Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

ivanlaris

Celkom strata času tento film. Americká s.ačka vydávajúca sa za kaviár :-) Nechápem Stona, ako mohol natočiť takýto bullshit. Okrem hereckého obsadenia nič čo by mi tento film mohol dať. To že dvaja veteráni predávajú drogy a na striedačku dávajú dole jednu k.... Nič mi to nedalo, sem-tam som zdriemol... Už vôbec nechápem ako niekto môže byť pri sledovaní 2,5 hodiny v extáze. Jedine s bongom v ruke... ()

Standey

U Olivera Stona jsem zvyklý na lepší podívanou. Ne že by byli divoši nejhorší, ale něco mi tam prostě chybělo. ()

fabregas1

Svižná a zábavná podívaná která tepe rychlým tempem. Podívaná plná násilných scén a také spoustou marihuany. Mexické narkomafie jsem se vždy bál a tento snímek mi to potvrdil, hold mexikánci se s tím neserou. Tleskám hercům za dobře vykonanou práci ( Benicio Del Toro na jedničku ). Oliver Stone tentokrát nezklamal. ()

kacudzde

Čekala jsem něco víc, než americkou pohádku o tom, kterak dva mladíčci kvůli své společné holce přechytračili mexický drogový kartel... No řekněte, nezní to jako pohádka? Velká škoda. ()

Djflash

Režiser Oliver Stone zas jednou přiložil ruku k dílu a vytvořil snímek, který nemá pouze jednu tvář a jehož název by také mohl být (ne)svatá trojice. Problematika drog je zde ústředním temátem. Aneb jak dva nejlepší kamarádi si chtěli trochu vice přivydělat pěstováním Marianky, a přitom si co nejméně ušpinit ruce. Jak už to, ale v této branži většinou chodí nic se neobejde bez potíží, které nakonec dostihnou i naše dva hrdiny. Zločinecký sindikát se totiž zaměří na nejbližší osobu těchto dvou nerozlučných přátel a tou je divka Ophelie jenž celý příběh také vypraví. Prostředí a praktiky mexického drogového kartelu v jejimž čele stojí stále puvabná Salma Hayek působí velmi věrohodně.Technické zpracování a příběh je zvládnut sic s menšímy problémy, ale pořád velmi dobře. V určitých pasážích jsem měl sice tak trochu problému rozeznat co to vlastně sleduju jestli Thriler či drama. Tento malý nedostaek lze však přičist lechce kolisavější atmosféře. Na druhou stranu se mi velmi zamlouvalo, že když na to příjde umí pan Stone i pořádně přitvrdit. Musím také říci že myšlenka se dvěma odlišnými závěry, kdy má divák možnost volby s ohledem na to, který ze dvou alternativních konců mu přijde reálnější nebo přivětivější mě velmi mile překvapila, a také jsem to nakonec i docela s povděkem uvital. Oliver Stone tedy obstál i jako dobrý vypravěč a znovu ukázal celému světu, že je opět ve výborné formě. A ani náhodou neztratil nic ze svého filmového umu, a film Divoší je toho jasným důkazem . ()

injoy

Jako film to neni špatnej... ale občas jsem zjistil, že se nudim, na záchod sem si skočil bez stopnutí a ten konec? ach jo... Navíc mám pocit, že si film snaží nahnat body násilím, což je trochu laciné.. 60% ()

Fanfán

Pozitivně se dá hodnotit snad jen vizuální zpracování tohoto snímku a herecký výkon Del Tora, jehož postava by si zasloužila samostatný spin-off, či by mohl být Mačetovou noční můrou. Kažidopádně mi nejvíc krkem (a hledal jsem to i v názorech ostatních hodnotících) lezla už v traileru Blake Lively, která jako vypravěčka příběhu prostě u mě neobstála. Snad to není ani její vina... snad je to režijní vedení nebo hromada klišé, které vypouští z úst... Každopádně je její postava debilní a když se kolem debilní postavy roztočí pravé kartelové peklo, nemám vůbec důvod tomuto příběhu věřit. A konec filmu? Otázka jestli Stone měl dva konce a nemohl se rozhodnout, protože mu každej přišel naprosto skvělej nebo nedokázal pořádně natočit ani jeden a tak mezi nimi zvolil kompromis... A poznámka na konec... O kolik by film mohl bejt lepší, kdybych se sjel Donovou a Chopovou trávou? Možná akorát o tu jednu hvězdičku, kterou přidávám za zmíněné dva klady na začátku této neodborné, čistě laické, minirecenze... ()

Airon

Oliver Stone opäť ponúkol plnokrvný mix so skvelým hereckým obsadením , čo sa týka nás mužskej časti divákov sa môžte tešiť na Salmu Hayek a Emile Hirsh . Celkovo sa mi však zdal na môj vkus tento film až príliš dlhý a už ku koncu sa mi to zdalo moc naťahované . Záver samozrejme zvládol Stone tak ako sa na neho patrí a preto určite odporúčam 75% ()

thejurox

Pri tomto filme sa mi potvrilo, že sa neoplatí dávať na názor druhých a treba si v prvom rade pozrieť ten film. Savages som mal na hardisku asi pol roka a vždy som uprednostil iný film, až nakoniec prišlo aj na "divochov". Už od začiatku ma vtiahol dej do seba, v priebehu pár minút nás Blake Lively v skratke zoznámi so životom hlavných hrdinov a najlepších priateľov, mimochodom veľmi dobre vybraných dvoch odlišných osobností a po vlažnejšej úvodnej polhodinke sa to naozaj rozbehne až po moment kedy si myslíte, že je koniec, všetci "šťastne" zomreli a film zanechal po sebe vo mne pozitívnu stopu. Samozrejme, že nemohlo to byť také jednoduché a bol na svete happy end, kedy všetci si odídu po svojom a máme záverečnú scénu ako všetko šťastne dopadlo a traja najlepší priatelia môžu žiť šťastne až do smrti.. A na záver mi nedá nespomenúť Travoltu, ktorý tam je úplne zbytočný a nevýrazný, aj napriek tomu skvelá jazda a *****. ()

klaranapoli

Nevím, mně to moc nebavilo, páč mně se taky hlavně tohle téma netýká, a ten děj byl taky nudnej. Nejlepší teda akorát byly ty masakry a dost překvapivej konec :D to bylo to jediný co mě pobavilo ()

TerribleTale

Hodně diváků si na tomto filmu našlo spoustu pozitiv, a asi získal mnoho fanoušků, ale já mezi nimi nejsem. K žádné z postav jsem si nedokázal vytvořit sympatie ani odpor, děj byl místy velmi netradiční v dobrém slova smyslu, kamera taktéž, ale celkový výsledek ve mě nezanechal dobrý dojem. Milenecký trojúhelník mě nudil, protože jsem jim tu společnou lásku prostě nevěřil. Jediná postava, která mě zaujala, bylo ztělesněné zlo v kůži Bena Del Tora, tuto postavu bych nechtěl ani potkat natož jej naštvat, za výkon Del Tora a zajímavou kameru alespoň těch 40%. ()

pepca72

Bravo, tak tomuhle říkám řemeslo, tomuhle říkám film. Dva muži, jedna milenka, jeden podnikatelský záměr, do toho chtivý mexický kartel se skvělým Del Torem, zkorumpovaný agent FBI v podání skvělého Travolty, a vše odehrávající se v lokaci bohem vymazlené. Oliver Stone dokazuje, že je mistr. Z vcelku obyčejného námětu, stylizací, skvělou režijí, kamerou, vybrousil klenot. Příběh běží kupředu, nabírá stopáží na tempu a stále nás nečím překvapuje. Jen ta Salma Hajek mi v roli šéfky kartelu neseděla. Možná to zavinil dabing. Jinak za mě, opravdu cool film. ()

dudel3333

chcel som zabit čas a čo sa z toho vyklulo-mega porcia chutneho filmoveho mega steaku:Jednoduche rozpravanie so zapletkou a gradovanim filmoveho majstra akym Stone nepochybne je.Herci hraju maximum a niektorým scenam nechyba masochisticka vierohodnost-kde ma byt krv,tam je...........lietajuce ustrojenstvo-nechutne ale dodava vierohodnost.Finale -čerešnička na torte.Fantazia ()

Weewa

Dobrej nášup, na kterej nezapomenu jen tak...Od začátku až do konce bavenča. Kritika kritika kritika...ble ble ble, kdo vás nutil, aby jste to documěli, až do konce? Myšlenka výborná, spokojenost stopro :) ()

biteme odpad!

Fuj - to je jediný výstižný výraz na tú kravinu a vlastne sa rozsiahlejším opisom pocitov nebudem venovať, skončila som po 5. minúte (až taká som trpezlivá) ()

Georginek

Teda, to byla ale zblitina.... Pod to se podepsal Stone? ......... Zadna akce, hnusny herci, nuda, a k tomu naprosto tragickej dabing s priserny ozvucenim, az mi to trhalo usi.... A to bylo original DVD...... Dabovani filmu by melo byt u nas postihovano trestem uriznuti jazyka!!!!! Prachbidnost!!! PS: A Salma uz je stara a tlusta! Kdybychom nebyli tak vypatlanej narod, tak dabing nepotrebujeme!!!! Kdybych si nemohl dat ty 4 piva behem teto "produkce", hodnotil bych snad za Odpad ci 1* a to by se rovnalo lahudkam jako PS Miluji Te, Fontana, Stmivani a podobnym zblitinam!!!! WTF 72%? Ste normalni????? Odpovim si sam............NEJSTE!!!! ()

Jurcekk

Už to tu trojkári povedali. Marigold , JASM.. Celkom o hovne. Mne prišiel Del Toro ako klon Dany Treja komicky. Jak mlátil maníka dvoma bičíkmi. KUA! Pneumatika tomu chudákovi spadla pod opasok... A Salma... no strááášne nebezpečná. Vyrábate drogy, Zetas Vám unesú ženu života, ale vy s nimi vyjebete, lebo máte kamošov irackých veteránov. POSLSTVO! Ale inak pekné, farebné... ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)