Diktátor

Mishqo

Sasha Baron ma zase presvedčil a aj keď sa vo filme vyskytujú niekedy nie moc presvedčivé, hluché a suché či nezábavné scény tak nie je ich veľa a rozhodne som sa zabavil 80-85% ()

hroubek

Jeden Cohen vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede do Wadiye a sváže. Sacha Baron Cohen musí mít nervy z ocele, protože to co si tady dovoluje je nikde jinde neviditelné. Korektnost je slovo, které v Cohenovu slovníku neexistuje. Jak jinak vysvětlit, že zvládá urážet všechny okolo a dokonce i sám sebe a vůbec mu to nevadí. Bylo příjemné, že se vrátil k samotnému filmu než, aby dělal další imaginární dokument pro kazašský národ nebo pro rakouský módní průmysl. A protože je to film a ne dokument, tak si taky může dovolit i herce, kteří ze sebe nechají udělat blbce. Osobně je pro mě těžké najít nejlepší okamžik filmu, jelikož vtipy a hlášky jsou v každé scéně a jsou někdy až krutě pravdivé. Samozřejmě se najdou lidé, pro které je tento druh humoru trapný a hloupý. Naštěstí já k nim nepatřím a proto jsem si mohl vychutnat velkou Diktátorovu jízdu. Nekompromisní, nekorektní a neuvěřitelně zábavný. ()

Petr23

Bohužel není to co jsem čekal. Sacha opět perlí kam chodí, ale scénář stojí za starou belu. Opět se zde omílá ohrané téma "napravení záporáka". Z velké části mi to připomínalo Zohana, přemíra podobných situací se objevovala i zde. Borat může dál slavit prvenství v Cohenově herecké kariéře. ()

Eleanor05

Napotřetí, podle stejného schématu a s daleko větší mírou trapnosti už to zkrátka nefunguje. Zvlášť, když byl tentokrát zcela odbourán jakýkoli pocit realističnosti... ()

nevermore

Diktátor mě úplně minul. Původně jsem myslel, že se jedná o sofistikovanou parodii / satiru. Tady ten klasicky americký + záchodový humor mně tentokrát nepřišel nějak extra vtipnej. Ať žije South Park. ()

Terzeus

Zosobnenie Cohenovského humoru v najdelikátnejšej a najlepšej možnej filmárskej forme akú potrebuje - to je THE DICTATOR. Dal by sa označiť len za paródiu ale o to v komédiách s Cohenom ide len sekundárne. Hlavným cieľom filmu bolo poukázať na rozdiely diktatúry a demokracie, rozlišovať medzi nimi s dávkou satirizmu a pritom pobaviť a neurážať nikoho. Dokázať takýto kúsok je asi rovnako ľahké ako vyliezť na Mount Everest bez výstroje. Ale režisérovi Larrymu Charlesovi a jeho špičkovej hviezde Sacha Baron Cohenovi sa to podarilo. A neuveriteľne dobre! Okrem trefného, úprimného a skvelo podaného humoru je tu vcelku tuctovejšia no (vďaka scenáru) vôbec nenudiaca pod zápletka s objavením lásky. Navyše je tu znesiteľná stopáž. Dostanete komédiu či už na posedenie alebo len na nudné popoludnie. Akurát sa pripravte na to, že pod satirou a pobavením sa skrýva aj vcelku dosť silná správa pre diváka, čo film obohacuje o ďalší rozmer. Udeľujem zaslúžených 90% ()

Danny F.

Nějak jsem čekal že se ještě něco přihodí a konec přišel tak rychle. Vlezlý humor byl místama opravdu vtipný a docela drzý. Film je trochu vláčnější a určitě by mu dopomohlo více vtipných scén a situací. 60% ()

zdenny

Sacha Baron Cohen je proslulý trapným, prvoplánovým humorem, který nám kromě své stupidity není schopen nic jiného nabídnout. Přirovnám-li k tomuto filmu "Tele Tele" Suchánka a Genzera, jež je svým humorem "Diktátorovi" v podstatě podobné, nemohu se nedivit tak obrovskému rozdílu v jejich hodnocení. "Tele Tele" samozvaní intelektuálové poplivou, zatímco "Diktátora" titíž lidé vynášejí takřka do nebeských výšin. Věřím tomu, že Cohen na určité věci svůj názor má, své komedie ale točí tak chytře, aby, kdyby se proti jeho práci ozvaly hlasy určitých aktivistických skupin, mohl říct: vždyť je to jen legrace. Což mne vede k názoru, že jeho filmy jsou veskrze alibistické. Co se týče "Diktátora", chápu jeho podporu v české zemi. Objevuje se v něm totiž dost kritiky Spojených států, což - a nevím proč - českému člověku tak lahodí. Češi si totiž po roce 1989 v sobě vypěstovali slušnou dávku antipatie vůči této světové velmoci. Takže si myslím, že kdyby se Cohen coby Aladdin vykálel na americkou vlajku, sklidil by otevřené ovace a ještě vyšší hodnocení. Neříkám, že ve filmu nebyly úsměvné momenty, bylo jich i celkem dost, jenže byly podávány alibistickým stylem malého, nevinného dítěte. Z toho důvodu považuji tuto komedii za brak a nemohu ji v žádném případě přijmout. Myslím si totiž, že za svými názory si člověk musí pevně stát (byť se jedná o lacinou komedii). ()

romajz15

Podle mě úžasná komedie, už dlouho jsem se tolik nezasmál. Je tam tolik odkuzů na současné udáosti a kulturu, a ze všech těhle věcí si Cohen utahuje, zatím jeho ejlepší film. ()

lykan9

Ano, je to kravina. Co taky jiného čekat o Cohena. Ale je to velmi vtipná kravina, která si dělá opět srandu ze všeho a ze všech (oceňuju odvahu Megan Fox). Když k tomu připočtu krátkou stopáž, díky které se do Diktátora nedostalo žádné hluché místo, tak je to velmi vyvedená komedie. ()

Sany33

Diktátor je one man show. Ako vlastne aj všetky Cohenove filmy. Tentoraz sa však atmosféra nezachytáva, tentoraz sa vymýšľa a hrá. Treba povedať, že čo sa týka vymýšľania, Cohenovi to páli. Čo sa týka hrania, Cohen vyhráva. Avšak extrémy, do ktorých zachádza, nad ním v istých momentoch vyhrávajú. 55% ()

VanTom

Sacha Baron Cohen si svého egoistického krutovládce vychutnává a sází značné množství absurdních, trefných, nekorektních sarkastických vtípků (mezi kterými mají své místo i nezbytné nechuťárny, jež ale drží na uzdě (nehodnotím unrated verzi)). Překvapivě je rozvěšuje po funkční dějové kostře, akorát onen příběh není zrovna zábavný, tudíž mě moc nevzal (a tím pádem ani titulní postava). Prostě ve výsledku Aladín komedie. ()

blackJag

Nášup nekorektního humoru v přesných intencích S.B.C. stylu, doplněný o farrellyovsky nechutné scénky, u kterých se vtipnost a nechutnost mele na doraz. Bez přehrabování se v kundě a lízání ochlupeného podpaží bych se bez problémů obešel a i tak bych byl ochoten připustit, že S.B.C. má prostě koule, jaké nikdo jiný (z podobně exponovaných individuí) v současném filmu jednoduše nemá. V první řadě u něj sice jde o kalkul a až v druhém sledu o satiru, ty jeho kuliska tam ale bez debaty "smrdí" pořádně. 65% ()

toyrider

Přijde mi, že dnes už v Hollywoodu nedokáží natočit dobrou komedii, bez fórů se sexuálním podtextem, tady takových byla většina. Pár vtipných asociací na americkou mentalitu to myslím nespasilo. ()

xhonza09

Je to sice o něco horší než Borat, ale naopak lepší než Bruno.Ale zaručuju že se budete bavit od začátku až dokonce. ()

Scar

Klasický drsný a provokatívny humor. Hráme za všetky tímy a zároveň proti všetkým tímom. Na mušku sa dostanú nie len diktátori a diktatúry, či feministky, ale aj polovina národností a všetky náboženstvá. Ak nepatríte k radikálnym moslimom, židom, vyvraždeným kurdom a podobne, budete sa baviť. Potešilo, že si skupinka first class hercov urobila srandu sama zo seba. ()

Krosmen

Pokud vedle sebe postavíme Borata, Bruna a Aladeena, na prvním místě v mých očích stále setrvává Borat, na druhé místo se prodral Aladeen a Bruno se odúchylil na třetí místo. Bohužel i Diktátor trpí stejným nedostatkem, kterým je nevyváženost. Nástup je ostrý, drsný a vtipný, pak je to ale jako na houpačce od skutečně vtipných, přes rádoby vtipné až k nudě a pocitu - wtf. Nutno dodat, že některé džouky jsou skoro až morbidní, ale nevadí. Co rozhodně stojí za zmínku je hudba, kdy jsou známé šlágry přezpívány do arabštiny při častém opakování jména hlavního hrdiny. Podtrženo sečteno, nějakých 65%. Pocit z filmu je jednoznačně - Aladeen ()