Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

PlayEasy

Teď ... ehm ... přemýšlíme, jestli to přiřadit k Hodnému, zlému a ošklivému nebo Hvězdným válkám :) Ne, ale fakt. Tentokrát to bylo "protřepat, promíchat", míchnuté to bylo Sci-Fárnou. A byla to vhodná a osvěžující změna. Sice je zde méně bondovských vtípků, ale o to víc akce a v té Moonrakera trumflo málo bondovek a konec, byť tradiční, tak obzvláště výborný. P. S. Všimli jsme si, že čím jsou bondovky mladší, tím jsou exotičtější a tentokrát tvůrcům nestačila ani naše modrá planeta, matička Země, teda spíš Jamesovi :-) 70% ()

Pete

Moore #4 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Hugo Drax, oberpadouch se sídlem v kopii francouzského zámečku v Kalifornii, s vlastní vesmírnou stanicí a fabrikou na raketoplány, bohužel už musel letět. ()

Johny_MH

Napoprvé jsem se ptal zdali je to vůbec bondovka nebo nějaká nevydařená sci - fi. Ale napodruhé mě zase dostal. Vlastně je to docela zábava, nemyslíte? ()

Lubakus

Je to až tragédie, kam se film o J.B. až může dopracovat. R.Moore je hrozný (ne herec ale Bond). Po sqelém Connerym ne a ne toho člověka skousnout. ()

Danulinda

Na můj vkus trochu moc scifi a také český dabing hlavní postavy působil moc staře oproti předchozímu správně frajerskému namluvení panem Brabcem, ovšem jinak jde o solidní zpracování znovu se skvělým R. Kielem jako Jaws, tedy Čelisti :-) . ()

mr.bredok

Moore je v roli Bonda přesvědčivý. Nejvíc jsem si užil tu atmosféru sedmdesátých let včetně záběrů z vrtulníku, zcela evidentně točených ve studiu. Mám to rád. A vůvec většina bondovek je neuvěřitelný relax u nějž lze částečně vypnout mozek a nepřemýšlet, jestli tyhle bondovské akrobatické a střelecké kousky jsou aplikovatelné do běžného života. ()

elanista1

Ked som pri Agentovi ktory ma miloval skakal od nadsenia, tak Moonraker je teda totalny prepad dole. Film je hnusne predvidatelny a prehnane naivny ci komedialny. Nechapem to, lebo predtym mi to nikdy nevadilo, ale tu uz je to privela. Clovek, ktory ma dokonale premysleny plan s uplnymi detailami si nevie poradit s jednym obycajnym agentom a pravidelne ho nechava zabit takymi sposobmi, kde mu nechava cas na rozmyslenie ako sa z tej smrti vymotat. Nikdy ho predtym neprehlada, ci nema nejake hracky ktore by mu mohli pomoct k uteku, a samozrejme to najdolezitejsie- nikdy jednoducho nepride a nestreli mu gulku do hlavy, to by bolo prilis jednoduche. Doposial sa mi pacili vsetky bondovky, ale co je vela to je vela. Moonraker je vyslovene trapny. ()

benny159

Väčšina týchto starých bondoviek bolo pre mňa problém dopozerať, ale táto sa mi fakt páčila. To asi ten vesmírny sci-fi námet :) Roger Moore v úlohe Bonda vie chodiť. Zaváňalo mi to troška Star Wars, ale o to lepšie. ()

lobo87

Jedna z najslabších bondoviek. Nesadla mi bond girl ani Bond samotný, ktorý už je v podaní Rogera Moorea na úlohu už starý. Som zvedavý, ako zvládne ešte ďalšie pokračovania... 60% ()

Fíma

Nebýt té vesmírné bitvy na konci, tak by to byly poctivé tři bondovské hvězdičky, protože většina filmu byla klasická bondovka s Moorem v hlavní roli, tj. trochu nadsazená, ale koukatelná, ale za tu ptákovinu na konci... to už bylo moc i na bondovku. ()

martins

Asi nejlepší Mooreovská bondovka, pro mne jedna ze dvou, ještě dějově předcházející Špión, který mne miloval, tohle je jeho volné pokračování, sovětská agentka je nahrazena americkou, znovu chce padouch zlikvidovat lidstvo a přesídlit do vesmíru, na scénu se vrací Richard Kiel jako Čelisti(Zub). Výborné scény zvláště v Benátkách a v Amazonii. Až do Zlatého Oka nejvíce vydělávající Bondovka v sérii( 212 mil. dolarů), v nejlepším se má přestat a tudíž Roger Moore měl skončit na vrcholu, ještě následující Jen pro tvé oči je dobrá, ale ostatní dvě už jsou slabší. Navíc pěkná Corinne Clery, která podlehne svodům Bonda, aby byla vzápětí sežrána psy. Film hodně ovlivněn Hvězdnými válkami a je zde i parodie na Sedm statečných. ()

harycek

Největší kravina je hned na začátku , převáží se Raketoplán, který má natankované palivo nehledě na to že raketoplán nádrže sám o sobě nemá a čerpá palivo (kyslík + vodík) z velké nádrže pod sebou kterou , i s raketoplánem vynášejí dvě vedlejší rakety na tuhé palivo , které se po vyhoření i s pomocnou nádrží odhodí, to by blbec nevymyslel!? Jinak klasická a pěkná bondovka! ()

Stanmi

V jedenáctém filmovém dobrodružství agenta 007 čeká Jamese Bonda další pátrání, tentokrát musí zjistit, kam se poděl raketoplán Moonraker... Konec sedmdesátých let patřil v kinech především sci-fi filmům a tak se bondovští producenti rozhodli přidat k tomuto trendu a natočili Moonraker (namísto avizovaného snímku Jen pro tvé oči), bohužel výsledný film je pro mne poněkud rozporuplný. Už samotná ústřední zápletka je velmi podobná příběhu předešlého snímku Špion, který mne miloval (1977), akorát došlo k záměně prostředí, jinak je motivace a plán hlavního záporáka v zásadě stejný. Tím však podobnost nekončí, protože i zde je bond-gril (v podání Lois Chiles) agentkou avšak tentokráte americkou a také se vrátil populární Jaws (Richard Kiel). Ve snaze zavděčit se divákovi pak tvůrci připravují pro Bonda čím dál krkolomější kousky, které tím pádem již nejsou příliš uvěřitelné. Závěrečná vesmírná bitva je pak opravdu pouze na efekt a na splnění kolonky "sci-fi film". Ale abych jenom nekritizoval, Rober Moore je pořád ten stejný hláškující sympaťák a pochvalu za ztvárnění ústředního padoucha zaslouží také Michael Lonsdale a kupříkladu celá dějová pasáž v Benátkách, především honička na gondolách, je ta pravá bondovská zábava. Moonaker tak asi nikdy nebude mou nejoblíbenější bondovkou, ale i přes mé výtky je to solidní film, který umí pobavit. ()

eMeMko

Bond č.11. Ač se mi předchozí bondovky s Rogerem Moorem velmi líbily, s touhle jsem měl trochu problém. Možná za to mohla očividná snaha svést se na úspěšné vlně Star Wars, možná ne úplně kvalitní scénář a možná jen velká podobnost s předchozím snímkem. Opět zde totiž jde o zlikvidování života na Zemi a následné vybudování nové civilizace. Zhruba v půlce navíc začal filmu docházet dech a následné vyvrcholení ve vesmíru mě o kvalitě také moc nepřesvědčilo. Výsledné hodnocení: Ve srovnání s ostatními bondovkami slabý průměr. ()

blondboss

Vesmírne eposy očividne ovplyvnili aj pokračovanie bondovskej série, ktorá sa tentokrát presunula priamo do vesmíru. Mne to veľmi na Bonda nesedelo, ale budiž. Nebolo to vôbec zlé, veľa akčných scén bolo zaujímavých, ale nemôžem si pomôcť, niektoré sa už začínajú opakovať. Scéna s padákom ale cool a Jaws opäť vtipne drsný. Roger Moore klasický výkon a Lois Chiles ako Bond girl veľmi dobrá voľba, aj keď určite nebola tou najvýraznejšou Bond girl. Celkový dojem slušný, len mám trošku pocit, že tvorcom začínajú dochádzať nápady. 70 % ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale