Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

papadoce

Brutálne natiahnutá zbytočná sračka, ale za scénu s Lemonom z roku 1981 dávam 2 hviezdy a za nádherné pipky tretiu. No a to je asi tak všetko. ()

TommyDiamond

Další excelentní filmek do DiCapriovi filmografie. Snímek Vlk z Wall Street se prezentuje jako asertivní přisprostlá ukázka kapitalismu v praxi. A to vše prosím, bez jediné kapičky studu. I přes všechny vulgarismy, alkohol, drogy a jiné špatnosti působí Scorseseho tříhodinová exkurze mezi new yorské burzovní makléře velmi zábavně a distingovaně. Tento film si podle mě zaslouží bez velkých připomínek jasné čtyři hvězdy ()

Don82

Téměř dokonalá přehlídka brilantního sarkasmu v každé scéně, kombinovaného s potřebou se jednou za čas přiblble pousmát a nebo se jen pozastavit nad nějakou, vážně míněnou myšlenou. Ač to možná není na první pohled zřejmé, Scorsese film pojal velmi hluboce a zároveň s nejvyšší mírou ironie a "pohledu seshora". Když to shrnu, tak je to střídání scén "Na co se to sakra divám?, přes "To je ale sympaťák.", až po "To je ale svině." Scorsese si asi rád hraje s ohněm, protože každý si může tento film přebrat po svém a každý bude mít zřejmě pravdu, protože Vlk z Wall Street má v sobě zajímavě zakomponováno, že hranice mezi tím dobrý a špatným je neskutečně subjektivní. Zároveň se ale v některých momentech Scorsese trochu "utrhl ze řetězu" a nemyslím jen, že to podle mě přehnal s délkou. Bylo tam pár scén, které jsem úplně nechápal, ale možná jsem jen nepostřehl, nějaký náznak. Ale na druhou stranu, myslím že skloubit bizarní jízdu zdivočelých makléřů a zároveň se dostat i k dramatické lince děje vyžaduje hodně velký talent a jsem rád, že zde Scorsese nešlápl vedle. Jinak, DiCaprio se opět dostal na vrchol svých možností a nemyslím tím nic špatného, role mu sedla a nemám výhrad i ke castingu celkově. Vlk z Wall Street není komedie v pravém slova smyslu, spíše to je pokus o popsání úspěchu člověka. Zdola až na vrchol a zpět. ()

hamir0

Ne nadarmo má DiCaprio teplé místečko v mé herecké TOP 3. Tenhle poutavý příběh vyprávěný úžasným způsobem Scorsesemu tolik vlastním, tahle parádní jízda plná skvělých WTF momentů by si zasloužila plných pět hvězd. Jen kdyby to bylo celé tak o 50 minut kratší. ()

saluki

Musim se priznat, ze na to, jak filmy miluji, jsem obcas, co se vyberu tyce, uplny ignorant. Takze kdyz jsem jednou po navratu z prace rozkoukala zase nejakou novinku, tentokrat s DiCapriem, o kterem vim, ze me nikdy nezklame, nevedela jsem, co si to vlastne poustim za bijak (zvlaste kdyz ma posledni nahodila volba byla Last Vegas, coz me moc nenadchlo). Vubec cele sledovani tohohle filmu, ktere se roztahlo do trech dnu, bylo zajimave - napriklad az druhy den jsem zjistila, ze to trva tri hodiny, a az pri zaverecnych titulcich jsem zjistila, ze to reziruje Scorsese. Takze abych byla schopna napsat komentar, jako napr.Matty, to bych se musela podivat jeste minimalne jednou s vedomosti vsech tech "malickosti" okolo. To me ale az tak neimpregnuje, jak rikaval nas profesor biologie, protoze nedilnou soucasti filmoveho pozitku je pro me i to neznamo, ktere me obklopuje, nez film pustim, a ktere postupne ubyva, jak film plyne a zmizi, jakmile film skonci.A cim vic toho neznama je, at uz na zacatku, nebo na konci (to je pak jedno velke BINGO!), tim lip. Takze po tech trech hodinach "vtesnanych" do trech dnu jsem film dokoukala s nadsenim a touhou dozvedet se o filmu i o Belfordovi samotnem vic.... a tak to ma byt, to je pro me ono Bingo! Spoluprace DiCapria a Scorseseho pokazde nese ovoce a osobne jsou pro me tihle dva v soucasnosti jednou z nejuspokojivejsich filmovych dvojic, i kdyz teda DiCaprio me filmove uspokojuje trochu vice :). Celkova forma filmu mi hodne pripomina Blow s Johnnym Deppem, akorat ze George Jung jde, narozdil od Jordana Belforda, mnohem vice do sebe. DiCaprio coby Jordan pod taktovkou Scorseseho zadne moralni zalezitosti ve filmu nerozebira, za coz jsem uprimne vdecna, protoze kdyby se do toho -navic po americku- pustil, dopadlo by to prinejlepsim prumerne. At si kazdy hodnoti podle svych meritek, takhle to tenkrat bylo! vpaluje kazdemu Scorsese do kzichtu. Kdyz si predstavim sebe na jeho miste, kdo vi, jestli bych nebyla treba jeste vetsi prase :) Kdyz se nad timto pocinem celkove zamyslim, nemam co vytknout. Nemela jsem zadna ocekavani a dockala jsem se paradniho prekvapeni. Navic Belford zni mnohem lip nez Gatsby ;) ()

vZeč

Čtyři až pět... a Pan děda za kamerou má můj obdiv, protože takhle točit v jeho věku musí umět jen člověk, co opravdu nestárne a mozek mu jede jako za mlada. ()

DonTommy

Pozor, tento komentář je bohapustý rant obsahující SPOILERY! :-) Vlk z Wall Streetu? Spíš Zmrd z Wolf Streetu. Film glorifikující bezskrupulózního sráče který slizkým lhaním vytahal lidem z kapes poslední peníze a ty pak prošňupal a prošukal s kurvama. A když ho za to chytli tak naprášil všechny kámoše co je do toho zatáhnul aby si zachránil zadek, málem zabil svoji malou dceru a stejně se z toho všeho nepoučil. Nemůžu udělit žádné hvězdičky, protože filmařsky jde o vynikající dílo které ani chvíli nenudí a Leo tu dává neuvěřitelný herecký koncert, ale vpodstatě pozitivní vykreslení tak odporné postavy jako je Jordan Belford se mi hrubě příčí. ()

Gromit

Spolupráce s Leonardem DiCapriem svědčí Martinu Scorsesemu ještě víc než spolupráce s Robertem De Nirem. A tak tu po čtyřech majstrštycích, které tento tandem vytvořil, máme majstrštyk pátý. Ovšem s tím rozdílem, že Vlk z Wall Street není životopisné drama, gangsterka nebo thriller, nýbrž komedie. A to komedie velmi černá a velmi odvážná. Jistě, příběh Jordana Belforda by se dal natočit jako seriózní drama s morálním ponaučením, ale takových jsme tu už měli víc než dost. Tak proč jej nepojmout trochu zvesela? Tím spíše, že je jeho hlavní protagonista nejen gauner, ale taky tak trochu magor. A proč nenechat Lea, aby se zase jednou mohl pořádně odvázat a zazářit v jedné ze svých nejlepších rolí? Ale nebojte se, Vlk z Wall Street není jen opojnou juchandou, je také nemilosrdnou a jízlivou kritikou kapitalismu a jeho přisluhovačů. A lidské nenasytnosti jakbysmet. Je to film, který sice Oscara nakonec nezískal, ale získat jej měl. Film, který dost možná vejde do historie. A plným právem! ()

strixa

Jako nechci zpochybňovat herecký výkony, DiCaprio i McConaughey jsou skvělí.. nicméně mě ten film asi tak ještě před půlkou přestal bavit, prostě mě vlastně vůbec nezajímalo, co se s hlavním hrdinou stane, a už mi to připadalo na jedno brdo, pořád to samý dokola. Navíc, natočit dlouhej film není žádný umění, a tomuhle by rozhodně prospěla o dost kratší stopáž a o trochu míň výstředních výstřelků, který jsou tak překombinovaný, že je to až nudný. A i když jde o postavu, se kterou se nedokážu absolutně ztotožnit, a prostředí, který jde úplně mimo mě, rozhodně by se nemuselo stát, že se mi ten film nebude líbit.. Třeba takoví Rivalové a jejich Formule, o kterejch nemám ani páru, mě nadchli. Proto mě ten film podle svýho vysokýho hodnocení dost zklamal, čekala bych, že bude trochu víc širší veřejnosti-friendly. ()

Axela

Pred týmto filmom by ľuďom mali dať varovanie ohľadne nadávok, pretože ešte týždeň potom som mala chuť dať do každej vety aspoň jednu. Leonardo Všetkošuk DiCaprio podával dobrý výkon, aj keď sa chudák musel nakričať a výber hudby sa mi tiež páčil. Trochu zdĺhavé, ale predsa zabaví. ()

coco.brice

tři hodiny chlastu..drog a píchání luxusní a méně luxusních děvek za démonického šumu pana dolara.....a nakonec to i dobře dopadne...:-) ()

Godhaj

,,He’s creating urgency to getting you want to buy the stock.“ Vlk je asi nejrychlejší tří hodinový film, jaký jsem viděl. Neustále se něco děje, buď se řve do telefonů, nebo se chlastá a paří. Příběh jede na jednoduché vlně zábavy, vůbec se nesnaží o nějaké dramatické zvraty či intelektuální přesahy a ono to krásně funguje. Řemeslně je to zvládnuté dobře, herecky také. Jen na konci té jízdy jsem měl pocit, že mi ten film nic nedal. Jakoby se Scorsese inspiroval hlavní postavou a chtěl se jen napakovat, nic víc. Rozhodně to není film, ke kterému bych se rád vracel, na jedno zhlédnutí mě však pobavil dobře. ()

Knor

Jasná ukázka toho, co dokážou udělat prachy z lidí. Je to hnus, co si budeme povídat. Ale jak by to asi vypadalo, kdybych byl nechutnej milionář já ?! No nevím .... Ale co, hodnotím tady film a ne toho člověka. Film je naprosto skvělej a bez příkras ukazuje tak jak to je. Nebudu nic rozebírat, to se musí vidět. ()

Shitonit

Výbornej Leonardo, a jeden z mých oblíbených filmů. Házení trpaslíky výborná soutěž, a vůbec, to se musí vidět, je to takovej ohňostroj marnosti, film který diváka dokonale vcucne, požužlá a nakonec vyplivne totálně uspokojenýho. ()

JohnZ87

I přes opravdu dlouhou stopáž film ani chvíli nenudí a zejména první půlka je opravdu působivá. Vnuknout naivním investorům, že mohou pohádkově zbohatnout, zatímco na jejich naivitě daleko více profitují burzovní makléři. Jenže nic neroste do nebe a pád může přijít znenadání. Velmi poučný film, byť se tu vulgaritami rozhodně nešetří a hlavní postavy vyznávají promiskuitní životní styl, bohémství a také mají velice kladný vztah k celé škále drog. Scéna s jachtou na rozbouřeném moři je asi jedna z nejujetějších. Jako vždy skvělý Leonardo DiCaprio. 85% ()

Jacccob

Natočit tohle v 70ti letech už značí, že film nebude špatný. Z DiCapria už se také stala záruka kvality. Po morální stránce je to samozřejmě odpad, musíte na to jít s tím, že jdete na komedii o člověku, který na úkor ostatních žil tak luxusně, jak jen mohl, samozřejmě s tím, že se mu to jednou vymstí. Jediná vada na kráse je, že kokain nebyl nominovaný na oscara za vedlejší roli. ()

Meev

PERFEKTNĚ zahraná komedie, která mě nezklamala. Ba naopak- byl jsem příjemně překvapen. Snad jediná chyba- na začátku (prvních 1-15 minut) se film snaží působit strašně drsně, až okatě moc, to mi vadilo. DiCaprio výborný a Hill taktéž skvělý, jako všichni ostatní. 85% ve svém žánru. ()

Maniik88

Nemám rád Kapra, a tak som sa k tomu dostal až teraz. Je to fakt dobrý herec a hrá väčšinou v hodne dobrých filmoch, no z nejakého dôvodu ho nemusím. Film bol príliš dlhý. Dívať sa na orgie a šňupanie skoro 3 hodiny už ani nebola sranda. Navyše každý vie ako to s ním asi môže dopadnúť. Ale tak nejak podivuhodne ma to bavilo. Herci to hrali dobre a presvedčivo a je to až na neuverenie kam až človek klesne a čo sa môže v takej firme diať. Kapor a Hill hodne dobrý, do toho šupa Margot a hlavne pán Scorsese, ktorý proste vie. Ubrať hodinu a šlo by to. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení