Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

Sabrewulf odpad!

Ta zrůdnost, která se objeví hned v prvních minutách filmu (CGI akční sekvence), je něco, co by se ve filmu pro kina ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ objevovat nemělo. Absolutní drzost a výsměch filmařině. Plivnutí do ksichtu divákovi. A pak už je to jenom lepší. Hlavní hrdina je nesympatický frajírek, který se snad v každé větě snaží být strašně vtipný, což je nesmírně iritující (tvůrci asi neznají míru, kdy hláškování ještě funguje a kdy už je otravné). Hlavní záporáci až směšně šablonovití, jejich umrtí naprosto jalová. Scénář prošpikovaný nesmysly (ten průlet atmosférou s následným pádem až na pevnou zem, trvající pár sekund, je totálně hardcore) a jako bonus navrch - kuní ksicht z 96 hodin. Co je ale úplně ze všeho nejhorší: Vystupuje tam prezident USA, jeho dcera, je tam Bílý dům a tak podobně, ale jedná se o francouzský film! Amíci si často z Francouzů dělají ve filmech srandu a oni jim ještě lezou do prdele? Chce se mi zvracet a 62% nepobírám. ()

Deyw

hlasky jako kokot, je to sranda..obcas to vypada levne, ale hlasky to prebijiu..dobrej relax..kurva dobrej ()

Doudis19

Ale pozor, v osmdesátkách by se jednalo o kultovní hit! Upřímně totiž Útěk z New Yorku nesahá Lockout ani po pás. A to jak, co se týče ústředního drsňáka (Pearce překvapil), tak především zábavnosti jako celku. Jistě WTF momentů dostatek a poslední čtvrtina už nemá co nabídnout (navíc se snaží tvářit chytře a to samozřejmě nefunguje), ale v rámci nenáročné vesmírné zábavy jednohubka se vším všudy. ()

Mr.Ripley

Ničím neurážející blbina jejíž největší předností je hláškující Guy Pearce (Již teď některé jeho výroky zkultovněly.) a hutně dávkovaná akce. Ovšem očekáváte-li promyšlené dílo na úrovni Fifth Element (Besson se už asi nikdy nevrátí zpět do formy.) jste zde na špatné adrese. Na druhou stranu, hledáte-li nenáročné béčko - směle do toho! P.S. fanoušci Misfits budou mile překvapeni. ()

Vecko99

Výborný hláškující Pearce, ale zbytek je už bohužel jen průmerný akčňák, který ničím originálním nezaujme, ale zase neurazí. Díky poměrně krátké stopáži nedochází ke zdlouhavému představování, ale rovnou se jde do akce. ()

Cedr

Ukázkově nenáročné béčko plné hlášek. Na kultovní status tomu chybí trochu šťávy, ale notná porce sympatičnosti se tomu prostě upřít nedá. ()

LeoH

To jsem zas jednou po mnoha měsících přepínal kanály a hledal něco na půlnoční vypláchnutí hlavy a ranní zapomenutí, až jsem narazil na tuhle místy i docela vtipnou kopírku (mj.) Carpenterových Útěků z. Mise splněna. ()

Goldenhair

Luc Besson mi ve stylu Taken a From Paris With Love servíruje přesně to, co mám od něj v posledních letech ráda, tentokrát ve vesmírném kabátě. Futuristický over-the-top nářez, co si na nic nehraje, připomene pár starších kousků a u kterého jsem prostě mohla “vypnout“. Velký podíl na tom má i svéhlavý renegát s nabušenými bicáky, nevyčerpatelnou zásobou hlášek a tváří charismatického Guye Pearce. K tomu kráska v nesnázích Maggie Grace, coby prezidentova dcerunka a terč v jednom, pár pořádně vyšinutejch magorů, non-stop akce, oldschoolová atmoška a není co řešit. Simple as hell, ale já se setsakramentsky bavila... ()

ivan_drago

Nadstandardní filmová zábava s debilním scénářem a hláškami povedenýma tak, že si nevzpomínám, kdy mi naposled přišli tak drsňácký a vtipný... ()

Sokkk_y

Hm. Hm. Hm... Mě to bavilo, mělo to správný drajf, pěknou rebelskou dceru prezidentskou, bílého hlavouna USA, tvrdohlavého hrdinu, krev, zbraně, magory, vesmírné lodě. Prostě hollywoodská popcornová klasika. ()

Mrkvič odpad!

Nechápu, jak v tomhle může někdo vidět jakýkoliv klad. Možná až na hláškujícího Pearce, ale jinak je to neskutečné vaření z vody. Místy jsem nechápal střih a místy bylo aspoň poznat, co mělo z čeho vyplynout. Herci byli příšerný a někteří pronášeli věty, u kterých by v jiných filmech měli neco hrát, tady to po nich ale nikdo nechtěl. A tahle se dá dál popsat cokoliv. Efekty otřesný a úvodní akční scéna jsem myslel, že je nějakým nepovedeným vtipem. ()

Jizni Tlapa

Ms jednička je jednoduchá "skaj faj" střílečka, kde sympaťák Pearce hazí hlášku za hláškou, Grace je nebezpečně sexy a stopáž je přesně na divákovu snesitelnost! Řečeno bez zbytečných slintů, jde o svižnou parádu s jednoduchou zápletkou a dobře odvedenou akcí!! Příjemně pokoukaných 95min ()

DivX

Na akční sci-fi zrovna nejsem ale na tenhle kousek se kupodivu dalo dívat. Děj pěkně ubíhá a zapadá do sebe. Pearce a Grace jsou sehraní. Nejvíc mě štve grafické zpracování. Viz. Jízda na motorce. 65% ()

Johnny.ARN

Skvelý hláškujúci Pearce, krásna Grace, ktorá dokáže v pohode chodiť aj s prestrelenou nohou a nenudiace vesmírne dobrodrúžstvo. Dobré obsadenie, sem tam nejaký fajn efekt. 3 z 5 ()

Honzíno

Já myslím, že tě těžká pohodička. Pearce si jede to svoje a sype hlášky jak brambory z pytle (a naprosto přirozeně). Pobavilo, neurazilo. Jen trochu víc analogie, míň digitálu a pocit masitosti by se dostavil naplno. Mírná zmatenosti a překombinovanost na závěr navíc jasně definuje, že být film o deset minut delší, nic by se nepřihodilo - ba naopak. Lepší tři hvězdičky si Lockout zasluhuje poprávu. Bohužel celkový zážitek u mě na čtyři hvězdičky o kousek nedosáhl. ()

baruss

Nadupaný akčňák s hlavným hrdinom ako vystrihnutým s 90. rokov. Parádny kúsok s obrovským potenciálom stať sa kultom. ()

Mirokukii

Je to sice blbovinka s efekty jak z počítačové hry, ale já se bavil. Pearce si svou roli evidentně užil a svými suverénními prupovídkami strhl na svou stranu i mne. A co se nepovedlo v oddělení efektů, vynahradí prozměnu Grace. ()

Barvoj

Bída bída bída... neříkám, že film musí mít dokonalé efekty, ale když už se režisér rozhodne, udělat bláznivou honičku městem plnou výbuchů, tak ať nevypadá jako 5 let stará hra! Ani nevím, co mám kritizovat jako první.. Tak třeba hlavní hrdina. Snaží se ho vykreslit jako největšího drsňáka ala Bruce Willis ve Smrtonosné pasti, ale moc se to nedaří. Děj filmu je naprosto stupidní a i když fakt, že se roztomilá mladá holka ocitne v pasti s bandou nemyslících nadržených zločinců přímo vybízí k emocím, ty se nějak nedostavují. Škoda.. A jedeme dál.. I když s porušováním fyzikálních zákonů ve filmech již člověk musí počítat, tak scéna s padákem a hlavně to, co jí předcházelo, byla už i na mě moc.. Všechny zápletky ve filmu byly převzaty odjinud a bohužel některé tam byly snad jen proto, aby tam byly. Tím chci říct, že byly zbytečné.. umělé.. Dějovou linii s kufrem bych úplně vypustil. Ale abych jenom nekritizoval.. Ve vesmíru už efekty nepůsobí tak hrozným dojmem, jako při úvodní honičce městem, a hrdina občas přeci jen pronese nějakou vtipnou hlášku. Ale to, je na hodinu a půl zatraceně málo.. ()

noriaki

Čekal jsem hyperakční bojovku a dostal jsem krásně brakové béčko s perfektní atmosférou. Námět je snad ještě stupidnější než v Carpernterově Útěku z New Yorku, ale o logiku tady vůbec nejde. Hlavní je poslat hrdinu do co největšího pekla a dát mu časový limit aby si prorubal cestu zpátky. A z tohohle pohledu je všecko v pořádku, je to zábava a jako bonus přidává i nějaké to napětí. Jedinou velkou výtku mám k obsazení Guye Pearce. Do role mi moc nepasoval, a i když se s ní popral se ctí, tak vím alespoň o čtyřech vhodnějších kandidátech, z nichž jeden se přímo nabízel (Statham). Mimo tenhle, subjektivní nedostatek se obsazení povedlo na výbornou. Na duo hlavních trestanců jenom tak nezapomenu, a Maggie Grace je holt Maggie Grace. Doufám, že se Besson bude držet tradice a zafinancuje bombastičtější a plytčejší dvojku. ()

uiu

Letní akčňák na vymazání mozku a pobavení. Kdo čekal oscarové ambice, bude asi zklamán, ale béčkovost z toho číší nejen stupidním scénářem, ale i efekty. To ovšem dokáže odpustit člověk, co rád vypne, pobaví se nad hláškujícím Guyem Pearcem a pozastaví se nad tím, co takový brak dělal v českých kinech. Doporučuji všem, co mají rádi Legii nebo Priesta s Paulem Bettanym. ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017