Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

gizi

Zatím jeden z nejlepších Bondů co se humoru týče, vtípky je to prostě nabito. Příběh má taky jasnou linii. Ovšem akce zde zase tolik není a ta závěrečná - no už jsem čekal na konec (obecně bondovky u mě trpí komplexem dlouhosti - většinou by stačilo o 20 minut zkrátit). 80%, 22.3.2015. ()

DannyBurino

Další skvělá bondovka i když hl.záporák se částečně díky svým cílům podobal záporákovy z minulého dílu a Zub byl až absurdně nezničitelnej a trochu směšnej ale bitky se zubem byly lepší než minule, laserová přestřelka byla skvělá a Bond po boku se Zubem? Super nápad. ()

werny

Dobré, velmi Bond... Zloduch rafinovaný, ninja zoufalý...jak nastoupil Čelisti, opět to bylo zábavné. Souboj na lanovce, honička na řece a v Benátkách parádní. Konečně už vizuální efekty stojí za to. Kosmická stanice se povedla, i když ta střílečka tam byla zoufalá....pokus o napodobení SW...nic moc. Hodnotím na 70% ...ta půlhvězda navíc je za nominaci na Oskara za efekty a opět pěkné żeny. ()

Jekyl

V rámci série určitě slabší díl, ale velmi zábavný, jelikož Bondovská absurdnost zde dosáhne asi maxima. Nicméně po bezchybném "The spy who loved me" bylo velmi složité nastavenou laťku udržet a Moonraker je toho příkladem. Jsou zde dobré scény (lanovka, karneval, kovbojka,...), ale jako celek to úplně neladí. Bond v kosmu mi prostě nesedl, i když jsem rád, že vznikl, protože člověk může alespon porovnávat. Hlavní záporák tak nějak bez koulí, i když zdaleka ne tak špatný, jako ten z nejnovějšího Spectre. Zub byl fajn, ale byl už spíše parodií na sebe sama. Bondgirl celkem nevýrazná, mokrý sny z ní člověk mít asi nebude. Moore byl v pohodě, ale vrchol už měl za sebou. ()

zeromen

Zatím jedna z těch mála lepších bondovek, a přitom tak ujetý díl. Jedna hvězda dolů za otřesný dabing, opravdu otřesný. Docela by mě zajímalo, proč to Bond vždycky tak posere a na poslední chvíli zachrání svět:-) ()

athena07

Ale no tak, 007 ve vesmíru, archa Noemova, co to je?? Pro mě nejslabší z bondovek, slabý padouch, slabý děj a scénář. Některé akční scény jsou dobré, ale tolik nelogičnosti a nesmyslnosti najednou jsem u Bonda neviděla. Aspoň je to vtipné. Bond girl taky nevyniká. Už mě ale pomalu přestává bavit u těch starších filmů, jak Bondovi padají k nohám všechny ženy, stačí, když se na ně jen usměje a už je má v posteli. ()

kodwin

Překvapivě dobrý díl. Respektive očekával jsem Jamese na Měsíci, což se naštěstí nekonalo. Ano, závěrečná pasáž ve vesmíru byla nejslabší částí, ale to co předcházelo, bylo založené na nejlepších tradicích bondovek. Hodně dobrých momentů - Benátky, hroznýš či Čelisti ... ()

soukyd33

Poznámka: Ten zabiják je prostě dokonalý. Vtipný a silný. 👍 Film je opět dokonalý a celkem vtipný. Je zde také spousta Bondových vychytávek. Hvězdiček 4 ()

Sa.sa

Ta scéna v kosmu byla neskutečně k smíchu, ale už vím kde Amíci vzali inspiraci pro jejich Hvězdné síly vytvořené armádou :))) Je to sice rok 1979, ale i tak to byla jedna z nejhorších scén u Bonda :((( Jinak obstojný film, plný krásného prostředí, lokací krásných žen i docela slušné zápletky... JINAK opravdu ne, takto Bondovka nemá vypadat.... ()

ondra.p

Za mě jedna z nejlepších “starých” bondovek. Skvělý Roger Moore, chytlavý děj, pořádný nádech do sci-fi a navíc Jaws. Já jsem se výborně bavil a o to u bondovek jde. Poctivých 80%. ()

slamic5

Pořád stejné, ale tahle se mi líbila o trošku víc. Ten Jaws je prostě fakt super. Akorát Roger už je tu trošku starší, no jsem zvědav na jeho další díly. Nevěřím že to udrží ()

Songo

Podle mě asi jedna z nejvtipnějších bondovek. Krásně nadsazená a ještě víc ujetá, než ostatní Bondové. James prostě umí všechno a tak pro něj let v raketoplánu je pouze procházka růžovým sadem. ()

-rooney-

Tak z téhle Bondovky mám trochu zvláštní pocity. Začátek nebyl vůbec špatný. Ale ten konec se mě teda moc nelíbil,nevěděl jsem že NASA má v záloze bandu vesmírných kovbojů s lasery ´=D. Stav bez tíže byl okamžiky dosti zábavný,co se mě líbilo že se zde zase objevil zoubek.a nakonec se z něj vyklubal takový romantik ´=D. ()

Mezerník

K Bondovi patří nadsázka, ale tohle je už příliš. Navíc jde o remake předchozí bondovky (Agent, který mě miloval), jen se místo na vodě odehrává ve vesmíru. Mezi nejlepší scény patří souboj na lanovce, ale jinak celý film působí, jako by producent viděl Hvězdné války a rozhodl se honem natočit něco podobného. A tak místo filmu Jen pro tvé oči (avizovaného v závěrečných titulcích předchozí bondovky) jednoduše zrecykloval předchozí díl. ()

lawrennce

Celkem slušná i nápaditá bondovka i když napětí je ve filmu mizerně málo.Ale hlavní problém bych viděl jinde.Režisér Gilbert se vůbec nesnaží najít něco nového něco neokoukaného.Roger Moore hraje jakoby byl znuděný.Záporáci jsou malátní.Chce to velkou změnu.A to jak režiséra tak i hlavního představitele.V příští bondovce se tak z větší části stalo. ()

Zofan

Parádní přehlídka špiónských zařízení a vylepšováčků. Tenhle díl jsem si pamatoval jako hodně odvážné sci-fi, resp. spíš totální volovinu. Po mnohaleté repríze se mi film docela dost líbí a konečně začíná být Bond takovým Bondem, jakého si člověk představuje. Nicméně však nechápu střídání dabérů u různých dílů. Jsem z toho vždycky nějak rozhozený a nedokážu film plně vychutnat (ano, uznávám poklesek - sleduji celou sérii s českým dabingem pro uvolněnější zážitek, vážně tyto filmy brát totiž nejde). ()

JR54

Nejslabší z Mooreových bondovek, ke kterým se sci-fi prostě moc nehodí. Moore mi jinak jako Bond nevadí, jeho nejlepším "kouskem" je podle mě Jen pro tvé oči. ()

Sunkael

Nevím na jaký film sem se to vůbec díval. Bond? Blízká setkání třetího druhu? Sedm statečných nebo snad Star Wars? ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale