Zločin

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2014), 33 h 47 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Hudba:

Frans Bak

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Liam James, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Evan Bird (více)

Série(4) / Epizody(44)

Sarah čeká poslední den v práci. Stěhuje se i se synem za snoubencem. Je však povolána do parku, kde se našel dívčí svetr a kreditní karta. Vyjde najevo, že oblečení patří pohřešované dívce. Osobní život bude muset jít na chvíli stranou... (TV Prima)

Sennhie

Hned několikrát jsem si při sledování seriálu pro sebe řekl nahlas fuck yeah. Konečně po dlouhé době seriál, který mě natolik chytil a nepustil, že jsem každou volnou minutu věnoval jeho sledování a svět jakoby neexistoval. Už jen za první dva tři díly plné hodnocení. Škoda jen, že si kvalitu nedokázal udržet. Mně osobně připadá, že při tvorbě prvních dvou dílů si tvůrci dali na čas a k dokonalosti tak nemají daleko, což se nedá říct o ostatních dílech, které mi přišly jako šité rychlou jehlou, ale i tak celkově je to skvělý seriál. ()

Jarlaxle

Nikdy bych netušil, že se dá zápletka jedné krimi takhle natáhnout... A i když je to řemeslně zvládnuté velmi dobře, nezanechá to bohužel asi žádný hlubší dojem než některé díly Columba nebo jiné krimi filmy/seriály. Dánský originál neznám, takže nemůžu porovnávat. Ale ať mi nikdo neříká, že se to nedalo zkrátit :-) ()

mArtinko5MB

Nič nie je stratené, pilotný dvojdiel ma nijako výnimočne neuchvátil, ale pri takýchto seriálových ikonách je vhodné dať aj druhú šancu. Navyše to je ten typ, na ktorý treba mať aj náladu, preto osobne dúfam, že sa môj pohľad v nasledujúcich častiach zlepší. Inak to bolo celkom nudné a nezaujímavé. Pilot: 65% ()

matolos1

Výborne AMC! Tlieskam! Naozaj výborná detektívka, s takou tou už bežnou štruktúrou a schémou, lenže obohatená tými najprepracovanejšími prvkami. Perfektné prvé 2 série, výborne vykreslené postavy, vťahujúca dejová atmosféra, perfektne stupňujúce napätie a záverečný prevrat v 2. Sérii neuveriteľný. K tomu v prvých 2 sériách krásne náznaky politickej hry , stredoškolského režimu, či už rútiacich sa rodinných vzťahov. Naozaj tú hutnosť deja som si tam vychutnal. Nasledujúce 2 série boli takisto založené na podobnom princípe, s inším námetom, ktorý nebol až taký briliantný ako v predchádzajúcich sériách. V 3. sérii by som pozdvihol jedine pozdvihol stupňujúcu sa väzeňskú drámu, ktorá mi pripadala viac zaujímavejšia ako samostatný hlavný prípad o zúfalo mŕtvych feťákoch. 4. sa dala. ()

bushmills

Zatím (po 8 dílech) moc příjemné překvapení, Twin Peaks se jako srovnání nabízí a pro mne je to opravdu kultovní záležitost, kterou mám doma celou na VHS nahranou z ČT2:-) Pokud se ale dokážete vymanit z tohoto srovnání, tak tady zustává poctivá flimařina, která má veškeré ingredience úspěšného seriálu, doporučuji! ()

Fenri

Zajímavá detektivka, dobrá atmosféra, dobří herci. Na takové to domácí odreagování je to ideální seriál. Lepší 3*. ()

Hrus

Tento seriál je hodně náročný. Lidé ho přirovnávají k Twin Peaks, ale já nevím proč. Možná připomíná Twin Peaks v tom, že se jedná o vyšetřování jedné vraždy mladé dívky, nebo v tom, že Twin Peaks měl občas podobnou tísnivou atmosféru. Ale to je asi tak vše. Zde (narozdíl od Twin Peaks) jsou prvoplánovitě podřízené všechny metody k dosažení bezútěšné atmosféry. (Skoro) pořád prší - spíš leje jak z konve, všichni herci jsou oškliví (možná kromě toho kandidáta na starostu), postavy jsou zakomplexované, beznadějně utopené ve vlastních problémech, většinou s žádnou sympatickou charakterovou zvláštností atd. Prostě není proč někomu fandit, není proč se pousmát, není proč se bavit. Některé postavy bych nejradši zamordoval, jak si hezky užívají v depresích. Proto si tenhle seriál ke mě nachází cestu jen velmi trnitě. Nezaujatě ale musím ocenit originalitu, výbornou hudbu, herce, i krimi příběh plný zvratů. EDIT po poslední epizodě 1. řady: Sakra tady mě nasrali, tak našli vraha nebo ne? Otevřený konec první řady mě přesvědčil o tom, že v USA nemůže mít seriál smysluplný konec, i kdyby to byla detektivka. Další série už se dívat nebudu. To fakt nemůžou za 13 dílů vyřešit jeden případ? Kašlu na ně. ()

Jamall

Napínavý zajímavý seriál. V polovině první řady se trošku táhne, cliffhanger na jejím konci je trošku rozporuplný, ale druhá řada to nakonec vynahrazuje hutnějším dějem, vraha známe, za mě vládne spokojenost. ()

necrosrandist

Napsaný a zahraný nad poměry běžný produkce a to až do posledního dílu. Ústřední dvojice vyšetřujících policatů v parádním složení – Kinnaman, ač Švéd, má krásnou angličtinu bez uširvoucího přízvuku, a Enos je zvláštní ženská a ne každýmu se zalíbí, ale její výkon jí nikdo neodpáře. Tihle dva mají nakročeno. ()

VLADEK

Výborné. První a druhou sezónu jsem dal během necelého týdne. Aktualizace k 14.8.2013 - během 3 dnů shlédnuta 3.sezóna a jsem stále nadšen, zejména kamerou a hereckými výkony - naprosto věrohodné. Jen si osobně neumím představit, že bych to sledoval v premiérovém vysílání po týdnu, tam se to kouzlo ztrácí. Aktualizace k 7.8.2014 - shlédnuta 4.sezóna a na hodnocení není co měnit, ačkoliv srovnávat ji s první nebo druhou vzhledem k rozsahu nelze. ()

Dreamer odpad!

Taketo kriminalky som vzdy nenavidel, vsetko ukazuje na istu osobu, potom sa ukaze, ze je to uplne ina, nova osoba - lenze tu sa to natahuje 2 serie! Bola to nuda, utrpenie, beznadej, ale dosledoval som to az dokonca, ked uz som to pozeral tak dlho, chcel som vediet kto je vrah - a ten sa nasiel, (POZOR, mozno mensi SPOILER, nic konkretne) aj motiv bol pochybny, celkovo bolo v seriali vela nelogickych konani, ale objat vraha svojej dcery, navyse hned po tom ako sa dozvie kto to bol?? Nonsense!! Tu nezmyselnost mozno nepochopi kazdy, ak sa neocitol v podobnej situacii. Toto je to najhorsie co som v zivote videl a myslim ze to uz nic neprekona, kedze ziadny film nebude tak dlhy a ziadny serial na pokracovanie, ktory by ma vydieral uz nebudem pozerat, ani keby mal 95%, pretoze hodnotenia tu ma presvedcili, ze ludia sa vzdy musia prisposobit, nemaju vlastny nazor a su ovplyvneni vacsinou! ODPAD najvacsi zo vsetkych odpadov - 0%. ()

MrFarmer

Hodně realisticky pojatý krimi seriál, kde budete těžko hledat načančané postavičky a sympatické krásné hlavní hrdiny, ne s The Killing se podíváme do deštivého a depresivního Seattlu, spolu s dvojicí nesympatických sympaťáků Holderem a Lindenovou. Tenhle seriál vás pravděpodobně chytne nejdřív v půlce první série, ale kdo vydrží, neprohloupí ;) Ať žije Seattle. ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Drsný Preacher do party s Walking Dead

Drsný Preacher do party s Walking Dead

19.11.2013

Nekompromisní hrdina od „komiksového Tarantina“ Gartha Ennise už měl uzřít filmová plátna (zajímali se o něj taková jména jako Darren Aronofsky nebo Mendes) i televizní obrazovky (seriál z produkce… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Colin Farrell v dobách artušovských legend

Colin Farrell v dobách artušovských legend

16.03.2012

Je to docela překvapení. Studio Warner Bros. koncem loňského roku slibovalo nové pojetí artušovských příběhů v romanticko-dobrodružné fantasy Arthur and Lancelot. Titulní postavy si měli zahrát Kit… (více)