Zločin

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2014), 33 h 47 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Hudba:

Frans Bak

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Liam James, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Evan Bird (více)

Série(4) / Epizody(44)

Sarah čeká poslední den v práci. Stěhuje se i se synem za snoubencem. Je však povolána do parku, kde se našel dívčí svetr a kreditní karta. Vyjde najevo, že oblečení patří pohřešované dívce. Osobní život bude muset jít na chvíli stranou... (TV Prima)

Mngwa

Tohle je seriál, na který se dívám už potřetí, a přesto se od něj nemůžu odtrhnout. Nekonečně chytlavé, atmosféra by se dala krájet, psychologie postav .... ať se na to podívám z jakéhokoli úhlu, tak The Killing je prostě top. ()

Indyi

Výborná detektivka. Mrzí mě, že jsem se nedostal prvně k evropskému originálu, protože když udělají Američani takhle dobrou kopii, tak podle mých zkušeností musí být evropský originál snad na 6*! Každopádně srovnání s Twin Peaks se seriál asi nevyhne, což je trochu nefér bý srovnáván s legendou. Po pravdě řečeno má seriál i slabší místa, ale dohromady to u mě funguje, těším se na každý další díl a zejména Joel Kinnaman je naprosto perfektní. Tak po shlédnutí posledního dílu druhé série musím upravit a snížit hodnocení na 4*, protože to bylo velké zklamání, celou dobu tak zajímavě rozehrané do všech stran a nakonec příliš jednoduché řešení... 3. série super, povedené. 4. série příšerná, naprosto zprzněná, ale naštěstí jen 6 dílů...Snad už nebudou točit další... ()

xpantherx

Najprv som bol skeptický, keďže námet ako cez kopirák pripomína legendárne mestečko Twin Peaks. Po zhliadnutí prvých dielov som bol vcelku milo prekvapený a nebolo tu až tak veľmi vidno stopy Twin Peaks SPOILER aj keď je tu zas prepojenie na učiteľa, ktorý raz je a raz nie je vinný KONIEC SPOILERA napriek tomu mi tu chýba akýsi iný rozmer, ako je v Lynchovom Twin Peaks. Snový svet vytváral v Twin Peaks viac rozmerov príbehu, kedy človek dostával akési indície. The Killing je klasickou kriminálkou. Ako pribúdali ďalšie pozreté časti, radosť zo sériálu opadala. Posledné diely som už neveril ani jednej postave to čo hrala. Každý diel bol rovnaký s obmenou "podozrivej" osoby a 30 minút neustáleho plakania rodičov a hlavne matky, ktoré neustále uberalo na úprimnosti. Pri posledných dieloch už mi bolo úplne jedno či nájdu vinníka alebo nie, hlavne som už nechcel pozerať na "utrápenú" matku, ktorá mi čím ďalej pripadala nesympatická a úprimne som ľutoval jej muža a na jeho mieste by som ju už dávno opustil. Nepochopím prečo sa každých 5 minút musí promenádovať matka na policajnú stanicu a tam sa im vyplakať a prísť o ďalších päť minút. Žiaľ zo stratenej dcéry je jedna vec ale toto? Ako seriál pokračuje má čoraz viac logických chýb, ktoré sú už také prehnané, že by sa krimi seriál mohol klasifikovať ako rozprávka. Ku koncu hodnotím tento film vcelku negatívne, keďže neponúka nič nové a pozornosť divákov sa snaží udržiavať hlavne súcitením s rodičmi a čo je ešte horšie ako seriál pokračuje tým sa to začína čoraz viac podobať na lacnú kópiu mestečka Twin Peaks (hlavne kasíno). Príbeh sa nikde neposúva a je Vám jedno ako sa nakoniec skončí. Ja sa radšej vrátim k skvelému mestečku Twin Peaks. ()

Iwet.K

První i druhá řada nabízí spoustu napínavých chvil a obě se nesou v dobrém tempu. Nicméně, i když jsem byla z několika prvních dílů nadšená, tak nadšení postupně uvadalo spolu s narůstajícím počtem zbytečných zápletek. Ovšem v žádném jiném seriálu odehrávajícím se v Seattlu neprší tak často jako v tomto, asi to mělo přidat na pochmurné atmošce. ()

DavidWebb

Po dlhšej dobe sme tu opäť mali seriál, na ktorého každú novú časť som sa tešil. Seriál vsadený do amerického Seattlu, ktorého ponurý a daždivý charakter prepožičiava svoju náladu aj kostre hlavného príbehu. Je zaujímavý v prvom rade tým, že 2 série po 13 častí vlastne rieši vraždu jednej jedinej pubertiačky. Čo by nato asi tak povedal šéfinspektor Bárneby? Ktorý, mimochodom, rieši v každom dieli minimálne 4 vraždy a v Midsomeru (môj tiež obľúbený seriál) už za chvíľu nebude koho zamordovať. Každopádne už to samotné vypovedá o kvalite seriálu veľa, keď takto dokážete udržať sledovanosť, a nepozabíjať pri tom polovičku mesta. Postavy sú dostatočne rozpracované, je to dobre natočené, s dobrou hudbou a videli sme medzi hercami zaujímavé nové tváre. Celková dĺžka je jediná vec, ktorá mi na tom vadila. Ono sa to rozťahalo tak, že som už ani netipoval vraha. Iba som sa nechal unášať ponurou kamerou každého dielu až do toho záverečného, ktorý ma naozaj PREKVAPIL. ()

Margerie

Po zhlédnutí obou sérií nemůžu dát nic jiného než 5 hvězdiček. Po velmi slibných úvodních dílech sice přichází trochu útlum, pár dílů bylo tak na 4 hvězdičky a vypadalo to, že se seriál zvrhne do další konspirační slátaniny, ale opak je pravdou! Konec mě naprosto ohromil. Celkové zpracování je vynikající - atmosférické, propracované prostředí, skvěle vykreslené charaktery postav. Jeden z nejlepších seriálů poslední doby. Klobouk dolů před tvůrci, někdy v budoucnu si určitě dám i původní dánskou předlohu. ()

RedRose

Je to síla, ale..... Herecké výkony výborné, atmosféru to má slušnou a každý díl končí s otazníky, které nutí vidět další... Ale na druhou stranu to mohlo být o několik dílů kratší, protože na mnoha místech jsem začínal mít pocit, že se to táhne... Být to tak o 4 díly kratší, mohla by se ta atmosféra krájet! Takto po první sérii za 74% ///// EDIT: Druhá série začíná mnohem svižněji, než ta první, což vítám, ale postupem času se to stáčí do scénáristické smyčky, kdy téměř každý den se zaměří na nového podezřelého a ten se z toho v průběhu jednoho až dvou dnů, nějak vykroutí... Taky mi dost dramaticky vadí, že se ten smrtelně postřelený a následně ochrnutý, vrací po třech dnech do "běžného života", jako by si jen odřel koleno... U takto propracovaného seriálu je to něco co mu neodpustím... Druhá série tedy klesá i přes částečně překvapivé a zajímavé rozuzlení na 62% ()

vince

1. séria - 85%, 2. séria - 100%, 3. séria - 95%, 4. seria - musim dat 100% skvely serial, skvele postavy, skvely zaver. Joel Kinnaman v roli Holdra famozny. ()

DjangoDoe

Tak presne takto si predstavujem dokonalý krimi-thrillerový seriál. Pochmúrne prostredie upršaného Seattlu, mrazivá hudba, prekvapujúce dejové zvraty a samozrejme ústredná dvojica detektívov, ktorí popri ich prípadu musia riešiť svoje osobné problémy. Taktiež oceňujem nápad zasadiť každý vyšetrovací deň do jednej epizódy, ktorý si autori už povodnej predlohy vypožičali zo "Se7en". Nic Pizzolatto si ma získal už jeho mladšou tvorbou (True detective), kde dostal vačší priestor pre svoje nápady a preto verím, že sa z neho pomaly stáva jeden z najlepších scenáristov. Taktiež som zvedavý na nový prípad v 3. sérií, keďže otázka Who killed Rosie Larsen? už bola zodpovedaná.****Po 3. a 4. sérií musím podotknúť jednu vec, nový resp. starý prípad je síce o veľmi malý kúsok slabší, no psychológia a jednotlivý vývin postáv je najlepši aký som kedy videl. Taktiež vykreslená tvrdá psychika oboch detektívov v 4. sérií je dych berúca a neustále Vás núti premýšlať, ako by ste sa zachovali na ich mieste. Jednoducho ide o najťažší a pritom asi najlepší krimi seriál dnešnej televíznej tvorby. ()

Bgraphy

Zpočátku mi to přišlo moc rozvláčné, příliš mnoho postav, hned od pilotu, ničemu nakonec nevadí, napětí nechybí, zpočátku se to nezdálo, ale chytí to a nepustí, první série jedním dechem. ()

Jack333

Seriál má svoji hloubku, kterou dokáže skvěle prodat. Dlouho mě nic tak nešokovalo, nepřitáhlo a můžu říci: "Ano, stojí to za to!" ()

john.h

Není to taková pecka, jak tady někteří píší, ale koukat se na to dá. Můj druhej favorit na vraždu už po druhém díle se mimochodem nakonec ukázal, že byl do všeho zásadně namočený. Jednu dobu byl dokonce na mém prvním místě v podezření na vraha. To když se ani po celý jedný řadě tou osůbkou nikdo pořádně nezabýval a nevyslýchal ji. Nakonec se to však solidně zamotalo a ukázalo se, že to je o dost složitější. Tak jsem byl trochu zklamanej, že jsem to tak úplně netrefil. ()

boo-boo

Celý prípad Rosie Larsenovej (1. a 2. sezóna, na zvyšok sa ešte len chystám) výborne pracuje s príbehom a s plnokrvnými postavami postavami (obsadenie je fantastické), ktoré vyťažuje na maximum. Bez nejakého lacného šróbovania či násilných zvratov "na efekt" zvláda v podstate neustále viesť neočakávanými smermi doslova do posledného záberu. Vizuálna stránka je kapitolou samou o sebe, kamerové nálety na Seattle, letecké zábery sponad mrakov a všeobecne posadnutosť urbanistickým rázom mesta tvorí dokonalý úvod takmer každej scény. Nádhera. ()

Najt

Zajímavý seriál z prostředí kriminálních vod. Ústřední dvojice Sarah Linden a Steven Holder mi první 2-3 díly až tak moc nesedla, ale to se postupem času rychle změnilo. Nakonec tato dvojka byla to nejlepší z celého seriálu. První a druhá řada se týká jednoho případu, ty byly nejspíše nejlepší, co se ale týče případu, dost se od něho odbočovalo a do popředí se dostala i různá rodinná dramata. Někdy mě seriál až zas tolik nebavil, ale vždy jen určitá část v určitých episodách. 3 a 4 řada na sebe taky navazazovaly a případy se objevily hned dva. Opět dobré řady, ale tady trochu zaostávalo vyšetřování. Prostě je to jiné než severské kriminálky a jestli jste na ně zvyklí, budete si tady připadat někdy trochu zvláštně, protože ne vždy to je krimi. Každopádně to je velice povedený a dobrý seriál, ale dle hodnocení a jiných komentářů jsem čekal něco trochu jiného. Za mě slušný 4 * ()

jafuska

hodnotím po pěti dílech první série, a mám ten pocit, že se seriál ubírá tím správným směrem jaký má být v seríálu, odhalování vraždy mladé holky, politické záměry, tak nějak vše do sebe zapadá ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Drsný Preacher do party s Walking Dead

Drsný Preacher do party s Walking Dead

19.11.2013

Nekompromisní hrdina od „komiksového Tarantina“ Gartha Ennise už měl uzřít filmová plátna (zajímali se o něj taková jména jako Darren Aronofsky nebo Mendes) i televizní obrazovky (seriál z produkce… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Colin Farrell v dobách artušovských legend

Colin Farrell v dobách artušovských legend

16.03.2012

Je to docela překvapení. Studio Warner Bros. koncem loňského roku slibovalo nové pojetí artušovských příběhů v romanticko-dobrodružné fantasy Arthur and Lancelot. Titulní postavy si měli zahrát Kit… (více)