Rock of Ages

• USA Rock of Ages (více)
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Režie:

Adam Shankman

Kamera:

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (více)

Sherrie se rozhodla odejít do Los Angeles a chce se stát zpěvačkou. Netrvá dlouho a ulice drsného velkoměsta jí ukáže pravou tvář - na Sunset Trip ji okradou o sbírku elpíček. Potká ale barmana Drewa, který jí pomůže a u majitele podniku, v němž pracuje, jí domluví místo servírky. Klub ale prochází finanční krizí a jeho majitel musí vymyslet, jak podnik zachránit. Rozhodne se proto pozvat na koncert slavnou rockovou hvězdu Jaxxe, který nemá jen příznivce, ale i odpůrce. Tím největším jsou starostova žena a její muž Mike Whitmore. Oba organizují protesty před klubem s úmyslem ho uzavřít a tak vymítit "Sex, drogy a Rock 'n' Roll" z Los Angeles. Drew a Sherrie se do sebe zamilují a on začne skládat píseň, ve které jí vyznává lásku. Jaxx v den koncertu není v takové kondici, aby mohl vystoupit. Sherrie ho ale přesvědčí, aby poslal na jeviště Drewa a jeho skupinu Wolfgang von Colt. (TV Nova)

asirtes

Promenáda funny postavičiek v glamrockovej muzikálovej komédii, kde si fanúšikovia 70-tich so smyslom pre hutnú dávku absurdity prídu na svoje. Takže dosť špecifický úlet. ()

Pavlínka9

Čekala jsem přesně to, co se stalo. Aspoň tedy zpočátku. Prvních pár minut jsem opravdu protrpěla, jelikož přeslazenost a strojenost, která byla ve filmu vidět hned od prvního pohledu na hlavní hrdince - tak z toho mi bylo vážně na blití. Film má sice velmi předvídatelný děj, ale poté se stalo něco čemu jsem nemohla dlouho uvěřit :D :D Film se mi začínal líbit :D :D Písně, dobré herecké výkony a dokonce i Tom Cruise ve velice zajímavých "slipáčích" - i to se mi líbilo :D Pro Catherine Zeta-Jones nic nového - ta už je v hudebních filmech pomalu jako doma a zpěv ani tanec jí opravdu nedělají problémy :) Ale hlavně - fakt se mi to líbilo. Jsem z toho v šoku ještě teď, ale jak říkám - pokud se přetrpí cca prvních 20 minut - dá se to :) ()

venison

Nemám v lásce novodobé muzikály, ale tenhle se dal alespoň trošku poslouchat díky nesmrtelnosti rockových legendárních songů.. Chápu, že děj musí být vyumělkovaný, aby pasoval na texty písniček a herci špatně obsazení dle jejich hlasových možností, ale tohle už bylo příliš.. Jediné charakterní role (ať už kladně nebo záporně) ztvárnili Paul Giamatti, Russell Brand a Alec Baldwin.. Tom Cruise a Catherine Zeta-Jones byli nepřesvědčivý až na půdu a ústřední dvojku Julianne Hough a Eli Roth bych po 10 minutách filmu nejradši utratila.. Nesmyslně dlouhou stopáž jsem přežila je díky výše zmíněným hitům (více či méně znetvořeným hlavními protagonisty).. Mno, to se nepovedlo.. Čekala jsem něco trošku víc "Na pokraji slávy".. ()

Bobik9

Nebylo to tak hrozné, jak se tady všude píše. Ale... Film střídá neskutečné protiklady. Chvilku to má opravdu šmrnc, skvělou muziku a myšlenku a najednou je z toho sr*čka, která se snaží nutně udělat srandu sama ze sebe. Marně. Výborné obsazení kazí Hough a Boneta, kteří mají s rockem společného hovínko. Jinak Brand, Akerman a Zeta.Jones, naprosto skvělí! Alec Baldwin se zato příšerně ztrapňuje v tomto snímku. A Cruise? To je oříšek, který nemohu ani po shlédnutí rozlousknout. Nehraje to špatně a je docela vtipný, ale tak moc mu to nesedí! ()

hroubek

Už jsem se v některém ze svých komentářů zmínil, o tom že mám rád muzikály.V muzikálech fungují věci, které by v ostatních filmech jen horko těžko prošly.Díky tomu, si taky mohou dovolit mít jednoduší příběh a nemusí řešit, že postavy se dají charakterizovat jednou větou.Režisér Adam Shankman mě už jednou překvapil svým muzikálem, a proto jsem se od první ukázky nemohl na tento snímek dočkat.A když, jsem si nedávno poslechl soundtrack, tak moje očekávání jen vzrostlo.A to více mě mrzí, že film není, tak tvrdý, jako hudba, o které zpívá.Problém spočívá v tom, že je ve filmu dost postav, které vyplňují prostor, aby výsledná romance mezi hlavní dvojicí byla co nejlepší.Bohužel skoro každá vedlejší postava je zajímavější než ústřední dvojice a nejvíce to platí o největší hvězdě ve filmu i filmu a tou je Tom Cruise.Je velmi příjemné sledovat jeho výkon, protože parádně hraje oplzlého rockera, který je v jednom kuse pod parou.Co se týče muzikálových čísel, tak to je kapitola sama o sobě.Ze začátku jsou poklidná, ale jak se příběh rozvíjí, tak se mění i tempo čísel a jejich dospělost.A to jsem se nezmínil, že jsou hravé,příjemně barevné a výběr písniček parádně ladí s příběhem.Přesto všechny tyhle klady nezakryjí fakt, že je film zbytečně dlouhý a nedokáže využít ani polovinu svých postav.Pěkný muzikál, u kterého platí, že méně je někdy více. ()

drake31

Jedná veľká Rocková jazda ktorá možno nepatrí k tím najlepším filmom doby ale ja som si to užil neskutočne užil. Epické piesne, ktoré sa podarilo skvelo interpretovať. Vynikajúce choreografie, ktoré dokázali zaujať (len tá kostolná mi prišla príliš divná). Cast neskutočne potešil. Celé to bolo hravé, farebné, a veľmi veľmi veľmi príjemné. Rerun určite prebehne, a to nielen raz ... ()

VanTom

Vypulírovaná pohádka z prostředí rádoby drsného rockového klubu 80. let. Děj a postavy mi připadaly hodně šablonovité i na muzikál, příliš mluvení o lásce, touhách a božskosti/ďábelskosti rock 'n' rollu. Ale hudební čísla to vynahrazují, mají skutečný drive, dokázala strhnout i přesto (anebo právě proto), že jde o tak provařené hity a balady, které se budou líbit i vaší babičce (Foreigner, Bon Jovi, Def Leppard, Scorpions...) a dost blbě se na ně vymýšlí nějaká kloudná choreografie. Ovšem kdybych neměl slabost pro muzikály a nevyrůstal právě na Def Leppard, asi bych hodnotil o dost hůř. ()

Hennesy

Film za tri, ale tá štvrtá hviezda je za neuveriteľné cameo "Mikuláša Varehu", ktorý nám pripravil kráľovskú zábavu! :D ()

Mishqo

Čo sa týka príbehu tak strašný "gýč", nič čo by malo nejakú hlavu a pätu a ešte všetko také nechutné klišé že brrrr. Postavy boli vo väčšine prípadoch otrasné (akože z Russela Branda vraciam v akomkoľvek filme, aj tam kde len nahovoril nejakú animovanú postavičku) ale taký Tom Cruise a Catherine Zeta-Jones boli prinajmenšom zaujímaví. Ale tie pesničky? I was in 7th heaven. Rockové pecky dekád minulého storočia. Niet toho tak film zakopem pod čiernu zem. ()

haj

Hlavní a vlastně jedinou předností je sbírka všech skvělejch písniček, který miluju a pravidelně poslouchám, ale zbytek filmu nestojí za řeč, hlavní duo je nemastný neslaný, humor (aspoň teda kvalitní) chybí a bohužel i postava Toma Cruise je značně špatná, čekal jsem jeho další exhibici ve smyslu Tropic thunder, kdy bude na plátně pár minut, ale o to víc bude jeho postava vtipná a hláškovací, místo toho dostal prostoru poměrně hodně, ale je stejně nezábavnej jako zbytek filmu. Lepší bylo vydat jen soundtrack a film nenatočit. ()

Ceres

Škoda té přílišné mainstreamovosti, viz hlavní dvojice a občas pěkně trapných situací, prej žadná cover verze a hned tam střihnul I Wanna Rock od Twisted Sisters. Jako na počest 80. letům je to degradováno právě tím coverem všude, nejhorší asi Here I Go Again od Whitesnake. Jinak koukatelné to bylo, ale není to víc než průměr. Na Rockstar s Wahlbergem to nemá ani náhodou. ()

Pump

Pro mne naprosto úžasný film. Miluji rock a tady je ta kombinace muzikálu a přehnaného nadávkována tak s citem, že je z toho fantastický koktejl a já se opíjel do němoty blahem a válel se smíchy. Vůbec mi nevadí, že film není žádná velká pocta rokenrolu, má to grády. Pokud nechcete moc přemýšlet a máte rádi rock 80/90tých let tak neuděláte chybu. Vidět Toma Cruise v této roli? K nezaplacení! :-D Paul Giamatti je naprosto strhující bezcharakterní hajzl. Tohle prostě musíte vidět. :-D ()

ghatos

Po strašném začátku, kde se vyjevila otřesná hlavní dvojice jsem to chtěl vypnout (ti o rocku nikdy neslyšeli, navíc působili vyumělkovaně). Pak se tam objevil Tom Cruise a pár vtipných momentů (Brand a Baldwin a jejich gaysong), tak to šlo už vydržet. Výběr písniček byl většinou v pohodě, jenže to postrádalo švih. Jo a Zeta-Jones - to byla taky tragédie. Dávám 44%, což je vlastně ještě úspěch. ()

blackJag

Blondýnka a kudrnáč jsou hrozní pokaždé, když na ně namíří kamera a playbacková show má asi takové hvězdné parametry, jako libovolná estráda na Nově, přesto jsou tu momenty, které mě pobavily a díky té skvělé bžundě z boybandů na závěr ten průměr sázím... Ale je to o chlupy na koulích. 50% ()

mkubalikova

Skvělý cast (Tom je nejvíc!), skvělé písničky. Jen to celé nějak nedrží pohromadě. Ale bavila jsem se královsky. Rock forever! 60% ()

Jaro.Krafcik

Povedzme si narovinu ak by tam nehral Tom Cruise bol by to filmový podpriemer. No charizmatický herec to vytiahol a byť rockerovou hviezdou by proste išlo. Musím povedať že na muzikál sa to celkom dalo a pesničky z 80 rokov boli neskutočne viac ako polovicu som poznal a to ma milo prekvapilo. Ale stále je to viac muzikál ako komédia čo je škoda. 3* ()

Lenulinka

Kdybych neměla takovou slabost pro muzikály, tak dám hvězdičky 3. Ale úmyslně přehodnotím. Dokonce i ústřední dvojice se mi líbila. ()

milo_wade

Jako vždy je vidět, že film dělal někdo kdo rocknrollu rozumí asi jako koza petrželi, anebo ho nijak zvlášt nezajímá. Tomu taky výsledek odpovídá...a vím že jako Cruise normální rockový hvězdy ve stadiu, v jakým je Cruise zobrazen tomu neodpovídají ale to se přece dalo čekat:). Bylo to hloupoučký a přehnaný z pohledu rockových neznalců...jenže já to chápu a tím pádem se na to dá koukat normálně a dost to pobaví..nikdy neuškodí takováhle "blbost" ke shlédnutí, když nechcete namáhat mozek, nebo se rozčilovat nad rozdíly mezi realitou a realitou lidí, kteří rocknrollu nerozumějí...jako rockový zarytý fanda a znalec glamu stejné dávám 4* :)) ()

majkovka

Je to veľký balans. Všetko je na hrane stráviteľnosti, viem však že 80 roky boli presne také. Uvažoval som nad oveľa nižším hodnotením. Ale aj keď nie som ortodoxný fans 80 rokov, niečo to do seba ma. Tom Cruise vyznie vo svojej úlohe, veľmi humorne, aj keď realita je taká, že presne tak to proste chodilo. Minimálne vo videoklipoch a dobových materiáloch. Cruise, je prakticky hvízda Top Gun a ten mal podobnú stupídnu schému. Preto získava film takéto hodnotenie. Na záver neodporúčam sledovať tento film mladším ročníkom. Určite nepochopia. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (více)