Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

petr.al

Dosti velké zklamání. Hlavní herecké obsazení (Vetchý, Kaiser,...Chmela) a samotný příběh filmu vybízel k drobnému očekávání. Nicméně nestalo se. Jako divák jsem nebyl příliš přesvědčený z některých účinkujících. Mladíci působili tak tragickým dojmem, že bych je neobsadil ani do tv Bakalářů a duo pan Vetchý/pan Kaiser místy neměli co hrát, protože papírem šustící scénář jim lámal pusu. Hlavní hrdina se choval natolik komplikovaně, že už v půlce filmu jsem měl 100 chutí zakřičet, tak už svou dceru konečně pomsti. Pan režisér, pan scénárista, pan střihač svou úlohu prostě nezvládli. Jediným vítězem je v mých očích kamera....mně osobně nevadí např. zdlouhavé záběry na hrdinova záda, kterak kráčí od někud někam. Snaha o temnější, neutěšenou atmosféru se též myslím povedla. Jinak sportovní terminologií, špatný dojem ze hry a neproměněná penalta pana režiséra. P.S. pro tvůrce filmu. Učit se od vynikajícího českého filmu Pravidla lži nebo více nakoukat skandinávskou kinematografii. ()

david666

Za odvahu natočit takový film min hvězda navíc. Jinak je to takový vyloženě český thriller, který nesahá podobným filmům ze zahraničí ani po kotníky. ()

Bicman

Abych řekl pravdu, tak když začali jít závěrečné, tytulky tak mě přepadl pocit totálně ztraceného času a zloby nad scénářem. Za herecký výkon Ondry Vetchého dávám filmu jednu hvězdu. ()

TheKLF

Od začátku jsem byl přikován k obrazovce a musím dát nejvyšší hodnocení a to i za to že to byl český film, poprvé mi to připomínalo to co točí jinde ve světě v tomto žánru. To jak to zahrál Ondra Vetchý mi bralo dech, dokázal sem se vžít do toho děje a i dle těch pocitů co musel zažít dávám palec nahoru, upřímně smekám, nečekal jsem to ;-) ()

bezprezdivky

Troufnu si tvrdit, že něco takového v českém filmu ještě nebylo. Film o pomstě otce za smrt dcery soustředěný čistě na hlavního hrdinu. Takové žánrovky se u nás moc nevidí. Film sráží mírně nepřesvědčivé konání policistů, ale slouží to příběhu. ()

zigy

Drsné, syrové a napínavé - tak tohle se panu režisérovi Ondrušovi povedlo, jen tak dál! První půlka filmu v husté atmosféře, kdy postupně divák odhaluje, o co vlasně ve filmu jde, je úžasná a posadila mě hluboko do křesla. Skvělý výkon Igora Chmely. Od závěru jsem čekal trochu víc, ale možná je to pod dojmem toho, že jakmile se tam začal Ondra Vetchý rozčilovat, viděl jsem v něm Jirku Luňáka z Okresního přeboru a už jsem mu tu zuřivost přestal baštit. Ale celkově vzato - jeden z nejlepších českých filmů posledních deseti let. ()

fafejt001

Byl jsem si jistý , že jsem již psal hodnocení . Asi se ztratilo . Tak znovu . Mne to dost zaujalo . Vetchý věrohodný a kluky bych vykastroval za živa !! . Je to hnus prvního stupně . CHmela a Taclík také dobré . Dlouho jsem slyšel tu větu -- PROČ jste mi zabili moji holčičku .. to až mrazilo . Takže dobrý filmový počin a všechny takové grázly .. kastrááto . Je to hnus .. velebnosti . ()

halberdier

Vendeta je konečně hodně slušný žánrový český film, který si na nic nehraje a snese i přísnější kritéria se světovou produkcí. Příběh - ač je prostý - je už ve svém námětu mrazivý a dokáže diváka navnadit v dalším sledování. Celý film padá na výkonu Ondřeje Vetchého, který asi jako jeden z mála českých herců dokáže zahrát cokoliv a zhostil se své role víc než dobře, ostatní herci (včetně Kaisera) mají minimální prostor. K absolutnímu hodnocení Vendetě ale pořád něco chybí - mohl přece jen trochu přitvrdit v brutalitě a stal by se tak jedinečným počinem na poli české exploitation a revange tvorby. ()

O_Peki

Moc bych chtěl dát víc ale nejde to. Český pokus o "rape&revenge"film se nepovedl. Atmosféra dobrá, herci taky, ale tak ubihý scénář až bych brečel. Proč tam vlastně byl ten Kaiser? ()

Kozlowski8

Film o chlápkovi, který se rozhodl pomstít znásilnění a smrt svojí dcery. Je to thriller, který si ale na thriller spíš jen hraje, a to dost nemotorně. Špatně vystavěný příběh s do očí bijícími nelogičnostmi a hloupými pasážemi, scénář jakoby ušitý horkou jehlou - nepromyšlený, nepropracovaný. Herecké výkony tomu taky zrovna nepřidávají (ani v případě Ondřeje Vetchého). Světlými stránkami jsou prostředí (exteriéry), kamera (včetně těch několika roztřepaných pasáží) a Oldřich Kaiser v úloze lesníka. 40%. ()

John Dunbar odpad!

Neuvěřitelně nablblý scénář, ve kterém není nic uděláno pořádně a alespoň trošičku uvěřitelně. Parta stejně neuvěřitelných a stejně nablblých postav poté dokončí dílo zkázy a během 86 minut odpadního snímku je konečně hotovo a to včetně závěrečné nablblé titulkové muziky. 0% ()

Igy007

Takový téma, takovej potenciál - a takovej zgerb nevýraznej zmatečnej z toho vznikl. To teda ten pečenej sněhulák byl jinačí šmakuládka ... ()

ko.mi

V první řadě povim, že s hodnocením ostatních moc nesouhlasim, ale ať si tlachaj ;) Jsem rád, že se v český kinematografii začínaj objevovat filmu podobnýho ražení! Vetchý hraje na výbornou, k tomu snad neni co dodat. Za zmínku a vyzdvižení stojí kamera! Perfektně dokresluje atmosféru příběhu, podporuje napětí a ujišťuje, že už neni kam utýct. Ve výsledku, nadprůměrnej českej film, nelituju návštěvy kina. Jo a popisek Vetchý vs. Kaiser je hodně zcestnej :) ()

r.carlos

Film, u kterého není k dispozici žádná chvilka oddechu. Ve filmu není prakticky žádný úvod (když už, tak jen naznačený) a závěr, pořád se něco děje. Tento spád vytváří perfekní výkon Ondřeje Vetchého v roli psychopata. Jestli v celém filmu hrálo destet herců, tak to docela přeháním, ale hlavní role stála za to. ()

Welsiot

Surové, bez příkras...avšak závěr...jakoby si scénárista nevěděl už rady, tak to nechal na divákově fantasii...tohle se do takového filmu opravdu nehodí. ()

zipS

Vyzeraa to, ze Miroslav Ondruš nas moze este prekvapit. Vendetou sa mu podarilo natocit vskutku zaujimavy filmecek. Ako tu uz niekto spomenul, film obsahuje klisee za klisee, ale svoj ciel to splnilo > upuutat... 3/5* ()

naytsirk

Ta snaha, natočit u nás něco „nového“ je z toho hodně cítit. Ale na mě to ve finále působilo jako nízkorozpočtový amatérský film, který přes špatné dětské herce, prapodivné vyprávění a ne příliš dotažený konec působil jako kdyby režisér přišel večer do hospody za kámošema a řekl:“Hele kluci, dostal jsem nějaký prachy, Fanda mi domluvil Vetchýho, Kaisra, Chmelu a Taclíka, natočíme to tam v tom lese u tý fabriky… a bude to zaručenej hit….chacahcha…. ()

jerdnok odpad!

Bohužel další příklad toho, kam smeruje ceska kinematografie. Nejuveritelnejsi herecký výkon podal pes, kterého měl Ondra Vetchý umlatit baseballovou pálkou. Zbytek byl opravdu zavrzenihodny a myslím, že i prvaci z FAMU by odvedli lepší. Kamera opet videoklipova... Takže totalne zabitych 90 minut života. ()