Act of Valor

Akční / Thriller / Válečný

USA, 2012, 110 min

Snažím se to brát jako dokument a je to nuda; beru to jako akční film a nevěřím tomu. Když už nic, byli borci parádně sehraní.(6.8.2012)

Pěkný film z vojenského prostředí plný akce, která je občas natočena z vlastního pohledu vojáka a ukazuje tak jiný pohled na věc, než je u drtivé většiny válečných filmů. Podle mě je tahle honba za terosisty skvěle natočená, akce pěkně udělaná a příběh není taky špatnej. Za mě 80% :)(12.5.2012)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $70,012,847Tržby Celosvetovo $82,485,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $30,081,508 //počet predaných kusov 1,354,842Tržby za predaj DVD v USA $24,084,544 //počet predaných kusov 1,417,961║ Príbeh dobre zostavený má to čím zaujať, je to pestré, lebo prejdeme všelijakými bojovými nasadeniami, či už letecký výsadok, prechod džungľou, brodenie, bojové a záchranné helikoptéry, vyloďovacie a bojové člny, prechod na ponorku, taktiež príprava na lietadlovej lodi,... armáda sa ako výpomoc dosť do toho oprela, akcia dobrá ale miestami to dosť zbytočne kazí strih či taký nešťastný neprehlaď, sentimentu v medziach, skoro dokonalá reklama na armádu. /60%/(30.3.2013)

Napůl dokument, napůl film, s řádnou dávkou patosu (dá se pochopit jakožto mariňácká agitka) a značně nevyrovnanou akcí. Když už se někdo snaží být 100 procent full time realita, pak tam asi těžko budou vrtulníky v západu slunce několikrát za film. Podívat se spíše ze zvědavosti, protože kromě jinak točené akce (nic převratného se však nekoná) film nemá v podstatě co nabídnout. Naopak, absencí kvalitních herců se člověk nemůže nepousmát nad stupiditou dialogů, resp. jejich prezentací hlavními (ne)herci.(29.7.2012)

Tak. No a mám to za sebou. Na tento film jsem se těšil s velkým nadšením a moje očekávaní bylo velké. Tedy, především byli způsobené tím, že jsem se doslechl, že AOV je co se týče akcí, podobný Modern Warfare. A jelikož jsem fanoušek všech tří dílů, těšil jsem se. Jsem však mírné zklamán. Je to částečně z příběhu, který mi jaksi nesedl no a dál mi vadila nepřehlednost, taky amatérská kamera, nejvíc mne však zamrzelo, že jsem si nedokázal najít k žádné postavě cestu. Né, že by žádná neměla charizma, ale spíš se dá říct, že mi o postavy tolik nešlo, nýbrž o akci. Ta je parádní, drsná, surová, podtržená autentickou atmosférou a zejména ten pohled, jako když člověk hraje CoD-MW, prostě good! Jsou tu tři dlouhé akční scény, nejvíc se mi líbila ta první, ta poslední taky není zlá a to se ani nedá říct o té akci v noci, mne spíš vadila častá nepřehlednost. No jak jsem psal, trošku bych dopiloval story a občas se mi to zdálo trošku natahované. Jinak, tempo filmu nechybí a napětí taky ne, takže že bych se nudil, to si nedovolím říct. Když to teda shrnu, nedá se říci, že se všechna moje očekávaní naplnila, zase však nejsem vyloženě zklamán, tři velké detaily bych doladil, jinak se jedná o fajn střílečku. No, prosím už jenom čekat, až nějaký maniak udělá film na Modern Warfare, to budu nadšený, tenhle film k tomu nemá daleko. 8/10; "Nejsilnější je člověk, který dokáže skrýt svoje pocity a dokáže zapomenout na svojí minulost."(27.12.2013)