Frajer42

Podobných snímků už jsem viděl mraky a všechny mají jednu věc společnou - závěr, který kvalitativně neodpovídá napětí, které mu předcházelo. Často bývá hlavním záporákem postava, která se dostane do záběru, jako by náhodou při úvodním seznámení se s dějem. Tady tomu bylo trošičku jinak. Víc neprozradím jinak bych se dopustil hříchu a shořel v pekle. Na film jsem se koukl proto, že Liam Neeson patří mezi herce, které mám hodně rád, ale kvůli nabité kunkurenci a omezenému počtu oblíbených herců se mi do topky nevešel. To omezení je docela pěkná hovadina, proč by někdo nemohl mít více oblíbených herců, než ubohých 10? Zpátky k filmu. Zde hraje Liam Neeson sympatického dědouška, samozřejmě s komplexy z minulosti, kdy mu pozdechali křeček, papoušek a dcerka (v uvedeném pořadí), a proto je i alkoholik, aby bylo vše zajímavější. Rozjede se úžasná hra na kočku a na myš, která není už tak úžasně ukončena, ale na obranu tvůrců třeba říct, že se mi lepší alternativní rozuzlení v hlavě nezrodilo. Pokud po tomto snímku sáhnete, tak nesáhnete rozhodně vedle. Napínavé to je tak, jak když si cigán prohlíží měděné rýny. Navíc se dozvíte spousty informací z oblasti létání, které byste mohli v budoucnu uplatnit. Za sebe hodnotím velice kladně. 4 *. ()

Kothy

Tak tohle byla vážně pecka. Hodně dobře natočený film. Liam Neeson je pořád akční bouchač. :) Film s takhle hutnou atmosférou jsem už dlouho neviděl. Pěkně to na něho ušili. Celé letadlo musí zachránit sám. Do poslední chvíle nevíte, kdo mu ty zprávy posílá. Tuhle část měli jinak docela dobře udělanou. Co chvílli někdo umře. Škoda že tam Julianne Moore neměla víc prostoru...To přistání bylo opravdu famózní. Vypadalo to hodně reálně. "S teroristy nevyjednáváme." :D ()

Dzeyna

Řekla bych, že tohle je celkem kvalitní akčňák v letadle. Sice je už začátku jasné, že tam bude bomba, nebo nějaký terorista, ale i tak je to ztvárněno opravdu dobře. Smsky jsou velmi poutavé a zapojí diváka do hledání únosce. Každých pět minut jsem si myslela, že je to někdo jiný a hlavně sám Liam Neeson, který předvedl pro něj obvyklý výkon. Konec je pojmut poněkud moc klasicky a americky, ale dá se přežít. Hezký nadprůměr. ()

boshke

Na rozdíl od většiny zdejšího osazenstva mi to přišlo jako přiblblé béčko hned od samého začátku. Nic, co urazí (co také očekávat v deset večer na Markíze?), ale nic, co už jsme stokrát předtím v lehkých obměnách neviděli. Jako nic proti, Liam je i přes svůj věk borec, jen se divím, že tu z toho byli skoro všichni až do očividně osudné poslední čtvrthodinky unešení... 60% ()

Filmmaniak

Akční thriller, který se po patnácti minutách překlopí do absurdní komedie, která útočí na mozkové neurony naprosto debilními zvraty, za vlasy přitaženým dějem a klišovitými stereotypy - viz cestující v letadle, mezi nimiž samozřejmě nechybí muslimský doktor s plnovousem, malá holčička letící za tatínkem, milenci snažící se mít v letadle sex, počítačový expert schopný naprogramovat zavirovanou zprávu za osm minut a žena, která si vyslouží plnou důvěru hlavního hrdiny jen za to, že sedí vedle něj. Liam Neeson je tradičně ultimátní badass, jeho protivník v podobě "neviditelného teroristy" by ale musel být tisíckrát větší badass, aby mu vyšel tak sofistikovaný plán, založený na dokonalém odhadu reakcí hlavního hrdiny, perfektním přehledu situace a neskonalém množství pekelných náhod. Díky nepolevujícímu tempu se aspoň pořád něco děje a díky dynamické kameře a povedeným akčním sekvencím se na to hezky dívá, jde však jen o popcornovou akční blbost na jedno použití, nabízející kvalitní filmařské řemeslo a přes sto minut dementní zábavy, ale také příběh tak nefunkční a nelogický, že je vlastně až zajímavý. ()

DwayneJohnson

Upozornění pro všechny milovníky artu!!! Film může nenávratně poškodit Vaše zdraví a zanechat trvalé psychické a fyzické následky . Únos letadla a Liam Neeson. Přemýšlím, jak mám vlastně začít, aniž bych se opět psychicky nerozhodil, jako při včerejším sledování. Budu hodný a nebudu nadávat, popíšu pěkně střízlivě, co jsem to vlastně viděl………Kašlu na to, protože to vůbec nejde. Tenhle „film“ je hrozná sračka, v tom nejhorším slova smyslu. Úplná pohádka, plná klišé, nelogických momentů, hrozné akce, hereckých výkonů a tradičního cukrkandlového závěru. Klidně si můžete pustit jenom prvních a pak posledních pět minut, zbytek je úplně o ničem. A vlastně ani nemusíte, stejně je úplně jasné, jak to celé dopadne. No jak asi, jako ve většině podobných filmů. Pro mě hororovo-pohádkový zážitek se vším všudy a horší jedna. Přece jen odpady tak často nedávám. ()

predators

Tak na nedostatečný přísun adrenalinu si stěžovat nebudete, ale není to 96 hodin! No, naštěstí ani 96 hodin 2! Je to někde mezi, kvalitou blíže k jedničce. Ale s ohledem na to, že jde o již několikrát omílané téma a přiznejme si zúžený prostor letadla a tím jistá omezení, nevyznívá NON-STOP vůbec špatně. 65% ()

nascendi

Keď som si položil otázku čo nového pripravili scenáristi, aby diváci nemali dojem, že to už niekde videli a že sa iba vymenili osoby a obsadenie, nenašiel som takmer nič. A moja druhá otázka znela, či si mizerný film podľa ešte mizernejšieho scenára zaslúži toleranciu, ak v ňom hrajú známi a slávni herci? V žiadnom prípade. Majú si lepšie vyberať. Nuž dve otázky, dve hviezdičky. ()

Tomco

Škoda lacnoty v niektorých momentoch v závere. Inak v celku solídna podivana, dosť napätia, dobrá herecká dvojka.. Mám rád tento druh filmov. 70% ()

Arsenal83

Liama proste môžem a málokedy sa pri jeho filmoch nebaví a jeho thrillery mi vždy prišli zaujímavé, než už majú svoje prehnané pasáže, alebo nie. A asi nie som sám, keďže za 50 miliónovú investíciu sa filmu vrátilo 222 miliónov. Tu treba priznať, že film bol na začiatku napätejší a zaujímavejší než smerom ku koncu. Potom to prešlo do hádania, kto je za tým, čo nebolo celkom ľahké. Inak Julianne Moore bola v tomto filme úplne zbytočná. Jej rolu mohla hrať aj brigádnička z Malej scény a nikto by si nevšimol rozdiel. ()

Chrustyn

Z Neesona se po thrilleru "96 hodin" stal stoprocentní a jeden z nejcharizmatičtějších akčních hrdinů filmového plátna a prakticky každý rok si tuto pozici nějakým filmem utvrdí. Tentokrát se představuje jako "letecký šerif", který kontroluje zda nemá některý z cestující v úmyslu, parkovat s letadlem do mrakodrapů apod. A při jedné z těchto pracovních cest narazí na pasažéra, který mu přes SMS vyhrožuje zabíjením cestujících, což později potvrzuje i praxí. Nápad je již od začátku značně debilní, ale s přibývajícími minutami zachází film do tak absurdních kolejí, že je divákovi jasné, jak si tvůrci hrají se svými neomezenými scénáristickými možnostmi a celý film tak ztrácí jakékoliv napětí, protože divák jen čeká na to, až se nějakým záhadným způsobem přijde na to, kdo, co a jak a je úplně jasné, že ani rozuzlení nebude mít logickou pointu. Od tvůrce vynikajícího "Orphan" bych čekal něco osobitějšího a originálnějšího, než je thriller, který svou debilitou občas překonává i "Hady v letadle". ()

klerik

Našlapané a slušne napínavé. V časoch PREPADNUTIA VO VZDUCHU by som snáď zvažoval aj štvrtú hviezdu, ale pri hlbšom pohľade je to opäť raz béčko. Divákova zvedavosť je dobre udržiavaná, ale na úkor dementnosti celkovej zápletky (Ak chcem niekoho mŕtveho, tak ho skrátka zabijem.). Finálne klišé v kombinácii s pár patetickými preslovmi ("Vere mi, lebo moja dcérka ochorela na leukémiu...") nedokážem prežuť. Ale ako solídne natočený a obsadený napinák, určite odporúčam... ()

SeBig

Film, který vám nic nedá. Přesně to je NON-STOP. Další rádoby drsný thriller s Liam Neesonem. Pritom je to 100 minutová nuda v letadle. ()

korbitch22

Předchozí spolupráce dvojice Serra/Neeson dopadla tedy podstatně lépe. Počáteční budování napětí a skvělá atmosféra necelé první hodiny je zadupaná do země imbecilností druhé půlky filmu. Od Neesonova proslovu který byl pateticky k zblití to šlo pěkně do prdele. Pointa vystřižená jak z epizody Námořní Vyšetřovací Služby ty vole, pokud máte mozek větší než koblihu, únosce ste odhadli po 5 minutách, ano po pěti minutách od ůvodních titulků. O konci už ani nemluvim, jako bych sledoval televizní céčko z devadesátejch let, o proti kterýmu je Přepadení Ve Vzduchu s Wesleym Snipesem áčkový blockbuster. Jediná pozitiva tak zůstávají v Neesonově osobě, který je sympaťák vždycky, v osobních soubojích, které zvládá líp než kdejaký vysvalený třicátník a v čím dál víc šukézní Julianne Moore, jejíž roli by bohužel mohla hrát každá šestáková slepice z televizního seriálu. Nečekal jsem od toho vůbec nic a stejně mě to zklamalo jako prase. 49%. ()

rollman1

Prosím zapněte si pásy, protože tohle bude let, na který nezapomenete. Maršál Liam je konfrontován člověkem, který mu z tohoto letu udělá peklo a nebude mít lehké se z toho dostat. Skvělý film, který nenudí, napíná až do konce a taky se občas někdo pobije. Neeson je skvělý a je to můj nový akční hrdina. Uhádnout pachatele se mi nepodařilo a tak zvrat určitě překvapil. Konec jako vždy tuctový, ale to nic nemění na tom, že se jedná o výborný, napínavý a klaustrofobický snímek, který uteče jako voda a nestihne nudit. ()

heyda

Až na to bláznivé digitální přistání a velmi laciné triky, jsem si tenhle filmík náramně užil. Jaume Collet-Serra se zatím pravidelně trefuje do mého vkusu, protože tohle mě prostě baví. Je to minimalistické, geniálně zahrané a má to od začátku do konce šmrnc. Asi to není na maximum hvězd, spíš na 4 hvězdy, ale rád trochu přizvednu hodnocení. ()

jojinecko

Už po tretí krát musím napísať k filmu JC-S to isté. Parádne rozohraté, napätie by sa dalo krájať..a pred koncom sa to celé uberie cestou, kedy je logika priam katapultovaná a scenáristické klišé zabije všetko videné pred tým. Keď sa tým človek nenechá otráviť a ten záverečný "dojazd" berie s nadhľadom, tak sa jedná o výbornú vec, ktorá má všetky atribúty dobrého trileru. 3,5*/5 ()

Flego

Jasnačka, nejde o žiadne prelomové dielo, dokonca aj tá posledná scéna je viac ako klišoidná, ale nech to čert berie. Non Stop je ozaj nonstop aero-jazdou, kde sa perfektne pracuje s napatím. Sledujeme paranoidnú hru s teroristom na palube lietadla nad Atlantikom, atmosféra hustne a Liam Neeson opať potvrdzuje, že tento žáner je pre neho ako stvorený. Ja som si to náramne užíval. ()

BMW12

Hooodně dobrej akční snímek odehrávající se v letadle. Film se zpočátku trošku déle rozjíždí, ale to je asi tak jediné negativum na tomhle snímku. Po pomalém začátku je divák vtažen do děje a spolu se skvělým Liamem Neesonem se snaží vypátrat, kdo že je ten únosce. Scénář je opravdu skvělý, ve filmu je několik zvratů a divák do poslední chvíle neví kdo za tím únosem stojí. ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu