Alcatraz

• USA Alcatraz
Akční / Mysteriózní / Thriller
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra, Sam Neill, Leon Rippy, Jason Butler Harner, Robert Forster, Samuel Patrick Chu, Greyston Holt (více)

Epizody(13)

21. března 1963 byl Alcatraz oficiálně uzavřen a všichni vězni byli odvezeni z ostrova. Tak alespoň zněla oficiální zpráva. Ve skutečnosti 302 vězňů zmizelo ze svých cel beze stopy, jako by se vypařili a dodnes o nich nikdo neslyšel. Vzhledem k tomu, že se pohřešovala banda hrdlořezů, nikdo se jejich zmizením nepotřeboval moc zabývat a vše bylo zameteno pod koberec jako jedna z mnoha nevysvětlitelných událostí. Celá věc upadla v zapomnění, až do chvíle, než o několik desítek let později, v dnešním San Francisku, jeden z vězňů nezačal zabíjet lidi. A vypadá tak jako by nezestárl ani o den. (3DD!3)

Kwaichi

Ďalší novodobý tuctový seriál zameraný na kriminalistiku. V porovnaní s inými seriálmi mi tu chýba rozvoj postáv, ich životných príbehov, ich osobností. V každej časti sa stretneme s novým psychopatom, o ktorom v podstate nič nevieme, len že bol za mrežami, kde sa k nemu nepekne správali a teraz je na slobode, túži po pomste. Stále dookola to isté. Autori nás dokonca nejak extra nezoznamujú ani s hlavnými hrdinami. Vždy sa o ich živote prehodí len zopár viet, ale to mi nestačí. Na mojom hodnotení nepridáva ani pekne odflláknuté prostredie novodobého Alcatrazu. ()

Davies182

Dávno přišel čas smířit se s tím, že na poli mysteriózních seriálů už na nic lepšího, než na LOSTy (a jejich zpackaný závěr) nejspíše nenarazíme. Alcatraz to ale stejně zkouší, a na divákovy emoce útočí zejména nostalgií. Atmosféra, Jorge Garcia, hudba, tajemno... to vše oblíbený seriál připomíná. Otázkou zůstává, kolik sezón se bude na prachsprostou kriminální zápletku každého dílu nabalovat ona záhadná vata, a jak dlouho to (nejenom mě) bude bavit. Po dvou dílech to ještě jde. ()

borec999

Alcatraz ma odjakživa fascinoval, no tento seriál určite o dosť menej ako slávna väznica. Prvé diely, ktoré prišli so zaujímavým nápadom ešte ušli, s neskoršími dielmi však kvalita mierne klesala a aj logika dostala pekne zabrať. Okrem ústredného policajného tímu zloženého zo Sama Neilla, Huga z Nezvestných a sympatickej Sarah Jones potešilo aj pár flashbackov s návratom do čias fungovania Alcatrazu. Vo výsledku nakoniec asi len priemer, no aj tak neľutujem že som seriál videl. 55% ()

stuntmanMIKE

po 10tich epizodach som dal 2 hviezdy. Po poslednej epizode dviham na 3. Za co si ten serial zasluzil hviezdu naviac ? Za odkazy na Bullitta. Najskor som si myslel ze to bude len San Francisco a Mustang GT390 z roku 68. Posledny diel vsak vo mne vyvolal skvely pocit a usmev na tvari kvoli odkazu na najlepsiu nahanacku v historii kinematografie ktora bola vo filme Bullitt. Presne tak ako tam sa v poslednom diely nahana Dodge Charger a Ford Mustang (samozrejme nove) a jednotlive strihy a sceny sa az privelmi podobaju s Bullittom aby to bola nahoda. Takze po prvej serii hodnotim 3 hviezdami... mozno trosku neobjektivne ale cert to ber :) ()

slatkac

Celkem zajímavý seriál o nejznámnější věznici na světě. Hodnoceno po 2 dílech, jsem zvědav, jestli si seriál laťku udrží, nebo ji podleze. BTW, je příjemné vidět, že Jorge Garcia od Ztracených (ano, to je ten seriál, kde 150 lidí po pádu letadla ztroskotá na "pustém" ostrově) nezhubnul ani gram. Zatím 80%. BTW - proč to všichni srovnáváte s Lostem?? ()

• Každá epizoda je pojmenována podle vězně či dozorce, jehož případ se v daném dílu právě probírá. (W-e-n-d-a)
  • Ve scéně v 1. epizodě, kdy si jde Jack Sylvane (Jeffrey Pierce) vyzvednout zbraň, si chlapec za stolem čte knihu "Under the dome" od Stephena Kinga. (starblade)
  • Auto, ktorým jazdí hlavná hrdinka je Mustang GT 390 ročník 1968. (tarponko)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály