Zločin

Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2011–2014), 33 h 47 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Veena Sud

Hudba:

Frans Bak

Mireille Enos, Joel Kinnaman, Billy Campbell, Liam James, Michelle Forbes, Brent Sexton, Kristin Lehman, Eric Ladin, Jamie Anne Allman, Evan Bird (více)

Série(4) / Epizody(44)

Sarah čeká poslední den v práci. Stěhuje se i se synem za snoubencem. Je však povolána do parku, kde se našel dívčí svetr a kreditní karta. Vyjde najevo, že oblečení patří pohřešované dívce. Osobní život bude muset jít na chvíli stranou... (TV Prima)

bartias

V době, kdy se většina zločinů, tajů a záhad vyřeší do konce jedné tři čtvrtě hodinové epizody, se kabelovka AMC rozhodla riskovat diváckou pozornost i věrnost. The Killing začíná vraždou mladé středoškolačky Rosie a pokračuje jejím vyšetřováním napříč všemi třinácti díly. Co díl, to den. Většina aktuálních Kriminálek své příznivce nechce zatěžovat složitějšími myšlenkami, než jestli to udělal zahradník. The Killing proto díky své neobvyklosti působí originálně. Dějové zvraty, kterých je více než podezřelých, se přitom dají sledovat i čistě oddechově. Vynikající Mireille Enos v hlavní roli nadchne. Seriál má tak asi jenom dva zásadní problémy. Nevydržíte se na něho dívat, jestli jste netrpěliví. Jenže to protahování, pečlivé sledování vedlejších stop, falešných motivů a slepých uliček je právě smyslem a The Killing díky němu má realistickou, autentickou atmosféru. Druhým problémem je finále, které je nečekané úplně jiným způsobem, než byste „čekali“. ()

okkac

Season 1: 80%. První sezónu jsem sjel během 3 dnů, když se začala vysílat druhá, tak naštěstí ten závěrečný cliff mi nijak nevadil. Ono to vlastně vypadá, že to je jedna velká série, jelikož v první se toho moc nevyřešilo a vraha se doufám dozvíme na konci druhé a tím by seriál měl i skončit a už se nenatahovat. Zamlouvá se mi to neustalé zamračené nebo deštivé počasí Seattlu. Celkové hodnocení až po druhé sezóně. Season 2: 85% Tak pro mne zlepšení oproti první sérii. Přišla mi taková konzistnější, kdy se neobjevuje v každém dílu nový podezřelý, aby se hned následně prokázalo jeho alibi. Stále jsem měl u některého dílu pocit, že je to jen zbytečné natahování (psychiatrická léčebna), ale finále čekání vynahradilo a přišlo i s jedním překvapením ke konci, když už si člověk myslí, že se to bude jen uzavírat, když pachatel byl odhalen hned na začátku a i na konci předposledního dílu. Stále velké plus za tu atmosféru, zamřačeno a deštivo a rodina Larssenových si opravdu vytrpěla to nejhorší. Tak snad doufám, že další série s novým případem nebude a máme tu kvalitní ukončený seriál, který kdyby měla každá série jen 10 dílů, tak bych dal i maximální hodnocení. Season 3: 95% Tak jak jsem si nepřál, aby seriál pokračoval, tak nakonec jsem tomu rád. Nová série vychází z případu v minulých sezónách jen letmo zmíněného. Ale místo jedné vraždy tady máme sériového vraha dívek, kreré jsou ztracené děti ulice vydělávající si na život a drogy většinou prostitucí. Dále pak je linie o odsouzenci, který čeká na popravu za vraždu vlastní manželky. Z prvu se tahle linie zdá samostatná, ale později se propojí. Jinak je tohle opravdu ještě více o poznání temnější a depresivnější. Tím, že je jen 12 dílů a případ se vyřeší, tak zde nejsou hluchá místa a žádné scény trpící rodiny. Už zde tolik neprší, v podstatě jen sem tam, ale slunečního paprsku aby člověk opět pohledal. Velmi příjemné překvapení. Season 4: 95% Záverečná série, která vznikla jen díky tomu, že místo AMC, která se rozhodla seriál neobnovit a vzal ho na svá bedra Netflix. Je to sice jen 6 epizod, ale i to stačí k tomu, aby se rozhrál nový případ s vyvražděnou rodinou, a zároveň se zde řešil důsledek finále předchozí série. Není čas na výplňové díly. Vše odsýpá, odhalení vraha není až tak překvapující, jako spíše emotivní. A pak je skok o 5 let dopředu, naše hlavní postavy už žijou jinak. Velmi vkusně se tu zakomponovaly záběry z úvodních titulků a závěrečný úsměv prostě prozáří jinak stále temnou oblohu nad Seattlem. ()

flyboyeda

Malokdy se stava, aby druha serie byla jeste lepsi nez ta prvni. Srdcovka v ramci mysteriozni-krimi temnoty. Bavil me ten neustaly dest a intenzivni emoce... Epicke finale, bude mi chybet... PS: kdo a proboha po kolika gramech ceho pise Holderovi ty G-slang hlasky? :)) ()

Radiq

Za první dvě série musím dát stejnej počet, jak za jejich dánskej originál. Je to sice stejný, ale přesto to není stejný. Americká atmoška je něco jinýho, než dánská. Spíš mi to trochu připomínalo Temný případ, trochu Twin Peaks. Jinak tohle aspiruje na seriál s největším množstvím zvratů, přičemž to pořád dává smysl. Stejně jako v originále, taky mě tady nudila ta politická a rodinná Larsenovic linka, ale na druhou stranu bez toho by to nebylo ono. Výběr herců - no, Mireille Enos je vážně zajímavá - lepší by bylo, kdyby ji trošku upravili, takhle nepůsobila moc sympaticky, ale jo, nebyla špatná. Lepší ale rozhodně byl Joel Kinnaman, jehož chování a hlášky stály za to, ty hlášky hlavně, fakt vtipnej a zahranej. Billy Campbell jakožto politickej chuj docela šel, ale nevolil bych ho. Zajimavy bylo, že malou roličku si tady zahrála taky Sofie Gråbøl, která v originále hrála Sarah Lund (tady přejmenovanou na angličtější Sarah Linden). Bál jsem se, že amíci tento remake zprasej, ale za mě spokojenost... Třetí série: musím pochválit, že oproti dánskému protějšku vynechali ty politické kejkle. A celkově to beru už jako uplně jinej seriál, kterej s původním má společnýho docela málo. Rozuzlení je překvapivé, ale to už jsme zvyklí. Za mě spokojenost, až na ty občasné obličeje, které někdy vyloudí Mireille Enos (třeba ten, kdy se usmívá, i když by neměla). Čtvrtá série: moc se mi nelíbilo, jak z Lindenové i Holdera udělali často dost nelogická paka. Mireille Enos se touto sérií pro mě stala asi herečkou, ke které budu mít trochu averzi. Z hlediska vyšetřování vražd a případu je to dobrá série, ale jinak nejslabší z celého seriálu (asi taky proto, že byla zkrácená na 6 dílů). Ale zas nechci, aby tahle krátká série ovlivňovala celé hodnocení seriálu, proto zůstanu na 3 hvězdičkách... ()

Laerry

První 3 díly nasadily laťku pěkně vysoko - budovaná tísnivá atmosféra byla precizní, stejně tak kamera, střih, hudba... jenže s přibývajícími díly je více očividné, že tomuto seriálu by mnohem více slušelo o polovinu míň epizod. Pořád se nemůžu zbavit dojmu "deja vú", že tohle jsem už jednou viděla a ty "šokující" zvraty jsou prvoplánované, aby pozornost diváka odvedly co nejdál od zaměření na skutečného vraha, tím že příběhu dávají "hlubší" souvislosti... jenže tohle mě neoblafne a hned od první epizody jsem do morku kostí přesvědčená o vrahově identitě - a pokud to nakonec bude někdo jiný, tak seriálu dám 4 hvězdy. Na víc nemá nárok, jelikož si to u mě scénáristi pohnojili zdlouhavým protahováním, kdy se absolutně nic neděje a mrazivá atmosféra se dávno vypařila jako mlha v ranním slunci. Navíc mě skoro všichni herci s postupem času více a více irritují, což taky na výsledném dojmu moc nepřidá. ()

Cedr

První série je vykradené torso Twin Peaks beze všeho co Twin Peaks dělalo unikátním počinem. Smutné je to, že první řada The Killing je tím nejlepším co tento seriál může nabídnout. Na zbylé sezóny slušná slova už bohužel nestačí. Začněme ale pozitivy. Prostředí a deštivá atmosféra Seattlu se povedla na jedničku. Díky tomu a vysokým produkčním hodnotám pak The Killing na první pohled vypadá jako detektivka nejvyšší ligy. Pod pěkným pozlátkem se ale skrývá úžasné cvičení v tom jak nepsat scénář a jak hlavně nedělat seriál. Logika a rozum letí oknem během prvních pár dílů a závěrečné díly jsou spíš parodií natočenou s vážnou tváří. Scénář je takový trainwreck, že od seriálu skutečnou nejdou odtrhnout oči. Jeden hlupý red herring za druhým, pak rádoby překvapivé odhalení popírající logiku vesmíru a naprosto ubohý cliffhanger v závěru série, který je patetickým výkřikem hlavní tvůrkyně Veeny Sud "prosím obnovte mě pro další sezónu". Co je šokující, že to paní Sud prošlo hned několikrát a tenhle počin byl skutečně rušen a obnovován až byl nakonec dotáhnut do bolestivě špatného závěru na Netflixu. Mimochodem Mireille Enos musí být tou nejhorší a nejméně sympatickou herečkou pod Sluncem. Prvních pár dílů je ok, ale jakmile dojde na projev nějakých citů, její herecký projev se skládá buď z přidušeného "buehehehuh" či zajíklého zběsiléhošeptáníbezmezerainterpunkce. V komplikovanějších scénách pak kombinací obou dvou. Ostatní postavy jedou svůj nevýrazný průměr. The Killing vypadá úžasně a byl řemeslně natočen. Všemu tomu bohužel šéfoval někdo bez talentu pro smysluplný příběh. ()

arbitr

První sezóna (13.ep.) velmi slušně natočená, zejména atmosféra v tom deštivém městě pěkně hustá, s nadějí vyhlížím další. Druhá sezona (13.ep.) také slušná, do posledního dílu otevřená. Obě spolu drží jednu dějovou linku. Držím hodnocení na 4*. Třetí sezona (12 ep.) přinesla nový příběh masového vraha mladých dívek, měla silné momenty, hlavně ve své druhé polovině. Za její závěr a za výkony hlavních představitelů ponechávám hodnocení na 4*. ()

Qitek

Kriminální seriál, jehož "odhalení vraha" strčí do kapsy snad 90% kvalitních kriminálních filmů. Sice trošku na můj vkus kombinuje a přehání, ale... Vynikající napětí a skvělé herecké výkony Mireille Enos a Joel Kinnamana. Rodinná tragédie a její dopad na okolí, politika a její intriky, kriminálka a do toho všeho mezilidské vztahy, no prostě i když odbíhá seriál od tématu, je vždy na co se dívat a důležité je to, že Vás to opravdu zajímá (až na trochu natahovaný a zbytečně prodlužovaný 11díl). Luxusní a uvěřitelná je krimi linka , který sice vykrádá mnoho atributů z jiných filmů (Sedm, Tajemná řeka...), ale i přesto je v mnoha směrech originální a jak už jsem zmínil... Spousta kvalitních filmů by mohla závidět The Killing jeho napětí. Bravo. Druhá série je tak za 60%. Maximálně poslední 4 díly byli zapotřebí. To co se děje do té doby je prachsprostá nudná vata. Třetí série 100%. Naprosto bez debat zatím nejlepší sezóna u níž si desátý díl (mám pocit) nezadá s označením jednoho z nejlepších dílů v seriálu co jsem viděl. Sugestivní zážitek. ()

flawi.f

The Killing rozhodně patří k tomu lepšímu, co můžou kriminální seriály nabídnout. Výborná hutná atmosféra, podpořená neustálým deštěm, pošmourno, depresivní scenérie, "tam někde venku běhá vrah" a skvělý scénář plný nečekaných zvratů, plus šokující konec - perfektní. Ale u scénáře ještě chvíli zůstanu. Přeci jen je seriál koncipován tak, že během dvou sérií je vyšetřována jedna jediná vražda, tudíž měl občas seriál tendenci "topit se" na jednom místě a třeba i několik dílů se příběh nijak zvlášť někam neposouval a to nevedlo k ničemu jinému, než k tomu nepříjemnému pocitu nudy. Pokud jde o hlavní postavy, líbila se mi reálnost detektivů - žádná naleštěná CSI v oblecích od Armaniho s nejnovějšími výdobytky techniky - ale obyčejní lidé z davu. Myslím, že i přes pár chyb, kdo se rozhodne tento seriál sledovat, litovat určitě nebude. ()

Belbo

Jeden z těch lepších seriálů posledních několika let..... po třetí sérii musím zvednout hodnocení. První dvě sérky vychází z původního syžetu, kdy je na konce jednoho dílu předložen důkaz, který je následně v díle následujícím vyvrácen. Třetí série od "frustrační kompozice" odstupuje a předkládá nám nadprůměrnou detektivní zápletku s trochu přehnaným koncem. V tomto trendu pokračuje i krátká čtvrtá série, po které zvyšuju na čtyři hvězd a s klidem můžu říct, že původní severská verze se může jít zakopat. Je dobře, že američtí autroři rezignovali na původní severskou sérii a po vyřešen první vraždy sihleděli svého. Seriálu to jen pomohlo. Pokud bych měl hodnotit s přihlédnutím k prvním 2 sériím, tak musím zůstanu na 4 hvězdách (3+3+4,5+5 / 4=4) ()

Gothar

1. a 2. séria: Výborné, skvelá atmosféra, veľa zaujímavých zvratov, pútavo spracované vyšetrovanie, atď. Prvá séria má vysoké tempo, začiatok druhej je trochu slabší, ale potom je to znovu tak ako má byť. Po dlhej dobe je tu seriál pri ktorom chcem vidieť nasledujúci diel čo najskôr. Nemám čo vytknúť. 3. séria je trochu iná ako prvé dve, ale opäť veľmi kvalitná a s výborným finálovým dvojdielom. 4. séria je asi najslabšia, ale stále veľmi dobrá. Poda záveru to vyzerá tak, že asi je už naozaj posledná. Celkovo nemám čo vytknúť, najlepšia bola asi tretia séria, potom prvá, druhá a štvrtá. 95 % ()

JimmyII

The Killing kousek chybí k dokonalosti, přesto si zaslouží pět hvězdiček. Je to totiž pořádně atmosférická detektivka, která je zároveň velmi lidská. Nenajdeme tu žádné CSI zázračné technologie, detektivové mají své emoce a dělají chyby, sledujeme osudy dalších zainteresovaných osob jako jsou pozůstalí, podezřelí, svědci... K tomu všemu nutno připočítat víceméně promyšlený scénář (občas logika zaskřípe, občas se to dá prokouknout, ale na hledání chyb naštěstí seriál nedává moc času), jedinečné lokace Seattlu (točeného sic ve Vancouveru), konstantní déšť, hutný hudební doprovod, syrovou kameru a především neomylné ústřední herecké duo Mireille Enos a dokonalý Joel Kinnaman (ten kluk si zaslouží trochu vyhypovat:-)). Musím říct, že mě víc bavila třetí sevřenější série okořeněná o tradičně výtečného Petera Sarsgaarda. The Killing má rozhodně přesah. Tak emotivní a až fyzický zážitek jako u posledníh minut 10. dílu 3. řady jsem měl snad jen při prvním shlédnutí Rekviem za sen. ()

Helmutek

První dvě série je to taková nadprůměrná detektivka (dobře, dost nadprůměrná), ale něco mi tam chybělo. Podobnosti prvních dvou sérií s Twin Peaks (obzvlášť začátku tý první) si ale nejde nevšimnout - ani si nemyslim, že to je dobře nebo špatně, spíš to bylo fakt evidentní (resp. pokud to záměr nebyl, tak přímo diletantský, ale tomu se mi nechce věřit): scéna na pláži s čimsi vyplavenym, zavražděná mladá holka, nikdo nic neví, ale spousta otazníků... Samozřejmě mysteriózní složku Killing nemá a tak ta podobnost je spíš náladová než jakákoli jiná, člověk si ale na TP vzpomene. Ale ke Killingu, resp. prvním dvěma sériím - na jednu stranu musim uznat, že tvůrci měli rozjetejch spoustu rovin, který mohly skončit dopadenim vždy jinýho potenciálního pachatele, a že člověk fakt nevěděl, jak to nakonec dopadne, na druhou stranu těch cliffhangerů a jakoby zásadních obratů směřujících proti vždycky proti někomu jinýmu konkrétnímu člověku/skupině bylo až příliš moc na to, aby člověk věděl, že je nemusí brát vážně, protože seriál evidentně následujícim dílem nekončil. Takže většinu prvních dvou sérií jsem strávil ve stavu "oukej, tak si rychle odbyjme další větev, která se zrovna teď má divákům zdát jako ta jasná, a uvidíme, co bude pak" - každopádně rozuzlení zajímavý a promyšlený bylo, to všechna čest! Upřímně řečeno si asi nevybavuju detektivní příběh s lepším finále, a s promyšlenou propleteností a provázání rolí a motivů účastněnejch. I tyhle první dvě série (podle mě slabší než třetí a čtvrtá) ale měly roviny, který obyčejnou detektivku přesahovaly - a za naprosto fenomenální považuju práci s vývojem postav (Richmond a Gwen, Jamie, rodina Rosie, Belko... i Mitch, ono se to týká vlastně fakt skoro všech, což je ale něco naprosto mimořádnýho a nevídanýho). O Sarah a Holderovi snad netřeba mluvit, Sarah je nádherně frustrujícím způsobem (kdy člověk furt doufá v nějakou změnu, protože ono jí nejde jen nenávidět) neustále na pěst, a z Holdera se pro mě naproti tomu postupně stala jedna z nejoblíbenějších seriálovejch postav vůbec. Třetí a čtvrtá série byla téměř oddělená od příběhu prvních dvou, provázanost byla jen díky Sarah a Holderovi - ale zasazení děje na opačnej pól společnosti týhle dvojce prostě víc než sedlo, protože tady jsem najednou začal cejtit, že to má právě to něco víc, co mi trošku chybělo v sériích prvních. Sérií třetí (POZOR, TROLEJ) by seriál klidně bejval skončit moh, i když bych i já prskal na to, že to skončilo moc rychle a vlastně to je neuzavřený - každopádně by to bylo celkem zajímavý, skončit tím, že z Linden se (možná? možná ne?) nevypočítavě stal někdo, proti komu neustále bojovala, a že je to vlastně všechno v prdeli - tak se s tim, diváci, poperte, a dobrou noc! Každopádně za čtvrou sérii, díky který se seriál moh důstojně ukončit, jsem samozřejmě rád a i ta čtvrtá série byla podle mě naprosto na špici - rozervanost Sarah i Holdera, bezmocnost, lži a beznadějnost situace, do toho všeho ještě vyšetřování novýho případu... S tim, že i konec série čtvrtý, a tak trochu vlastně celýho seriálu, byl o sto procent lepší, než v jakej jsem kdy dokázal doufat. A ještě - sice jsou to konrétnosti, ale hluboko do srdce se mi zaryl třeba osud a vývoj Richmonda nebo Belka (tolik k neuváženejm policejním obviněným a vlivu společenskýho lynče na dotčený "podezřelý" /viz např. Hon s Mikkelsenem/, ale i k politickýmu idealismu a z něho častýmu návratu do deziluzorní a sportý pragmatický reality), taky ale duši humanisty devastující osud Raye Sewarda (tolik k otázce trestu smrti /viz např. Monstrum/ a míry viny jako takový), plus samozřejmě realita (aspoň ta seriálová) práce policejních útvarů, a předevšim (na čemž je postavená půlka seriálu jako celku) vývoj dvojice Linden+Holder. když to vezmu kolem a kolem, tak je ten seriál skvělej a s počtem zhlédnutnejch dílů prožitek roste - ať už kvůli (podle mě) stoupající kvalitě seriálu, tak kvůli sžívání se s problematickejma a mnohovrstevnatejma hlavníma postavama. Celkově vzato bych první dvě série možná zdrcnul do série jedný, což by ze seriálu nejspíš udělalo jedno z nejlepších policejně-detektivně-sociálnich dramat, co vůbec znám. () (méně) (více)

uiu

Opravdu "jiný" seriál, než na který jsme zvyklý ze všech těch Kriminálek Miami/Las Vegas/New York a to díky asi posledním 2 minutám posledního dílu, které strhnou ze stolu ubrus, na který jste během 13 dílů stavěli talíře, příbory a vázu s kytičkami. Doufám, že druhá série nevznikne, protože takovýto konec je plně vyhovující a dodává celému seriálu ono lynchovství a twin peaksovství, o kterém tu někteří píší. ()

marvan

Tam kde Lynch postmoderně kouzlil se surrealistickými vsuvkami, drží se The Killing realistického podání a kupodivu dokáže sdělit hodně podobné věci. ()

venison

Jeden z nejlepších amerických krimiseriálů poslední doby.. Velmi sympatická je mi stopáž společně s počtem epizod.. Na rozumný seriál myslím přesně tak akorát.. Původně jsem myslela, že každá série se bude zaobírat jiným případem, takže jsem byla trošku rozladěná, když tomu tak nebylo, ale v celku se to s trochou napneismu sneslo :-) Hlavní hrdinové ztvárněny sympatickým švédem Joelem Kinnamanem (oprsklý floutek) a obhrublou texasankou Mireille Enosovou (psychotická workoholička) byli naprosto skvěle vybráni !!! Obdivuji perfektně propracovány charaktery všech postav.. Skvěla vystižená ponurá a chladná atmosféra napínavé vyšetřovačky.. Skvělá (nejen ústřední) muzika.. Tempo děje je znatelné mezi I. a II. sérií.. Ta I. je více promakaná a soustředí se na jednotlivce - co díl to nový podezřelý.. Oproti tomu II. se zaměřuje spíše na sakramensky propletené klubko konspiračních teorií.. Velmi mě potěšil výběr "neznámých" nebo "zapadlých" herců (Kristin Lehman, Ashley Johnson, Billy Campbell, Brent Sexton, Annie Corley atd.) = velké plus za neokoukatelnost tváří.. Perfektní propracování a vedení vedlejších linií a zápletek příběhu.. Opravdu hodně to připomíná "Městečko Twin Peaks" bez Davida Lynche.. Naprosto mě uchvátila "přiznávačka" na závěr - je to jako gradující symfonie.. Míra politiky byla zvladatelná a únosná.. Klobouk dolů - opravdu bych to pozlatila :-) Přídavek v podobě třetí série je ještě lepší než ta I. a II., což není zvykem.. Naprosto mě nadchla vedlejší role Bullet.. Skvělé role dostali i "známější obličeje" - Elias Koteas a Peter Sarsgaard. Naprosto mě rozsekal díl S03E10 - nepamatuji si, že bych viděla díl nějakého seriálu, který by strčil svou emotivností, hloubkou a sílou okamžiku mnohý celovečerák.. ()

hanagi

Temnotemná kriminálka, ve které víc než o vyřešení vraždy jedné mladé slečny jde o to, jaký dopad to mělo na všechny kolem. Na její doposud idylickou rodinu, která se musí vypořádat nejen se ztrátou své dcery, ale musí se přenést i přes dávno utajované události (nemyslím, že je potřeba vždy všechno vysvětlovat!). Paradoxně se její smrt stane důležitým momentem v urputném boji dvou kandidátů na post starosty města. A politika je velmi špinavá bitva! Na doplnění tady máme jednoho naivního mladého policistu, který věří, že se ze svých hříchů vykoupí přehnanou loajalitou. A nakonec policistka, tak zažraná do práce, že soukromý život pro ni vůbec neexistuje. Napadá mě - mají mrtví vážně přednost před živými, stojí to za další ztracené duše? A do toho ten věčný, nekončící déšť... Třetí řada je přenesením děje mezi děti, žijící na ulici, ještě depresivnější. Jako by neexistovala žádná naděje, každá snaha končí nezdarem. O to víc mě mrzí rozuzlení celého případu! Čtvrtá řada je nejsevřenější, protože je nejkratší a řešíme vlastně dva případy. Jejich rozuzlení se dalo předvídat, což ale vůbec nevadí, to co vadí je zbytečný happy and! ()

Elví

První a druhá série na 100%. Třetí a čtvrtá poměrně velké zklamání. P.S. Vyhlašuji sbírku na koupi pomády na rty pro Sarah Linden. ()

Redi

Po 2. řadě **** - Průběh vyšetřování zbytečně překombený, až to chvílema působí na hlavu postavené (byť to do sebe zapadá a nějaké díry jsem neobjevil) a už ne tedy tak uvěřitelně, jak by mohlo být. Ale vem to čert, protože jinak to je hodně dobrá podívaná s výbornou atmosférou, s výborným neamerickým lookem (jak neholduju US remakeům, tady palec hore) a výborným ústředním duem Lindenovou (Mireille Enos) a Holderem (Joel Kinnaman), jejichž představitelé válí. Obzvlášť z Kinnamanova projevu a té jeho 'severské angličtiny' jsem se nemálo nasmál. Závěr druhé řady bomba. ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Drsný Preacher do party s Walking Dead

Drsný Preacher do party s Walking Dead

19.11.2013

Nekompromisní hrdina od „komiksového Tarantina“ Gartha Ennise už měl uzřít filmová plátna (zajímali se o něj taková jména jako Darren Aronofsky nebo Mendes) i televizní obrazovky (seriál z produkce… (více)

Mark Strong bude mocný i v televizi

Mark Strong bude mocný i v televizi

26.03.2013

Ještě nedávno jsme měli dojem, že se natáčí víc filmů s Markem Strongem než filmů bez Marka Stronga, ale nikdo si nestěžoval – v drtivé většině rolí byl skvělý a pokaždé jiný. Tak, a od léta si ho… (více)

Colin Farrell v dobách artušovských legend

Colin Farrell v dobách artušovských legend

16.03.2012

Je to docela překvapení. Studio Warner Bros. koncem loňského roku slibovalo nové pojetí artušovských příběhů v romanticko-dobrodružné fantasy Arthur and Lancelot. Titulní postavy si měli zahrát Kit… (více)