Big Bear

Na tohle jsem se těšil. Záplava hvězd a červených 72% navíc slibovalo slušné pokoukání. Ba co víc, gogo76 i Malarkey dali za 4 hvězdy a sám Verbal dal za 3... Byl jsem zvědavý na Liama. Poté co se vypořádal s albánskými Kosovci co mu furt šli po dceři čekal jsem ho trochu v jiné roli. Žel, nemohu s ostatními štědře hodnotícími souhlasit. Začátek byl slušný a zápletka s vyděračskými sms, které dostává letecký maršál na zabezpečenej mobil byla dobře vymyšlená a bylo to fakt napínavé a to do doby kroužkování cestujících... Já mám rád tyhle filmy z leteckého prostředí a je mi jedno zda se jedná o klasické katastrofické, nebo ty všemožné únosy a Boeingy v ohrožení... Bohužel od půlky film začne těžce haprovat, to když začnou pomáhat širé řady cestujících... Liam je navíc drsňák a i když dostale na lebzu plnou dardu hasičákem, nemá ani bouli na čele... Od té půlky se z filmu stává regulérní ptákovina obohacená o akční prvek přistání... Ten solidně rozehraný začátek na konci tvůrci prostě zahodí a smrsknou do tak debilního amerického konce (včetně telefonátu Liamova šéfa), že jsem skutečně nahlas zavyl... Nejvíce jsem se bál, aby holčičce při dojezdu džumboudžetu nevypadl medvídek.. to bych nepřežil. Naštěstí neztratila ani medvídka, ani šňůrku a tak mohli Amíci jít z kina v pohodě s vědomím, že vše je jak má a že je podobnej taťka s odznakem taky někdy při nějakým tom letu ohlídá... Navíc i Amíci teď už vědí a to hlavně díky tomuto filmu (téměř osvětovému), že ne každý s fousama, muslimským jménem v pasu a s čapkou na hlavě je nutně terorista ! Prostě vše ok,tak to máme rádi. Souhlas s Verbalem, na závěr tam mohli ukázat prezidenta USA jak Liamovi plácá po rameni a New Yorští hasiči mohli stát kolem ambulancí a tleskat... Škoda. No já budu prudit a dám jen dvě sms. Dal bych tři, ale naštvalo mně, že neukázali na závěr svatbu Liama a Julliane. To by totiž byla ta pravá třešnička na téhle mystériozně-akční žemlbábě! * * ()

Madsbender

Tandem Neeson-Serra po druhé. A opäť to vyšlo, i keď nie presne tak, ako som očakával, ale vyšlo. Zasadenie klasickej schémy neznámeho vydierača sme tu mali už aj v mierne klaustrofobickom vydaní (Telefónna búdka, posielam pozdravy), ale vizuálne vyštylizovaná akcia v lietadle a pretavenie žánrových klišé do pohrávania sa nielen s víriacimi otázkami hlavnej postavy, ale aj diváka z neho robia plnohodnotnú a plnokrvnú celovečernú zábavu. Scenáristi však vystrieľajú väčšinu nápadov už v prvej polovici a zbytok je už len taká naivnejšia "dojazdovka", ktorá je v závere zhadzovaná typickým "american bullshit" (kecy o relatívnej bezpečnosti a pod.). Našťastie je tu drsňák Liam a stále vcelku atraktívna Julianne, ktorí to udržia na znesiteľnej a zábavnej úrovni až do záverečných titulkov. Škoda, rozhodne to malo na viac. I tak však v rámci žánru spokojnosť, miestami veľká. 70% ()

Indiana

Čekal jsem o něco víc, Liam Neeson byl klasicky skvělej, ale jinak to neni ani akční, ani nějak napínavý, prostě normální film na jedno zkouknutí, kterej mě neurazil, ale krom Neesona si z něj víc pamatovat nebudu. ()

Beckett51

Až na závěrečnej creepy úsměv Liama Neesona, více než úžasnej thriller s napětím o síle elektrického vedení trolejbusu. Nervák roku. ()

