Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

Ivoshek

Narazil jsem na to náhodou, v nouzi. Začátek mě zaujal a už jsem měl radost, že jsem našel skrytý klenot české kinematografie, ale zhruba od půlky už mne tvůrci vyvedli z omylu. Jako celek je to rozporuplné. Co se povedlo: casting všech starších herců (Nárožný, Stašová, Vetchý, Hrušínský, Balzerová). Jasně, jsou to trochu zjednodušené postavy, ale funguje to a je to sranda. Z mladších se bohužel povedla jen ta slepá holka, která to hraje přirozeně a sympaticky. Zbytek jsou prkna a film hrozně srážejí dolů. Nejhorší je asi vnuk-hulič, ale ani ostatní si s ním nezadají. Postavu hodnýho cikánskýho kluka beru celkem v pohodě. Taky product placement se moc nepovedl. Že je všude Ford a záběr na klíčky je zbytečně dlouhej, to bych snesl, ale ta trapárna s "poradci" z OVB, to mě vyloženě sralo. Od půlky ubývá homuru a přibývá "myšlenek", což film posílá do říše nudy a přetáčení. ()

=woody=

Dobrý podvečer, dovolte mi krátkou obhajobu tří hvězd, což považuji za průměr. V tomto případě je to hezký, takový lepší průměr. Ale nic víc. Milan Cieslar vyskočil ze škatulky televizního rejži a poprvé se pustil do lítého boje s romantickou komedií. A když nepočítáme pohádky a povídku s Donutilem, je to jeho první komedie vůbec. Nevyšla úplně zle, je však nutné si uvědomit, že množství jednotlivých "lásek" zde netvoří mozaiku příběhů, ale jen křoví ústřednímu páru. Děj filmu (i humor) je prvoplánový, jednoduchý, předvídatelný. Škoda. Přesto zvažuji přilepit ještě čtvrtou hvězdu - a to za dokonalou Anetu Krejčíkovou!! Neuvěřitelný talent. Mějte se neuvěřitelně - filmově :-) Woo. ()

claudel

Velmi pěkný film české provenience. Musím říct, že mě i dost překvapil, čekal jsem průměrnou zábavu se známými českými herci, avšak dočkal jsem se zábavy mírně nadprůměrné. Zmínění herci se o to vydatně postarali svými přesvědčivými výkony, v čele pelotonu uhání excelentní Simona Stašová a Aneta Krejčíková, jež po diametrálně odlišné roli v Poupatech rozhodně zaujme. ()

Morholt

Další z našich vážných komedií, na které snad máme patent. Ústřední linií je příběh nevidomé dívky, která se šťastně i nešťastně zamiluje a okolo ní běží svět minipříběhů, ve kterém láska kvete v každém věku a bez rozdílu pohlaví, i když jí není vždy přáno. U hlavní linky jsem se moc nezasmál, což ovšem neberu jako handicap, a u těch vedlejších jsem se naopak usmíval dost, což je samozřejmě plus. Plusem jsou i herecké výkony a vedle osvědčených harcovníků tu vyniká Aneta Krejčíková. Vlastně jediné, co mi vadilo, byla ta antirasistická struna. Možná, že kdyby nám nebylo neustále podsouváno, jací strašní xenofobové jako národ jsme, díval bych se na ní jinak, ale takhle mi to docela lezlo na nervy. Láska je láska ovšem i tak zůstává vynikajícím filmem. 85% ()

Kimon

Je to zvláštní, ale určitě po více než roce jsem na plazmové placce na ČT1 zhlédl tento film, tentokrát podruhé. Ještě se mi nikdy nestalo, že bych po druhém zhlédnutí tak radikálně měnil své hodnocení. Z původních dvou na čtyři hvězdy. Inu, stalo se. Že by to dělala má mozková chemie nebo snad mé srdce tak měkne? Nějak se mi ten Maruščin příběh rozmrazil srdce. ()

Handle

Film o předsudcích vůči ostatním v komediálním pojetí. V podstatě se této tragikomedii dá plno věcí vytknout, ale přesto se mi jeví vtipně a sympaticky, asi díky tomu nadhledu. Sice je dost možné, že se jedná o komerční film s klišé vtipy (...a product placement už se stává asi povinností každého českého filmu, ale co no...), ale je to "jen" komedie a svůj účel splnila, protože jsem se opravdu zasmál... Sice je fakt, že kdyby to režíroval někdo jiný, mohlo by to dopadnout asi o něco lépe. Postavám jsem né vždy věřil, někdy to působilo už dost nereálně (za což podle mě herci nemohli, protože většina z nich hrála skvěle - hlavně Simona Stašová) a se závěrem by se dalo pohrát taky lépe, ale čert to vem... :) Na čisté 4* to asi není, ale díky opravdu pěkné myšlence, je přesto dám. Celkový dojem je výborný a rozhodně to řadím mezi nadprůměrné české komedie. Sice nic nového, ale zábavných oddychovek není nikdy dost... :) PS. Po přečtení pár ext. recenzí se fakt nestačím divit. Rozhodně netvrdím, že v nich není kus pravdy, ale takhle do hloubky přemýšlet o komedii by mě ve snu nenapadlo... :) Sedět v kině a říkat si proč tahle postava dělá tohle, když v normálním životě by to neudělala? No nevím, ale s kritikem do kina bych fakt někdy chtěl jít... :) ()

Katullka odpad!

Odpad kam se podíváš. Česká televize a trapasácký producplacementy. Projďeme se s REDkou bez stativu. Udělejme si bordel v tom, co teď vlastně hýbe českou společností. Zakončeme to Romem, co není Rom. Slepicí co je slepice. Buznou co to do zadku rád má a super čuper odporným filmem plných odporných momentů. NE! Tohle fakt NE! Cieslar by se měl vrátit k nacistickým televizním filmům a nechat vše na pokoji. Heil. ()

6thSun

Jeden příklad za všechny. Co kdyby ten rom místo aby byl pohlednej, byl oplácanej vizuálně neatraktivní jedinec? Toho se režisér bál (jestli mu to ovšem vůbec přišlo na mysl), protože by se tak nedostal k srdíčkům diváků komerčních televizí. A zároveň se tím usvědčil z rasismu. ()

GeusX

Poněkud smutné realistické drama s komediálními prvky a velmi dobrou hereckou sestavou. (a snad až přehnaně do očí bijícím product placementem) ()

hejahou

Občas jsem se docela bavil, ale spíš jsem se nudil......taková středně kvalitní komedie.....vidět podruhé bych ale již nemusel....nenadchne neurazí...... ()

Terva

Tedy, čekal jsem více. To je komedie? Ve své podstatě mě tam vůbec nic nezaujalo. Snad jen, někdy, celkem slušná kamera a pár dobrých herců. To však Českou komedii nezachrání. ()

Johny_fork

Komedie, která má sice kolísavou kvalitu, ale nedá se jí upřít, že stojí vynikajících hereckých výkonech (Krejčíková, Nárožný, Vetchý). Snaha vměstnat do stopáže jednoho filmu všechny bolesti světa (nevidomá hlavní hrdinka, Romové, alzheimer..) působí trochu lacině. ()

Pink.Panther

Jsou filmy, které člověka uchvátí tak, že na to nemá slov. Toto je ten případ. Vypůjčím si tedy slova Františka Fuky z FF filmu: - Po sledování takovéhoto filmu si musím říct "Zlatý Vejdělek, zlatý Hřebejk". A to je vskutku neveselé pomyšlení...- Já dám jednu hvězda z milosti a mé útlocitnosti k tvůrcům. Škoda, že tam hana zaňáková neřvala „láska je láska“ celý film, což by mne jistě vyprovokovalo k objektivnějšímu oznámkování než je těch nadhodnocených 5%. Produkce: Happy Celluloid ()

Marsik

Nečekaně pěkný český film, kde bylo příjemně skloubeno drama s humorem. Vetchý, Stašová, Nárožný, Balzerová - obrovské herecké osobnosti v jednom filmu, co si tedy víc přát. Děj se i hodně zaměřil na Anetu Krejčíkovou (slepá dívka) a kupodivu to nebylo na škodu. Vysoké hodnocení je nasnadě. 75% // (3.1.2014) ČT1 HD - I na podruhé mi to přišlo dobré. Na české poměry určitě. Vše podstatné jsem vystihl v prvním komentáři a nic se nezměnilo. 75% (with J.) ()

DEXTER099

Čekal jsem ledacos ,protože ujetých českých filmu je až až,ale tohle si myslím byl celkem citlivý film o lásce v různých podobách a bylo tu i více témat ze kterých by se dal udělat samostatný film ,který by měl co říct,alespoň já si to myslím :-) Např.: Slepota Marušky,diskriminace,strasti Libušky atd.Ještě bych chtěl říct,že bylo fajn od Anety Krejčíkové,že svoji roli nepřehrávala,ale zvládla jí přirozeně aniž by divák musel pořád řešit,že takhle přeci by se indisponovaný nechoval atd.Za mě tedy celkově 75% a čtyři hvězdy. ()

yakoob

Film je postaven na přitažlivosti současných témat ve společnosti...Nejde do hloubky problémů a vážná témata bere s ironií, humorem nebo, jak už to u filmů bývá, nedává nám možnost vidět následky...Často pak máme dojem, že hulit je vlastně docela "hustý", tolerance sexuální orientace je dnes cool a otěhotnění má stejnou váhu jako dostat opar...Ano, je to komedie, ale škoda, že film nepřišel s nějakým příběhem, který by se nevezl na dnešních trendech a zajel nám lidem pod kůži...Na tento film bych určitě za pár měsíců zapomněl nebýt mého kamaráda Macia, který v této své prvotině hrál...Myslím, že se toho zhostil výborně...A to je důvod proč jsem šel na tento film do kina...Vidět jak si kamarád plní své sny...Tak trochu mu závidím...Chopil se nelehkého úkolu...Čtvtá hvězda patří jemu... ()

fannah

Strašně moc příjemný film... Úžasná Stašová, úžasná myšlenka, skvělý příběh... moc milé podání. ()

Historik

Na komedii je to místy dost smutné, nebo možná hořké, ale budiž. Jelikož jsem nedávno viděl Líbáš jako ďábel, může tento film pro mne být v rámci nových českých komedií jedině pozitivním zážitkem. Ne že by to bylo dokonalé dílo, myslím, že to chtělo větší tempo, scénář sice místy předvídatelný (ale který není ?), ale herecké výkony byly vesměs dobré a několikrát jsem se doopravdy upřímně zasmál. A také fandím Milanu Cieslarovi, poněvadž jeho filmy bývají nezaslouženě kritikou haněny a diváky opomíjeny. Takže to jsou poctivé tři hvězdy, možná i tři a půl. ()