Act of Valor

Akční / Thriller / Válečný

USA, 2012, 110 min

// Distribútor: Relativity // Počet premietajúcich kín v USA: 3,053 // Otvárací Víkend USA: $24,476,632 // Ako tak čítam koment za komentom, nevidím nič iné, než len jak slabý a nudný tento akčný snímok je. Neviem čo pozerali ostatní, ale ja som pozeral výborne zrežírované akčné operácia amerických mariňákov bojujúcich za dobro veci. Je pravda, že tempo filmu po úžasnom začiatku jemne opadne, ale to nieje dôvod aby som svoje hodnotenie menil.(18.2.2013)

Realisticky natočený akční film z prostředí speciální jednotky, která sundá špinavé muslimy, kteří chtějí další 11.září. Samotný příběh je už horší a třeba to pseudointelektuálno na téma "Tady Frank je v celku normoš chlápek" je strašně kontrast oproti všem těm mrtvolám. Ovšem hodnotím akci a ta se povedla. Potěší hodně počítačových hráčů. Plno scén je točeno z prvního pohledu a je tu i dost kamerových vychytávek. Osobně jsem od Act of Valor nic nečekal a dostal v dnešní době dobrou akci. Tím, že tam nehrála žádná hvězda se to zdálo více realistické. Byť si myslím, že dostat to lepší scénař a vynechat ty hloupé ukecané scény s rodinou, tak je to vynikající akční film. Nekecat a střílet!(5.9.2012)

Videoherný koncept FPS strielačiek ako Call OF Duty či Medal of Honor okorenení štipkou filozofovania, FPS záberov a toho čo ponúka každá akčná hra - plno akcie. Keby som mal 10 tak by som po dopozeraní nespal týždeň "taký dobrý film som ešte nevidel" lenže nemám. Vo filme mi strašne chýbali hlavné postavy, pretože pre mňa tam žiadne neboli, považoval som ich len za skupinu vojakov ktorý idú niekoho, niekam postrieľať a bolo mi šuma-fuk čo sa s kým stane no na druhú stranu musím uznať, že teroristi boli zaujímaví a ,aj dobre obsadení. Na to, že hudba bola od neznámeho skladateľa, zapôsobila perfektne a strielanie ostrými nábojmi sa taktiež cení. Akcie bolí nakrútene intenzívne, mne osobne sa najviac pozdávala hneď tá prvá, v džungli (trocha mi pripomenula FPS - Sniper Ghost Warrior a film Slzy Slnka) No ako som už povedal, keby som mal 10 tak dám jasných 5* ani o tom neuvažujem no teraz musím dať také lepšie 3*(1.4.2012)

• KevSpa

Nechápu, k čemu přesně je dobré mít ve filmu opravdové mariňáky, když absolutně neumí hrát a celý snímek vám svým mizerným výkonem a odříkáváním ještě mizernějších replik zkazí.(20.5.2012)

moc nechápu, s čím tady mají všichni problém.. já jsem viděl špičkovou realistickou akci, která působí tak uvěřitelně především díky obsazení skutečných mariňáků, jejichž herecké výkony mimo akční scény jsem při strhujícím tempu filmu absolutně neměl potřebu řešit.. a těch několik first-person záběrů musí rozhodně potěšit všechny herní nadšence :)(4.7.2012)