American Horror Story (TV seriál)

American Horror Story

American Horror Story 1

(neoficiální název)

Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2011, 13x50 min

Jessica Lange, Sarah Paulson, Evan Peters, Frances Conroy, Lily Rabe, Dylan McDermott, Taissa Farmiga, Kathy Bates, Angela Bassett, Jamie Brewer, Emma Roberts, Connie Britton, Alexandra Breckenridge, Denis O'Hare, Joseph Fiennes, Zachary Quinto, Gabourey Sidibe, John Carroll Lynch, Kate Mara, Danny Huston, Michael Chiklis, James Cromwell, Finn Wittrock, Alexander Dreymon, Lizzie Brocheré, Chloë Sevigny, Josh Hamilton, Skyler Samuels, Morris Chestnut, Clea DuVall, Patti LuPone, Neil Patrick Harris, Leslie Jordan, Mena Suvari, Eric Stonestreet, Mare Winningham, Franka Potente, Grace Gummer, Jenna Dewan-Tatum, Chris Zylka, William Mapother, Adam Levine, Jamie Harris, Azura Skye, Christian Serratos, Mageina Tovah, Adina Porter, Matt Ross, Alessandra Torresani, Brando Eaton, Ashley Rickards, Gregory Sporleder, Rebecca Wisocky, Britne Oldford, Chelsey Valentine, Michael Graziadei, Ian McShane, Fredric Lehne, Rebecca Metz, Brooke Smith, Mark Margolis, David Chisum, Chris McGarry, Teddy Sears, Drew Powell, Scott Lawrence, Ava Kolker, Dana Gourrier, Bodhi Schulz, Kai Schulz, Abbie Cobb, Celia Finkelstein, Joshua Malina, Anthony Ruivivar, LaJessie Smith, Tara Holt, Rosa Salazar, John Aylward, Shauna Bloom, Stevie Nicks, Barbara Tarbuck, Marc Aden Gray, Naomi Grossman, James Gaudioso, Robin Bartlett, Joe Egender, Rodney Rowland, Lauren Gros, Lance Reddick, Matthew James, Amir Arison, Riley Schmidt, Katherine Herzer, Wes Bentley, Emily Johnson, Chandler Kinney, Tanya Clarke, Evan Parke, Meg Wolf, Jenny Wade, Mat Fraser, Cole Sand, Kaylee Bryant, Elizabeth Bond, Mattie Liptak, David Burtka, Dane Rhodes, Christopher Neiman, Erica Curtis, Ross Britz, Celia Weston, Miles Doleac, Meredith Scott Lynn, Matt Bomer, Lee Tergesen, Presciliana Esparolini, Shauna Case, Kyle Davis, Maria Olsen, Jennifer Holland, Ritchie Montgomery

Pilot: Tísnivá atmosféra a vcelku rychlé střídání scén, jež působí chaoticky, ale ve výsledku diváka ještě víc přikovají do sedačky. Tohle vypadá na pořádný béčkově laděný hororový nářez a vůbec nevadí, že jde o téma už mnohokrát zpracované. Navíc je tu spousta známých seriálových herců - Dylan McDermott (The Practice), Connie Britton (Friday Night Lights), Frances Conroy (Six Feet Under), Denis O'Hare (True Blood) - a navrch drsná Jessica Lange. Bizarní, zábavné a strašidelné. / Po druhém dílu už se u mě dostavují první příznaky závislosti. :) / Po třetím díle hodnotím plným počtem hvězdiček, protože tohle mě prostě chytlo. Proklatě zábavné, místy strašidelné, sem tam černohumorně vtipné a hlavně výborně napsané. 1. série - 100% Asylum je ještě šílenější a drsnější než první řada. Občas až působí maličko přeplácaně. Jessica Lange opět úžasná. 2. série - 90% Ve 3. sérii už měli tvůrci hodně vážný problém najít správnou míru. A nejde jen o všechny ty splatter momenty, které mají za cíl jen šokovat co největší nechutností. Třetí řada není příliš zvládnutá ani dramaturgicky, velká část dílů je vyplněna natahovanými či úplně zbytečnými scénami. Zatímco zpočátku vypadala čarodějnická story hodně nadějně, v druhé polovině řady se z toho stala jen mdlá vyvražďovačka, která nedokázala překvapit tak, jak se to dařilo prvním dvěma sériím. 3. série - 70%(10.10.2011)

Seriál, u kterého jsou klišé poměrně dobře vyvážena počtem nečekaných smrtí a jehož koncepce pro mě nevylučuje zhlédnutí druhé řady. 90%.(1.9.2014)

Divný, divný, divný! Což byl vlastně účel. Někdo v tom vidí strach, jiní zase atmosféru městečka Twin Peaks. Jedno je jasné a to fakt, že tenhle film vůbec nedbá na žádný skutečný podklad, prostě a jednoduše si s divákem hraje a i když příběh zakládá na paranormálních jevech, přijde mi, jako kdyby to o nich vůbec nebylo. Tvůrci Plastické chirurgie se nezapřou. Zhnusení je tady řádný, ale nevím, jestli to vydržím shlédnout do konce. Nějak mě ty postavy neoslnili natolik, abych u toho vydržel do konce. Nápad si to ale určitě zaslouží a některé postavy jakbysmet. Každopádně musím říct, že na dlouhohrající seriál je to docela málo.(7.7.2013)

Pilot: Seriál American Horror Story přišel jako blesk z čistého nebe. Do dne, kdy se objevil pilotní díl, jsem o něm neměl žádné detainější informace. Kdykoli se o něm na zahraničních hororových webech psalo, nevěnoval jsem článkům pozornost, protože jsem podle názvu očekával jen nějaký dokument (jako např. tu). Kvůli těmto okolnostem jsem se nestihl dostatečně natěšit, takže se mi ten pilot nakonec možná líbil víc, než kdybych si od něj sliboval nějakou velkou bombu. Prozatím mi to evokuje Městečko Twin Peaks v hororově béčkovém balení. Předtitulková scéna je úplně báječně strašidelná, zbytek dílu spíš zábavně znepokojivý. Jsem hodně zvědavej, jaké trumfy mají tvůrci schované v rukávu, protože natáhnout storku o prokletém domě na plochu seriálu, to nebude úplně lehké. Štvou mě jenom dvě věci - jednak postava Bena, jednak to, že jednotlivé scény na sebe moc precizně nenavazují. Vůbec tak netuším, jestli během první epizody uplynul týden, měsíc, dva měsíce, či dokonce víc... Hodnocení zatím provizorní. Cítím, že s přibývajícími díly to buď klesne na tři, nebo stoupne na pět :-) 1.série: Tak se to udrželo na čtyřech. Plusem jsou zajímavé postavy a celkově příběh, který z okoukaného námětu o prokletém domě vytěžil snad maximum, zvlášť s ohledem na plochu dvanáctidílného seriálu. Pokud mě něco mrzí, tak to, že hororových okamžiků jsme nakonec moc nedostali. Ale palec nahoru, poslední epka byla pěkným rozloučením s postavami... a těším se na druhou sérii, která bude o něčem úplně jiném.(8.10.2011)

Obsahuje náznaky spoilerů. Ryan Murphy. Neuvěřitelný talent a titán mezi scénáristy poslední seriálové generace. Po řádně střeleném Popular, kontroverzním Nip/Tucku a muzikálovém úletu Glee si Ryan sednul se svým dlouholetým (pracovním) partnerem, Bradem Falchukem, a společně rozhodli napísati nějaký ten horůrek. A bylo na čase. Naplánovali si projekt ve stylu komorního divadla, pět sérií, pět odlišných příběhů s různými postavami, ovšem se stejným hereckým obsazením. Proto i můj komentář bude vypadat jinak, než to se seriály obvykle dělávám. 1. série - Mulchuk (ha!) úspěšně rozčeřili stojaté vody hororového žánru hned prvním dílem první série, a udělali to prostřednictvím (jak jinak) nefunkční rodiny. Murphy miluje komplikované postavy, rodinné krize a dramata, temná tajemství, a žánr hororu se pro jejich prozkoumání jeví překvapivě logicky. Nešťastný ústřední pár (výtečná Connie Britton a spolehlivý Dylan McDermott), jejich depresivní dcerka Violet (sympatická Taissa Farmiga), psychopatický Tate (neokoukaný Evan Peters), mrazivá a děsivá Constance (vpravdě (ne)uvěřitelná Jessica Lange), tajemný původní obyvatel domu Larry (Denis O'Hare!), perverzní/dobrosrdečná hospodyně Moira (úžasná Frances Conroy) a další hromada ujetých postav vytváří dohromady skutečně chutný mix černého humoru, tíživého napětí a sem tam i chvíle nefalšovaného strachu. 5* 2. série - Od ústředního tématu nevěry a duchů/duší první řady radikálním obratem k (ne)příčetnosti uvnitř katolického blázince ve druhé, Mulchuk hází do kotle jeden nápad za druhým, ať už nacismus, mutanty, mimozemšťany, boha a ďábla či Smrt samou. Někdy to nevyjde na sto procent a občas to působí zbytečně přeplácaně, ale z největší části to pořád baví a překvapuje, a pokud zrovna ne, stejně aspoň herecky oslňuje božská Lange a dokonalá Conroy. Staří známí herci v nových rolích těší, mezi novými postavami je hned několik velkých tahounů (Jude, Kit, Lana "Banana"..) a roztomilých sidekicků (mikrocefalická Pepper!), a Name Game mi jede v přehrávači od rána do večera. 4,5* 3. série - Po naprosté duševní temnotě druhé sezóny hladce do přemrštěné komediálně-hororové parafráze na X-Meny, kde místo mutantů řeší ústřední téma menšin a většin čarodějnický slet. Trojka je jako celek po eklektické dvojce taky o poznání soustředěnější ve svém ději, který doplňuje akorát několika reálnými figurami s poupravenou historií (Delphine LaLaurie, Marie Laveau, Sekerník z New Orleans). Zároveň představuje zatím nejlepší cast (připojují se herecké legendy Kathy Bates či Angela Bassett, a zároveň se vrací oblíbenci jedničky, O'Hare, Farmiga či Brewer) ve zdaleka nejtrhlejších rolích seriálu, nechybí nemluvný úchylný sluha, rasistická masová vražedkyně, novodobé Frankensteinovo monstrum, či má zřejmě nejoblíbenější postava celého AHS, neuvěřitelně výstřední a vždycky stylová čarodějka s vlasy barvy ohně a slabostí pro extravagantní módní výstřelky Myrtle Snow (navzdory tomu, že Jessica Lange svým oslnivým výkonem v roli stávající Supreme Fiony dokazuje, že dovede být i ve čtyřiašedesáti pořád svůdná i nechutná, zranitelná i totální badass, právě Frances Conroy v roli Myrtle si kradla každou scénu pro sebe). Coven se zkrátka nebere vážně, proto působí tak osvěžujícím a zábavným dojmem, a proto je dost možná mou nejoblíbenější sérií. 5*(17.10.2011)

Murder House - 85% - Partnerské problémy, nevěra, důvěra, nové začátky a přitom tenhle příběh určitě není vztahovka. Zlo pod schody, duch za rohem a spousta kostlivců, které jednomu strašidelnému domu chtějí vypadnout ze skříní - a stejně bych seriálu čistě horrorovou značku nepřiklepnul. Ryan Murphy a Brad Falchuk ze sebe zkrátka oprášili optimismus a nadšení, které je třetím rokem provází v Glee a rozhodli se sepsat všechny negativní myšlenky, které se jim v hlavě nastřádaly od skončení Nip/Tuck. A když jim přišla asistovat fenomenální Jessica Lange nebo uhrančivý Evan Peters, trefili do černočerného. Jakkoli je AHS od prvních vteřin znepokojivý a všemi sbíhajícími se linkami plíživě nepříjemný, odtrhával jsem zrak jen těžko. Kdyby se rodinné promluvy občas nezadrhávaly v tempu, mohla být z tamního snažení událost ještě uhrančivější. Přesto mají páni scénáristé v rukou možná malý poklad. Asylum - 90% - Tenhle tvůrčí tým mě nepřestává překvapovat. Troufale jsem si myslel, že vím, co asi můžu od pokračování nejnepříjemnějšího seriálového zážitku očekávat, ale všechny děsivé odbočky nebo sugestivní výjevy mi vzaly dech hned na startu. A to měla spousta gradovaných okamžiků plných strachu, odporu i diváckého nadšení ještě přijít. Jestli tahle Story totiž něco umí, je to donucení diváka k tím soustředěnějšímu sledování, čím víc jsou hlavní hrdinové trýzněni osudem nebo rozmary záporáků. A nová bláznivá parta v jen částečně obměněné herecké sestavě je pro zúčastněné fandění jako stvořená. Dříve nebo později se mi dostali pod kůži jak sympaťák Kit, tak nevyzpytatelná "sister Jude" a dokonce i doktor Arden. Proto je škoda, že příběhu, který má v sobě zdánlivě úplně všechno, co by horror mít mohl, chybí v poslední čtvrtině tempo a občas i náboj. O to větší satisfakcí je pak všeobjímající finále, kde v rámci příjemného tajemství rád odpustím absenci některých odpovědí. Prohlídka blázince tak díky němu potvrdila, že stanice FX má ve svých řadách už po dvou sezónách dokonale specifický a svého druhu zcela nenapodobitelný počin. Coven - 85% - Minimum mužských postav, sarkasmus kapající z každého dialogu, módní výstřelky, nenapodobitelný styl - a Stevie Nicks. Jestli je na třetím příběhu z horrorové sbírky něco jasného, je to fakt, že si ho Ryan Murphy užil jednoznačně nejvíc. Ta girl power, která z čarodějnic čiší, je až nakažlivě opojná a přináší spoustu momentů, kterými se plní divácké sny. Samotná bohatě nadpřirozená zápletka má ale jeden zádrhel. Přináší sebou občasné oživování mrtvých, čímž dramatický efekt mnohdy těžce utrpí. Scénář tak v polovině začne působit až trochu povrchně, ale včas v podobných veletočích zabrzdí, aby se rozjel vstříc velkému a patřičně osudovému finále. A protože byl tenhle pobyt v New Orleans hlavně hitparádou o nejúžasnější, nejkomplikovanější či nejuhnutější charakter, tak přiznávám, že jsem kroutil očima u Marie Laveau a její kadeřnické party a naopak hltal každou vteřinu s Cordelií, Zoe a Misty.(17.3.2012)

• DaviD3141

{1. séria} » (Pilot - 75%)▐ Priemer 75% = 3,75*(9.10.2011)

1. série 80% Bizarní a odpudivé, zároveň nakažlivé a osobité. Těším se na druhou řadu.(20.10.2013)

s01: (**) Hmm, když se duch chová jako živej, je vidět jako živej, může dokonce šoustat jako živej (nebo i líp) a navíc ho lze zahnat originálními slovy "jdi pryč", proč teda není rovnou živej? Jediná omezení, která duch má, jsou ta, že nemůže opustit dům, nemůže znovu zemřít, nestárne a je už neplodnej - hotová kopie simpsonů a ideální prostředí pro nekonečnej sitcom... Stylová znělka toho slibuje mnohem víc. Jediný plusíky za constanse, její nekorektní přístup a jakžtakž zábavu s02: (***) Druhá série je lepší, bohužel je poněkud zmatená, trochu účelově přeplácaná a zároveň nedotažená. Některé věci se povedly, jiné byly nazbyt. Zábava zůstala, s ní ale pocit, že byla poněkud k ničemu... s03: (****) Opět zlepšení. S hororem to stále nemá společnýho nic, co ale oceňuju jsou zajímavé nápady, znělka a zábava. Osobně bych uvítal mnohem větší prostor pro madame lalarie a její malé experimentování(5.2.2014)

Prvních několik dílů je nadupaných: strašidelných, tajemných, zkrátka pořád se něco děje (****). Pak přijde zvolnění tempa, tvůrci začínají poměrně rychle vykládat karty na stůl, vytrácí se tajemno i strach (***). Zhruba od poloviny už divák ví (téměř) úplně všechno, a poslední díly se jen ztěžka vlečou k závěru (**). Škoda, na chvíli jsem podlehl i nadšení. Ale jakmile bylo jasné, že za všechno můžou malí zelení mužíčci... Ale ne, to si jen dělám srandu. I když... :-) Možná bych byl nakonec v hodnocení i přísnější, kdyby se v poslední (a pěkně nudné) epizodě jedna z postav nezeptala jiné, jestli nemá něco od Ramones. Třeba Animal Boy nebo Too Tough to Die. A protože jsou to čirou náhodou zrovna mé nejoblíbenější desky téhle party, nechal jsem to být, a šel jsem si je pustit.(28.10.2012)

Dá se na to koukat, ale chtělo by to - více sexu, méně rodinných vztahů a trochu akce. Současná podoba je sice koukatelná, ale k dokonalosti jí prostě něco chybí. Tvůrci se snaží hrát na tajemno, ale to je paradoxně největší slabina celého seriálu. Trochu více lidí z kostí a masa, trochu méně fantazírování. Aby z toho nakonec nebyl druhý Lost. Ten předvedl tolik kombinování a fantazírování, až z toho vzešla úplná blbost. Prozatím 63% (pilot je neskutečná sračka)(17.10.2011)

Murder House je děsně zmatená duchařina, která absolutně nemá logiku a místy až trapně kašle na žánrová pravidla, ale nebyli by to Murphy s Falchukem, aby i zde perfektně nenastavili zrcadlo naší společnosti a trefně nevypíchli její nechutné výstřednosti. Co se týče této stránky, tak jsou skoro stejně působiví jako v mém milovaném Nip/Tuck, jenže pak je tady ještě druhá stránka a tu prostě neskousnu. Celá ta hororová stylizace je sice technicky dobře zvládnutá, ale zároveň totálně ujetá. Tvůrci dokazují, že mají velice bujnou fantazii, seriál se však postupně zvrhává v naprostou magořinu, která na mě nemá skoro žádný účinek a osudy hlavních postav mě za srdce příliš neberou. Je to škoda, protože Farmiga, Peters i ďábelská Lange umí diváka připoutat k obrazovce. Asylum diváka zavalí skutečně velkou porcí nápadů. Bohužel se z toho stane tak zmatený guláš, že i samotné dokoukání epizody je utrpení na úrovni nedobrovolného pobytu v blázinci. Hlavní hrdinové tam trpí opravdu hodně, ale mně to bylo upřímně jedno, protože u záporáků chybí pořádné vykreslení motivací, a tak si pořád dokola dělají ty svoje rádoby šokující prasárny, což začne být časem stereotypní. Další věcí je, že z půlky z nich se nakonec stanou správňáci a za ty svinstva, který prováděli předtím, může jejich bordel v hlavě nebo co. Ten měli hlavně scenáristé, protože něco tak nefunkčního se jen tak nevidí. Jedinou zajímavou postavou je slušně hláškující převtělený ďábel a nebýt Petersovy ufonsko-polygamní linky, která se jako jediná alespoň trochu snaží něco odvyprávět, tak se tento paskvil rozpadne úplně. 1. série: 60%, 2. série: 50%.(26.8.2013)

Druhá série za jasných 5, perfektně napsané, natočené, zahrané (Jessica Lange v životní roli), i když od rozuzlení té linie s mimozemšťany jsem očekával víc a naopak linie v současnosti dostala grády až v posledních dílech.(29.4.2013)

• HollyW

29.7.14 - Po pár dílech zatím můžu jen upřímně říct, že nejstrašidelnější na celém seriálu je úvodní sestřih z černobílých - zažloutlých fotek malých dětí. Z děje jsme s přítelem zmatení jak Goro před Tokiem a lesní včely dohromady. Možná i jako Maďaři v kukuřici. Prozatím je to skákání sem a tam, uvidíme jak se to rozjede.(29.7.2014)

1.série - 100%, 2.série - 90%, 3.série - 80%(8.4.2014)

• gudaulin

American Horror Story je na poli hororového žánru ambiciózní projekt, s trochou nadsázky by se dal přirovnat k The Pacific na poli válečného žánru. Přestože se tady sešla silná herecká sestava, výsledek neodpovídá mým očekáváním, a to navzdory tomu, že pilot se mi opravdu líbil a ocitl se někde mezi čtvrtou a pátou hvězdičkou. U hororů totiž dlouhodobě platí, že nejsnáze se strach vyvolává tím, co nevidíte a neznáte. Bohužel tento seriál je až příliš doslovný a snaží se vysvětlovat motivace i minulost svých (anti)hrdinů tak, že se rychle ztrácí jak hororový, tak mysteriózní potenciál příběhu. Tam, kde v prvních dílech kamera přerušovaná rychlým střihem slídí po podzemních prostorách domu a ukazuje artefakty z šílené laboratoře, vybledlé fotografie a drobné kousky minulosti pochmurného sídla, tam funguje atmosféra na jedničku. Jenže posléze se z toho stává spíš fantasy seriál o světě a místě, kde se setkávají živí a mrtví na jedné půdě a vzniká z toho něco podobného jako Pravá krev, ovšem bez té zábavné všemi myslitelnými sexuálními deviacemi okořeněné polohy. Seriál je zajímavější ve své řekněme první třetině, protože tam se ještě hraje právě s motivem nejistoty, kam budou další osudy postav nasměrovány. V téhle souvislosti si nejde nevzpomenout na vynikající Městečko Twin Peaks, které kdysi úplně převrátilo představu o mysteriózním žánru a vlastně ho nově definovalo. Síla toho projektu spočívala v tom, že Lynch dokázal umně balancovat na hranici několika žánrů a neustále udržoval diváka v napětí, protože odhaloval o svých postavách jen málo a divák nikdy nevěděl, kam se proměnlivý charakter jeho oblíbenců vrtne příště. V American Horror Story je spousta dobrých vychytávek a mikropříběhů, které by jako samostatný díl Příběhů ze záhrobí byly na 5*, ale tady je nutné hodnotit celé dílo komplexně. Některé postavy jsou fantastické, taková sobecká a chladná Jessica Lange je opravdu fascinující, jenže jak se seriál blíží ke svému závěru, stále víc vyplývá na povrch scénáristická bezradnost, které stahují seriál do čistokrevného průměru. Obecně platí, že režie je lepší než scénář. Druhá série dodržela pravidlo, že pokračování musí přinést všeho o poznání víc, aby se udržela divákova pozornost. Doslova ho zahrnuje záplavou motivů, které dohromady tvoří neuvěřitelnou splácaninu, která je spíš k smíchu, než aby vyvolávala napětí a strach. Tým scénáristů jako by netvořil celek, ale každý sledoval vlastní linii a hrál si na vlastním písečku, takže se v the Asylum míchá motiv mimozemšťanů, psychopatů, sériových vrahů, válečných zločinců až po ryze duchařské motivy a samotného ďábla. Opět se dá mluvit o hodně zajímavých postavách, jejichž příběhy ale jdou často do ztracena a protože se ze seriálu vytrácí jakákoli logika a vnitřní soudržnost, musím nemilosrdně jít na dvě hvězdičky. Celkový dojem: 40 %.(28.6.2013)

Pro pilotní díl nechám 5*. Třeba se to časem ubere do sraček a srazím to níž. Atmosféra hutná tak, že byste ji krájeli zavařovacím nožem. Herci, kterým uvěříte i to, co se fakt nestalo. Za ty opravdu gratuluji. Lekavé scény velmi slušné a brutalita také. I přesto, že byl pilot ukecaný, tak je dobré se na něj dívat, protože nikdy nevíte, kdy se objeví lekavá scéna nebo něco, při čem vás opravdu zamrazí. Kamera je slušná a seriál mi dává opravdu pocit, že je tam něco správného, co mě bude nutit se koukat na další a další díly. Příběh mi "zatím" sedí :) Pokud to nesklouzne k tomu, že zfetovaní emzáci ovládají jeden starý barák, tak tento seriál bude mít mou 5 ti hvězdičkovou podporu :)(6.10.2011)

• Kordus

Pilot: Zatim se nemuzu rozhodnout, zda se mi to libi, nebo ne. Velkym plusem je bizarnost a styl natoceni, velkym minusem, ze vubec netusim, co se tam deje... Ale urcite budu prvnich par dilu sledovat. Snad to neskonci podobne pitome jako Harper's Island.(9.10.2011)

Zatiaľ som videla Asylum, ktorému by som kľudne dala 5*, ale s tou rezervou, že si chcem ešte pozrieť zvyšné dve série, dám 4. /// Po Covene zvyšujem na 5* a budem sa snažiť pozrieť aj prvú sériu. Hoci TV seriály slávia renesanciu, toto je jeden z mála, ktoré ma skutočne zaujali. Vo väčšine ostatných ma doslova trýznia tony klišé a trápnych dialógov už v pilote, takže o pokračovanie nemám záujem. American Horror Story ma chytilo a držalo od začiatku do konca.(20.4.2014)

Z počátku trošku váhavé, ale velmi brzy se to rozjede a pak už jen tleskáte umu Murphyho a všech ostatních, umu vytvořit tu nejlepší nejponurejší atmosféru, umu udělat z obyčejného domu na americkém předměstí peklo na zemi, umu vytvořit bandu těch nejpodivnějších, nejšílenějších a přesto normálních postav, které si do jedné zamilujete. At už hlavní rodinku, osudem těžce zkoušenou a domem, který jim rozhodně nepřinese úlevu, dohnanou k drastickým krokům a podivným spojenectvím či všechny sousedy a další postavičky (Lange si svoji starou tajemnou dámu neskutečně užívá a tohle by mohlo být na dalšího oscara, nebýt to seriál). Nikdo není černobílý, nikdo není nevinný a temnota je připravena pohltit všechny. Parádní navození hrůzy, hromada nadhledu, když je potřeba, morbidita a černohumornost a totální hraní si s divákem a vůbec vším. Casting jen potvrdil, že Murphy má čuch :)) Závěr možná trochu zklamal, ale vzpomněl jsem si na Dexieho a to se vždycky počítá. Jsem vážně zvědav, kam to potáhnou dál a kdo se vrátí na palubu.. Nebo do nemocnice? Každopádně, na zimní pochmurné tmavé i trošku melancholické večery naprosto ideální. Poprvé jsem intro málem nerozdýchal, Lynch hadra.. Ale je geniální(29.5.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42