Najslávnejší príbeh zakázanej lásky z pera Williama Shakespeara znova ožíva v novej filmovej adaptácii z roku 2013, s Hailee Steinfeldovou a Douglasom Boothom v hlavných úlohách. Rómeo z rodu Montekovcov sa na maškarnom plese zamiluje do mladučkej a naivnej Júlie z rodu Kapuletovcov, ktorá jeho city opätuje. Mladí milenci však musia svoju lásku pred blízkymi tajiť, pretože medzi oboma rodmi už celé generácie pretrvávajú nepriateľské vzťahy a hlboká nenávisť. Rozbroje medzi nimi ukončí až sled tragických udalostí. Smrť mladých milencov, ktorým osud nedoprial naplno prežiť svoju lásku ani tajne uzavreté manželstvo, bude najvyššou cenou za vykúpený mier medzi ich rodinami. (TV JOJ)

Babous

Ústřední dvojice je dobrá, ale tempo v druhé polovině filmu ubírá na síle, ač by tomu mělo být naopak. Líbilo se mi využití dialogů ze Shakespeara, který zřejmě nikdy nevyjde z módy, protože mi z těch slov občas běhal mráz po zádech. Finále to opět zvedá nahoru, Shakespeare prostě uměl napsat doják! ()

DavidS.

Moderní a odlehčená klasika plná pubertální dychtivosti i zjednodušení...Shakespeare ořezán na pár notoricky známých veršů, přesto s potenciálem oslovit teen generaci, pro kterou je York v kamaších již směšný a Luhrmann zase příliš nespoutaný a komplikovaný...Romeo vytesaný z mramoru, Julie půvabné děvčátko... ()

peetriss

Nejslavnější romantická tragédie o Romeu a Julii bude filmaře přitahovat stále, a tak není divu, že se zrodilo další dílo převádějící Shakespearovu psanou brilantnost v obraz. Protože však již existuje Zeffirelliho pojetí, které bych nazval dokonalostí samou, je otázkou, zda má ještě smysl pokoušet se o další adaptace tohoto náročného díla. Tvůrci si tím sami na sebe uplétají bič v podobě srovnání s tímto zmíněným filmem. A v tomto srovnání se Romeo and Juliet krčí o několik tříd dole, byť výsledek není nikterak hrozivý. Jedná se o jemně zjednodušenou adaptaci "standardizovanou" blíž zvyklostem dnešních romantických filmových děl, nejednou bohužel sklouzávající mimo půvab příběhu, podle kterého je natočena (rozuměj: mírně nudí). Ústřední herecké dvojici snaživost rozhodně nelze upřít, nehraje zle, ale např. taková Hailee Steinfeld, kterou považuji za velikou naději hollywoodského filmu, není typově zcela dobře obsazena, necítí se zde jako ryba ve vodě a se Zeffirelliho Julií, Olivií Hussey, se nemůže vůbec srovnávat, přestože i ona je svým způsobem kouzelná. Podobně je na tom Douglas Booth... Adaptace, která neurazí, ale ani dech nevyrazí. ()

Hydra Foy

Jedna za milučkú Hailee, jedna za nádhernú výpravu a kostýmy a jedna za uchulahodiacu hudbu. Vo všeobecnosti príjemný počin, ktorý ničím neurazí ani neprekvapí... ()

kristynca

Jak se vám líbí? Mnoho povyku pro nic! Komedie omylů a Marná lásky snaha. Dobrý konec vše napraví... Hmmm... Nah! Rozhodně ne tady! Takže... vidět? Nevidět. To je, oč tu běží. A vězte, že co Romeem a Julií zvou, i zváno jinak hodnotila bych stejně. ()

Florfila odpad!

Tak Carlo by si zasloužil vyhostit nejen z Verony, ale rovnou z celé hvězdné soustavy... Takhle zasvinit a znesvětit jedno z největších děl, to se hned tak nevidí. O nesourodosti hereckých výkonů ani nemluvím. Připadala jsem si jako ve škole pro dementy, kteří dostali za domácí úkol nacvičit Williamovu hru. Suchá recitace nádherných veršů mi zkroutila všechny kosti v těle. Proč to více rozebírat. Byl to jednoduše hnus nad všechny hnusy, který mi přivodil touhu po lobotomii... ()

jajush

Musím říct, že tenhle film byl opravdu zvláštní. Kostýmy, skvělí vedlejší herci (Tybalt, Merkuccio, Kapulet, atd.), všechno kolem se mi líbilo. Ale nemůžu se rozhodnout, co si myslet o těch hlavních dvou. Jednu chvíli mi přišli tihle mladí neznámí herci jako skvělá volba a jejich lásku bych jim i věřila (víc teda Romeovi, než Julii). Ale klidně hned scénu na to ne, jak kdyby byli takoví... moc škrobení. Přišlo mi to nevyvážené. Nejvíc se mě dotkl monolog Romea, jak říkal, že vyhnanství je horší jak smrt. A co se konce týče- no, každý režisér si přidá něco svého, chápu, že to není přesně podle Shakespeara. Dávám 65%. ()

Silencia90

Nehledě na to, že jsem ovlivněna zpracováním z roku 68, musím hodnotit 3,5*. Jestli je to tím, že s titulkami to nebylo ono, nevím. Každopádně mi toto zpracování přišlo méně uvěřitelné. Výstižně zobrazené ulice města nezachránily tu krásu prostředí, která se sice s postupem filmu podle mě vyrovnávala skutečnosti (zhoršovala), avšak nemyslím si, že takhle krásně nazdobené to tehdy měli. A i kdyby, necítila jsem tu pomíjivost života jako z minulého zpracování. Rychlému vzplanutí Romea a Julie by se ještě dalo uvěřit, ale celkový dojem se neslučoval s tím, že se lidé jen tak na ulici potkají, vyvolají vražedný souboj a bez výčitek druhého zabíjí. Se zpracováním z roku 1996 se to ale srovnávat moc nedá. Dobovější prostředí mám radši, ale moderní nádech má také svoje kouzlo. ()

Deleatur

Tahle (zvuková) adaptace se mi líbila (zatím) nejméně, i když to bylo celkově solidní řemeslo. Steinfeldové a Boothovi chyběla prudkost herců verzí z r. 1968 i z r. 1996, která vysvětlovala jejich závěrečný afekt (věděl to i Shakespeare: "Takové prudké vášně mají i prudké konce a umírají na vrcholu."). Navíc se mi zdál mladičký Smit-McPhee jako Benvolio daleko lepší než Booth jako Romeo. Ve srovnání se slavnou (a tradiční) verzí z r. 1968 byla zajímavá i jiná ohlazování - Juliin nízký věk byl zamlčen, chůva koukala v šoku, jak kněz radí, aby Romeo zarmoucenou Julii utěšil jako manžel, samotná erotická scéna byla cudnější... jinými slovy to upravili pro dnešní školní představení. Ale je zajímavé (vzhledem k tomu, že to byla americko-italská koprodukce), jak to přizpůsobili i ateistické době a milenci se (stejně jako ve verzi z r. 1996) na pomezí života a smrti minuli (v r. 1968 už byl Romeo úplně mrtvý, když se Julie probudila z omámení a je to tak i v předloze). Přesto ale tvůrci dvojitou sebevraždu naaranžovali jako Pietu (což je zřejmý odkaz ke křesťanskému vykoupení a je to v souladu se závěrem Shakespearovy tragédie). Ale jednu věc měli lepší než verze z r. 1968 - ty pánské punčochy měly určitě lichotivější střih. // 61% // P. S.: Teď mě napadá, že to minutí je vlastně krutější, ale bral jsem to tak, že jim dali šanci na poslední sbohem. Zatímco v Shakespearově době byla útěcha v naději na opětovné setkání v Nebi. ()

Páně

Ani nevím jestli si mám spílat nebo se chválit za to, že jsem nikdy nejevil zájem o původní Shakespeareovu předlohu, pohříchu však tohle bylo i mé první filmové setkání s touto nesmrtelnou klasikou. Musím říct, že na podobné dílo zavánějící druhou ligou mě opravdu hodně překvapila technická, vizuální a hudební složka. Italské kulisy a exteriéry tomu skutečně svědčí a soundtrack je naprosto odpovídající podobnému druhu příběhu. S čím jsem byl spokojen méně, bylo doslova dřevorubecké prokousávání se veršovaným jazykem, který paradoxně místo aby atmosféru Shakespearovy klasiky vhodně doplnil, tak jí v mém vnímání mírně komplikuje svojí naivní banalitou. Co se odvyprávění celého příběhu týče, tak se v mých očích vzájemně vykrátí vyloženě povedené scény s těmi povedenými méně, nebo snad dokonce místy i vyloženě hloupými, aby mě však stěžejní osudová scéna přeci jen nakonec slušně zasáhla. Rezultuje z toho průměr až lehký nadprůměr, který svým stylem a celkovým pojetím osloví především dámskou část naší populace nepochybně. ()

Dejnasp

Tento příběh, který je klasikou, se mi moc líbí, proto jsem si nové filmové zpracování nemohla nechat ujít. Moc jsem se na to těšila a už od začátku to vypadalo slibně. Nicméně, musím zkritizovat herecké výkony, konkrétně hlavní herečku Julii, Hailee Steinfeld. Její výkon byl doslova ubohý, i na to že byla kdysi nominovaná na Oscara. Přišlo mi, že se jen naučila text a toporně ho odvykládla, bez jakéhokoliv projevení citů či hlubšího pouta s Juliinou postavou. Na tuto roli je třeba být takový herecký chameleon, což Hailee není. Ale toto není jen jen její případ, takových herců by se tam našlo víc, ale u ní mi to nejvíce vadilo a pak jsem se spíš soustředila na Stenfieldové neherecký výkon, než samotný děj. Škoda toho, jinak bych dala plný počet. Prostředí a kostýmy byly úchvatné, dialogy dobře zvolené a žádná scéna netrvala příliš dlouze, ani krátce. Hned na úvod mě zaujala krásná hudba, na kterou si u dobrých filmů potrpím. Takže další plus. ()

Kremik

To je hnus, opravdu. Spousta lidí tu musí v hrobě rotovat. Nechápu, jak autor scénáře nemůže pochopit něco, co pochopili tisíce před ním. S režií nebudu ztrácet ani čas. No a herci...Chudák Skarsgard, že musel hrát s tímhle odpadem. Fuj, třesu se ještě teď. ()

GoldHair

Sympatické obsazení hlavních rolí, příjemný průběh filmu, ale postrádám v něm napětí a emoce. Ještě jsem neviděla jiné zfilmování Julie a Romea, ale jsem si jistá, že tohle nepatří k těm lepším.. ()

Sophia

Za mě rozhodně nejvyšší hodnocení. Nejen kvůli výkonům hlavních aktérů Romea a Julie, jež jsou tak mladí. Velmi se mi líbíl i Paul Giamatti, který se do role duchovního náramně hodil. Skvělé kostýmy, hudba (miluji soundtracky v podání smyččů) a velké díky patří především režii, která si vychutnala jak soubojové scény, tak ty láskyplné. Konečná scéna v hrobce, kdy si Romeo a pak Julie vzali život, mě donutila k slzám. Báječně zahraný a naprosto nepokrytecký žal, který předvedl Giamatti, když to uviděl, u mě zpustil proudy slz. Moc smutné a přitom tak krásné. Nejlepší filmová adaptace Shakespeara. Prozatím... ()

G-Athame

Steinfeld uz se mi od zacatku nezdala jako spravna volba. Obsadit Julii nekym jinym a byl by to vetsi uspech. Westwick famozni, stejne jako Booth a Lewis, jen proste ta Julie... ()

jungledmnc odpad!

Humus. 1. Nejodpornejsi, nejkycovitejsi, nejvykradenejsi a nejnudnejsi soundtrack v historii lidstva. 2. Atmosfera a herecke vykony jako z italskych telenovel (a to neprehanim). ()

LencaN

Vlastně ten příběh ani nemám ráda pro jeho tragický konec a myslím, že další verzi už ani vidět nechci (alespoň ne v blízké době). Protože pokud není filmová adaptace tohoto díla naprosto hrozná, je vysoká pravděpodobnost, že budu brečet jako želva. Herci mi přišli vybraní dobře. No Romeo je sice trochu moc hezoun, ale mně se nakonec líbil na Romea jak tváří, postavou, tak hereckým výkonem. Julie byla jemná, ne prvoplánová kráska, spíš jako víla, mladičká. Konec je sice trochu upravený, ale dodalo to tomu ještě víc emocí. Lokace super, vypadalo to opravdu dobově, ani jsem si nevšímala, kde je jaká počítačová úprava, všechno slušně reálné. Kostýmy byly taky super, Julie měla pár lehoučkých romantických šatů a všichni mužští měli taky pěkné oblečení, které jim dodávalo ještě na větší mužnosti, přirozeně široký hrudník, ramena a tak :) myslím, že celý film je pojatý s citem, nenásilně, s pokorou k předloze a dodržení určitých konvencí, trochu konzervativnějším a klasičtějším stylem a tak mi to sedělo. ()

Santiago.

Podle mě hodně povedené, krásná hudba - tato verze mi opravdu sedla. Velmi citlivě natočené, řekl bych s úctou k tomu nádhernému příběhu, který takhle vynikne. Milé překvapení. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013