Genero

Vzdušný šerif, který chlastá obouruč a v lihovém oparu by nerozeznal Usámu od Obamy, kufřík plný koksu, dobře načasovaná bomba a efektně poletující textovky, slibující mnohé. Například smrt. Začátek mě vyloženě navnadil. V letadle nejsou široko daleko žádní hadi ani Wesley Snipesové. Bohužel začíná postupem času přibývat scénáristických lapsů a píčovin, které se s gustem vysmívají takovým nejapnostem, jako je hlava a pata. Scéna, v níž během letu Leslie Nielsen a pan Tau odvrtávají nýty na pravém křídle, by byla pouze logickým vyústěním děje. Pan Serra je naštěstí umanutý profesionál, který zřejmě pravidelně bije herce, kameramana týrá hlady a střihače nutí jíst koprovku, díky čemuž si dosáhne svého a jeho výtvor je až do konce koukatelný. ()

Lacike

Je to ten typ filmu u ktoreho sa ani na sekundu nenudite lebo scenaristi vymyslaju jednu prekombinovanu poitnu za druhou a vy ste az do konca zvedaví aku megablbost vymyslia na koniec. Z tohto dôvodu ten film funguje len na jedno pozretie. Ked uz budete poznat pointu, tak vas bude stvat aka to je blbost a ze vôbec nedava zmysel. Inak technicka stranka je v pohode, Neeson je stale charizmaticky aj ked tentoraz to nie je taky superman ako v serii Taken ale je tu skôr za otloukanka, ktory nechape, co sa deje. 5/10. ()

PROROK14

Začiatok dobrý, priebeh dokonca viac než dobrý. Náznaky, že Liam to nemá v hlave celkom v poriadku dokonca naznačovali prítomnosť niečoho mysteriózneho. A pravdu povediac, bral by som to viac, ako ten záver, pri ktorom som mal na tvári iba taký neveriacky úsmev. ()

BoPo

Liam Neeson natočil pred šiestimi rokmi veleúspešný počin 96 hodin a ním nasmeroval svoju kariéru na akčnú nôtu. Ďalšie pokusy o zopakovanie pôvodného úspechu vykazovali stále rovnaké schéma, teda jeden výborne vycvičený muž vzdoruje teroristom. A tu sa "prekvapivo" deje opäť to samé. Tentoraz pre "osvieženie" Liama Neesona hodili do vôd, ktorých hladinu najvýraznejšie za posledné roky čerili Tajemný let a Noční let. Celkom dlho NON-STOP držoval rozohratú partiu na slušnej úrovni. Už som si začínal hovoriť, že by mohol ohroziť, či dokonca prekonať spomínané "Lety". No potom z ničoho nič režisér naordinoval celkovému dojmu strmý a totálne neriadený pád. Chovanie postáv a ich záverečné emočné chrchle mi spôsobili vytriezvenie z pôvodného dobrého dojmu. Nezostáva mi nič iné, než sa "tešiť" na ďalšie pokračovanie 96 hodin. ()

GeusX

Netušil jsem do čeho jdu, když jsem si film pustil. Byl jsem však mile překvapen napínavým thrillerem, zajímavou zápletkou a dějovými zvraty. ()

Ouwen

Během sledování filmu se vynořili dva problémy. První byl, že české titulky začali divně přeskakovat a nestíhali dabing, potom se mi aj sekal obraz. To je ale fuk, Anglicky jakž takž umím tak jsem se koukal dál. A první zhruba půlhodinka je fajn, ale pak to upadne do stereotypu a přestalo mně to bavit. Zpočátku to působí zajímavě, potom první bitka, jako nestála za nic, ale říkal jsem si, že během filmu se najde vydařenější situace. A ne. Veškeré souboje jsou tak komorné a nudné, že Liam nepředvede absolutně nic. Jediný co za to stojí, je samotný headshot na konci, ale to jsem dávno film přetáčel. Je fakt, že na tohle jsem se těšil půlroku a po skončení filmu jsem byl nasranej. V Taken 2 nepřehledná akce, NonStop zase kvalitní akci postrádá a vůbec mně nebavilo hádat, kdo je vlastně tím anonymem. A všecko je tak náhodné, nesmyslné a nedrží to pohromadě, viz úmrtí některých v letadle. Zklamání roku, už aby tu byl Berandal...3/10 ()

Terva

CITÁT - Prožívám fakt těžký období........... Málem jsem usnul, jako ti cestující v letadle. Až asi tak od dvacátý minuty to trochu zaujme. CITÁT - Protože za dvacet minut někoho v letadle zabiju......... Prostředí je stísněné, kamera je perfektní a kameraman si to užívá, hudba celkem ujde - to jsou klady. Zápory jsou - scénář, trojice scénáristů ještě nikdy nic pořádného nenapsal a tak se teprve učí, tohle bylo otřesný. A druhý zápor je Liam Neeson. CITÁT - Chová se jak gestapák........ (tohle přirovnání už jsem jednou k jeho osobě použil), tak že i když je to citát z filmu, cituju vlastně sám sebe. Jak toho herce nemám rád, tak jsem rád, že to hraje on. Dostat tu roli někdo jiný, třeba nějaký můj oblíbenec, tak by se mi pěkně zhnusil. Ke konci mě to ještě ke všemu rozesmálo a tak budu uvažovat, zda tomu později ještě jednu hvězdu neuberu. Zatím tedy 60% a to za perfektní prostředí, kameru a hudbu. CITÁT - Je hrdina....... ()

Johny_fork

Liam Neeson opět dělá radost všem těm, kteří vyrostli na filozofických a poetických snímcích Arnolda Schwarzeneggera z počtáku 90. let. ()

jh666

Hodně překvapující film. Liam Neeson je sice skvělý vždy a všude, ale tenhle film nestojí jen na něm. Film má velmi dobrou thrillerovou atmosféru. Všechno je docela uvěřitelné. Navíc film opravdu není předvídatelný, málokdy se mi stane, že skutečně netuším, kdo by mohl být vrah. Zajímavý nápad je i část dialogů, které se odehrává přes SMS, což přidává tajemné atmosféře na intenzitě. 75 % ()

JohnCZ

Škoda toho ne moc povedeného vyústění. Non-Stop totiž mohl být s přehledem akčňákem roku. První půlka je hodně napínavá, Liam Neeson ve své klasické poloze hraje o sto šest, výborné SMS přestřelky, dynamický střih. Konec na mě však působil dost odflákle a od tak poctivě budovaného napětí bych čekal chytře vypointovaný závěr. ()

corpsy

Liam Neeson hrá opäť toho známeho buldoga, ako v jeho posledných akčňákoch. Lenže v tomto prípade citeľne s menšou charizmou. Pôsobí, ako by bol nútený vo filme hrať a nepáči sa mu to. Dej je klasicky zamotaný, presne ako je to v mystery thrilleroch zvykom, akcia tu nieje na prvom mieste a dej ( logiku v ňom nehľadajte ), speje šikovne do svojho záveru. Priemerný kúsok vo svojom žánri, ktorý nemá čím oslniť. ()

Ajinka126

Už jsem si zvykla, že Liam Neeson je ultra frajerský hrdina, který kdyby mohl (a jako že on mohl, ale určitě jen nechtěl zastínit svého koleguChucka Norrise), tak letadlo nechá přistát na svých zádech a donese ho celé v pořádku na zem. :D.. Moje komentáře by asi měly být vážnější a posuzovat výkon toho či onoho, ale nezlobte se na mě.. nemůžu jinak. Od filmu 96 hodin Liam snad nedostal jinou roli než perfektního bijce a postrach všech dealerů a vrahů. Na mě už je toho moc. Uznávám, že tady měl Liam trochu depku, když mu záchrana trvala tak dlouho a vyžádala si pár životů, ale pořád je to pravý akční hrdina! ()

Torision

Zase jedna z rolí vyšitejch Liamovi na míru. Možná se jako postarší badass policajt už narodil?! U filmu s unesením letadla jsem počítal s nespočtem klišé (mno, pár jich bylo) i nelogickejma krokama, takže tímhle bych se moc nezaobíral. Ale tenhle film je poměrně dobře natočenej a režisérovi se daří ho postupně gradovat a držet mysteriózní atmosféru po většinu filmu. Kvalitní thriller s charismatickým hlavním hrdinou, kterej je schopnej si jít na záchodek zakouřit, i když letadlo ohrožuje psychopat. Jo a taky mě potěšilo, že je tu častej záběr na Neesonovy hodinky. Má je od Casia a stojej asi dva tisíce korun. To je milý vědět, že si něco takovýho můžu taky dovolit oproti product placementu z bondovek, kde jsou detailní záběry na Omegy za statísíce. ()

Marsik

Ale tak jako, proč ne, viď? Všichni dobře víme, že Liam svých 96 hodin nejspíš nikdy nepřekoná. Tady však rozhodně nezklamal a dá se hovořit o solidním thrilleru, kde se jde na věc v podstatě hned. Což je fajn, žádné zdlouhavé rozjíždění a hodinové seznamování s postavami. Námět a scénář v pohodě a na to, že se Non-Stop odehrává v podstatě na jednou místě, tak toho tvůrci vymysleli poměrně dost. Ano, mělo to díry a trochu prazvláštní konec, ale vcelku to hodí kvalitní napínavou zábavu, kterou si rád dopřeji znovu, až to jedna ze soukromých TV bude vysílat. 75% ()

PauloZ

Liam má tu výhodu, že je neskutečný sympoš a navíc mu ta akce, v rámci šedesátníků, jde snad ze všech jeho kolegů nejlépe a umí to skvěle prodat. Pokud teda nepočítám Slye :) Takže si mě během své záchrany letu zas získal. Režijně je to bez problému, napětí a tah na bránu to má velký. Rozjezd s sms-kama je skvělý jak vizuálně, tak svou napínavostí. Hlavně mě pak potěšila skutečnost, že až do samotného závěru není jasné, kdo za tím vším vlastně stojí. Člověk může jenom slepě hádat a tušit, ale pak je mu to stejně beztak vyvráceno. Nicméně mi tam vadila celkem zásadně jedna věc. A to konkrétně fakt, jak z Liama během hodiny udělala celá vláda teroristu, narvala to do zpráv a nevím kam všady možně. To mi přišlo nereálné a hlavně to působilo hodně vyhroceně. Jinak je to parádní. Ne lepší jak 96. hodin, ale rozhodně lepší jak 96 hodin:Odplata :) ()

paulieM

Nějaký potenciál tam bezesporu byl, zejména tajemnou atmosférou na začátku, ale bohužel si film pomáhá celou řadou scenáristických berliček, které jsou v tomto případě pro mne jen horko těžko stravitelné. Zde je totiž ten problém, že se film snaží tvářit chytře. Zejména mi vadí celonárodní přesvědčení o vině Billa - vláda by měla být schopna posuzovat určité věci mnohem citlivěji, neochota celé posádky spolupracovat s autoritou či těžko uvěřitelná přílišná chladnokrevná genialita dvou individuí, které se následně chovají iracionálně a pod náporem emocí. Herecky Neeseonovi tyhle filmy sedí, Julianne Moore tu klidně být nemusela, spíše mi přišla její postava otravná. K tomu všemu když připočítám klasická cliché (např. holčička, náramek), jsem otráven a nevím co vůbec si z filmu vzít. Navzdory tomu, že mám podobné filmu vcelku rád. ()

ConanVJ

Liam Neeson opět nezklamal. Tento Akční triller je hodně napínavý a pohltil mě od začátku do konce. Nakonec dojde i na pořádnou bitku, alá scény z 96 hodin, kterou Neeson coby letecký maršál zvládá na jedničku. On celý jeho výkon táhne film, který není se svou zápletkou kdoví jak originální. Přesto příběh dokáže zaujmout a postupem času je napínavější a napínavější. Neesonovi skvěle sekunduje Moorová, která roli taky zvládla parádně. Kamera tu zablbne jen málo a většina filmu je pěkně přehledná. Jasný, určitě spousta lidí zas rozebere logiku, teda spíš nelogiku, ale já ji tady neřeším jako skoro nikde. Na film se parádně koukalo a maximálně jsem si ho užil. Za mě 100% :) ()

F.man

Jak to úplně skvěle začíná, tak to nakonec scénáristé pošlou během druhé poloviny totálně do kopru. Je to hrozná škoda, protože u mě ten pád byl fakt velký. Po první půl hodině jsem čekal hodné, zatímco na konci jsem to chtěl radši vypnout. Strašná škoda. A jinak - napadlo by vás, že Liam má už 62 roků? I'm not hijacking this plane. I'm trying to save it! ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu