Epizody(6)

Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

Luk Skywalker

Spartacus: Krev a písek mě překvapil a nadchnul a Bohové arény se nesou ve stejném duchu. V podstatě se ztotožňuji s komentářem Superhero. Snesl bych více dílů, ale jako prequel, který vznikl navíc, je to více než dobré, ale k pěti hvězdám něco chybí, přičemž divák, který viděl Krev a písek není překvapen, protože ví, kdo přežije a kdo ne. Jsem zvědav na pokračování Spartaka, který snad naplní výzvy ve stylu bitev, které jsou známy z historických filmů. ()

Darkslayer

Gods of the arena ako prequel ponúka v kocke presne to, čo Blood and Sand. Boje , násieli, krv, sex a intrigy to všetko zahalené do pôsobivého vizuálu. Oproti Blood and sand mi prišlo ako keby sa trochu zlepšil vizuál (hlavne čo sa týka efektov krvy). Akcia ostáva rovnako nadupaná, starí známi herci a Spartaka nam nahradil sympaták Gannicus. Časovo dobre zasadené a pekne dokresľujúce udalosti pred otrockou revolúcou. Ako celok za 4 aj ked posledný (ako to tu už bolo veľakrát poznamenané) perfektný diel, ktorý skvele poprepájal všetky klady serialú a doviedol ich k dokonalosti by si zaslúžil 5*. ()

mourinho

Minisérie, jež vznikla jako prequel k seriálu SPARTAKUS: KREV A PÍSEK, byla natočena v době , kdy tvůrci čekali, jak to dopadne s hlavním představitelem Spartaka Andy Whitfieldem, toho času bojujícího s rakovinou. Vypráví o vzestupu Quinta Lentula Batiáta a jeho gladiátorské školy v Capui, dmoucí se pýchou nad jedním ze svých prvních šampiónů Gannicem. Absolutně v ničem za seriálem nezaostává a tím, že osvětluje řadu osudů nám už dobře známých postav, je v podstatě jeho nezbytnou součástí. ()

John8

Nemám rád prequely, ale tenhle tak nějako funguje, není skvělý ale nabízí pár zajímavých nových pohledů na pár jinak záporných postav, ale jako každý prequel, víte k čemu to má dojít, resp. víte kdo zemře a kdo ne což je u seriálu o GLADIÁTORECH poměrně solidní mínus, ale jak svůj předchůdce, tyto chyby bohové arény skrývají za parádní příběh. ()

Olík

Spartaka na sedadle řidiče vystřídal Gannicus…..což je díky své povaze, která je tak trochu víc do větru, snad ještě větší sympaťák. Děj se posunul o několik let dozadu.….my znalci používáme termín prequel. Ale to, co zdobilo Krev a písek, je pořád ozdobou. Sex, drogy a rock ´n´roll. Silní muži, Krásné ženy, krev, pot, čest, hrdost, intriky……vše opět podpořeno dech beroucí komiksovou stylizací. Nejsem kdovíjaký akční nadšenec, ale tahle série mne rozsekala na hodně malé kousíčky. ()

brumbrum

Také "neoddolateľné", ako kopa iných HBO klasík: krv a sex, intrigy, krv a sex. Dobré efekty. Dobrý biznis. 1*, že sme pozreli skoro polhodinu z toho maglajzu. S históriou to má spoločné hádam len to, že ľudia krvácali a súložili jak zvery už od vekov. Moc faktov alebo hlbšieho zmyslu v tom budete zbytočne hľadať. ()

maar

tak první díl je první díl, ale kéž by byl tak našlapanej jako ty další :D po zkouknutí všech dílů jen tleskám! Sice sem tam občas trik je za pětikorunu, ale jinak je to super seriál, kterej mi chyběl! ()

Charlie84

Upřímě jsem si říkal, kde veme Starz peníze na Spartakovo tažení na Řím a ti filutové to vyřešili prequelem. A dobře tak. Celé se to odehrává ve třech lokacích, přičemž je to totéž co jednička, jen tvůrci ubrali na původní ( IMHO přemrštěné a místy otravné) stylizaci a přidali gore a sex. Myslím tím více sexu. Vlastně kdyby tam těch scén bylo ještě pár, Gods of the Arena by prakticky změnily žánr:). Jen mi přijde, že ubylo soubojů, na úkor vedlejších dramatických linií (které jsou ovšem taky super), což je trochu škoda. Každopádně se jedná o zábavu a jako zábavu je třeba to brát. PS: Nerozumím kolegům, kteří kritizují šablonovitost seriálu pouze po shlédnutí pilotu. Stejně tak mi unikají výlevu typu "jen se tam píchá, usekávají končetiny a vlastně to nemá děj". A co jste čekali?? Chcete seriozní kinematografii? Nekoukejte na seriály od lidí, kteří mají na svědomí "Princeznu bojovnici"!!:):):) ()

Tomo

Důstojné zalepení času, kdy představitel hlavní role bojuje s vážnou nemocí a tvůrci potřebují zůstat v povědomí diváků. Přesto oproti původní serii nepřináší tato nic nového, nic, co byste užř neviděli. Jediné co se rozvíjí je děj, v tomto případě směrem dopředu. ()

Al44...

Výborně!! Podařilo se udržet kvalitu, kterou již určitým způsobem nastavila první série, opět vysoko. Příběhově se jedná o děj, který předchází celé první sérii. To znamená, že se zde sice nesetkáme se Spartakem, ale jinak tu uvidíme hodně "starých známých". Perfektně je udělaný příběhový vývoj jednotlivých postav a jeho propojení s následným dějem v první sérii. Souboje jsou zde ještě krvavější než v originálu, opět se tu intrikuje a samozřejmě zde nechybí lehtivé scény. No sice je to neustále to samé dokola, ale hlavně, že je to kvalitně udělané a sakramentsky to dokáže zabavit. ()

dandislav1991

Slabší jak Spartakus: krev a písek,ale v podstatě se to nese celé ve stejném duchu intrik a zápasů na život a na smrt. Souhlasím, že by filmu slušel i štítek "erotické". ()

kuces

Kvalitou zpracování jistě lepší počin, než předchůdce. Tvůrci již měli zkušenosti a uměli je dokonale prodat. Avšak chybělo mi tam něco z původního díla, taková ta chuť po pomstě... Ale krve zase litry, tak nad čím váhat? ()

Stíba

Bojové scény jsou opravdu skvělé a písek areny je při sledování skoro cítit v ústech. Lechtivá erotika pro mě byla nečekanně častým nicméně rozhodně ne nepříjemným zařazením a do seriálu vnášela zajímavou atmosféru. Tenhle prequel sem viděl dříve než Krev a písek a tak už se těším na tohle pokračování. ()

denisavary

Plně pohlcená první serií Spartakuse jsem po shlednutí druhé ještě spokojenější....intriky, krev, aréna, emoce..přesně tak jak má být. Co dodat? Těším se na další pokračovaní...:) ()

Torgal

Zhustením deja do šiestich epizód sa tento Spartacusovský spin-off zbavil nezáživnej vaty a tak sa miesto nekonečného pletichárčenia viac riešila akcia. A to ako tá v arénach, tak aj tá posteľová. Tej druhej bolo hlavne v prvých častiach toľko, že by som sa nebál pridať medzi žánre do ktorých tento seriál spadá aj "erotický". Pre fanúšikov pôvodného Spartaka určite povinnosť, dozvedia sa veľa o vedľajších postavách ich obľúbeného seriálu. Technická úroveň sa chvalabohu zlepšila, krv už nie je tak okato digitálna a aj súboje sú spracované na vyššej úrovni. Celkovo hodnotím vyššie ako ako "originál", ale zlepšenie je to v mojich očiach len drobné. 7-/10 ()

Yancl

Spartakus je opravdu božská minisérie, která je plná dechberoucích scén, hotové lázně pro filmové oči. A tenhle prequel vůbec nevybočuje z nabroušených kvalit, ba naopak, drží si ultravysoké tempo po každý díl a jen potrvrzuje geniální kvalitu skvělého seriálu. Ta naprostá volnost bez cenzury holt nemá chybu a jde pocítit každou minutou, kdy se gladiátoři rozsekávají na kousky nebo se v domě Batiata odehrává jedna z x 'porno' scén. Příběh stoupající slávy Crixa a obecně života krvežíznivých otroků je skvěle naaranžován, vypadá to velmi pohledně a maskéři odvedli kus práce. Spartacus je zvláštním žánrem, mix histrorie, akce a dramatu v jednom, což z něj dělá nevšední podívanou. [93%] ()

Swarlez

Po dlouhé době opět seriál, který mě doslova strhnul. Namakaný těla, sympatičtí herci, krásné herečky, erotika číhá za každým rohem. No na rovinu, někdy ani nečíhá a vyvalí se v plné kráse. Příběhově je dle mě první série lepší než druhá, každopádně i na druhou sérii lze nalézt mnoho superlativů. Souboji s Theokolem a celkově první řadě se to rovnat nemůže. Velmi mě mrzí smrt Andyho Whitfielda aka Spartaka. Byl pro mě asi nejsympatičtějším hercem a myslím, že na nového herce si prostě nezvyknu. I tak se těším na další řadu. Kouknu se na ní určitě, už třeba jen ze zvědavosti, jak si nový Spartakus povede. V každém případě velmi slušné dvě první řady. 91%. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky