Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

Kozlowski8

Chon a Ben jsou dva nejlepší kámoši a pěstují a distribuují nejlepší trávu v Kalifornii. Když se odmítnou spojit s velkým mexickým drogovým gangem, který chce získat jejich know-how, začne jít do tuhého... Skvěle napsaný a parádně natočený příběh, který se, po mírně pomalejší první třetině, rozjede do pořádně adrenalinové jízdy, která ještě s blížícím se koncem graduje. Trojice Blake Lively, Taylor Kitsch a Aaron Taylor-Johnson si spolu vcelku dobře sedla a Benicio Del Toro v roli zlého Mexikána, byl naprosto úžasný. Velmi jsem si film užil. 80 %. ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 2/10 ()

quido_zidle

Film, v kterém mi byli hlavní hrdinové ukradení od začátku do konce. Hraje si to na něco, na co to nemá ani scénářem, dialogama a už vůbec ne vedením herců a jejich hereckými výkony. Benicio dal svůj 5star standard, ostatní jen jako kompars. No s ten konec...? Ježíš to bylo debilní, amatérský a klišoidní, fuj... Stone by se měl sbalit, emigrovat do své země zaslíbené a tam už natáčet jenom filmy o ruskejch hrdinech - ti sou taky všem ukradený... ()

veverysiak

Trochu naivity sa dá odpustiť, predsa len Stone si to môže dovoliť a pre pútavosť príbehu sa to odpúšťa, našťastie najväčšieho grázla nechal realisticky prežiť a skolaborovať do nového kartelu, hlavná trojka je podarená, každý ťahá svoj diel skladačky a ide im to naozaj pozoruhodne, takže 75%. ()

PTuranyi

Priemerná gangsterka z Mexického pohraničia, ktorej zvláštnosťou je len milenecký trojuholník hlavných hrdinov. Je to nudné, polpatistické a všetky tie finty s modernými technológiami sú kúzelne ľahké. Stačí keď nejaký frajer má 4 monitory a ovláda pár buzzwordov. Dvojitý koniec sa snaží ozvláštniť lacný happyend a aj to hlúpym spôsobom. ()

tixi

Ak mate radi netradičné partnerské trojuholníky,scény brutálneho mučenia a hektolitre krvi,pri filme Divosi si prídete na svoje.V podstate ide o béčkový film v drahom balení ktorému ide hlavne o to aby vás pobavil čo podla mňa nad mieru splnil.Treba dodať ze Salme Hayek v úlohe nemilosrdnej drogovej kráľovnej to veľmi pristalo.Zhrniem to veľmi zábavný a originálni film80% ()

Mukade

no kôli nevhodnému záveru ide hviezda dole. "Najkladnejší a najsympatickejší" hrdina filmu, pán Lado, dostane happyend, tak to je na hovno. To akože má byť poučenie o reálnom živote? Stone nám to tak oznámil. Ale na to nikto nie je zvedavý a v reáli by si ho Mr Caviar podal, však s jeho schopnosťami.. ( a tak či tak tak sa nakoniec skrývali v indonézii). Diváci by boli spokojnejší, bolo by to aj reálnejšie, no len to by to najprv pánovi Kameňovi muselo dokápnuť, hah. Mal to pekne nechať pri tej prvej verzii konca........Idem si vylepšiť náladu Dexterom, tam je to tak ako to má byť :)_________UPDATE na druhý deň: dnes mám ešte horšie zostatkové dojmy z toho ako včera. Jediné zaujímavé veci na tom filme sú: jeho farebnosť a Blake (ktorej postava mi ale zároveň aj mierne liezla na nervy vďaka jej svetonázorom), zvyšok je za čisté 3 hviezdy ()

Reddman

"Maybe she does them both..Savages" Stone nepřekročil hranici výborné podívané kvůli dvěma odlišným částem. Zatímco v první polovině filmu jsem se spíš nudil a pohled na život ústřední trojice mi nepřipadal nijak okouzlující ani zvlášť zajímavý (asi z toho důvodu, že tohle všechno už tu bylo mnohokrát), v druhé polovině se rozjíždí akce a začíná to mít spád. Snímek je zajímavější v druhé polovině zvláště díky záporným hercům. Del Toro a Hayek se mi tu hodně líbili a napravují dojem z mě osobně nijak zvlášť sympatických kladných herců, kteří mi byli popravdě celkem fuk, což je u filmu se zápletkou únosu dost velký problém. Je tu docela netradiční konec, který to celé aspoň trochu odlišuje od jiných podobných filmů. V porovnání kladů a záporů mi nakonec vychází takový nemastný střed odchylující se spíše dolů než nahoru.Zhodnotil bych to tak, že Stone sice úplně nezklamal, ale rozhodně ani nenadchnul. Je to to horší z toho co natočil. DODATEK: Po druhé projekci přidávám hvězdičku. Všechny neduhy filmu se už tentokrát zdály mnohem menší. Benicio to tady prostě sám zachraňuje. ()

frenkie

No konečně! Už jsem si opravdu myslel, že O.Stone už nevyplodí žádný film odpovídající jeho formátu renomovaného tvůrce. Po třech nanicovatých filmech tu máme uderné narkodrama s herci nastupující i lehce odstupující herecké generace :-) . Příběh sám o sobě nebyl úplně originální, ale prvky originality měl - např. žena ve vedení narkogangu. Závěr ve dvojí verzi byl fajn, ta první se mi líbila více. Herci celkem dobří, T Ktsch rozhodně snesitelnější než v Battleship nebo John Carter. Blake Lively kočka, S Hayek už přeci jenom stárne atd. Rozhodně nejlepší herecký výkon předvedl Benicio Del Toro. doufám, že Stone udrží znovuobnovenou vysokou úroveň svých filmů, vykažle se na politická témata a bude točit jenom zabavné filmy, jako je tento. 4*. ()

Welsiot

Vynikající film a EXCELENTNÍ Benicio Del Toro! Precizní scénář, režie, kamera...prostě lahůdka na konec roku.85% ()

jarmil8

Oliver Stone natočil dle průměrného scénáře kvalitní gangsterku, nic víc. Snaha o nějakou nadstavbu (ne/věrohodnost vypravěčky) a trapně dvojitý konec je tak nějak k ničemu a zbytečně natahuje už tak přebujelou délku filmu. ()

Frenk9

Já snad ani nevim. Mám z toho dost smíšený pocity. Parádně zlej Del Toro (užíval jsem si ho). Pak ošklivej Travolta. Blake Lively nesnášim. A kluci (jak mariňák, tak zahradník) jsou drsný asi jako medvídci na hraní. Ale zase to byl slušnej akčňák. Takže tak nějak půl na půl. ()

Teen.AGE.r

Špičkový filmový zážitek (UNRATED verze - 2 a půl hodinky) o kterém prakticky není co napsat. Jen to že to není pro slabé nátury, pro lidi co si myslí, že drogy jsou něco hrozně špatného (hlavně tráva!!) a pro ty co nedokáží zkousnou opravdu drsný násilí na plátně. - možná proto to tu má tak nízký hodnocení na to jak je to špičkový film. ...85% ()

zekon

Těšil jsem se že opět bude dobrý Stone. Není to špatné, profík se prostě nezapře, ale dojal mě teda konec a finále :) To trošku ujelo, i když to byla jen představa, to si mohli odpustit. Příběh trávníkářů je super, nicméně nevím proč to po 30min začalo pokulhávat a pak z toho najednou byl akční film, připadlo mi to nevyvážené. Přemýšlel jsem nad 3* ale protože to opravdu je poctivá práce a protože Travolta a Del Toro.......tak za 4*. ()

Raziel811

Velice dobré obsazení a pro mě osobně velmi dobrý snímek. Stone se nebál násilí a snažil se ukázat jak to asi chodí v této branži. Nikdo z herců mě vyloženě neiriotval, dokonce ani Blake Lively. Naopak Benicio Del Toro si střihnul perfektní roli a dokonce i Salma byla snesitelná :) Konec mohl být sice lepší, ale na všem se najdou mouchy. Pro mě osobně velice dobrý film. ()

mocart

Úchvatné! Co dodat ... Tyto historky z podsvětí jsou prostě skoro vždycky dobré, a když se k tomu přidá parádní filmařina, je to velká radost. Jasný adept na jednu z kultovek desetiletí. Bravo, Olivere! ()

mentos.

Hodně jsem se rozmýšlel jestli dát ty hvězdy 3 nebo 4. A pořád nejsem stoprocentně rozhodnutý, takže to možná ještě změním. Námět je to docela zajímavý, dva muži a jedna dívka. Všichni se milují a nikdy nezávidí a nežárlí. Dobře je to trošku utopické, ale ve filmu to funguje. Přidat k tomu ještě to kriminální téma s marihuanou, občas tam hodit nějaký záběr z rodinného života některé z postav a ještě k tomu to skloubit se super pomstychtivou vyvražďovačkou, loupením a vyjednáváním. No, chtělo hodně odvahy pustit se do něčeho takového, protože skloubit tolik témat do jednoho filmu je trošku moc. Kdyby se některé scény víc prodloužili a vypracovaly, myslím, že by se z toho mohl udělat docela fajn seriál na minimálně 12 dílů. Na film podobného rázu, který na mě působí i trošku amatérky je stopáž 2 hodin a 20 minut opravdu trošku moc. Závěr filmu mě trošku zklamal, Salma Hayek jako boss se mi ale líbila. 70% [viděno 23.12.2012] ()

nydahl

Trochu jsem byl prekvapen , ze si Stone vybral latku , ktera tady uz tolikrat byla a nikdy to nemelo dost stavy na nejakou pecku ale behem filmu jsem pochopil , proc je Oli Stone tim kym je.Dost animalni konflikt mezi mexickym drogovym kartelem a mensima boreckama na severni strane hranice vcetne unosu a vydirani , prepadavani , odhalovani krysy uvnitr organizace a hrani na tri strany - vsechno uz tady bylo a Oli Stone to dal dohromady a nutno rict , ze ve svetle poslednich let , kdy mexikani fest pritvrdili a fizly strilej na potkani hned po snidani to ma novej nadech.Stone Vas proste nepusti a tohle dokoukate urcite.Snad porpve jsem videl Hayek dobre hrat , Travolta ("uz dlouho jsem nevidel nic co by bylo uplne cisty") se me moc libil a cely to fakt odtahal Del Toro , kterej to vali na plny koule.Pokud davate puvodni zneni tak dostanete i nekolik dobrejch forku s mexickym akcentem. Latka , ktera uz tu stokrat byla a pomerne predvidatelny dej - z toho udelat film co Vas nepusti je proste kumst a Stone to ma v malicku - u me je to borec.Davam prisny 3 hvezdy - film co musite videt ()

Mark1983

Ten film není špatný,akorát ze začátku to není nic moc.Tedy až s postupem času se rozjede,ale pro mě je tenhle film průměr,na který se asi kouknu víckrát.Akorát to s těma šukačkama dnes v těch filmech už opravdu přeháněj.Když bych chtěl čumět na šukání,pustil bych si porno,ale když si chci pustit normální film,byl bych radši,když by se tam nešukalo. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)