhodnotil množstevní stav svého popcornu, zvesela tyto scény přehlédl a nemusel se s nimi trápit. Mínus jedna hvězdička za efekty, jinak jsem to neřešil…… 70% + VS – + perfektní herecké archetypy, Snow, vůdce vězňů, jeho bratr Slizoun…… + svižnost (akce od 1. Vteřiny filmu, minimum hluchých míst) + námět + kufřík.................. - výprava - špatná animace (je z ní cítit malý rozpočet) - nelogičnost na sebe navazujících záběrů (Všechno nahrávalo hlavnímu hrdinovi. Někdy jsem si říkal, že snad vystřihly každý druhý záběr. - Tuctový závěr a rádoby pointa. ()

grisos

Guy Pearce hláškuje jako Joe Hallenbeck, Maggie Grace je roztomilá, úchylové jsou fakt úchylní a Luc Besson to produkuje. Co od takového filmu očekávat - hlubokomyslné drama nebo super thriller. Sami cítíte, že takovéto očekávání je kravina na n-tou. Lockout je popcornová zábava, u které není třeba myslet, prostě se jen bavit. Film doporučuju už kvůli první scéně. Ta prostě nemá chybu. ()

veverysiak

Zaujímavá poloha Pearcea v netradičnej úlohe hláškujúceho záchrancu posúva toto inak okukané a nie veľmi nápadité béčko do hladín normálnej pozerateľnosti, nepredpokladám, že zanechá trvalejšie dojmy, podobných záchranných misií sme už zažili neúrekom, takže 55%. ()

furrec

Jedna hviezdička za sci fi námet a druhá pre autorov za ich odvahu to vôbec pustiť do kín. Keby to tak vzniklo pred 20 rokmi, bola by to iste šupa. Ale teraz je to už len stupídny prežitok... ()

aannemer

Béčko v áčkovém provedení. Zápletka hloupoučká, ale pro cílového diváka asi maximálně intelektuální. Věznice s maximálním zabezpečením, které lze prolomit jediným knoflíkem a tlupa policajtů v raketkách nalétávající na laserovými děly obrněné monstrum... takhle si vězeňství konce 21. století rozhodně nepředstavuju. Ale jinak, no ušlo to. Viděl jsem už blbější filmy. ()

RomaS

"Raději se nechám vykastrovat tupím šutrem než jít do toho" ... ale kdepak, to je jen jedna z mnoha hustých hlášek Snowa alias Pearce v roli jako by vystřižené pro pokračování Posledního skauta. Pearce v takové pozici vůbec neznám a je dobře že mile překvapil. Dostal za úkol zachránil prezidentovu dcerku z úchylných spárů pošahaných zločinců z vězení umístěném na oběžné dráze Země. Šílené, že? Snow je ale mužem okamžiku, nic moc nevymýšlí ani si s ničím neláme hlavu. Rozhodně nekosí mukly po desítkách a taky sem tam dostane nakládačku. Když je potřeba, dá do zůbů i blondce. Prostě žádné Rambo ani Bond. Tento jednoduše vidlácký přístup se mě libil a doporučuji. "Ale no tak, lidi mě milují. Zeptejte se svojí ženy." PS. Co by na to řekl Rupert? ()

Ondrew

Cisty beckovy priemer, nic viac, nic menej, hlaskami pripominajuci fajnove casy filmov s Brucom Willisom, kde podaktorymi komentarmi situaciu proste "zabil" :). Podstatne je, ze tento filmik sa vlastne na nic nehra... Myslim, ze tvorcovia si boli vedomi "beckovitosti" celej snimky a podla toho ju i vytvorili. Frajersky sa tvariaci Guy Pearce to sice s hlaskami uz kapanek prehana, ale su vydarene, tak preco nie. Meggy Grace hra tak, staby sa v danej ulohe citila ako doma, takze k hereckym vykonom v globale nemam vyhrady. Ked to beriem ako celok, film ma vlastne nicim zvlast nezaujal, no na druhej strane som sa, vyslovene jednorazovo, zabavil. A o to tvorcom, pevne verim, islo. 55%. ()

Jamall

Docela dobré. Hlášky padají, příběh ubíhá rutinně. K zasmání jsou občas triky (honička na motorce). ()

Pjotrik

Tyjooo, to zas vybíral postavy nějaký šikula:)Scénář béčkózní až céčkózní Banda vylízanců, vrahů a úchylů ihned po probuzení do neznáma s naprostým přehledem a do pěti minut ovládne celý pekelně složitý vězeňský komplex. Vězení svou polohou dost znemožňuje útěk, ale vnitřní zebezpečení jaksi nikdo neplánoval:))). dalších 50 minut jsem přetáčel, nakonec jsem ale koukal s otevřenou hubou - skok z orbitu volným pádem...hmmm...průlet atmosférou trvající tak 20 vteřin...hmmm.... Guy si ve výšce cca 10 000 metrů či víc sundává skafandr (otužilec)....hmmm.....tak jo. 45% ()

PunyHumanNo2

Dvě hvězdičky za to, že se snímek ani nesnaží o vážnost, hlavního nehrdinu, kterému se občas i vtipnou hlášku zadaří utrousit, a protože mi to připomnělo mou oblíbenou Purgatory misi. ()

Abalzo

Na poměry žánru zdaleka nadprůměrný snímek. Spousta chyb, honička na začátku kvůli efektům opravdu směšná, neoriginální příběh, ale přesto skvělá podívaná, která má spád, hláškujícího hlavního hrdinu, poměrně pěknou hlavní hrdinku a psychopatickou bandu záporáků. V podstatě není ani čas na přemýšlení o stupiditě některých scén a proto jsem si to vlastně užil a odpustil tomu všechno špatné.. ()

Mawete

Osobně si myslím, že si to zaslouží vyšší hodnocení. Minimálně za hlášky a skvělou postavu hlavního? záporáka. ()

kverula

Miluju akční sci-fi filmy, ale tenhle, jako bych už viděla (a nebyl to Con Air). Chudý scénář měla nejspíš přebít akce, ale ta mě začala už v půlce nudit. Hm, to bych u akčňáku z roku 2012 nečekala. Jinou je ovšem slovní pohotovost hlavního hrdiny. Ta by zasloužila plný počet! ()

david666

Solidní akční oddychovka se sympatickým Pearcem. Logika si ce dostává na frak ale já se jinak bavil. Interiéry vesmísné stanice pěkné, žádné výplně, furt se jede na plný plyn. ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017