Act of Valor

Akční / Thriller / Válečný

USA, 2012, 110 min

Tak. No a mám to za sebou. Na tento film jsem se těšil s velkým nadšením a moje očekávaní bylo velké. Tedy, především byli způsobené tím, že jsem se doslechl, že AOV je co se týče akcí, podobný Modern Warfare. A jelikož jsem fanoušek všech tří dílů, těšil jsem se. Jsem však mírné zklamán. Je to částečně z příběhu, který mi jaksi nesedl no a dál mi vadila nepřehlednost, taky amatérská kamera, nejvíc mne však zamrzelo, že jsem si nedokázal najít k žádné postavě cestu. Né, že by žádná neměla charizma, ale spíš se dá říct, že mi o postavy tolik nešlo, nýbrž o akci. Ta je parádní, drsná, surová, podtržená autentickou atmosférou a zejména ten pohled, jako když člověk hraje CoD-MW, prostě good! Jsou tu tři dlouhé akční scény, nejvíc se mi líbila ta první, ta poslední taky není zlá a to se ani nedá říct o té akci v noci, mne spíš vadila častá nepřehlednost. No jak jsem psal, trošku bych dopiloval story a občas se mi to zdálo trošku natahované. Jinak, tempo filmu nechybí a napětí taky ne, takže že bych se nudil, to si nedovolím říct. Když to teda shrnu, nedá se říci, že se všechna moje očekávaní naplnila, zase však nejsem vyloženě zklamán, tři velké detaily bych doladil, jinak se jedná o fajn střílečku. No, prosím už jenom čekat, až nějaký maniak udělá film na Modern Warfare, to budu nadšený, tenhle film k tomu nemá daleko. 8/10; "Nejsilnější je člověk, který dokáže skrýt svoje pocity a dokáže zapomenout na svojí minulost."(27.12.2013)

Celkem zajímavě pojatá akce. Hodně nevšední kamera, střídání lokací, které byly nádherně zobrazeny. Akce nevšední, prvotřídně natočená a troufnu si říct že i velmi dobře zahraná. Děj to tam tak nějak ani nemuselo být, ale nejspíš je to povinnost, jinak by to spadlo do žánru válečných dokumentů.(24.9.2012)

Je to jako filmový datadisk ke call of duty, který mi ale naštestí nepřišel až tak moc přehnaný (co se akce týče) na rozdíl od zmiňované populární pc hry. To že zde hráli skuteční vojáci neberu jako problém, protože příprava skutečných herců by byla asi dost zdlouhavá a náročná a hlavně film je díky tomu svým způsobem dost originální. Záběry z očí, které připomínaly hraní akční videohry mi docela vadily a když nebyla akce trochu jsem se nudil, takže 6/10.(8.6.2012)

Videoherný koncept FPS strielačiek ako Call OF Duty či Medal of Honor okorenení štipkou filozofovania, FPS záberov a toho čo ponúka každá akčná hra - plno akcie. Keby som mal 10 tak by som po dopozeraní nespal týždeň "taký dobrý film som ešte nevidel" lenže nemám. Vo filme mi strašne chýbali hlavné postavy, pretože pre mňa tam žiadne neboli, považoval som ich len za skupinu vojakov ktorý idú niekoho, niekam postrieľať a bolo mi šuma-fuk čo sa s kým stane no na druhú stranu musím uznať, že teroristi boli zaujímaví a ,aj dobre obsadení. Na to, že hudba bola od neznámeho skladateľa, zapôsobila perfektne a strielanie ostrými nábojmi sa taktiež cení. Akcie bolí nakrútene intenzívne, mne osobne sa najviac pozdávala hneď tá prvá, v džungli (trocha mi pripomenula FPS - Sniper Ghost Warrior a film Slzy Slnka) No ako som už povedal, keby som mal 10 tak dám jasných 5* ani o tom neuvažujem no teraz musím dať také lepšie 3*(1.4.2012)

Nejdřív jsem filmu Act of Valor dal čtyři hvězdy, ale pak jsem si uvědomil, že já vlastně po dvou dnech už nevím, jaký smysl mělo mít v takovém filmu příběh. Akční scény byly dobré, natočené jinak, než na co je člověk zvyklý a ocení to především hráči počítačových her, protože často kamera byla z pohledu vojáka a nutno dodat, že film se kupodivu příliš neklepal. Úmyslně určitě ne. A to jsem musel ocenit. Nicméně přes originální a zajímavou akci a fakt, že takové akce se v americké armádě skutečně udály, vlastně film nic jiného nabídnout nemůže. Dobře natočená práce pořád není dobrá práce a toto je zdárný příklad.(9.4.2012)