Pilda17

Ze začátku perfektní, dále to sklouzlo do hodně velké břečky. Napětí a nápady ze začátku dávali celému snímku velmi solidní náboj. Vše funguje než si Liam Neeson vezme proslov a všichni mu najednou začnou věřit. Od té doby se nedočkáme žádného momentu překvapení, vše je předvídatelné a navíc typicky USA závěr. Na závěr s těmi penězi jsem se musel už jen pousmát, protože tam už to nemělo daleko ke komedii. Nemůžu jenom hanit, přeci jenom první půlka byla skvělá, ale druhá bohužel odpadní. Když to shrnu, tak nemůžu vykouzlit více než lehký nadprůměr .. 5/10 = 55% ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 7/10/// PLUS: Liam Neeson, přesně tak jak ho znáte, a jak ho máme rádi, solidní napětí a navíc si říkáte jak to ten únosce dělá, divák se nenudí, děj má spád, přesto že se odehrává na jednom místě MÍNUS: snad i kvůli stísněnému prostoru není šance na velkou akci, občas jsem měl pocit, že logika hapruje (jak je možné, že Liam může dělat šerifa i potom co má za sebou? jak to, že mu nadřízení ani pilot nevěří? i chování cestujících, jednou jsou proti němu a o minutu později mu věří a jsou najednou kamarádští apd....)/// Shrnutí: Nicméně popsané zápory jsou drobnosti, které tak nějak do akčního žánru patří a už jsme si na něj zvykli. Důležité je, že je to napínavé, pořád se něco děje, závěr pěkně graduje a nemáte šanci se nudit. Čekal jsem o něco víc a je vidět, že Liamovi se lépe daří na větším prostoru (Taken), ale i tak je to pěkná žánrovka, kterou rád doporučím./// Celkem 74%/// ()

Foox

Neesonovi menší thrillery prostě jedou! Má čuch na solidní látku, které pokaždé kraluje s velkou grácií. P.S. Taken pořád vede. 70% ()

S.Quentin QUALE

Z úcty k režisérovi a díky první polovině dávám průměr, ale nejradši bych Non-Stop za druhou půlku nazval kokotinou. 50% a rychle pryč, než si to rozmyslím... ()

misterz

Prvá polovica fungovala takmer dokonale. Priniesla so sebou množstvo otázok a mystérium, ktorému sa často podarilo vzbudiť zvedavosť a hlad po odpovediach. Liam Neeson vo svojej obvyklej pozícii, ktorá sa k nemu hodí hádam najviac - trocha odpadlík, ožrala, ale naproti tomu nekompromisný tvrďák a akčná mlátička. S druhou polovicou príbeh stratil dych, atmosféra trocha opadla a rozuzlenie so sebou neprinieslo nič svetoborné, povedal by som, že len obyčajný štandard a klasiku. Ale nevadí, bavilo ma to a to je to hlavné. 75/100 ()

Peytl

Nikdy by mě nenapadlo, že celých 72% populace je hysterická partička teploušů a teploušek, kteří si uhryžou nehty až u samé prdele, zahlédnou-li letadélko s vožralým fízlem. Tak málo jim stačí, aby křičeli do světa typyčotobylnervák, svatý doporučuje změnu medikace, lékaře, nebo adrenalinové houbaření, to pro zpevnění nervů a prdele. Bill, je opravdu moc, mocinky zlej chlapec, ovšem v okamžiku, kdy se všem přizná, jak na sezení AA, je vše odpuštěno a nemít bombu za prdelí, již v ten moment by se na palubě oslavovalo nekvalitním grupensexem. Napínavý to teda je jak mé žlutočerné kšandy, které ovšem ani nevlastním... ne, šle taky ne. Snad začátek letu a chvilkové smskování bylo ještě koukatelné, pak už jen klišoidní kravina, která je navíc pohřbena dementním rozuzlením a nepřesvědčivým důvodem teroristických trotlů. Dokud terorizoval Bill pasažéry, přimhouřil jsem i kuří očko a občas i zamlaskal spokojeností, nicméně v této letové hladině film vydržel opravdu jen tak do půli cesty. Nelogická a těžko uvěřitelná komunikace mezi zemí a vzduchem, respektive dokonalý šum, kdy si nikdo nic neřekne, nevysvětlí a končí se v půli věty... na tom se staví příběh, velmi zhovadilé. Dal bych asi jen pizdy dvě, ale Julianne Moore má zkrátka, ač jinak je šeredná jak noc, oči takový, že bych si pro ně usekl všechny nohy hliníkovou lžící... a přestal bych říkat kurva. ()

mzss1

|80%| Shlédnuto v kině. Rozhodně se jedná o velmi strhující a napínavý snímek, takže nuda zde rozhodně nastat nemůže. Nejvíc jsem se teda těšil na Liama Neesona, kterého jsem si oblíbil - toto je čtvrtý film, kde ho vidím v hlavní roli akčního thrilleru (tohle je teda spíše thriller). Poprvé ve filmu 96 hodin (5* - 96%), Neznámý (4* - 83%) a pak pokračování 96 hodin, a sice film: 96 hodin: Odplata (4* - 84%). No, musím říci, že toto se povedlo. Promyšlneý film, který svoji pointu na konci filmu má, ikdyž ne tak zásadní, ale přesto o napětí tu není nouze. Úvod vlastně sleduje hlavního hrdina Liama Neesona. Jeho příběh: Člověk, který má problémy s alkoholem a v životě. Takže už mírně temný úvod jak se potácí Neeson, zkoumá lidi na letišti atd. Nuda rozhodně není, film se začne mírně odvíjet. Netrvá dlouho a hned jak jsme viděli v traileru, začne neznámý člověk, který sedí v letadle mezi cestujícími smskama vyhrožovat Neesonovi. Pokud nesplní určitý úkol, bude každých 20 minut zabíjet lidi v letadle. No, jak dále mám popisovat film, abych nic nevykecal. Rozhodně napětí tu bude víc jak 2/3 filmu. Líbilo se mi nekompromisní jednání Neesona. Podezíral a různými způsoby vyšetřoval všechny cestující. Některé v jeho očích podezřelé ostře vyslýchal atd. Hlavní pointa ke konci a odhalení vyděrače byla celkem dobrá, ale nějak mě to nepřekvapilo. Ani to jak vše dobře dopadlo atd. Není to velký zápor, spíš šlo o to jak jsem to i viděl v mých očích. Třeba !!!SPOILER!!! Poškozené letadlo, 1 motor úplně selhal, a ani se moc pasažéři nepomlátili natož aby někdo zemřel na drtivé přistání. !!!KONEC SPOILERU!!! Takže nějaká logika trochu chyběla, ale nešlo o nic zásadního, o nic co by mě výrazně nakoplo abych si řekl: Sakra co to je ? Jen moc náhod hrálo ve prospěch nepřítele si myslím, ale to je detail. Chtělo by to ještě něco více zapamatovatelného, ale i tak jsem spokojen. Film, který si ještě pustím párkrát. Co se týče akce, bylo zde pár tvrdých a rychlých rvaček, které nebyly špatný, kamera byla strašně rychlá, ale dalo se na to dívat. Herecké obsazení bylo výborné. Liam Neeson to zahrál skvěle, uvěřitelně - prostě naděje k akčnímu žánru ještě, ikdyž zde to byl spíše thriller, ale ten jeho nekompromisní vzhled a jednání - to se mi líbilo. Zbytek herců není moc nutné nějak představovat. Každý splnil svůj účel dobře. Hudba byla obyčejná, ale hodila se do každé scény. Spád to má ohromný, uteklo to hodně rychle. Nejsem úplně uchvácen, ale stálo to za to. Žádnou hlubokou chybu jsem nenašel. Poctivé a rovné 4* jsou na místě. Nemám co už dodávat. ()

liskam

Film, který rozhodně neurazí. Není to žádná totál pecka, ale ani chvilku jsem se nenudil. Takže za mě 4 slunce a 73% ()

Omnibus

Liam Neeson si kdysi Mezi vlky uhnal fakt kvalitní depresi. Tedy kvalitní... pro mě jen dvouhvězdičkovou. Pochopitelně mu to bylo málo, tak přibral i alkoholismus, ztrátu smyslu života, pistoli a placku leteckého marshalla. (Prý podobných vágusů pro ochranu letů zaměstnali v USA po 11. září víc jak čtyři tisíce! No potěš...) A protože tahle práce je děsnej opruz a šílená nuda, tak není divu, že se chtěl Liam v roli Billa Markse trochu povyrazit. Cvaknul si z flašky, přečetl si pár milých SMS zpráv a začal vyšilovat. Hezky se mu rozjela paranoia, takže pak šikanoval a mlátil cestující, padni komu padni. Někomu zlomil vaz, dalšímu alespoň nos a ke všemu i přesazoval pasažéry z první třídy do druhé (tohle už fakt přehnal)! Navíc šmejdil lidem v mobilech, slintal nad jejich soukromými zprávami a tím udržoval na palubě letadla permanentní paniku. Pauzu si dával jen při turbulencích - to vypadal, že hodí šavli, jak se mu zvedal kufr. Ostatně, zvedat kufry donutil taky všechny cestující (a pak ta zavazadla naházet na hromadu na zádi letadla). Zkrátka udělal v letadle bordel jako v tanku... A ještě měl tu drzost chtít po aerolinkách, aby mu zvýšili plat (konkrétně o 150 milionů dolarů). Však taky: líná huba, holé neštěstí, no ne? Film rozhodně doporučuji! Za jedno vstupné totiž dostanete 3 filmy v jednom. Psychologické drama, krimi typu: „Najdi krysu“ a katastrofický film jako řemen. A jako bonus i bombu v koksu. Bombu, která však nemá žádný modrý ani červený drát! Svinská práce! :-) ()

kingik

Letět s Liamem Neesonem je k nezaplacení. A nyní představuje tzv. Air Marshall, což je osoba na první pohled vystupující jako civilista s tím rozdílem, že je ozbrojený a dohlíží po celou dobu letu na jeho bezpečnost, a kdyby došlo na nějaké nepřístojnosti stran teroristické hrozby, tak bez vahání zakročí. Být na palubě letadla s tímhle vysokým, prudce inteligentním, chrabrým a sympatickým Air Marshallem znamená, že bezpečně doletíte do určené destinace, a ještě než se tak stane, tak zažijete dobrodružství, které vám žádná cestovka na světě nezprostředkuje a známí vám ho budou hltat až jim je za vlahých letních večerů převyprávíte. Snad budete v tom vyprávění obratnější a vynalézavější, než režisér Jaume Collet-Serra. Nic to nemění na tom, že Liam se od té doby stane něco jako člen vaší rodiny. Fotka z letištního terminálu, jak vás drží kolem ramen, bude mít své čestné místo ve vašem digi albu a snad bude na větší úrovni než digi triky, se kterými se prezentuje tenhle film. A jeho akční kousky, než jste bezpečně přistáli, se vzdušnými přemety budou navždy zdobit vaši domácí filmotéku. Zkrátka si řeknete, že jste byli jedním z pasažérů, kteří drželi zpocené palce Liamovi, aby odhalil všechny ty záludnosti vyhrožujícího teroristy, který to dopravní letadlo do Londýna chtěl proradně vylidnit a sundat. Tahle linka (ne)důvěry mezi hlavním hrdinou a padouchem vás navždy ujistí, že jste potlačili strach z létání, se kterým jste léta sváděli boj. Liam to v podstatě vyřešil za vás. Jeho geniální schopnost dedukce odhalila, že se nepotíte zaražení v sedačce letadla jen tak pro nic za nic. Bojíte se o sebe, o něj, o Julianne Moore, o to jak to dopadne, ale víte, že to by vám ten filuta režisér přece neudělal, aby letadlo udělalo bum bác, když Liam dělal tak usilovné bang bang. Předně bych chtěl natěšené příznivce dynamických akčních spektáklů ujistit, že se rozhodně nejedná o akční film, ve kterém je NON-STOP akce, ale o (rádoby) sofistikovaný thriller (nějakou dobu se skutečně tak tváří), který ve svých úvodních sekvencích na palubě letadla navodí vynikající tajemnou až mrazivou atmosféru, která vydrží dohromady sotva dvacet minut, než vezme nenávratně za své. Tajemný muž napíchne přísně tajnou federální linku a prostřednictvím textovek vyhrožuje, že každých dvacet minut v letadle zabije jednoho cestujícího, pokud mu nebude na speciální účet vedený na jméno hlavního hrdiny, převedeno150 mil.$ (proč to nebyla zaokrouhlená částka se už nikdy nedozvím, ale asi to tak mělo vypadat lépe). Air Marshall Bill Marks nahodí utra drsný a ultra přechytralý výraz (Golfista by u toho porodil, a hned by tomu nasolil pět hvězd) s trochou toho vyjeveného výrazu, a ted jakože začne pátrat po individum, které je za to zodpovědné, posléze sám nařídí osobní prohlídky cestujících, zaměří se zejména na mobily a na úvahy, kdo by asi tak mohl mít zálusk na takový balík peněz. Aby to nebylo málo, tak Marks je alkoholik, nezodpovědný otec, který před nedávnem ztratil svoji malou milovanou dceru a děsně mu to pálí (ve filmech viděno x krát). Jeho dedukce si nic nezadá se Sherlockem Holmesem, pak se asi o hodinu později polituje a kápne přede všemi užaslými pasažéry božskou, jaký to byl prevít, když se na rodinu vykašlal v jejích nejtěžších chvílích, a že se omlouvá všem (i divákům), že zívá s otevřenými ústy a nakonec odhalí jiného prevíta, co chtěl bezpracně zbohatnout. V tu chvíli by filmu po nesmyslech, které vršil každou minutu nejméně jeden, jedině pomohlo, kdyby přišel se šokující pointou, že se to celé namísto letadla odehrávalo v autě a Liam Neeson je ve skutečnosti tranvestita, který se chce za získaný obnos podrobit operaci na změnu pohlaví. Věřte, že kdyby to tam opravdu bylo, tak by to bylo nic oproti tomu, jak je film nablblý, a v podstatě se vrávorá od jedné stupidity ke druhé. Navíc v dosti nenapínavém a monotonním balení. Dejme tomu, že film má své neotřelé až originální náznaky, a to hlavně v prvních dvou třetinách filmu, ale neuměl s nimi moc pracovat. Když se objevil nějaký nápad, vzápětí byl zabit nějakým směšným nesmyslem. Ve výsledku to začalo být otravné, a vršení dokola se opakujících nefunkčních ústřelů či odboček, nikam nevedlo. Julianne Moore, ačkoliv jí to slušelo, hrála postavu, která kdyby ve filmu nebyla, tak se naprosto nic nestane, jak moc tam byla nasazena navíc, ale až nečekaně byla zajímavější než Neeson. Z technického hlediska se nejedná o žádný zázrak. Celou dobu je evidentně poznat, že se neletí, neb studiovou maketu paluby letadla by poznalo i dítě. Havárie letadla nedokázala svým slabým technickým provedením překonat ani zřícení letadla z letitého Cliffhangera spolu dohromady s dramatem Přežít. Vidět ve filmu z roku 2014 animovaná letadla je docela průšvih! Tady jsou k vidění hned tři, z toho dvě bojová, a všechna okatě a bez rozdílu legračně naanimovaná. Provedení řídkých scén, které se vydávají jakože za akční, je rovněž bída s nouzí. Záběr, kdy Neeson střílí z pistole s drsným výrazem ve tváři, je všude možně k vidění na fotkách, včetně posteru k filmu, a je to asi ten nejatraktivnější záběr, pokud jde o akční scény. Dohromady se jedná asi o dvě kratičké bitky, zbytek je jen taková kočkovaná a zoufalství v Neesonových očích z toho, jak se film vymkl kontrole, podobně jako řízení letadla se 150 pasažéry na palubě (vida, už vím odkud se vzala ta teroristou požadovaná částka), když o život přišel komandér. Film je jeden absolutní zmatek, nic nedává smysl, ani počínání teroristy ani nikoho z ostatních, vše se děje náhodně a náhodně se i postupuje při řešení šlamastyky, scénář s režií padají z výšin, kde se na několik úvodních minut pohybovaly, a už i toho drsného Liama bylo dost. Kdo se má na něho pořád koukat. Zařadil se sice bok po boku Harrisona Forda, Kurta Russella, Wesleyho Snipese a spol., kteří svého času ve vzduchu také riskovali svůj život, aby pak s ocelovým ptákem bezpečně přistáli. Ale tak hloupě, zmateně, absurdně a trapně odvarově, jako právě s Neesonem, jsem si po přistání už dlouho nepřipadal. NON-STOP slabě natočená kravina. Mé hodnocení: 40% () (méně) (více)

Snorlax

Tohle jsou naprosto jasně dva filmy v jednom. První je hodně slušný thriller s výborným tempem. A pak následuje stupidní tisíckrát okopírovaný katastrofický film. Musím říct, že jsem s napětím čekala, kdy se zvedne ta malá holka, zamíří do kokpitu a se suverenitou ostříleného mazáka přistane na dolarové bankovce. Na tohle tvůrci zapomněli, škoda, mohlo být alespoň veselo. Ale jinak nezapomněli na nic. Houfy závěrečných překvapivých zvratů jsou vypointovány tisíckrát viděným vyvrcholením děje, k němuž je sladkobolně doplněn TEN důvod vydírání. ()

IQ Tiqe

Čím to je, že jsem od začátku čekal ostrýho taťku, co bude zachraňovat svou dceru? :) Filmu hodně pomáhá mysteriózní závoj. Chvíli si říkáte, kdo to je, chvíli někoho podezříváte, jste až paranoidní, chvílí vás napadají nemožné scénáře, chvíli to vzdáváte, protože si říkáte, že to nevymyslíte. A to přispívá k hudbě slušně poutavosti. Děj má spad, je promyšlený, občas na vás padá beznaděj ohledně osudu Neesona. Za mě spokojenost; někdy je to trochu přitažené za vlasy, ale to se da filmu odpustit. Z Neesona se na starý kolena stává nový Bruče Wilkins. # [kino] # příběh **** | hudba **** | humor - | akce **** | napětí ** | pustil bych si znovu **** ()

HoneyBunny

Skvělý film na cesty (ta ironie!): přímočarý příběh, který ale není hloupý, opravdu si budete lámat hlavu nad tím, kdo za vraždami stojí. Liam Neeson, který v těhle rolích nezklamává. Julianne Moore, která tu konečně není za femme fatale, ale za sympaťandu. Ano, máme tu nějaká ta klišé (hrdina alkoholik, roztomilá malá holčička, emocionální proslovy atd.), ale mně osobně ve filmech tohoto typu nevadí. Jen to finální odhalení, kdo za vším stojí, mohlo mít větší drive... 70 % ()

Jordan

má to celkom zaujímavý nástup, no ako už býva zvykom pri podobných žánroch, pointa je vskutku smiešna a ako sa to chýlu k záveru, pribúdajú klišé, nelogickosti a americký i žánrový pátos ()

Carol Pifková

Liam Neeson môže hrať v hociakom akčnom filme stále bude vyzerať super drsne aj keby je na vozíčku! Ako ten koniec bol taký pomerne dosť happy ale čo aj tak sa mi to páčilo. A pravdou je, že keby tam Liam nehrá tak sa asi na ten film ani nepozriem. A ak áno asi by moje nadšenie z levelu 4 kleslo možno na 2 až 1. ()

Anderton

Bezpečný svet je po 11.9. iba ilúzia, ale pokiaľ tu budú policajti ako Liam Neeson, tak možno bude bezpečnejšie. Lenže on je iba herec a Non-stop je iba film, čiže tá bezpečnosť je skutočne iba ilúzia. Politicko-sociálny komentár navlečený do béčkového kabátu akčného trileru. Ten dokáže byť solídne napínavý, až kým nepríde na záverečné odhalenie, od ktorého ale asi nikto nemohol čakať nič prekvapivé, alebo aspoň zaujímavé. Film ale tiahnu dole skôr momenty ako Liamov srdcervúci prehovor o svojom dieťati cestujúcim, čo automaticky znamená samozrejme jediné, že on musí byť nevinný. Ako béčko na víkendový večer v telke to beriem a zaokrúhlim hore. ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu