Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…
Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného. Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil? (Bioscop)

Timak

Zpočátku jsem měl pocit, že lepší opening snad ani nemohl být, bohužel pak přišlo zklamání. Prostřední část je opravdu špatná a musel jsem se hodně přemáhat, abych ten film nakonec dokoukal. Ale nakonec dostanete pěknou třešničku v podobě asi 15ti minut, které jsou prostě boží. Takže suma sumárum, 75% a úsměv na rtu ()

Narya89

Chápu, že tento film asi neměl být myšlen vážně a jednalo se o jakousi parodii na hollywoodskou produkci..nicméně bohužel nesdílím podobný smysl pro humor, kdy mi má přijít komické neustálé chlastání, primitivní vtipy často na úkor žen a laciné efekty, kdy se někomu rozstříkne hlava na malinký kousky. Z toho důvodu pro mě 7 psychopatů představovalo bizarní dehumanizované dílo, které se mi prostě nelíbilo. ()

H.Gordon

Když jsem 7 psychopatů viděla poprvé, byla jsem nadšená. Je to chytré, s kaluží černého humoru, vtipné a plné magorů. Když jsem se na tento film podívala podruhé, mé nadšení bylo ta tam. Je to skvělé, ale nejspíš to na 5 hvězdiček pro mě není. Nejlepší ve filmu byl určitě Christopher Walken, Sam Rockwell a překvapivě můj oblíbený zpěvák Tom Waits. 875%. ()

VasaX

Už dlouho nevystihoval název filmu jeho podstatu jak u Sedmi psychopatů. Solidní filmové obsazení dělá co může a naplňuje své bizardní a přitom "tak normální" charaktery až po okraj možností. Příběhy žijí proplétají se a rozplétají, hledají různé cesty jak nám naservírovat pointy bez pointy. Což je možná problém Sedmi psychopatů - samotný příběh je dost psychopatický a přislibuje kvalitní klasickou černočernou krimikomedii, a přitom se jedná jen o její dosti pokřivenou verzi. A ač jsem se u nich poměrně bavil, nemohu říct, že by se zapsali do repertoáru mých filmových zážitků, ač je to prostě dobrá zábava (místy bohužel lehce hluchá) podpořená excelentními herci a jejich svědomitými výkony. ()

JohnSmith

Co to jako mělo být?Psychopat je snad jen režisér a scénáista v jedný osobě, protože neskutečným způsobem trápí diváky. ()

Unnamed

“This guy just telephoned a psycho-killer to come down and psycho-kill us. And this guy's doubting a lifelong belief in the afterlife because of a psychedelic cactus he just ate. And you motherfuckers are telling ME to behave!” Černý humor opět v akci. Bruggy byly sice lepší, ale i Psychopati mají své chvilky (ale bylo to jak na houpačce, jednou dole a jednou nahoře) - když k tomu ale přičtete trio Colin Farrel, Christopher Walken, Woody Harrelson... nejde dát méně než 4*. ()

Honzua

McDonagh je frajer. Z perfektního divadla (Pillowman!) do Belgie a teď LA. Moc jsem se po Bruggách Sedmi psychopatů bál, a jsem rád, že se ten strach jednoznačně nepotvrdil. Psychouši jsou jiní, kontinuálně se shazují a popírají, ale ten scenář je tak do mrtě vymazlenej, že tu emocionální nekompaktnost a rozháranost vydržíte. Bez ní by na druhou stranu nebyli tím, čím být chtěli. Bruggy uchvátily mocným přesahem, Psychopati mají bavit. Podobně jako Django tak plní svůj úkol na 100% a už teď mohu s klidným srdcem říct, že některé scény volají po zkultovění (Woody Harrelson s Mrs. Kasiewski v nemocničním pokoji) McDonagh rád ždíme své postavy, v tom tkví jeho přidaná hodnota.... A ten Walken! ()

Natabar

Úvodní scéna navnadí na téměř tarantinovskou extraligu, abyste posléze zjistili, že snad ani scénárista pořádně neví, jak sešít celý film dohromady, aby kompaktně -fungoval. Ale Sam Rockwell je tedy milionový. Vlastně se vyplatí na tento snímek koukat jen kvůli němu. ()

Pump

Tohle je "pure entertainment", to co bych od filmu čekal. Přijdu z práce, žena na mě řve kde jsou prachy a děcka, který ani nevím jestli jsou moje, mi tady řvou. Tchýně prudí a to si ještě ani nezula boty a v tom mě osvítí myšlenka a pustím si film. Jak jinak Sedm psychopatů. Jsem jinde a po shlédnutí filmu zrelaxován vyřeším tchýni, děti a pak i manželku :-D. A pak, že to nejde bez drog a chlastu. Vřele doporučuji, aby tento film běžel v čekárně na psychiatrii. Lidé, kteří si tam chudáci jdou pro léky, možná pochopí, že vlastně nejsou nemocní :-D. ()

Sany33

Fúha, tak od tejto hereckej skvadry by som ja osobne očakával oveľa väčšie divadlo. Absolútne sa mi herci nehodili na pozície v ktorých vystupovali. 90% dialógov bolo suchých, trápnych ba až nepotrebných. Snaha hrať to na čierny humor bola dosť úbohá a topila sa v degenerujúcom príbehu, ktorý sám o sebe devastuje všetko čo je reálne na tomto svete. Jediná vec v ktorej vidím svetlé plusy je práve v brutalite, ktorá je geniálne stupňovaná, nečakaná a dosť pobaví aj prekvapí. Inak príbeh nemá hlavu ani pätu, strácate sa v ňom a sami neviete komu o čo ide, jednoducho ide o dosť priemerný film s množstvom krvi. 45% ()

Lukyn007

Skvělý film. Skvělé hlášky. Skvělé obsazení. Je to sice malinko slabší než V Bruggách, ale i tak dávám 70%. ()

ghatos

Roztodivný režijní styl Martina McDonagha umí poskytnou nevšední zážitek. Sedm psychopatů však není tak uchvacující, jako předcházející belgické dobrodružství. 61%. (Kino Světozor) ()

blackJag

Pokaždé, když z nějaké scény už už koukalo obehrané klišé, psychopati jej rozstříleli na sračku. O stupínek sice horší atmoška než V BRUGGÁCH, pořád ale nástupce jak se patří. S pestrou paletou schopných herců, kteří nejsou jen na ozdobu, jako bonusem. 85% ()

Mr.KarlAdler

Oh my… nářez roku! To, co režisér Mcdonagh tak parádně neotřelým způsobem nastínil už v V Bruggách, tady posouvá ještě na vyšší level. A dámy a pánové pozor, ono je to skutečně živočišné, ale stejně skutečně i vtipné! Svérázným způsobem jsem obdržel na talíř naservírovanou podívanou doslova naditou drsnými dialogy, při které se mi kouzlil celou tu hodinu a tři čtvrtě úsměv na tváři. Harrelson? Bomba! Walken? Další bomba! A to, jak dokáže všechno dohnat k totální absurdnosti, Samu Rockwellovi asi dlouho „nezapomenu“! Jeho verze scénáře je skutečně scénáristicky brilantní "satira". Jestli jsou některé filmy nekorektní, co je potom tohle dílko? S přezíravým úspěchem šije na všechny strany, aby pak nakonec ukázalo, čeho si všichni vážíme (alias každej to svoje :). Colin Farrell umí zahrát i nedrsňáka (o tom žádná) a Tom Waits se svým králíčkem je už jen taková třešnička na dortu. Celé to navíc Burwell podbarvuje svým typicky netypickým soundtrackem. Já jsem se nažral! ()

Sklepkan

Vlastně jsem trochu zklamaný. Nebylo to špatné, místama to bylo i vtipné...ale jak kdyby bez atmosféry. Myslím si, že za to může určitá neuchopitelnost děje a odtažitost od hlavních postav. Je vám totiž jedno, co se stane s postavama a ani jejich osobní příběhy nejsou bůhvíjak zajímavé (v tomhle je snad jediná vyjímka postava skvělého Ch. Walkena). Osobně mi přijde že film sází na první dojem, který ve vás zanechá skvělý trailer a na poutavý název filmu. Tak trošku prázdná skořápka. 60% ()

Taio

Škoda, že som hneď vedel kto je psychopat č.1 a to mi trochu ubralo. Postupne to zas nabralo na tempe a dialogoch. Z obsadenia mne osobne najviac vytŕčal Rockwell s Harrelsonom. Chyba tomu niečo vrrr, ktore by ma presvedčilo o 5*... možno to "vrrr" pride v ďalšom zhliadnutí. OST♫ 3/5 Príbeh 4/5 Výkony 4/5 Napätie 3/5 Humor 4/5 ... 80% ()

V.Silver

Me likey! Zajímavý scénář s atmosférou ne nepodobnou Bruggám, ale přece jinou. Absence výraznějších ženských rolí mi ani tak nevadila, hezky to hrálo na macho notu - především Sam Rockwell exceloval. Líbila se mi taky spousta narážek buď na klasiky akčního žánru, thrillery o sériových vrazích nebo rasovou rovnoprávnost ("Tak napiš scénář o sedmi vyšinutejch lesbičkách, ze kterejch dvě budou černý."), kterou je hollywood pověstný (kvóty pro obsazení hereckých rolí černochy nebo asiaty apod.). Fascinoval mě taky nápad udělat gangsterku, která bude plná násilí, ale skončí mírumilovně - to se opravdu povedlo. I hudební doprovod byl vybrán velice pečlivě, to je pro mě taky důležitá složka filmu :) Tento snímek byla radost sledovat. 90%. ()

R1CH1E

Originální a chytrý film, který si dělá srandu sám ze sebe, je plnej vtípků a vůbec pobaví. Škoda jen, že rozjezd je trochu poamloý a že místy mi připomíná takovej slabší Podfu(c)k s méně postavama a bez Ritchieovského kouzla. A proto nemůžu dát plnou palbu, ikdyž za úžasné herecké výkony (hlavně Walkena a Harrelsona) a bílýho králíka bych strašně rád tu plnou palbu dal. ()

cpt.Lynch

pozitiva tohoto filmu vidím ve 3. rovinách 1) Originalita (která snad někomu může připadat jako ulítlá zmatenost). 2) Moc hezká vizuální stránka. 3) Herecký koncert čtveřice Farrell, Rockwell (ten obzvlašť), Walken a Harrelson. No a ruku na srdce, nebýt ve filmu tato eliní herecká smečka, tak dle mého zapadne jak výplata do výherního automatu a hodnocení bude zcela někde jinde než 3,5* ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

13.06.2013

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)